Все про бобра звичайний

Як виглядає звичайний бобер

Bobr звичайний (Касторове волокно) - ссавці з родини відстороненого бобра гризунів. Систематика звичайного бобра, раніше включеного як підвид канадського бобра, який практично не має морфологічних відмінностей. Після генетичної різниці цих тварин, яка живе в Північній Америці, була створена як окремий вид.

Як виглядає звичайний бобер

Характерні та опис

Поява гризуна має такі особливості:

 • Тіло кругле і присідає;
 • Задні ноги краще розвинені, на передніх лапах перший палець протистоїть решті;
 • Голова закруглена, велика, з маленькими вухами і злегка витягнутою мордою;
 • У гризуна є дві пари різання різців вперед, зуби не мають коренів і ростуть протягом усього життя, вони поступово стертуються під час витирання дерев і їдять жорстку їжу:
 • Хвіст широкий, довгий і плоский, покритий кератинізованою шкірою.

Головність гризуна складається з жорсткого волосся і дуже густого і м`якого плавця. Колір хутра може мати відтінок від світло -коричневого до чорного та коричневого. Вважаються найцінніші шкури тварини з чорним хутром.

Сорти

У сучасній систематиці вирізняються 8 підвидів звичайного бобра, які відрізняються переважно територіальною приналежністю.

Де живе звичайний бобр

Нутрія

Іноді камчатка бобра (морська видра) або болотне бобер (нутрія) помилково вважається.

Що їсть

Морська видра

Характерні та опис

Природні вороги звичайного бобра в природі

Бівер -напівводний ссавець, структура тіла якого пристосована для тривалого перебування у воді. Під час пошуку їжі тварина може пірнати під водою і залишатися там на 15 хвилин. При зануренні в бобер закриваються ніс і вуха, а також прозорі повіки. Пальці задніх ніг з`єднані мембранами. У роті тварина має спеціальну мембрану за різцями, заважаючи воді потрапляти в харчовий тракт під час перебування в річці чи озері. Ця структура ротової порожнини дозволяє бобра кусати частини рослин і жувати їх під водою.

Звичайний Бівер має чудовий слух і запах. Фокусування в космосі також допомагає ехолокація. Добре розвинена здатність до ехолокації дозволяє гризуна швидко рухатися в темних норах, а також знаходити їжу при зануренні у воду у темряву.

Розміри та вага

Звичайний бобер - досить великий гризун. Середній розмір бобра досягає 1,2-1,3 м, а маса-25-30 кг. Довжина хвоста у дорослих людей знаходиться в діапазоні від 27 до 35 см із шириною 10-13 см.

Скільки років живе

Тривалість життя звичайного бобра в природних умовах не перевищує 10-15 років. У неволі вони живуть набагато довше: були випадки, коли гризуни прожили до 35 років.

Спосіб життя

Як вони розмножуються

Діяльність Бівера - це ввечері та нічний час. Гризуни залишають свій будинок у сутінках і, перш ніж світанок, займаються пошуком їжі та будівництва.

Чисельність

Дірки

Бобра будуйте два типи осель: дірки та хати. Берропи оснащені місцями з крутим високим берегом та відносно стабільним рівнем води. Якщо копання отворів з якихось причин, тварина будує хату: спочатку вони демонструються низкою гілок, то вони кріпляться і покриті глиною і землею, переміщення копається з житла, вихід якого є нижче рівня води.

Значення бобра в природі

Хатина

У водоймах із часто мінливим рівнем бобрів дамби побудовані із загиблих дерев, гілок та каменів. Завдяки цьому входи до отворів і хат залишаються під водою і є недоступними для небажаних гостей.

Цікаві факти про бобрів

Гризуни утворюють сім`ї з дорослого чоловіка, самок та дитинчат різного віку. Євразійські бобри моногамні. Генетичні дослідження кількох поколінь дитинчат однієї пари показали, що тварини не тільки живуть зі своїм партнером все життя, але й тримають йому вірність.

Як зима

Все про бобра звичайний

Поведінка бобра в зимові місяці багато в чому залежить від кліматичних умов. Тварини не зимують взимку, годують і ведуть звичний спосіб життя, однак, спостерігається певне зниження активності та уповільнення метаболічних процесів. Метаболічна депресія виражається невеликим падінням температури.

Все про бобра звичайний

Якщо біля житла Боба є ділянки річки або озера, воно періодично виходить на вулицю, щоб шукати їжу. З зниженням температури до -15-20 градусів або повністю замерзаючи поверхню води, бобри не показані на березі і майже весь час знаходяться в отворі. Періодично вони роблять короткі плавання під льодом до кормів або до складів із запасами кормів.

Де живе звичайний бобр

Все про бобра звичайний

Ласкаво просимо ..

Історична територія включала всю лісову зону євразійського континенту. Сучасна територія розподілу видів охоплює Скандинавію, Великобританію, Центр та Схід Європи, деякі регіони Далекого Сходу, північ від Китаю та Казахстан.

Де живуть

Все про бобра звичайний

Природне середовище проживання звичайного бобра - озер та річок з великою кількістю прибережної рослинності, включаючи дерева та чагарники. Гризуни віддають перевагу лісовому ставках, а також маленькими річкими без швидкого переходу, але їх можна знайти в повному появі річок.

Все про бобра звичайний

Невідповідне середовище проживання для Бівера - це прибережна зона біля мілководного, замерзаючого та сильно сушіння водосховища. Тварин також уникають із значними краплями рівня води під час повеней та повеней.

