Все про окунь

Опис

Окунь вважається одним із най численних прісноводних хижаків. Можна відрізнити його від інших жителів озер та річок за кольором, особливу форму плавника і жорстко, щільно примикає до тіла лусочки. Завдяки чудовим смаковим характеристикам та корисним властивостям м`яса окуня - одне з перших місць у оцінці трофеїв рибалки.

До якого класу риба належить, де вона і які звички різні?

Опис

Виробляти звичайну або річку (Perca fluviatilis) - Риба родини Оконев з риби, що нагадує окунь, що нагадує. Окрім хижака, що проживає у прісноводних водоймах, також відомий північні частини Тихоокеанського та Атлантичного океану, що мешкає. Однак він має певну зовнішню схожість із звичайним окуня.

Скільки життя

Найближчі родичі річкових окунів - Зандер, Руф та інші представники сім`ї. Усі вони мали одного загального предка, але ароморфоза та ідіадаптація (адаптація до середовища проживання), що відбулися під час еволюції появи, призвели до появи нових видів, що відрізнялися один від одного. Найбільш значущими ароморфозами окуня річки включають появу додаткового органу почуттів - бічної лінії, зміна форми тіла, поява мозку та ускладнення роботи нервової системи. Кровоносна система окуня закрита, складається з кровоносних судин, що утворюють одне коло кровоносного кровообігу, і двокамерне серце. Форма спинного плавника, збільшення кількості залозистих клітин, що виробляють слиз у річці окуня в річковому окуні в окуні річки.

Як виглядає окунь

Внутрішня структура окуня практично не відрізняється від структури тіла інших представників класу, але поява хижака має кілька характерних особливостей. Ви можете дізнатися окунь шляхом вираженого забарвлення: темні та легкі смуги чергуються по всьому тілу риби. Тінь лусочки багато в чому залежить від помутніння води, характеристик ґрунту та рослинності. Так, на окунях, що живуть у річках з прозорою водою та піщаним дном лусочки, може бути срібло, а темні смуги майже невидимі. Але в озерних хижаках, які живуть у зарослих водоймах із відсортованим дном з боку, можуть бути темно-зеленими з чорними або коричневими смугами, а живота-жовта. Колір риби також залежить від віку - молоді люди завжди яскравіші.

Нерест

Форма тіла окуня також має свої характеристики: сторони риби закруглені, висота тіла становить щонайменше третину його довжини. У дорослих хижаків у верхній частині спини утворюється потовщення, схоже на горб. Ось чому позначати великих окунів, рибалки часто використовують назву "горб". Риба не має видимих ​​сексуальних характеристик, за винятком нересту, коли живіт наповнений ікрою.

Ще одна особливість, яка відрізняє зовнішню структуру окуня,-це наявність двох зелених або сіро-зелених спинномозкових плавників один за одним. Перший плавник є масивним і жорстким завдяки кістковим процесам всередині, він починається біля голови і досягає середини тіла, другий набагато менший і м`якший. Майже всі сорти окуня в кінці першого плавника мають невелику темну пляму. Груди та анальні плавники можуть бути червоними, рожевими або помаранчевими.

Типи окунів

Серед прісноводних окунів найбільший інтерес викликає наступні типи:

 • Бальхаш сідник. Середньо розміщена риба з довгим тілом, відрізняється рівниною без темних смуг з кольором.
 • Сонячний (або веселка) окуня. Історична батьківщина - Північна Америка. Вона отримала свою назву завдяки яскравому незвичному кольорі: шкіра риби покриває лусочки синього, синього та золотистого кольору. У деяких джерелах ви можете знайти іншу назву: Каліфорнія чи американський окунь.
 • Ній (або абіссінський) окунь. Найбільший прісноводний хижак, вага якого до 15 років досягає 30 і більше кг.
 • Жовтий сідник. Середньо розміщена риба, в якій нижні плавники та легкі смуги з боків мають золотий колір.

Рід морських окунів має понад 100 видів, серед яких є невелика екзотична акваріумна риба (індійське скло окуня, окуня, укладений на диску, смугастий або тигр), а величезні люди вагою більше 20 кг. Багато видів мають важливу комерційну цінність. Такі типи, як японське море окуня, підкоси, сибас, червоний окунь широко використовуються в кулінарії. Риба витягується промисловим виловом у середовищі існування, деякі види вирощують у штучно у закритих водоймах.

Де він живе
Балхаш окуня
 • Що їсть окунь
  Веселка окуня
 • Особливості риболовлі
  Ніл окуня
 • Підготовка окуня
  Жовтий окунь
 • Скільки життя

  Тривалість життя хижака залежить від кліматичних умов, навколишнього середовища та наявності кормової бази. Таким чином, риба, яка населяє резервуари в помірній кліматичній зоні, досягає великих розмірів, але має меншу тривалість життя. Вважається, що середнє життя звичайного окуня становить 10-15 років. Зафіксований запис тривалості життя річки Хижак - 23 роки. Орієнтовно визначте вік спійманого окуня за його розмірами.

  Довжина тіла риби, смВік, роки
  6один
  122
  163
  двадцятьчотири
  225
  31десять
  37п’ятнадцять
  42двадцять

  Морські окуни можна вважати справжніми довгими. Відомо, що представники деяких видів здатні прожити до 50 років і більше.

  Нерест

  Сигнал для запуску розмноження-це збір льоду та нагрівання води до температури +7-8 градусів. Оскільки весняне потепління відбувається нерівномірно, час нересту окуня в середній смузі починається раніше, ніж у північних регіонах. Готовність до розмноження відбувається на окуні 3-4 роки, а самці дозрівають швидше, ніж жінки.

