Типи лисиць (лисиці)

Фокс - узагальнена назва декількох типів ссавців величезної родини Псови (Canidae). Дванадцять типів цієї групи включають сам рід лисиць (справжні лисиці), але деякі інші види також називають лисицями. Оселившись різними континентами, усі 23 типи лисиць, представлені нижче, мають характерний вигляд та подібний спосіб життя, але в той же час кожен вид має свої характеристики.

Лисиця - хижак з різкою мордою, вузькою і дещо сплющеною головою, досить великими вухами та довгим пухнастим хвостом. Усі ми з раннього дитинства знайомі з червоношкірими, злодійськими шахрами - героїнею багатьох казок і байок, яким завжди вдається обійти її родича - вовка. Очевидно, що підступність лисиці в казках багатьох культур відображає пластичність виду та її широке поширення. Дійсно, лисиці дуже невибагливі для навколишнього середовища, вони здатні добре адаптуватися і змогли забезпечити майже всі континенти досить комфортно, за винятком Антарктиди.

Є 3 окремі гілки собаки "лисиці". Найближчі з них до загальних предків - 2 типи сірих лисиць (Урусьон). Вік такого роду-4-6 мільйонів. роки. І хоча вони фенотипічно схожі на лисиці роду Vulpes, вони генетично не пов`язані з ними. Більш лисиця (Otocyon) - це також стародавній вид собак, який генетично та морфологічно захищається від усіх інших лисиць (вік роду 3 мільйони. роки). Ці види складають першу гілку.

Друга гілка - це погляди роду Vulpes (звичайних лисиць). Ця гілка розділена на 2 частини - тип звичайної лисиці та тип FENEC. Фенек та афганська лисиця є результатом давньої розбіжності (4,5 мільйона. роки). Відділення, що об`єднує типи груп звичайних лисиць, включає американську лисицю American Corsaca та Arctic Fox, а також багато типів старого світла. Вони розійшлися лише нещодавно (0,5 мільйона. роки) і утворюють окрему підгрупу в межах типу звичайної лисиці.

Третя гілка складається з усіх видів Південної Америки. Ця гілка стоїть ближче до Каріса (вовків), ніж до інших лисиць. Малая Ліситса та Мейкон - Форми предка цієї групи (вік 3 мільйони. роки)- Більшість інших типів Dusicyon виникли порівняно недавно (1,0-2,5 млн. років тому).

Типи лисиць роду Vulpes

Лісовий рід Vulpes є найбільш обширним і широко поширеним серед PSOVY, з 12 типами лисиць. Представників такого роду можна зустріти на крайній півночі, у Південній Америці, і в Європі, в Африці, та в Азії.

Характерні риси лисиць роду Vulpes - це загострена морда, трикутні стоячі вуха, довгий і пухнастий хвіст, череп площина порівняно з родом Canis. Колір кінчика хвоста зазвичай відрізняється від основного кольору. На обличчі між очима та носом є чорні трикутні сліди.

Звичайна лисиця Vulpes vulpes

В даний час існує близько 48 підвидів звичайних лисиць, які розподіляються з полярного кола до пустель Азії та Північної Африки та Центральної Америки. Вони вводяться в Австралію. Це так часто зустрічається, що, швидше за все, є найбільш пластиком з усіх хижацьких.

Типи лисиць роду Vulpes

Довжина тіла в середньому 75 см, хвостик-40-69 см, вага може досягати 10 кг. Шерсть від іржавого до вогненного червоного кольору зверху та від білого до чорного внизу. Кінчик хвоста часто білий. Є срібні та інші кольорові сорти.

Бенгальська (індійська) лисиця Vulpes bengalensis

Межа Індія, Пакистан, Непал. Він зберігається в степах, краях, тернистих чагарниках та напівпростих до 1350 м. над рівнем моря.

Рід rocyon (сірі лисиці)

Довжина тіла-45-60 см, хвіст-25-35 см, вага-1,8-3,2 кг. Колір короткої проникливої ​​вовни піщаного червоного кольору, лапи червонувато-коричневі, кінчик хвоста-чорний.

Південноафриканська лисиця Vulpes chama

Розподілений в Африці на південь від Зімбабве та Анголи. Ви можете зустріти його в степах і скелястих пустелях.

Рід Otocyon

Довжина тіла-45-60 см, хвіст-30-40 см, вага-3,5-4,5 кг.Колір червонувато-коричневої AgI зі сріблясто-сірою спиною, кінчик хвоста чорний, немає темної передньої маски.

Корсак Vulpes corsac

Він зустрічається в степовому зоні південно -східної частини Росії, в Центральній Азії, Монголії, в Трансбаїкалії на північ від Маньчжурії та північ від Афганістану.

Рід Dusicyon (південноамериканські лисиці)

Зовні корсак виглядає як звичайна лисиця, але набагато менша. Довжина тіла 50-60 см, хвіст-22-35 см, вага-2,5-4 кг. Колір вовни коричнево-сірий, підборіддя біле або злегка жовтуватого. Характерна особливість Corsaca є широкою, помітно видатною скулами.

