Все про лисиці

Характеристики та опис

Лисиця - маленький хижак ссавців. У біологічній класифікації великий рід лисиць пояснюється родиною.

Хабітат лисиці дуже різноманітний: ви можете знайти тварину.

Характеристики та опис

Скільки років живе

Дарвін

Лисиці належать до зграї тварин. Група зазвичай складається з чоловіків, жінок та їхніх дитинчат. Norae з декількома результатами в різних місцях служить притулком для тварин.

Хижаки ведуть переважно нічний спосіб життя. Добре розвинений слух і нюх допомагають їм у темряві. Бачення лисиці орієнтоване на рухомі предмети, що дозволяє їм миттєво реагувати на появу здобич. Тварини мають дуже хорошу візуальну пам’ять, яку часто використовують під час полювання.

Максимальна швидкість лисиці - 50 км/год. Деякі види здатні працювати зі швидкістю 60-65 км/год. З їх родичами тварини спілкуються за допомогою цілої системи звуків. Під час спілкування з дитинчами, жіноча мурковина, вона зайшла занадто далеко, вона може зателефонувати дитині. У разі небезпеки або під час сутичок лисиці публікується різка переривчаста кора.

Що звучить, що лисиця робить

Як виглядає лисиця

Типи лисиць

Лисиця звичайна

Зовнішній опис тварини має такі особливості:

 • Тіло витягнуте і дуже мобільне;
 • Лапи тонкі і щільні, задні кінцівки довші, що дозволяє тварині робити різкі стрибки і повороти;
 • Морда кругла, з безпосередньо стоячими великими вухами і вузьким, сильно виступаючим носом;
 • Хвіст довгий і пухнастий;
 • Зуби гострі, дві пари довгих ікла розташовані на верхній і нижній щелепі.

Де вони живуть

Тибетський

Колір і розмір тварин, залежно від середовища проживання, можуть суттєво відрізнятися:

ОглядМісце проживанняВагаРозміри та зростанняКолір хутра
Лисиця звичайнаПівнічна Америка, Євразія7-10 кгДовжина - 90 см, висота на віях - 35 смЯскраво -червоний колір, перетворюючись майже в білий колір на животі і темно, майже чорний, на лапах
ЛисицяПівнічні регіони Євразії та Північної Америки5-9 кгДовжина - 70 см, висота - 30 смУ зимово-білі, в літньому світлі коричневий
Тибетська лисицяЕндемічні тибетські нагір`я5,5 кгДовжина - 60 смСпина світло -коричнева, сторони пофарбовані в сірий
Секуранська лисицяПівнічно-Західна Південна Америка4 кгДовжина - 60 см, висота - 35 смНазад сіра, жовтувато-коричневий колір анімований
Піщана лисицяНа північ від Африки та Близького Сходу3 кгДовжина - 50 см, висота - 30 смТіло блідо -коричневе, хвіст темний
Fenec (або більше африканська лисиця)На північ від Африки1,5 кгДовжина - 30 см, висота - 20 смСпина світло -червона, шлунок і лапи білі

Що їсть у природі

Фенек

Чому лисиця називається хитрістю

Поширення та потомство

Лисиці зустрічаються у фольклорі багатьох народів, і скрізь головна якість, яку вони приписують, - це хитрість. Швидше за все, така репутація була віднесена тваринам через його поведінку на полюванні: тварина ретельно повзає до здобичі, може відслідковувати жертву слідами та влаштувати засідки. Хитрому лисиці можна було б назвати завдяки багатьом трюкам, які збиваються по сліду мисливців та природних ворогів.

Скільки років живе

Ознаки сказу у лисиці

Корсак

Тривалість життя лисиці в природних умовах не перевищує 4-5 років. Найчастіше лисиці гинуть від хвороб, нападів вовків та інших великих хижаків, від відсутності їжі в занадто холодній та тривалої зими. Дорослі самці помирають під час бійок з суперниками. Лисиці мають прекрасне і тепле хутро, і завжди вважалися цінним мисливським трофеєм. Іноді стрілянина проводиться не заради хутра, а для запобігання поширенню захворювань, переданих лисицями.

