Все про рибу сом

Як виглядає сом

SOM - висипна риба родини Сомов, одна з найбільших жителів річок та озер. COS -це риба, що лежить на теплі, в цьому плані її діапазон обмежується регіонами з помірним та субтропічним кліматом. Деякі підвиди, здатні жити у воді з невеликою концентрацією соляної заселення рота річок та знесолених морських вод.

Як виглядає сом

Скільки років проживає річка Сома

У систематиці сім`я Сомов включена в загін, як Сомо, як від класу променистої риби. На сьогоднішній день було описано 14 видів прісноводних сомів. Їх можна визначити такими характерними ознаками:

 • На тілі риби абсолютно немає ваги. Товстий шар слизу, що покриває сома, служить захистом для його делікатної шкіри та спрощує рух на глибині.
 • Широка велика голова сплющена зверху, масивні щелепи з багатьма невеликими гострими іклами, верхня щелепа коротша за нижню.
 • SOM належить до притокової риби з недостатньо розвиненим баченням. Для орієнтації він використовує нюх та вуса, розташовані на голові (два великі розташовані у верхній частині рота, кілька маленьких знизу).
 • Відмітною ознакою є витягнутий сплющений хвіст, довжина якого у деяких людей досягає половини загальної довжини тіла.
 • Колір залежить від віку та навколишнього середовища. Зазвичай верхня частина тіла темно-сіра, темна оливкова або коричнева, у деяких видів спина і сторони покриті маленькими чорними плямами, живіт-легше-сірий або світло-жовтий.

Структура сома добре пристосована до життя на великих глибинах і полювання в темряві.

Типи SOMS

Найбільш поширеними включають такі сорти SOMS:

 • Сом звичайний (відомий як Silurus glanis). Найбільший представник сім`ї: дорослі в сприятливих умовах можуть вирости до 4 м, набираючи вагу до 250-300 кг. Темно-зелена спина у формі тіла у формі крові вкрита коричневою кропивою. Батьківщина Сома - східна частина Європи, в даний час внаслідок штучних похорон водних об`єктів звичайний сом поширився по всьому континенту.
 • Амур Сом. Живе у свіжих водоймах Далекого Сходу, Японії, Китаю, В`єтнаму, Монголії. Дорослі ростуть в середньому до 1 м і важать 7-8 кг. Один із видів, який може жити в морській воді з незначною концентрацією солі. Населення Далекого Східного сома зустрічаються в річках та морських бухтах.
До якого розміру сом росте
Звичайний сом
 • Як поширюється сом
  Амур Сом
 • Де живе сом
  Канал
 • Каналський сом (в деяких джерелах називається канадським), пов`язаний з родиною Ікталурова, вважається пов`язаним типом СОМОВ. Місце народження Сома - свіжі водосховища Північної Америки. Тіло риби має оливково-сірий відтінок, спина і сторони вкриті чорною кропивою. Тип невеликого сома, довжина якого в середньому 50-60 см, і вага 4,5-6 кг. У минулому столітті його привезли на територію Росії, де він успішно адаптувався та множився.

  Деякі мініатюрні представники сім`ї (американський SOM, Antsistrus, індійський скляний сом, Пангасій) використовуються для врегулювання штучних водосховищ та акваріумів.

  Скільки років проживає річка Сома

  Річка SOM - справжній довгий рух серед існуючих видів прісноводної риби. Вважається, що з достатньою кількістю їжі та відсутністю вилову це може прожити до 100 років. В середньому тривалість життя 35-40 років.

  У закритих водоймах умови середовища проживання дещо гірші, тому котячі озера мешкають на 10-15 років менше.

  Середній термін експлуатації сортів акваріуму 6-8 років.

  До якого розміру сом росте

  Що сом їсть

  За історичними даними, звичайний сом може вирости до гігантських розмірів: інформація про трофей, який важив понад 400 кг довжиною 5 м, записується.

  В даний час через збільшення лову риби зразки вагою понад 100 кг вважаються рідкістю. Найбільші сома зустрічаються в повному розгортанні річок з достатньою кількістю корму та місцями для притулку.

  Ви можете визначити приблизну вагу трофея за його розміром. Для цього риба вимірюється з вершини морди, поки найдовше сяюче клинок фінола не буде завершено.

  Співвідношення довжини та ваги сома наведено в таблиці:

  Довжина сома, смМаксимальна вага сома, кг
  тридцять0,4
  601.8
  905
  11010.5
  13017
  15026.5
  17035
  20064
  250110

  Скільки важить найбільший Сом

  Величезний сом вагою трохи менше 300 кг був спійманий у Таїланді на річці Меконг. На сьогоднішній день цей гігант вважається найбільшим у світі.

  Як ловити сома

  Той самий сом

  Як поширюється сом

  Вперше самці та самки сома йдуть на нерест у 4-5 років життя. Розповсюдження СОМ починається після того, як вода прогрівається до оптимального +16-18 градусів. Залежно від погодних умов, початок ICRomet падає в середині травня та початку червня.

  Особливості підготовки сома

  Визначте, коли і де сом породить, ви можете сильними сплесками води: перед початком нересту самці виконують своєрідний танець, щоб сподобатися жінці. З кількох самців вона сама підбирає одного, і з ним їде в усамітнене місце на мілководді. Зазвичай самка лежить ікрою в зарості очерету або водоростей, у поглибленнях, покритих корчами або великими каменями. У вибраній пари самець за допомогою плавників та морди готує невелику ямку для яєць.

  Раблячність самки залежить від її розміру: в середньому на кожну кілограму ваги становить близько 30 тис. Яєць. Після завершення нересту самка повертається до звичайного середовища проживання, а самець залишається біля гнізда. Він захищає ікру від інших жителів водосховища до появи личинок (це відбувається 8-10 днів) і залишається близько тижня, доглядаючи за молодими. Гніздо чоловічого листя після того.

