Квадрат у акваріумі: скільки живе, як піклуватися, ніж годувати

Опис та фото

Square Somb - це дуже цікавий варіант для домашнього акваріума, оскільки це отруйна риба, і з необережною циркуляцією є небезпека для людей. Ця стаття розповість про появу цього сома, його сумісність з іншими жителями акваріума, можливими захворюваннями, а також тонкощами змісту цієї риби.

Опис та фото

Перш за все, в історії простою, варто звернути увагу на появу цієї риби.

Зовнішній вигляд

Квадрат - велика риба, яка в природних умовах зростає до половини метра, в акваріумах вона досягає трохи менших розмірів, приблизно 30 сантиметрів. Ці риби живуть у Південно -Східній Азії. Зміст вдомаВ умовах дикої природи їх можна знайти в Індії, Ірані, Пакистані, Шрі -Ланці та Непалі. Вони живуть у безсоромних болотах, канавах, ставках та водоймах зі слабкою течією.

Колір тіла сомів цього виду змінюється від світло -коричневого до насиченого чорного кольору, загострена маленька голова, очі невеликі. На головах є чотири пари вусів, тіло витягнуте і стискається з боків, шлунок закруглений.

Первісні легені у вигляді двох мішків проходять через усього тіла риби до хвоста. Вода, отримана в них, допомагає цим рибі вижити на суші протягом декількох годин.

Анальний плавник довгий і має від 60 до 80 променів, бічні плавники - маленькі, мають 8 променів. Грудні плавники риби оснащені отруйними шипами. Ін`єкція викликає спалювання болю, подібного до укусу бджоли, в деяких випадках можливий навіть анафілактичний шок.

Важливий!Якщо вас покусав мішок для ковбаси, перш за все, вам потрібно опустити уражене місце в гарячій воді, щоб запобігти поширенню отрути, а потім проконсультуйтеся з лікарем.

Тривалість життя Bagschold SOMS залежить від умов вмісту і в середньому становить від 5 до 10 років. Як годувати саусів

Відмінності між чоловіками та жінками

Видимі сексуальні відмінності в продажах не є суттєвими, розрізнити жінку та чоловіка непросто, оскільки вони виглядають однаково. Ви можете розрізнити їх лише за розміром: самки більш повно і більші, ніж чоловіки, і мають ширший живіт.

Зміст вдома

Тим, хто бажає влаштувати мішок для мешканця в домашньому акваріумі, повинні знати деякі нюанси змісту цих риб.

Сомоїд також приписує таких людей, як рибу як

Розміри акваріума

З домашнім вирощуванням цих риб можна спостерігати за цією особливістю: довжина їх тіла залежить від обсягу акваріуму. У великих акваріумах вони виростатимуть усіма тими ж 30 сантиметрів, у невеликій довжині сома будуть меншими. Оптимальний об`єм акваріума для комфортного проживання домашнього улюбленця повинен бути не менше 100 літрів. Сумісність з іншими рибамиВнизу акваріуму рекомендується розмістити невеликі гальки з шаром 1,5–2 сантиметри.

Важливий!Короткий сом любить плавати на поверхню, щоб акваріум повинен бути покритий кришкою.

Параметри води

Створення відповідних параметрів води для домашнього улюбленця буде не складно. Температура в акваріумі повинна бути від +21 до +25 ° C. Необхідна жорсткість води становить 20 градусів, а оптимальне значення pH - 6,5–7,5.

Ця велика риба в процесі життєво важливої ​​активності виділяє багато відходів, тому акваріум є обов`язковою фільтрацією та аерацією середньої інтенсивності. Раз на тиждень необхідно замінити 20% води в акваріумі свіжим.

Освітлення

У акваріумі композиційні сома будуть комфортними з не надто яскравим розсіяним освітленням. Розповсюдження в акваріумі

Декорація

У акваріумі потрібно розмістити декорації, необхідні для риби для притулку. Це можуть бути печери та гроті, корчі, фрагменти керамічних труб, м`які глиняні горщики з бічним входом.

Однак не варто насичувати дно житла сома з такими конструкціями, оскільки він повинен мати місце для плавання та нічного полювання. Варто також уникнути декорацій з гострими краями, про які риба може бути травмована.

Як годувати саусів

Цей тип риби є невибагливим у питаннях їжі і має хороший апетит. Від усієї їжі віддає перевагу живучій їжі: маленька риба, м`ясо креветок, молюсків, яловичина. Ви можете звикати SOMS до сухої та овочевої корми.

