Кіт шипить: головні причини агресії

Якщо кіт шипить, для цього є серйозні причини. З такою поведінкою тварина попереджає незнайомих людей, виражає почуття страху, болю чи намагається привернути увагу. .

Основні причини

. Що може означати таку поведінку:

 • захист території, яку кіт вважає власним;
 • захист дитинчат;
 • агресія;
 • страх;
 • тривога;
 • біль.

. Тож іноді поводяться тварини, взяті з вулиці. .

Агресія

Часто кішка шипить, намагаючись прийняти гнів чи обурення на когось таким чином. Чомусь тварина не може або боїться показати свої емоції перед джерелом, тому вона йде до інших. Це своєрідна психологічна проекція. До речі, люди часто поводяться однаково.

Основні причини

Шипіння - природна реакція на стрес

Звір може стати агресивним не лише через обурення. Якщо у кота нещодавно конфлікт з одним із домашніх тварин або вуличних тварин, він може вийняти залишки агресії. Якщо шок був занадто сильним, така поведінка може зберігатися протягом декількох днів.

З шиплячим котом, перш за все, хоче злякатися і відігнати небажаного гостя, а не поспішати на нього. Часто це пагорби, поки вовня. Таким чином, тварина намагається здатися все більш небезпечною. Якщо гарчання та шип не допомогли, атака буде слідувати за цим попередженням. У такі моменти краще не торкнутися кішки або робити раптові рухи, щоб не провокувати.

Факт! . Варто бути в сповіщенні.

Стрес і депресія

Ще одна причина, чому Cats Hiss - це стресовий досвід або депресія. Ці почуття можуть бути викликані ревнощами, якщо в будинку з’явився новий вихованець. Крім того, котів важко пережити смерть своїх братів, з якими вони виросли.

Довга відсутність власника також може спричинити сильну депресію. Кішки не люблять і різкі зміни в ситуації. . Вихованець шипить, коли він не відчуває себе в безпеці. Він не буде в такому стані для нападу на домогосподарства, але не буде дано руки.

Варіанти, коли кіт шипить без причини

Кішок важко відчувати самотність і з шиплячим явним обуренням

Хвороби

Під час хвороби кіт дуже вразливий. . Звір намагається сховатися і шипить з поганим свердловиною або коли власник випадково торкається болючого місця. Причини:

 • отруєння;
 • травма;
 • епілепсія;
 • збій у гормональній системі;
 • токсоплазмоз;
 • Психічна патологія.

.

Захист території

Кіт гарчить або шипить, коли хтось зазіхав на територію, яку він вважає своїм. Це можуть бути гості, діти, інші тварини. У цій ситуації стерилізація може допомогти, але при 100 % ефективності не потрібно рахувати.

Дорослий кіт гарчить, від`їжджаючи невдоволених гостей з його території, якщо у неї є кошенят. Таким чином, вона намагається захистити їх від потенційного ворога. .

Та інші

Що ще змушує домашніх котів шипіння на людей чи інших тварин:

 • Розчарування. Цей стан виникає, коли немає способу задовольнити будь -яку потребу. Це часто трапляється, якщо кошеня взято занадто рано у матері. Cogdah takoй cotik ыrastent, on rbudet шypthe, hesli enе nе далу. Це не так, коли з якихось причини домашнього улюбленця не годували цілий день, це примха і прояв нетерпіння;
 • привертання уваги. Трапляється, що кішка може почати шипіння з нудьги. Таким чином, вона хоче привернути увагу до гри чи удару з нею;
 • Іноді коти можуть шипіння при в`язанні, якщо це станеться на їх території.

. Така розвинена чутливість іноді рятує життя.

Причини кота шипляча на власника

Кішки панікують, очікуючи пожежі, землетрусу чи повені.

Варіанти, коли кіт шипить без причини

. . .

Залежно від породи

Є кілька котячих порід, представники яких характеризуються швидким персонажем. Це сіамські, бенгальські та всі гібриди з дикими представниками родини котів (лісові коти, каракали, невеликі типи риси тощо.D.). Вони можуть поспішати з людьми, які грають з ними.