Вік тварин, що містяться в неволі, може досягати 20 і більше років.

Типи лисиць

Цікаві факти про лисиці

Лисиця

Рід має понад 40 сортів. Найцікавіші з них включають наступне:

 • Найбільш численні види - це звичайна лисиця. Тварина широко поширена для більшості Північної Америки та Євразії, а також на Північній Африці.
 • Песец (полярна або сибірська біла лисиця) - єдиний погляд з важким сезонним диморфізмом. Довгий час були суперечки про те, до чого належить Фокс. Спочатку він був включений у рід вовків, а потім виділений в окремому сорті і лише потім призначений лисицям.
 • Дарвін Фокс, що живе в Чилі, вперше був визначений як острівна лисиця. Однак через кілька років населення виду також було виявлено на території материка. В даний час введено в Червону книгу MSOP як зникаючий вигляд.
 • Погляди на лисиць, що живуть у Південній Америці (Парагвайян, Андіан та інші) спочатку виділялися в окремому роду.
 • Афганська лисиця відрізняється від більшості родичів, відрізняються великі вуха, довжина яких може досягти 9-10 см. Незважаючи на введення MSOP до реєстру, популяція виду продовжує стискатися.
 • Корсак - найдавніший на початку статевої зрілості. Невелика степова лисиця готова до відтворення у віці 9-10 місяців. Цей вид лисиць, що живуть у південно -сибірських степах.
 • Бенгальські лисиці, що живуть в Індії, спіймані не лише заради хутра: їхні кігті та зуби використовуються в медицині.
 • До вимерлих поглядів належать Falkland Fox, яка жила на однойменних островах в Атлантичному океані.

Де вони живуть

Все про лисиці

Афганський

Історична область Фокса - північ африканського континенту, Америка, Європа. Вони зустрічаються майже по всій Азії, за винятком деяких північних та південних територій.

Звичайну лисицю привезли до Австралії в середині 19 століття. Основна мета вступу полягала в тому, щоб полювати на розведених кроликів. Крім того, самі імпортні тварини повинні були стати об`єктом спортивного полювання.

Лисиці дуже швидко пристосовані до нового середовища проживання, і кількість їх населення на півдні континенту значно зросла. В даний час австралійські лисиці стали серйозною загрозою для деяких місцевих видів тварин: Мураведес, карликовий кенгуру, сумчасті борсуки. Не так давно було встановлено, що хижаки навчилися підніматися на дерева та полювати на калу.

Де живе

Все про лисиці

Фокс вважає за краще оселитися у відносно відкритих районах. У лісі вона вибирає краї та луг, у степах нори на пагорбах і пагорбах, у гірських регіонах вона використовує невеликі печери як притулок.

Лисиці не стосуються міграційних тварин і проводять все життя на одній території.

Що їсть у природі

Все про лисиці

Лисиця належить до хижацьких тварин, але, якщо необхідно, також можуть бути рослинні продукти. Дієта залежить від середовища проживання, сезону та віку хижака. У зоні лісу -steppe основна їжа лисиць - гризунів, жаб, комах та їх личинки. На відміну від усталеної думки, лисиці так часто не атакують зайців та великих птахів. Переважно жертви хижака - кролики або пташенята.

Все про лисиці

У степах та посушливих регіонах тварини їдять змії, черепахи та ящірки. Лисиці, що живуть біля великих річок Північної Америки та північ Європи, тривалий час пильна кета та рожевий лосось, які вмирають під час нересту.

Все про лисиці

З рослинних продуктів, лисиці віддають перевагу ягодам та фруктам, можуть їсти верхні частини молодих круп.

При відсутності корму тварини живляться на мірку. Лисиці ревно охороняють свої мисливські майданчики і часто завойовують здобич з арктичних лисиць, борсуків та великих хижацьких птахів.

