Тритон звичайний

Титон - найстаріші земноводні з родини Саламандра. Види цих тварин численні, але найвідомішим є звичайний тритон (Lissotriton vulgaris), про який буде обговорено в цій статті.

Ці земноводці отримали своє ім`я на честь стародавнього бога Тритона, який зазвичай зображений на дельфіні, наполовину завантажений у хвилі. Верхня частина цього бога була людиною, а нижній - рибним хвостом. Даючи тварині таку назву, стародавні вчені -природні вчені наголосили на його головному ознаці - способу життя земноводу.

Як виглядає звичайний Тритон: Фото та короткий опис

Це один з найменших тритонів: загальна довжина рідко перевищує 10 см, і близько 5 см падає на хвіст. Кінцівки добре розвинені, однакові за довжиною. Шкіра гладка або злегка зерниста.

Оливково-зелена або коричнева біль у спині з темними плямами-живота-помаранчева з темно-коричневими плямами. З усіх інших Ньютонів звичайний відрізняється наявністю темних поздовжніх смуг з боків голови.

Як виглядає звичайний Тритон: Фото та короткий опис


Навесні в сезон відтворення самці набують спеціальний наряд-колір спини стає яскравішим, а великий гребінець із помаранчевим кордоном росте з голови до кінця хвоста та синюватого піка -Примінальна смуга. Довгі ободи утворюються на пальцях задніх ніг. Забарвлення самок у цей час також стає трохи яскравішим.

Місця існування

Після періоду репродукції чоловічий гребінь падає, і Ньютон переходять до сухопутного способу життя.

Місця існування

Звичайний Тритон розповсюджується з Англії на Алтай, від Тюмена на південь від регіону Саратов. Це не лише в Криму, на півдні Франції, в Іспанії та Португалії.

Живе в листяних і змішаних лісах, у чагарниках, в захисних лісах, а також у парках та садах. Уникає відкритих ділянок: великі поля, луки тощо.D. Навесні, протягом періоду поширення, Тритон живе в стоячих або слабко тимчасових та постійних водоймах.

Спосіб життя звичайних Ньютонів

Спосіб життя звичайних Ньютонів

Більшу частину року Ньютон проводяться у вологих затінених ділянках нижнього рівня лісу, чагарники. У водоймах (маленьких озерах, старих людей, ставків, канавів) вони накопичуються навесні, для нересту. У деяких районах вони можуть провести майже весь теплий сезон у водоймах, потрапляючи на землю лише восени, перед сплячкою.

У водоймах протягом періоду поширення новонародження активізують цілий день. Вони годують, плавають, охоче звисають на поверхні води, ловить рослини. За межами сезону відтворення, майже неможливо побачити Тритона протягом дня, за винятком теплого дощу. У цей час вони активні в сутінках і вночі, коли виходять нагоду.

Склад їжі цих земноводних докорінно відрізняється в періоди води та земляного життя. Проводячи водний спосіб життя, Ньютонс їсть личинки комарів, дракони, плаваючі жуки, водяні молюски, нижні ракоподібні, рибні ікри та жаби. Живучи на суші, вони живляться на мульти -данки, слимаків, дощів, мульти -листів, різних комах.

Залежно від середовища проживання та характеру погоди, Ньютонси відправляють до зимування у вересні-жовтень. Вони зиму в невеликих групах з 3-5 особин у купи загиблих листя, нори та родимки, іноді повзають у підвали та підвал. Відстань від місця зимування до найближчого водосховища зазвичай не перевищує 50-100 метрів, у рідкісних випадках до 500 метрів.

Шлюбні ігри, поява потомства

Наприкінці березня - на початку квітня звичайні Ньютони залишають зимові притулки та переїжджають до води. У водоймах вони починають шлюбні ігри. Пара тритонів наближається, самець часто торкається хвоста жіночого тіла. Потім вони починають плавати, потім тісно натискають, а потім віддаляються один від одного. Чоловік все більше і більше махає хвостом, все відчутне для самки. Нарешті, він відкладає драглистий пакет - сперматофор, який самка хапається в плащ.

Протягом усього періоду розмноження самка відкладає від 60 до 700 яєць. Вона кладе кожне яйце на аркуш зануреної рослини і згинає його кінець задніми ногами, перетворюючись на своєрідний «гаманець». Школя яйця є клеєм, а розгорнутий лист тримає щільно, захищаючи яйце.

Близько 14-15 днів хвостова личинка з довжиною близько 6,5 мм повзає з яйця. З боків голови вона може побачити зябси Cirrus, під якими зачатки передніх ніг трохи плануються. Протягом дня личинка голодує, ховаючись серед підводної рослинності. На другий день її рот вивергається, і вона починає їсти, нетерпляче хапаючи Дафнію, циклопи та личинки комарів. Личинки Тритона не переслідують здобич, але очікуйте цього в засідці.

Личинки тритона з пишною рожевою жабою від зовнішніх зябрів дуже красиві. Через 3 тижні вони вже мають дві пари ніг і виглядають як дорослі новонароки. Їх внутрішня реструктуризація також не дуже важливо.

Тритон звичайний

У природі, метаморфоза закінчується через 2-2,5 місяців. До цього часу зовнішні зябра зникають, починається легеневе дихання. У північних регіонах асортименту або в холодну літо личинки із зовнішніми зябцями йдуть на зиму і повну метаморфозу наступної весни.

Тритон звичайний


Тритони часто тримають у качалах - вони добре ладять у неволі і можуть прожити до 28 років! У природі вони живуть на порядок менше середнього рівня 10-14 років, що не дивно, оскільки в природному середовищі у них багато ворогів.

Статии на тема
LiveInternet