Причини кашлю у собак, діагностики та лікування

Чому собака кашель за відсутності хвороби?

Кашель собаки - це поширена проблема, з якою стикаються багато власників домашніх тварин. Деякі з них не звертають уваги на кашлю у домашнього улюбленця, вважаючи їх ознакою звичайних застудих.

Інші поспішають до ветеринарної клініки, підозрюючи серйозну хворобу домашнього улюбленця. Що робити, якщо собака кашляє? Все залежить від типу та причини кашлю.

Чому собака кашель за відсутності хвороби?

Кашель у собак - це захисний рефлекс організму, головна мета якого - очищення верхніх дихальних шляхів від збудників різного походження.

У більшості випадків цей механізм розвивається внаслідок дратівливого впливу на слизові тканини з газами, дрібними частинками пилу, рідше - мікробами. З кашетом відбувається різке зменшення м’язових волокон живота та грудної клітки, під час яких через дихальні шляхи спостерігається миттєве випромінювання газів.

Причини та лікування кашель у захворюваннях
- Я знову захворів ..

Він може бути сухим або вологим, частим, рідкісним або постійним. На початкових етапах роздратування слизової, вона найчастіше гучна і звучна, з сильним запаленням гортані - хрипки, хрипки.

Кашель у собак невеликих порід часто провокується такою хворобою, як Крах трахеї. Це патологічний процес, який є сильним ослабленням хрящових елементів і сплющування кілець трахеї. Його можна придбати або вродити.

Колапс трахеї виявляється нападами кашлю, нагадуванням качок, млявих, апатії, бездіяльності. З будь -якою спробою їсти собаку мучать блювотою, внаслідок чого вона повністю відмовляється їсти їжу.

Кашель може стати іноземним тілом, що входить у гортані тварини. Підозра, що тварина задушила, повинна виникати, якщо немає інших ознак, що вказують на розвиток захворювання.

Щоб зрозуміти, що тварина задушила, вам потрібно звернути увагу на характерні симптоми:

 • Собака кашлю та хрипи;
 • Кашель супроводжується вивільненням крові або кривавою піною;
 • Тварина намагається викликати блювоту;
 • Собака постійно облизує губи, робить часті ковтання рухів;
 • вихованець поганий або повністю відмовляється від води та пиття.

Собака може задихатися зі швидким поглинанням корму, кісток або під час гри. При ковтанні часте ускладнення - це травма слизової шлунка та стравоходу.

Основним методом лікування такого кашлю є швидке вилучення чужорідного тіла з гортані тварини. При тривалому респіраторному шляху об`єкт може спричинити бронхіальну астму, бронхіт та інші патології дихальної системи.

Діагностика та вибір лікування
Кашель у собак

Якщо власнику не вдасться це зробити самостійно, найкраще зв’язатися з ветеринаром. У найважчих випадках, коли чужорідне тіло проникає вглиб дихальних шляхів, може знадобитися операція.

Причини та лікування кашель у захворюваннях

Лікування патології у ПЕТ залежить від його форми, особливостей та причин. Найчастіше сильний кашель провокується такими захворюваннями:

 • Хвороби дихальної системи - пневмонія, набряк легенів, бронхіт.
 • Тонзиліт, біль у горлі.
 • Вірусна носоглотка.
 • Патології серця.
 • Алергічні реакції.
 • Стоматологічні захворювання.
 • Гельмінтичні вторгнення.
 • Онкологічні новоутворення.

Діагностика захворювання, спричиненого кашлем у собаці, здійснюється шляхом вивчення її особливостей та природи. Різні рефлекси кашлю потребують різних методів лікування.

 1. Бронхіт, пневмонія та інші захворювання дихальних апаратів - домашня тварина переживає за сильний мокрий кашель з відокремленою мокротою, ознобами, лихоманкою, лихоманкою, слабкістю.
Висновок
- Треба лікуватися…

Відповідаючи на питання про те, що дати собаці від кашлю в бронхіті чи пневмонії, ветеринарії підкреслюють, що найбільш ефективними є антибіотики широкого спектру дії, протикашних та відхаркувальних препаратів.

Під час лікування тварина повинна бути в теплому приміщенні. Важлива роль у відновленні приділяється дієтичній дієті, теплого, рясного напою. Крім того, собаку призначають полівітамінові комплекси, які допомагають підвищити рівень імунітету.

 1. Тонзиліт і біль у горлі - Запалення мигдалин і гортані характеризується частими нападами сухого кашель, які викликають сильний біль у тварини. Собака намагається часто ковтати слину. Вивчаючи порожнину ротової порожнини, ви можете відчути неприємний запах, мигдалини збільшені та почервоніли.

