Як допомогти собаці в спеку будинку: як охолонути

Напередодні літнього сезону кожен дбайливий власник повинен подумати про те, як допомогти собаці в спеку. Тварини не завжди здатні незалежно відрегулювати температуру власного тіла, тому власники повинні звернути увагу на свердловину свого вихованця.

Як зрозуміти, що тварина страждає від спеки

На відміну від людини, у собаки, потові залози лише на лапах лап. Тому охолодити по поту. Основним зовнішнім показником температури тіла тварини є його язик.

Як зрозуміти, що тварина страждає від спеки

Собака в спеку

Коли собака гаряча, вона широко відкриває рот, стирчить язик і часто дихає. У цьому випадку мова може бути сухою. Наступний етап - собака стає млявою, ходить повільно або в будь -яку брехню і не встає. Ці симптоми - це сигнал про те, що тварина гаряча.

Тепловий удар і його небезпека

Тепловий удар (гіпертермія) має подібні ознаки з лихоманкою, тому вам потрібно розрізнити ці недуги в часі. Гіпертермія відбувається після підвищення температури тіла вище 40,5 градусів.

З тепловим ударом кровоносні судини розширюються, що небезпечно для собак зі слабким серцем. Нервові закінчення починають руйнуватися, порушується структура кишкової мікрофлори. На останніх етапах пошкоджена центральна нервова система, нирки перестають працювати. Чи може собака померти з тепла? Так. Чи може собака захворіти на тепло? Навряд чи, як правило, блювота є ознакою інших недуг.

Які породи схильні до теплового шоку

Є породи, які менш пристосовані до гарячого клімату, ніж інші. Влітку їм доводиться робити багато разів складніше. До них належать:

  • Довгошкірі скелі. Густе волосся запобігає натуральному охолодженню, тому собака перегрівається швидше.
  • Так -зведені брахицефали -це породи із скороченим обличчям (мопси, коси тощо.)
  • Породи схильні до ожиріння.
  • Собаки, імпортовані з північних регіонів. Такі тварини пристосовані до життя в холодну зиму, тому їм важко терпіти тепло навіть з короткою вовни.
  • Полювання на собак, які змушені довго шукати жертву на відкритому полі під палючим сонцем.

Як визнати небезпеку в часі

Найкраще запобігти термічному удару до його зовнішності. Про запобіжні заходи будуть написані нижче. Але що робити, якщо це не вийшло, щоб запобігти неприємностям?

У спеку важливо ретельно і постійно спостерігати за станом домашнього улюбленця, щоб визначити гіпертермію на ранніх стадіях і почати охолоджувати собаку. У разі порушення координації рухів, сильного дихання, швидкого серцебиття та млявості, терміново допомагати собаці і налити її з водою, щоб знизити температуру тіла.

Тепловий удар і його небезпека

Собака на прогулянку влітку

Турбота про собак у спеку

Під час літньої спеку собаки вимагає особливого догляду. Тварина не завжди здатна допомогти собі, тому власник повинен піклуватися про це.

Вирізати? Догляд

Власники довгих русла порід часто стурбовані питанням стрижок свого вихованця. На перший погляд, здається, що якщо ви відрізаєте довге пальто, то проблема вирішується. Однак є друга сторона монети.

Важливий! Ні в якому разі не варто поголити собаку - гола шкіра ще більше піддається навіть густому вовні.

Якщо у тварини справді довга і густа шерсть, а температура на вулиці висока, то ви можете її вирізати. Найкраще зв’язатися з Грумером. Однак якщо є можливість не вирізати собаку, краще вдатися до інших методів охолодження тварини в спеку. Справа в тому, що тіло тварини пристосовує погодні умови навколишнього середовища, і стрижка може порушити природну терморегуляцію організму.

Суворо стежте за дієтою собак у спекотні дні

У спеку тварини апетит може зникнути - це нормально. Влітку рекомендується зменшити вміст калорій у продуктах в чаші для собак, полегшити дієту. Споживання жирових та калорійних виробів тягне за собою вивільнення великої кількості енергії та тепла, що не добре в теплі.

Овочі - безпечний та здоровий продукт, який повинен збагатити дієту. Ви також можете дати рис та інші крупи. Ви не можете залишити їжу в мисці більше 20-30 хвилин.

Режим пиття

Найголовніше в спеку - це вода. Чаша для собак завжди повинна бути чистою, свіжою та прохолодною водою. Якщо власник не в змозі оновлювати воду в мисці кожні 2-3 години, доцільно поставити кілька контейнерів з водою. Під час прогулянок вам також потрібно мати воду для домашнього улюбленця.