Що їсть

Все про бобра звичайний

О, маленький кінець закінчується ..

За типом дієти, гризуна приписується травоїдним тваринам. Дієта Бівера включає близько 200 видів гідрофей, гігрофіт та рослини з дерева. Травна система тварини пристосовується до споживання кори та інших продуктів на жорсткій рослині. Крім того, бобри - це копофаги. Періодичне харчування екскрементів з бактеріями, що містяться в них, прискорюють перетравлення вмісту шлунка.

Все про бобра звичайний

Склад дієти залежить від пори року: влітку він більш різноманітний, а листя та молоді пагони рослин переважають в ньому. Бобра зберігається для їжі протягом періоду холодної погоди: восени вони тягнуть склади, обладнані біля отворів. Тварини грізають на стовбурах дерев, відокремлюють гілки та невеликі частини бочки і пояснюються зберіганням. Коріння рослин, що ростуть у воді, розміщуються там. Через низьку температуру води всі запаси бобрів добре збереглися і дозволяють тварині пережити зиму.

Природні вороги звичайного бобра в природі

У природних умовах гризуни можуть стати жертвами вовків, коричневих ведмедів, риси та лисиць. Великі хижацькі птахи та деякі види риби полюють для дитинчат тварини.

Як вони розмножуються

Все про бобра звичайний

Шепіт у вухо ... і тоді я буду побудувати велику хату

Звичайний бобер досягає статевого дозрівання у віці 3 років. Період відтворення в гризунах починається наприкінці лютого, коли вони вперше покинуть свій дім після зими, і триває близько місяця.

Під час колії самці та самки залишають помітні різко пахнуть позначками на території навколо свого будинку. Спаровування Bobra відбувається переважно у воді. Через 3,5 місяців жіночий бобер приносить потомство. Зазвичай в одному підстилці є від 1 до 5 дитинчат, тоді як більше дорослих народжують більше дітей.

Все про бобра звичайний

Мамо, вставай грати ..

До місяця Бівер їсть лише матері молока, потім вони поступово переходити на овочеву їжу, і до 2 місяців вони стають повністю незалежними. Два роки молоді люди продовжують жити з батьками, утворюючи сім`ю. До початку статевої зрілості молоді люди розлучаються і шукають місце для будівництва власного будинку. Молоді бобри можуть оселитися в безпосередній близькості від місця народження або мігрувати, іноді віддаляючись на 100 км і більше від батьківського будинку.

Чисельність

Все про бобра звичайний

Зміна кількості звичайного населення бобра - це класичний приклад того, як людина може вплинути на природу. Винищення тварин заради отримання хутра, залози та м`яса призвело до того, що на початку 19 століття вони практично зникли в природному середовищі існування. Загальна кількість бобрів до цього моменту не перевищувала 1-2 тисяч осіб. Завдяки заходам захисту та розведення гризунів, а також їх активного переселення на території нашої країни до початку поточного століття ситуація значно покращилася. Відповідно до числа бухгалтерського обліку на початку десятиліття в Росії, прожили понад 300 тисяч осіб. В даний час триває постійний моніторинг середовища проживання тварини та її кількість.

У регіонах, де чисельність населення не викликає побоювань, дозволено полювання на Бівера в певні періоди та ліцензії.

Звичайний бобер знаходиться в Червоній книзі Росії. Такі підвиди, як Тувінський або азіатський річка Бівер та річка Західний сибірський бобер, включені до реєстру. Деякі сорти включені в регіональні червоні книги.

Значення бобра в природі

Все про бобра звичайний

Гризуни належать до кількох видів, що змінюють природний ландшафт. Тривалий час тваринами за їх здатність звинувачувати дерева пояснювали шкідниками, проте дослідження дикої природи (WCS) дослідження підтвердило важливість цих гризунів для екосистем.

Дамби бороди затримують мул і сприяють очищенню резервуару. Дамби, побудовані бобрими, забезпечують стабільний рівень води, що сприятливо впливає на прибережну рослинність. Водоплавні птахи сидять у таких місцях, які часто терплять рибну ікру на лапах. Якщо бобри не встигають обробляти загиблене дерево протягом ночі, вони кидають його, забезпечуючи тваринами, що годують гілками та корою. Сік, що протікає в місцях стовбурів стовбурів, проведених балками для комах.

Площа, перетворена в результаті активності, називається ландшафтом бобра.

Цікаві факти про бобрів

Все про бобра звичайний

 • На початку минулого століття бобри були близькими до вимирання. Основною причиною винищення гризуна є видобуток хутра та залоз (потік Бівера). Створення заповідних районів, переселення та захист тварини дозволило значно збільшити населення.
 • Дерева з діаметром стовбура до 10 см, падають через 10-15 хвилин. У Німеччині був зафіксований випадок, коли промені були закладені з товщиною бочки близько 2 м.
 • Найбільший бобр усіх відомих видів зараз є вимерлим гризуном з роду гігантських бобрів. Судячи з даних про розкопки, Bobr жив у Північній Америці довжиною майже три метри і важив понад 300 кг.
 • М’ясо бобра їли багато народів. Це досить ніжне і поживне, тоді. У середні віки через наявність хвоста, не покритого твариною, бобріатину, як і риба.
 • Російською мовою є слова "Бівер" та "Бівер". У першому випадку ми говоримо про гризуна, а в другому - про шкіру халату тварини або продукт з нього.
 • Бобри дуже ретельно стежать. Криміна хутра дозволяє хутро на задніх ногах Forbred Claws.
Статии на тема
LiveInternet