Що робити, якщо собака чхає і хизує?

Чому це відбувається?

Кожен власник хоче бачити свою собаку здоровою та життєрадісною, але вони не роботи і можуть захворіти. Як розпізнати симптоми захворювання від флірту?

Коли ви не можете звертати уваги, і коли терміново бігти до лікаря, якщо собака часто чхає?

Чому це відбувається?

Ніс собаки - одне з найбільш чутливих місць тіла. За допомогою запаху собаки знають світ та аналізують цю територію як люди, які вивчають нову інформацію з енциклопедій. Вони відчувають запах не тільки гострі, ніж людину, але й зовсім інакше. Домашні тварини здатні розділити загальний запах на компоненти, з яких він складається.

Причини, чому собака чхає багато разів поспіль, - це кілька:

 • Особливості породи
 • Гіпотермія
 • Холод або віруси
 • Хвороби носоглотки
 • Зараження гельмінтами
 • Хвороба Карре
 • Травма носа
 • Алергія
 • Іноземний об`єкт
 • Зміни, пов`язані з віком

Коли собака або маленький цуценя чхає кілька разів поспіль, у більшості випадків ви не повинні на це звертати увагу. Але коли чхання і хропіння є систематичним або занадто затяжним, необхідно ретельно стежити за домашнім улюбленцем і з’ясувати причину цього явища.

Всім відомо, що сім`я Псова має свій сигнал та жести. Чхання, хропіння, позіхання - це все засіб спілкування з родичами. Не звертайте уваги на Sneezers, якщо вони трапляються в грі.

Що робити і як лікувати?
Лабрадор

Увага! Багато коротких порід мораїну анатомічно схильні до морди, хропіння та інших звуків від носоглотки. Мопси, бульдоги, беї, боксери в процесі формування стандарту, отриманого шлюбу у вигляді вигнутої носової перегородки.

Чхання - природна реакція тіла на вхідні сторонні предмети в слизову мембрану носоглотки. У цьому немає нічого страшного, якщо собака дихала занадто багато пилу або квіткового пилку своїм чутливим носом. За допомогою чхання всі додаткові частинки вийдуть природним шляхом.

Іноді собака може кілька разів чхнути від різниці температури в атмосфері. Це особливо часто, коли виїжджають з квартири для морозного зимового повітря. Не лякайтеся: це пов’язано з різким звуженням кровоносних судин та носовими пазухими. 4 - 5 Чих, коли виходите на вулицю, а іноді і більше - норма.

Що робити і як лікувати?

Якщо собака чхає занадто часто, а для своєї породи вона нехарактерна, варто визначити причину такої поведінки. Ми повинні ретельно стежити та проаналізувати, щоб зрозуміти, що робити, коли собака чхає та хропить.

 1. Алергія. Не тільки люди накопичують алергени, домашні тварини також підлягають цій недуги. Причинами алергії можуть бути пил, домашні хімічні фосфати, квітковий пилок, тютюновий дим, рослини з яскравим оголеним запахом. Цей тип чхання, як правило, супроводжується прозорим виділенням із слизової оболонки та носа, свербіж носового пазухи, кашля. У випадках сильних припадків можливий набряк або набряк Квінке.

Важливий! Що стосується алергічних реакцій, перше, що потрібно зробити, - це визначити предмет подразнення слизової та негайно видалити її з домашнього улюбленця. Якщо симптоми не проходять, терміново вкладіть ін`єкцію антигістамінового препарату. Краще це зробити у ветеринарній клініці, якщо немає власного досвіду.

 1. Травма носа. Під час активних ігор собака могла просто вдарити. Якщо синяк не сильний, то немає нічого страшного. Але якщо собака чхає довгий час, кров з`явилася з носа, то необхідно показати своєму лікареві виключити переломи, кривизну носової перегородки та уникнути негативних наслідків.
 2. Хвороба Карре. У звичайних народах "чума". Одним із симптомів цього захворювання також є хропіння та чхання. Через кілька годин спостерігається підвищення температури, відмова від їжі, діареї, блювоти. У цьому випадку необхідно негайно відвезти собаку до ветеринара. У передових ситуаціях собака помирає.
 3. Гіпотермія. Тривалий час, коли домашні тварини живуть з людиною, вплинули на рівень імунітету. Більшість тварин живуть у теплих кімнатах. Як і люди, вони стали піддані переохолодженню після довгих прогулянок у холоді або купання в холодній воді. Усі симптоми пройдуть, коли собака потепліє.
 4. Зараження гельмінтами. Самі по собі глисти не можуть викликати чхання або хропі. Вони сприяють зниженню імунної системи, поганої засвоюваності вітамінів та мінералів. Це, у свою чергу, призводить до застуди.