Тибетська лисиця Vulpes ferrita

Населяє степові ділянки нагір`я (4500-4800 м. над рівнем моря) Тибет і Непал.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-60-67 см, хвіст-28-32 см, вага-4-5,5 кг. Тіло і вуха пофарбовані у світло -сірі агути, кінчик хвоста білий. Довга і вузька голова здається квадратною через густу і щільну комір. Ікла витягнуті.

Африканська лисиця Vulpes Pallida

Межать Північну Африку від Червоного моря до Атлантики, від Сенегалу до Судану та Сомалі. Живе в пустелях.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-40-45 см, хвіст-27-30 см, вага-2,5-2,7 кг. Шерсть коротка і тонка. Тіло і вуха пофарбовані в жовтувато-коричневий колір, рудих лапах, кінчик хвоста. На обличчі немає сліду.

Піщана лисиця Vulpes rueppelli

Він зустрічається з Марокко до Афганістану, на півночі Камеруну, на північному сході Нігерії, Чаде, Конго, Сомалі, Єгипту, Судан. Населяє пустелі.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-40-52 см, хвіст-25-35 см, вага-1,7-2 кг. Шерсть блідий пісок кольору, кінчик хвоста білий, на обличчі є чорні плями. Він має великі вуха, які допомагають регулювати температуру тіла, а хутро на лапах лап полегшує рух на гарячому пісні.

Американський Корсак Vulpes Velox

Зустрічається з Техасу до Південної Дакоти. З 1900 по 1970 рік. Цей вид був знайдений на півночі Великих рівнин, у Канаді, але, мабуть, американський Корсак був повністю винищений: у 1928 році. Лисиця зникла з провінції Саскачеван, а в 1938 році. - з провінції Альберт. Однак зараз він успішно відновлений у канадській прерії.

Довжина тіла-37-53 см, хвіст-22-35 см, вага-2-3 кг. Вовна сірка взимку, руда влітку- кінчик хвоста чорний, з боків морди є чорні плями.

Американська лисицяVulpes macrotis

Межать на північний захід від Мексики та південний захід від Сполучених Штатів. Живе в преріях та посушливих степах.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-38-50 см, хвіст-22-30 см, вага-1,8-3 кг. Шерсть має жовто-червоний колір, кінцівки червонувато-коричневі. Хвіст з чорним наконечником, дуже пухнастий.

Афганська лисиця Vulpes cana

Межа в Афганістані, на північний схід від Ірану, населення, що виділяється Белуцитаном, відоме в Ізраїлі. Ви можете зустріти його в гірських регіонах.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-42-48 см, хвіст-30-35 см см, вага-1,5-3 кг. Колір найчастіше однорідний темний, по-зимово-сирої. Голі лапи прокладки адаптуються на життя місцями з крутими схилами.Фенек Vulpes Zerda

Іноді він відрізняється в роді Fenncus через великі вуха, округлий череп і маленькі зуби. Живе в Північній Африці, через весь цукор -схід до Синайї та Аравії. Живе в піщаних пустелях.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-24-41 см, хвіст-18-31 см, вага-0,9-1,5 кг. FENEC - найбільш мініатюра з усіх лисиць. Вершковий колір вовни, наконечник хвоста чорний. Лапи лап опушені. Чудова особливість FENECA - величезні вуха, які складають 20% поверхні тіла, допомагають тварині охолонути в денному теплі (при високій температурі повітря судна у вухах розширюються, збільшуючи тепловіддачу). Однак при температурі нижче 20 ° С фенеса починає тремтіти від холоду.

Лисиця (Polar Fox) vulpes (alopex) lagopus

Сучасна наукова класифікація іноді розглядає єдиний клан лисиць лисиць. Полярні лисиці населяють підрозділ-тундру та вивіски вивіски морського узбережжя.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-53-55 см, хвіст-30-32 см, вага-3,1-3,8 кг. Є два типи кольору: "білий", який влітку виглядає як сіро-коричневий, і "синій"-влітку це шоколадно-коричневий. Хутро дуже щільне, щонайменше 70% - це теплий підшерст. Лисиці мають дивовижну холодну опір.

Рід rocyon (сірі лисиці)

Сіра лисиця Rocyon cinereargenteus

Дати від центру США до прерії, з півдня до Венесуели, з півночі до Онтаріо.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-52-69 см, хвіст-27-45 см, вага-2,5-7 кг. Колір сірий, з брудом, білим горлом, червоно-коричневими лапами. Гребінь твердих чорних волосків проходить уздовж спинної поверхні хвоста.

Острівна лисиця Rocyon littoralis

Розподілений на островах каналів поблизу Каліфорнії.

Це найменший вигляд лисиць, що живуть у США. Довжина тіла-48-50 см, хвіст -12-29 см, вага-1,2-2,7 кг. Схоже на сіру лисицю, але поступається їй розміром. Острівна лисиця -це здебільшого комаха.