Які породи схильні до теплового шоку

Собака п`є

Важливий! Не надмірно переповніть воду для собаки. Це повинно бути круто, але не крижаною. Раптові температури небезпечні.

Умови в будинку

У кімнаті система заходів для зниження температури організована в приміщеннях. Варто подумати про те, як охолонути собаку в спеку будинку заздалегідь, оскільки найменша затримка може призвести до проблем.

Більше свіжого повітря

Що робити, якщо собака влітку спекотна в квартирі? Перш за все, необхідно регулярно провітрувати кімнату. Точно провітрюється, а не тримати вікна відкритими. Якщо вікна постійно відкриті, то температура в квартирі поступово наближається до температури на вулиці. Набагато простіше заощадити низьку температуру в кімнаті, якщо кожні 2-3 години, щоб провітрити всі кімнати протягом 10-15 хвилин. Заслужене повітря зміниться, тоді як температура буде комфортною.

Кондиціонер - друг або ворог

Думаючи, як охолонути собаку в сильній спеці, багато людей спочатку думають про кондиціонер. Це може бути використане і навіть необхідне, але варто звернути увагу на деякі нюанси.

Важливий! Небезпека полягає точно в прямому сильному потоці холодного повітря на нагрітому тілі тварини. Це може призвести до застуди або запалення внутрішніх органів.

Найкращий варіант полягає в тому, що кондиціонер або вентилятор слід встановити, щоб він підірвав меблі чи стелю, а не на тварину. Варто пам’ятати, що головне завдання - знизити температуру в будинку, а не охолонути тіло. Якщо собака часто дихає в спеку, ви можете запустити її в кімнату, де встановлений кондиціонер.

Водні процедури влітку

Перш за все, варто звернути увагу на той факт, що у випадку, коли собака не любить плавати або боїться води, тоді не примушуйте її. Такі тварини можуть бути злегка зволоженими з вовни, але не слід вдаватися до того, щоб придушити водою.

Як визнати небезпеку в часі

Собака купається

Для інших собак водні процедури стануть справжнім спасінням у спеку. Якщо тварина живе в будинку, то ви можете запросити його плавати у ванні. Вода повинна бути при кімнатній температурі. У тварин температура тіла вище, ніж у людей, тому для них така вода буде холоднішою, ніж людина відчуває.

Власники приватних будинків часто переживають з приводу питання: чи можна налити собаку з водою в спеку?Якщо собака живе на вулиці в країні, то ви можете запросити її грати з шлангом води, налити його або спокутувати в басейн. Як правило, тварини люблять придушити воду. Але не розпилюйте собаку, якщо він боїться. Під час прогулянки біля річки ви можете плавати собаками. Однак не дозволяйте тварині в ставок із стоячою водою. У таких місцях високий ризик зараження.

Охолоджуючі аксесуари

Найпростіший аксесуар для охолодження можна зробити самостійно. Достатньо, щоб замочити t -сорочку з водою, трохи стиснути і надіти собаку. У цьому випадку річ повинна бути зроблена з тонкого матеріалу, щоб собаку в ньому не складно.

Як врятувати собаку від тепла на вулиці? Хороший варіант - придбати охолоджуючий килимок або дупу.

Що робити категорично зробити

Ні в якому разі не варто залишати собаку в спеку в машині. Навіть із кондиціонером та відкритими вікнами. Величезна кількість тварин помирає від теплового удару точно в машині автомобіля.

Турбота про собак у спеку

Собака в машині

Мешканці міст повинні забезпечити, щоб їхні домашні тварини не пили з калюжі. Вода в них настільки брудна, що один ковток загрожує серйозною інфекцією. Вихід із ситуації - візьміть з собою воду на прогулянку.

Ви також не можете керувати собакою на асфальт. У спеку гаряче в такій мірі, що він просто спалює лапи тварини.

додаткова інформація. Власник собаки повинен прикріпити руку до асфальту і утримувати пару хвилин. Якщо стало гаряче - вам потрібно ходити з домашнім улюбленцем на траві чи землі.

На закінчення варто зазначити, що всі власники собак до початку гарячого сезону повинні вити вити в Інтернет у пошуках інформації про те, як запобігти гіпертермії. Краще подбати про це заздалегідь і уникати теплового удару, ніж змусити тварину страждати від її наслідків.

Статии на тема
LiveInternet