Єгипетський Мау та Абіссінян стають надмірно агресивними, якщо їх недостатньо, щоб пограти з ними. . Пористі коти з густою пухнастою вовною нервово реагують на спроби їх погладити після миття. Персидські коти - виняток, вони досить мирні і шипить лише з сильним стресом.

Сфінкси включають окрему категорію. Ці коти можуть гарчати і шипіння не від зла чи від страху, а просто так. Сижіть один із способів спілкування із зовнішнім світом - це не завжди ознака агресії. Але вас не слід обманювати, сфінкс може злитися що -небудь. Лисні коти не люблять холодний дотик.

Та інші

. . Швидше за все, тварина спіймала щось недоступне для людських органів почуттів.

Як заспокоїти кота

На відміну від переконань, коти не бачать духів, а шелест мишей за стіною, на які вони дивилися, чудово чують

Причини кота шипляча на власника

Від домашніх котів вони зазвичай очікують, що вони будуть досить доброзичливими, і не проявляти агресію по відношенню до власника. Але іноді бувають випадки, коли вихованець починає шипіння без очевидних причин. Чому він це робить:

 • Нещодавно вихованця взяли у інших власників, і він не встиг звикнути до нових людей;
 • Поведінка власника кардинально змінилася, або незнайомі запахи походять від нього. Часто така реакція трапляється при поверненні з відпустки чи відрядження;
 • Поповнення в сім`ї. Кіт може заздрити власникам новому члену сім`ї або сприймати дитину як загрозу;
 • Навмисні спроби розлютиться кота.
 • Кішку тимчасово віддав родичам, а потім вони взяли його назад. Зміна стресу стресу тварин. Крім того, кішка відчуває себе покинутим, і шипіння висловлює обурення щодо власника.

Щоб не зіпсувати характер домашньої кішки, не потрібно змушувати її знову турбуватися. Життя тварини слід вимірювати і без стресу.

Кіт шипіє на своєму кошенят

Найчастіше коти проявляють агресію для кошенят інших людей, але іноді вони шиплять самостійно:

 • . Часто це трапляється під час небезпеки, коли ви не можете привернути увагу;
 • Кіт вчить маленьких кошенят агресивній поведінці, щоб в майбутньому вони могли відстоювати себе;
 • Якщо запах кошеня здається чужим, мама буде на нього придумати.
 • Якщо дитинчата занадто слабкий, його мати з шипінням відкине його від молока, щоб не витрачати на нього сили. Ось як працює природний відбір;
 • .

Зверніть увагу! Кішки можуть поводитися агресивно стосовно кошенят, коли вони виростають. Підлітки та дорослі вже вважаються конкурентами, а не родичами.

Кіт може шипіти на своїх кошенят виключно для навчальних цілей.

Але якби вам довелося взяти чужого кошеня в будинок, кіт може їсти не тільки через незнайомий запах. .

Гостям

. Чому:

 • Тварину не подобається запах гостя, його голос чи рух;
 • Гість порушив котячий відпочинок, намагаючись налити або погладити;
 • Навпаки, правда. Вихованець відчуває роздратування і приховану чи очевидну агресію гостя і намагається попередити про це. Народні знаки також вказують на те саме.

Зазначається, що деякі коти є агресивними стосовно конкретної категорії людей, наприклад, галасливих дітей чи чоловіків.

Важливий! Така поведінка може бути викликана психологічною травмою.

Як заспокоїти кота

Шипіння не можна ігнорувати, інакше кішка може атакувати.

 • Коли люди, незнайомі котом. Тож тварина з`єднує цю подію з приємними спогадами.

В інших випадках просто рухайтеся на безпечну відстань і нехай кота заспокоїться. Можливо, вона хоче втекти під диваном або в коморі, вам не потрібно втручатися в це. Ні в якому разі не слід кричати на шипіння кота і тим більше так бити. Поступово тварина прийде до тями і знову стане доброзичливою. Якщо кішка продовжує шипіти довгий час, це привід показати своєму лікареві.

Кіт шипить: головні причини агресії

У більшості випадків достатньо дати коту трохи часу, щоб заспокоїти

Неможливо повністю відлучити тварину від шипіння, це природна реакція на подразник. Ви можете лише дозволити кішці зрозуміти, що їй нічого боятися, піклуватися про неї і слухати її потреби.

Статии на тема
LiveInternet