Найкраще, що можна лікувати тонзилітом та тонзилітом у собаці, -це антибіотики з категорії цефалоспоринів, призначених ветеринаром, а також протизапальні препарати. У найсуворіших випадках проводиться оперативне видалення мигдалин.

 1. Вірусний кашель -У більшості випадків це стає результатом спілкування між домашнім улюбленцем з хворим собакою та інфекцією тварини з трахеобронхітом або аденовіросом, що відбувається у повітрі крапельки. Для цього цілком достатньо провести кілька хвилин біля зараженої собаки.

Через 2-3 дні в собаці з’являється сухий глибокий кашель, напади стають більш регулярними. Вихованець відмовляється їсти та пити, у нього болять гортань, мигдалини збільшуються в розмірах. У нього важке, переривчасте дихання.

Кашель собаки, як ніби він захлинувся, лікування якого проводиться лише під контролем ветеринара, супроводжується збільшенням тіла тіла тварини, зникненням апетиту, швидким втратою ваги, слизовими виділеннями з носа та ротової порожнини, а також блювоти. У деяких випадках із вірусними захворюваннями собаки кашляють і відновлюються з білою піною.

 1. Серце каш У собак це одна з головних ознак захворювання серця. Серцеві патології супроводжуються синіми слизових оболонок та губами тварини, змінами серця, тобто патологічним збільшенням шлуночків, швидким імпульсом.
 2. Алергічні реакції - Одним з найпоширеніших алергічних проявів є кашля. Його основні симптоми:
Причини кашлю у собак, діагностики та лікування
Здоровий собака
 • кон`юнктивіт, запалення очей;
 • ґрунтовка;
 • придбання синюватої слизової оболонки;
 • шкірний висип;
 • Часте чхання.

Причиною алергічних проявів може бути їжа, пил, тютюновий дим, пилок для рослин, хімічна та косметика. Лікування захворювання проводиться шляхом усунення алергену, а також використання антигістамінів.

 1. Гельмінтичні вторгнення - Інфекція паразитів спостерігається не лише у собак, що містяться в антисанітарних умовах вулиці, але і у домашніх тварин. Наприклад, собака може щось з`їсти з личинками Гельмінта під час прогулянки.

Деякі сорти паразитів можуть впливати на дихальну систему собаки, провокуючи захисний рефлекс організму у вигляді кашель. Він може бути сухим або мокрим, особливо посилюється під час сну тварини.

Лікування вдома проводиться за допомогою антигельмінтних препаратів. Такі кошти обчислюються залежно від маси тіла собаки. Потрібно ретельно давати ліки, не відступаючи від рекомендованої дози.

Крім того, надзвичайно важливо точно визначити, який тип гельмінтів паразизує в організмі собаки, оскільки багато препаратів впливають виключно на певний тип черв’яків.

 1. Рак новоутворення - Багато злоякісних новоутворень у легенях супроводжуються вичерпними кашлем з мокротою, яка може містити домішку крові, шматки мертвих тканин. Тварина стає апатичною і млявою, навіть у спокої він переживає за сильну задишку та порушення нормального дихання.
Причини кашлю у собак, діагностики та лікування
Ліки від кашлю

Лікування онкології призначається залежно від форми та стадії захворювання. Найефективнішим є хірургічне видалення пухлини. Для полегшення стану домашнього улюбленця використовуються препарати, спрямовані на розширення бронхів та покращення дихальної функції.

Діагностика та вибір лікування

Для того, щоб вибрати оптимальну тактику лікування та усунути не тільки кашель, але й його причину, вам потрібно звернутися до ветеринара, який призначить усі необхідні діагностичні заходи.

Діагностика починається з обстеження собаки, ветеринар ретельно вивчає поведінку тварини. Потрібно вивчити гортані для виявлення іноземного органу. Для вивчення трахеї та орофарингеалу домашнього улюбленця проводиться ларингоскопія, X -Fry X -ray.

Інформативні методи діагностики:

 • Лабораторне дослідження мазка слизу бронхів;
 • рентгенографія;
 • ультразвукове дослідження;
 • Комп`ютерна томографія;
 • Якщо підозрюється злоякісна пухлина, призначається біопсія.

Виходячи з результатів обстеження, ветеринар вибирає найефективніші та безпечні для тваринної медицини.

Висновок

Собачий кашель може бути ознакою багатьох захворювань - від застуди до онкології. Для того, щоб визначити причину кашлю, необхідно показати собаку до ветеринара. Своєчасне розпочане лікування допоможе повернутися до улюбленого здоров`я та активності.

Статии на тема
LiveInternet