Природний заповідник алтай

Місцезнаходження: Заповідник Алтай розташований у горах Південного Сибіру в районах Турохака та Улаганського Республіки Алтай.

Природний заповідник алтай

Сформовано: 7 жовтня 1967 року в межах раніше існуючого резерву (1932-1951.).

Резервна площа: 881 238 га для лісового господарства 1981 року.

Довжина території заповідника Алтай: від північного заходу до південного сходу-230 км, ширина 30-40, до 75 км.

Територія резервів Алтай та Катун включена до списку Всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО під назвою "Золоті гори Алтай" (1998)

Фізико та географічні особливості заповідника Алтай

Високі хребти розташовані вздовж кордонів заповідника: на північній молитвній хребті (шпора хребта Абакан, віддаляється від нього на захід майже під прямим кутом), на північному сході Абаканського (Гора Садонська, 2890 м вище u. м.(. У центрі заповідника розташовані кілька окремих гірських масивів: Куркура (G. Куркуребаджі, 3 111 м), Тієткол (до 3 069 м), Чулушманський (гора Богуяш, 3 143 м).

Західний кордон йде вздовж річки Чулушман і вздовж озера Тельський. Більше 20 % резервної зони вкрите скелястим, скелястим талі та галькою. У заповіднику 1 190 озер з площею понад 1 га кожен. На річці Чулча в 8 км від гирла-найбільший водоспад Алтай-Болшеї Чулчінський (Учір), це 150-метровий каскад води. Континентальний клімат.

Флора заповідника Алтай

Світ рослин заповідника надзвичайно багатий. Водорості та лишайки з понад 500 видів. Рослини - 1480 видів. Ліси заповідника в основному складаються з хвойних порід: сибірська модрина, сибірський кедр та ялиновий сибір.

34 типи мохів, грибів, лишайників та судинних рослин перераховані в Червоних книгах Республіки Алтай та Росія. Понад 200 ендемічних, а також рідкісних степових, лісових, водних та високопотужних громад розташовані на території заповідника Алтай. Це визначає видатну роль у захисті флори та рослинності південного Сибіру.

Фауна заповідника Алтай

З ссавців у заповіднику 11 видів інсективаїв, 7 пароплавів, 3 зайця, 13 гризунів, 16 видів хижацьких (ведмедя, риси, видра, росомахи, соболя, стовпчики та білка) та 8 видів теплиць (лося, марал, Гірський баран, сибірський козуля -олень, сибірський козуля Сибірського Козерога, північного оленя та Кабарг). Надзвичайно рідкісні в снігових барах - заповідник Ірбіса. Цей звір вказаний у Червоній книзі Росії. Живе переважно високо в горах, над межами лісу.

Зареєстровано перебування 323 видів птахів. Тут живуть біла купа. Сіра чапля, чорна лелека, лебідь-клікун, маленька чайка, рожевий шпак, альтай Улар, біло-білий орел, Беркут, Сапсан та Скопи, вказані в Червоній книзі.

Прета знайдені 6 видів: гадюка, пристосування, ящірки та інші. Велика різноманітність безхребетних - близько 15 тис. види. 18 видів риб живе в резервних ставках.

Особливості відвідування заповідника Алтай

Відвідування резерву лише з дозволу адміністрації та видається відповідним проходженням.

Територія Алтайського заповідника надзвичайної природної краси та естетичної значущості, що містить найзначніші сфери біологічних сортів, і має виняткову універсальну цінність з точки зору науки. Заповідник Алтай - одне з найбільших заповідників Росії, її площа становить 9,4 % від усієї території Республіки Алтай. Весь правий берег озера Телецький і 22 тис. Сухильна його водна зона розташована на зарезервованій території.

Вся територія заповідника не має жодної дороги (за винятком нещодавно продовженої розбитої кам`яної дороги на півночі села до села.) Територія майже непрохідна, якщо ви не використовуєте рідкісні шляхи, закладені лісівниками та службовцями резервів. Однак місце проживання цих шляхів повинно бути добре відомим, вирушаючи в поїздку без диригента.

Статии на тема
LiveInternet