  Де живе сом

  Більшу частину свого життя Сомс, проведений на дні водосховища. Традиційне середовище проживання риб - ям та порожнини в місцях колоди глибини, завалені затопленими колодами та корчами або зарослими водоростями. Сом уважно вибирає притулок і влаштовує там дірку, в якій він може залишатися протягом усього життя, залишаючи його лише на період відтворення та зимування.

  Цікаві факти про SOMS

  Зазвичай дорослі люди оселяються в один спосіб, але якщо відокремлені місця в одній ямі можуть жити дещо однаковими за віком та розмірами самців та жінок.

  Сома не зустрічаються в брудній воді. Часто, після тривалих дощів та повеней, вони змушені кидати згоріли отвори і шукати затоку з чистою водою.

  Що сом їсть

  Все про рибу сом

  SOML належить до хижової риби. Полювання традиційно виходить із настанням темряви, влаштовує засідку і нападає на рибу, що плаває. Зуби Сома невеликі, але гострі. Це дає можливість добре затримати жертву, яку він ковтає ціле. Якщо розмір здобичі не дозволяє це зробити, SOMS чекає, коли вона померла і починає розкладатися, а потім їсть його частинами.

  Дієта хижака змінюється залежно від етапу росту. У перші місяці життя Фрай використовує зоопланктон, личинки комах, маленькі ракоподібні та молюски. Молоді люди їдять ікру та мальки інших жителів водосховища, маленьких земноводних, раків, креветок. Дорослі нападають на птахів та маленьких ссавців у воді.

  Що ще їсть сома? Відомо, що в природі їжа для гігантів може стати рослинними та органічними відходами. Поклавши вмираючу рослинність, мертву рибу та тварин, СОМ допомагає очистити водойми.

  Як ловити сома

  Все про рибу сом

  Період активного укусу сома відбувається відразу після пробудження, приблизно за місяць до нересту. Після невеликого перерви активність хижака поновлюється. Все літо сом регулярно полює, набираючи масу до зими. Він їде в місця зимування рано: вже наприкінці вересня та на початку жовтня хижаків, які годувались протягом літа, забиваються в мул і перестають їсти.

  Найкращий час для риболовлі для сомів - від заходу до раннього ранку. Для риболовлі використовуйте прядіння або внизу для риболовлі з твердим і сильним стрижнем. Риболовні лінії та гачки вибираються залежно від ваги передбачуваного трофея та з урахуванням того, що коли ви ловите хижак, енергійний та сильний опір. Снасті, що створюють наслідування руху, можуть залучити його: силіконова приманка, махи, коливання.

  Як приманка, ви можете використовувати живу приманку: маленькі риби, земноводні, посаджені купою глистів, шматочками м`яса або гиблетів. Наступна приманка використовується для залучення хижаків до місця риболовлі:

  • подрібнена свинина або яловичина;
  • суміш ґрунтових кишечника, жиру та гублет;
  • готові -виготовлені суміші з риб’ячим жиром.

  Коли кусає сома, здається, що гачок спіймав щось гнучке або еластичне. Необхідно надати рибі можливість захопити приманку глибше, а потім гачок. Досить важко витягнути великого і сильного сома: відчуття снасті, він активно опір, намагається сховатися в корчах чи іншому притулку. Не поспішайте затягувати хижака до берега, він повинен бути досить втомленим. Коли гачки для коренів дерев або корпусу, вам слід періодично смикати риболовну лінію. Це допоможе заманювати сома з відокремленого місця.

  Якщо риба витягнута вручну, необхідно забезпечити, щоб рибальська лінія не обмоталася навколо пальців чи зап’ястя: на момент наступного ривок хижака, вона може розгойдуватися і багато нашкодити.

  Особливості підготовки сома

  М`ясо соковита соковите, ніжне і жирне. Мінімальний вміст сполучної тканини спрощує процес її перетравлення.Вміст калорій у філе становить 115 ккал на 100 г. Біле м`ясо хижака вважається цінним продуктом: він включає незамінні амінокислоти, вітаміни (A, B, PP, C), мікроелементи (кальцій, йод, залізо, цинк, фосфор, фтор).

  Все про рибу сом

  Під час різання та приготування риби необхідно враховувати:

  • Молоді середні особи мають більш ніжне м`ясо без стороннього смаку, у дорослих риб з’являється характерний запах річки;
  • Скелет Сомовів не містить невеликих кісток;
  • Ви можете видалити неприємний смак великого сома, не витримуючи порційні шматки філе в молоці протягом 3-4 годин;
  • Жир в тілі сома розподіляється нерівномірно, більшість його знаходиться в хвості;
  • Тримайте тушку в замерзлому вигляді, щоб жир, що міститься в м`ясі, не вигоріть.

  Cos в кулінарії використовується для приготування супу, наливання, його тушкують, запечені, смажені, використовуються як начинка для рулонів і пирогів. Котяче м`ясо з вмістом з високим вмістом жиру чудово підходить для приготування шашликів та куріння.

  Цікаві факти про SOMS

  • Найбільший сом, спійманий у Росії, важив 200 кг. Трофей був отриманий під час підводної риболовлі на річці Сейм.
  • Під час полювання сом використовує вуса як приманку: невелика риба бере їх за глистів і плаває до місця засідки, в цей момент хижак розширює рот і малює воду разом з здобиччю.
  • Ви можете побачити життя на глибині сома лише під час нересту: самці та самки піднімаються на поверхню і плавати по животу.
  Статии на тема
  LiveInternet