Чи знаєте ви?У Бангладеші сом взаємозв`язок має промислове значення і вимагає місцевих жителів як засобу відновлення пацієнтів, які виникли малярію.

Риба ковтає всю їжу, тому вам не потрібно давати їй дуже великі шматки, їжу потрібно розрізати на невеликі шматочки. Також не рекомендується переслідувати свого вихованця, вам потрібно робити один день на тиждень пости. Хвороби

Сумісність з іншими рибами

Зрозумійте, чи сумісна певна риба з сома, проста. Якщо він зможе проковтнути це, то не слід складати їх разом в один акваріум. Досить велика риба підходить як сусіди, які Сом не зможуть ковтати. Часто його зберігають з великим

Необхідно також спостерігати за домашніми тваринами в процесі зростання. Як тільки ком перевищує розмір іншої риби, її потрібно посадити. Короткий зміст один одному не дуже доброзичливі, самці постійно конфліктують через територію.

Розповсюдження в акваріумі

Речовина композиційного сома досягає у віці 1,5–2 років. З нерестом ви можете помітити зміну їх кольору: з звичайної вони помічені. Поширення сомів зазвичай займається спеціальними фермами.

У домашніх акваріумах незалежне розведення дуже складно, проводити акваріумісти використовують метод гормональної ін`єкції. Квадрат у акваріумі: скільки живе, як піклуватися, ніж годуватиВам також знадобиться спеціальний нерестовий акваріум з обсягом 100 літрів. На дні потрібно розмістити нерестовий гриль, покритий рослинами з невеликими листям, і кілька притулків. Температура води в акваріумі повинна бути від +27 до +29 ° С, це додатково стимулює нерест.

Для ікри сом не будує гнізда, самка боловить його в купи до 500 жовтуватої яйця одночасно, потім самець запліднює ікру. Після нересту батьків вам потрібно натиснути на цей нерест.

Через день Фрай народжується з яєць, які мають велику голову і спочатку абсолютно відрізняються від дорослих, поки вони не виростуть до 5 сантиметрів.

У перші дні Фрай не має додаткових органів дихання, тому рівень води в акваріумі повинен бути не більше 20 сантиметрів. Сомі починає їсти і плавати через 3-4 дні. Спочатку Артемія буде для них їжею, після того, як ви зможете перенести їх на велику корм.

Чи знаєте ви?Рибалки часто бояться багмотціального сома через його здатність до жало. Якщо така риба потрапляє в мережу, ловці вважають за краще розрізати її частиною мережі, лише щоб уникнути дотику.

Маленька риба може рости нерівномірно, тому більші люди повинні бути посаджені з решти, щоб уникнути їжі меншої риби та боротьби за територію. Соміка можна помістити в головний акваріум, коли він досягає довжини 5 сантиметрів. Квадрат у акваріумі: скільки живе, як піклуватися, ніж годувати

Хвороби

Серед основних захворювань, до яких цей тип риби має тенденцію, ми можемо виділити:

  1. Виразка. Хвора риба на тілі має невеликі темні плями, які з часом набувають червоного кольору. Як обробка, припікання калію перманганату та приміщення риби протягом 1 тижня в розчині настільної солі зі швидкістю 1 грам солі на 1 літр води.
  2. Отруєння. З отруєнням риба задихається, тримаючи на поверхні води або лежить на дні, може втратити координацію та контроль рухів. Для лікування риби від отруєння рекомендується голодування, а потім - перенести на білкову дієту.
  3. З цим захворюванням на тілі сома можна спостерігати білу висип. Ефективний спосіб лікування цього захворювання полягає в тому.
  4. Грибкові ураження. Ця хвороба супроводжується появою білих нитків на тканинах, подібно до шматочків вато. Необхідно лікувати захворювання на початковій стадії, інакше пошкодження внутрішніх органів відбудеться, що призведе до смерті риби. На початковому етапі потрібно зв’язатися з ветеринаром, щоб правильно діагностувати захворювання, оскільки існує багато грибкових захворювань, і важко точно визначити домашнього улюбленця. Після цього вам потрібно отримати чіткі інструкції щодо лікування, які слід точно виконати.
Квадрат у акваріумі: скільки живе, як піклуватися, ніж годуватиКвадратну присоску цінують акваріумісти за прекрасний вигляд та відсутність проблем у змісті. Знаючи всі особливості догляду за ним, ви можете довго насолоджуватися наявністю здорової та активної риби у вашому акваріумі.
Статии на тема
LiveInternet