Як полюють лисиця

Все про лисиці

Звір виходить у пошуках здобич увечері або рано вранці. Коли ловить гризунів, лисиця покладається на свій відмінний слух. Визначивши місце гризуна під снігом, землею або впалим листям, тварина робить стрибок і миттєво викопує гризуна, заважаючи йому втекти.

Лисиці розумні, витривалі та гарна пам’ять. Вони здатні влаштувати засади і чекати виробництва.

Поширення та потомство

Все про лисиці

Жіноча лисиця готова до відтворення на другому році життя, а самець - на третьому. Зазвичай спаровування лисиці відбувається в кінці зими. У шлюбний період сутички між чоловіками за право покрити жінку часто трапляються. У присутності достатньої кормової основи майже всі покриті самки завагітніють. Несприятливі кліматичні умови та відсутність їжі можуть спричинити частину жінок, не вироблятимуть потомство.

Лисиці належать до кількох видів, в яких обидва батьки беруть участь у вихованнях дитинчат. Перед появою немовлят вони беруть участь у пошуку тягаря, залишеного іншими тваринами, або копають нове.

Трохи менше двох місяців проходять з моменту спаровування до пологів. Зазвичай в підстилці є від 5 до 10-12 цуценят. Народжені дитинчата покриті темно -сірою або коричневою шерсть, вони не бачать, не чують і не мають зубів. До кінця другого тижня життя з’являються лисиці та перші зуби. Мати в перші дні постійно перебуває в норі з потомством, а самець майже весь час витрачає на полювання, щоб годувати себе та сім`ю.

Все про лисиці

У віці 6-8 тижнів лисиці спочатку залишають яму і одужують з батьками для першого полювання. Вони стають абсолютно незалежними через півроку. Вирощені дитинчата залишають своїх батьків і займаються пошуком пари та домовленості власного будинку.

Ознаки сказу у лисиці

Все про лисиці

Майже половина випадків зараження сказом з дикими тваринами відбувається внаслідок контакту з лисицями. Ви можете визначити хвору тварину за зовнішнім виглядом та поведінкою. Характерними рисами носія хвороби є падіння язика, інтенсивна слинова плита, розпатлена вовня. Тварині може бути важко фокусувати зір, який може проявлятися з штамом або помутним виглядом.

У зв`язку з ураженням нервової системи поведінка звіра також змінюється: в деяких випадках захворювання стає причиною немотивованих агресивних нападів лисиць на тварин і людей, а іноді хижак стає млявим і непридатним ласкавим і коли Намагаючись погладити його або взяти, раптовий укус може слідувати.

Сказ пояснюється найнебезпечнішими захворюваннями, що передаються від тварини до людини. Якщо одразу після укусу не є курсом анти -рабідних щеплень. Зустрічаючи звіра в лісі, який поводиться неприродно (не боїться людини, не тікає і не ховається), повинен залишити цю територію якомога швидше, не роблячи раптових рухів і не звертаючись до лисиці спиною.

Цікаві факти про лисиці

Все про лисиці

Шнурка

 • Розкішний пухнастий хвіст часто допомагає тварині вижити. У сильних морозах лисиця покриває їх мордою та частиною тіла. Хвіст допомагає швидко змінити напрямок під час полювання, збільшуючи шанси захопити виробництво. За допомогою хвоста лисиця обманює переслідувачів і виграє час, щоб сховатися.
 • Незважаючи на те, що в критичних ситуаціях голодуючі лисиці можуть атакувати птицю та маленьких тварин, звір приносить набагато більше користі, ніж шкоди. Звичайна лисиця регулює кількість гризунів та комах, що стосуються миші, які є найнебезпечнішими сільськогосподарськими шкідниками.
 • Якщо батько родини, доглядаючи за жінкою та виводком, помирає під час полювання, інший самотній чоловік може зайняти його місце.
 • Внаслідок розведення робіт поводилися лисиці з незвичайним кольором хутра: канадська мармурова лисиця, бакурійська біла, вогняна лисиця, чорна лисиця.
Статии на тема
LiveInternet