  Місця, де відбувається відтворення окуня, ви можете дізнатися за стрічками, викладеними на поверхні води з піджака. Таким чином жінки стосуються ікри.

  Етапи розвитку окуня

  З моменту відкладення ікри починається життєвий цикл риби. Через 10-14 днів молеку вилуплюється з яйця, довжина якого становить лише 5 мм. Личинки, що досягають довжини 1,5-2 см, вважаються смаженими. Через 2-3 місяці Фрай, характерний для окунів темних смуг з боків.

  Де він живе

  Риби середовища проживання - звичайні річки, озера, ставки, водосховища. Окунь також може бути в гірських озерах, висота яких не перевищує 1000 м над рівнем моря. Деякі види здатні жити в знесолених морських бухтах.

  Цікаві факти про окунь

  Вибираючи місця для лову окуня, слід звернути увагу на рослинність, засмучену рослинністю, ділянки з різкими змінами в глибині. Хижак, як правило, ховається в водоростях, очеретах, перерослих, гілках загиблих дерев, під мостами та причалами, в інших природних чи штучних притулках. Він не любить холодну воду та швидку струм.

  Окунь вважається зграєю риби. Після вилуплення з яєць обсмажте в косяки 100 і більше людей. Зграї дозрілих молодих тварин складаються з 10-15 самців і жінок. Повільно зростаючий хижак змушений вести зграю життя, щоб підвищити ефективність полювання. Дорослий великий полювання на окуня поодинці.

  Що їсть окунь

  Хижак справедливо вважається всеїдним і ненажерливим. Дієта смажених та молодих тварин, як правило, включає зоопланктон, молюски, ракоподібні, глисти, комахи. Вирощений окунь їсть ікра та маленькі особини з коропами: короп з хручі, пісок, плотва, рудд, похмурий. Однією з біологічних характеристик окуня є повільний набір маси. На відміну від інших жителів водойм, для набору 1 кг ваги йому доводиться їсти в 4-5 разів більше корму та з низьким вмістом калорій в їжі та в 6-7 разів більше. Ось чому окунь веде досить активний спосіб життя, займаючись постійним пошуком їжі.

  Все про окунь

  Особливості риболовлі

  Окунь має одну характерну особливість: через його обжерливість вона постійно активна, менш обережна і не боїться шуму. Хижак часто стає трофеєм як досвідчених, так і початківців рибалок. Це один з небагатьох прісноводних видів, улов якого не зупиняється майже цілий рік. Єдиний несприятливий момент для риболовлі - це період, коли риба нерестів. Під час розповсюдження окунь не звертає уваги навіть на найпривабливіші приманки.

  Все про окунь

  Чжор на окуні спостерігається перед нерестом, після його кінця та від середини до перших відчутних морозів. У спекотні дні активного укусу ви можете очікувати рано вранці або ввечері. Ви можете розраховувати на хороший улов взимку: одразу після появи першого льоду та в кінці зими перед крижаним покриттям.

  Традиційні передачі для захоплення річки окуня - це піни, годівниця, дно та плавання рибальських стрижнів. Приманка використовується як приманка: черв`як, кров, мормайш, личинки -личинки, личинки.

  Малі особи живуть у прибережних зонах. Наявність зграї та молодої трави на мілководді значно збільшує шанси захопити хижака. Оскільки молоді окуни полюють зграї, не слід змінити місце після першого трофея, що пробігається.

  Для захоплення великих зразків варто вивчити дно в найглибших місцях водосховища, а також ділянки з зміною глибини, ями, басейнів.

  Окунь має тонкі губи, тож якщо риба не проковтнула приманку досить глибоко, вона може зійти з гачка з занадто агресивною риболовлею.

  Підготовка окуня

  Хижак має дуже смачне біле м`ясо, яке включає амінокислоти, фосфор, йод, калій та вітаміни. 100 грам філе містять лише 82 ккал, тому він досить підходить для приготування їжі харчових страв. Скелет окуня не має великої кількості невеликих кісток, що є ще однією важливою перевагою. Існує багато рецептів приготування цієї риби на кухнях різних країн. Ранні смачні розглянуті, наливають, окунь запечені, тушковані у вина і курили.

  Все про окунь

  На відміну від багатьох інших риб, окунь переносить мороз і зберігає смак навіть після кількох місяців перебування в морозилці.

  Як правильно очистити окунь з лус

  Основна складність кулінарної обробки риби - видалення лусочків. Щоб видалити невеликі, тверді та щільно сусідні лусочки з шкіри, вам потрібно буде докласти багато зусиль.

  Все про окунь

  Невеликі хитрощі допоможуть спростити процес:

  • Перед очищенням рибу промивають і наливають киплячою водою, після якої лусочки легко відокремлюються від шкіри.
  • Якщо вам потрібно зняти лусочки зі шкірою для отримання рибного філе, туші вкриті сіллю і залишають на день. Після смоктання шкіра відлущується і виходить.

  Цікаві факти про окунь

  • Найбільший окунь у світі спіймав рибалку з Великобританії. Вага величезного окуня Нілу становила майже 85 кг.
  • Найбільший окунь, спійманий у Росії, важив 6,5 кг.
  • Чорні крапки на лусочках вказують на інфекцію паразитами. Таку рибу не рекомендується їсти без достатньої термічної обробки.
  • Вважається, що окунь, спійманий у річці.
  Статии на тема
  LiveInternet