Лікар призначить лікування антибіотиками, імуностимулюючи та наркотики проти гельмінтів.

 1. Іноземний об`єкт. Цікавість собаки часто призводить до того, що різні дрібні предмети (леза трави, пір’я, камінчика невеликі) потрапляють у ніс). Намагаючись витягнути природним шляхом, іноземний об’єкт називає собаку, що чхає, хрестовує, потисніть головою.

Якщо собака не може впоратися самостійно, необхідно витягнути чужорідне тіло тонким твіфером або відвезти його до лікаря, щоб не травмувати ніс собаки.

 1. Зміни, пов`язані з віком. Кашель і чхання тривалий час у передових собак може вказувати на порушення серцево -судинної системи. У цьому випадку ви не можете самостійно. Терміново показати собаку кардіологу, інакше наслідки можуть бути найбільш сумними.
 2. Холод або віруси. Не всі домашні тварини можуть похвалитися чудовою імунною системою. Собаки піддаються застуди та вірусних захворювань при переохолодженні або спілкування з хворими людьми.

Якщо, крім чхання та нюхання, немає інших симптомів, таких як підвищення температури тіла, відмова в їжі, жовті або зелені виділення з носа, зниження активності, не потрібно звучати тривожність. Через 2-4 дні проходить легкий холод. З проявом додаткових симптомів відвідування клініки є необхідною умовою.

 1. Хвороби носоглотки. Пухлини або поліпи - ще одна причина частого чування. Симптоми дуже схожі на сторонній об`єкт у носових пазухах. Також може бути хропіння, свист, бурчання уві сні або під час активних ігор. У цій ситуації ви не можете обійтися без кваліфікованої допомоги.
Профілактичні заходи
Самойд

Лікар проаналізує біопсію, а на основі її результатів призначить лікування. Можливо, що без операції неможливо буде зробити без операції.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути жахливих наслідків, вам потрібно:

 • ретельно стежте за собакою,
 • пройти заплановані обстеження ветеринарним лікарем,
 • Періодично незалежно вимірювати температуру тіла,
 • вчасно до вакцинації від загальних захворювань,
 • проводити профілактичні заходи проти гельмінтів та інших паразитів.

Увага! Догляд за віковою собакою вимагає ще більшої пильності, оскільки організм не має сили впоратися з вірусами та інфекціями. Заплановане обстеження лікаря слід проводити щонайменше 2 рази на рік.

Ви не можете дозволити собакам плавати в холодній воді, ходити за гігієнічними процедурами, поки вовня не висушена. Домашні тварини з короткою вовни та слабо оголеним підшерстом повинні носити спеціальний одяг у холодний сезон.

Алергічне чхання можна уникнути, визначивши причину роздратування слизових оболонок носоглотки та, якщо можливо, виключайте дратівливий фактор із життя домашнього улюбленця.

Крім цього:

 • Тварина потребує належного збалансованого дієти.
 • Для підтримки імунітету необхідно надати вгору вітаміну.
 • Щоб уникнути вірусної інфекції, необхідно обмежити домашнього улюбленця у спілкуванні з базі або хворими людьми.
 • Регулярно дезінфікуйте собаку -сміття та кімнати, в яких найчастіше собака.

Висновок

Чхаюча собака виглядає мило і смішно. Просто не торкайтесь, якщо домашні тварини нюхають, чхають і свистять носом. Це може вказувати на серйозні захворювання. "Ми відповідаємо за тих, кого ми приручили" Червона лисиця розмовляла з маленьким принцом. Можливо, це найрозумніша фраза всіх часів.

Статии на тема
LiveInternet