Рід Otocyon

Велика лисиця Otocyon megalotis

Відомо два популяції: одне зустрічається з півдня від Замбії до Південної Африки, а інша - від Ефіопії до Танзанії. Вважає, що відкриті простори.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-46-58 см, хвіст-24-34 см, вага-3-4,5 кг. Колір від сірого до темно -жовтого, на обличчі, наконечники вух і лап - чорні сліди, а на задній частині - «пояс». Великі вуха (до 12 см). З інших видів більш лисиця відрізняється незвичною структурою зубів: зуби слабкі, але разом із додатковими молями їх загальна кількість становить 46-50. Дієта цього виду дуже незвична: 80% дієта-це комахи, переважно жуки-дюни та терміти.

Рід Dusicyon (південноамериканські лисиці)

Хабітат лисиць роду Dusicyon обмежений Південною Америкою. Колір зазвичай сірий з червонувато-коричневим перемежованим. Череп довгий і вузький, вуха великі, хвіст пухнастий.

Андіан Фокс Dusicyon (pseudalopex) culpaeus

Живе в Андах, від Еквадору та Перу до острова вогненної Землі. Знайдено в горах та пампах.

Типи лисиць (лисиці)

Залежно від підвидів, довжина тіла коливається від 60 до 115 см, довжина хвоста-30-45 см, вага-4,5-11 кг. Спина і плечі сірі, голова, шия, вуха та лапи-червонувато-коричневі, кінчик хвоста-чорний.

Південноамериканська лисиця Dusicyon (pseudalopex) griseus

Живе в Андах, головним чином населення зосереджено в Аргентині та Чилі. Живе на нижніх висотах, ніж Андіанська лисиця.

Довжина тіла-42-68 см, хвіст-31-36 см, вага-4,4 кг. Барвистий колір світло-сірий- нижні частини кузова.

Парагвайська лисиця Dusicyon (pseudalopex) gymnocercus

Пампас Парагвай, Чилі, південно -східна Бразилія, з півдня через Східну Аргентину до Ріо -Негро жителя.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-62-65 см, хвіст-34-36 см, вага-4,8-6,5 кг.

Секуранська лисиця Dusicyon (pseudalopex) sechhurae

Живе в прибережних пустелях північної ручки та південного Еквадору.

Довжина тіла-53-59 см, хвіст-25 см, вага-4,5-4,7 кг. Шерсть світло -сірий, кінчик хвоста чорний.

Бразильська лисиця Dusicyon (pseudalopex) vetulus

Населяє південну та центральну Бразилію.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла становить близько 60 см, хвіст-30 см, вага 2,7-4 кг. Морда коротка, маленькі зуби. Колір вовни верхньої частини тіла сірий, шлунок білий. На спинній поверхні хвоста є темна лінія.

Дарвінов Ліситса Dusicyon (pseudalopex) fulvipes

Він зустрічається на острові Хілое та в Національному парку Наулбут, Чилі.

Довжина тіла становить близько 60 см, хвіст - 26 см, вага близько 2 кг. Вовна верхньої сторони тіла - темно -сірий колір, шия і живіт кольору крему. Вид знаходиться під загрозою зникнення.

Під час поїздки на кораблі в 1831 році Чарльз Дарвін придбав копію сірої лисиці, яка згодом отримала його ім’я. У своєму журналі він написав, що на острові Чіслоя: «Лисиця, що належить родині, яка, мабуть, унікальна для цього острова і дуже рідкісна на ньому, і ще не була описана як погляд». Хоча Дарвін здогадався про унікальність цієї лисиці, яка нещодавно була підтверджена, статус цієї тварини давно залишався незрозумілим. Його відрізняють темно -коричневою, майже іржавою головою голови та відносно короткими ногами.

Мікросхема Dusicyon (cerdocyon) таким чином

Розподілений з Колумбії та Венесуели на північ від Аргентини та Парагвай. Межать савани та ліси.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла-60-70 см, хвіст-28-30 см, вага -5-8 кг.

Шерсть сіро-коричневі, вуха темні, хвіст з темним спинним поясом і білим наконечником- лапи лап великі- коротка морда коротка.

Коротка лисиця(Lisitsa невеликий або короткий променевий Zorro) Dusicyon (Atelocynus) Microtis

Живе в тропічних лісах басейну річок Ореноко та Амазонки. Знайдено в Перу, Колумбії, Еквадорі, Венесуелі та Бразилії.

Типи лисиць (лисиці)

Довжина тіла -72-100 см, хвостик-25-35 см, вага до 9 кг. Колір темний, вуха короткі і округлі. Зуби довгі і сильні. Хода сома.

Література: ссавці: повна проілюстрована енциклопедія /per.з англійської мови./ Принц. Я. Хижацькі, морські ссавці, примати, тьмяні, вовкрон. / Власник. D. Макдональд. - М: "Омега", - 2007.

Статии на тема
LiveInternet