Трав'яна жаба: опис, фото, середовище проживання, спосіб життя

Трав`яна жаба - досить звичайний візуальний транспортний засіб в європейській частині Росії. Кожен знає її з дитинства, хоча через коричневий забарвлення їх часто називають "жабою". Саме на її прикладі вивчається структура земноводних у школі, і саме це біологи та лікарі використовують її в різних експериментах.

Як виглядає трав`яна жаба і в чому вона відрізняється від океми?

Трав`яна жаба (Rana temporaria) - представник родини справжніх жаб (Ranidae). Це досить великий земноводник: довжина земноводних досягає 10 см. Масивне тіло, велика голова. Колір земноводних може змінюватись від бежевого до шоколаду. Темні плями різної форми та розмірів, а також горбки розкидані на верхній стороні тіла. Живіт легкий, з жовтуватом або зеленим відтінком, як правило, з мармуровим темним малюнком. Від заднього краю ока темна тимчасова пляма тягнеться до основи передньої кінцівки до основи передньої кінцівки.

Самці мають більш струнке тіло, тріщини парних резонаторів знаходяться в кутах рота. Протягом періоду розповсюдження вони вимовляли шлюбні мозолі на першому пальці, а колір також дещо змінюється - верхня сторона тіла стає легшою, а горло набуває синювату відтінок.

На вигляд, трав`яна жаба дуже схожа на інший широкий вид - різка жаба. Однак, придивившись уважно, їх легко розрізнити. По -перше, наша героїня є власником більш дурної морди, ніж її родича, по -друге, вона помітно більша, а по -третє, у неї виражене мармурове темне малювання (живіт живота білий). Крім того, наша героїня має нижню внутрішню п’яту Hillock.

Як виглядає трав`яна жаба і в чому вона відрізняється від океми?

Хабітат трав`яних жаб

Ця земноводна є поширеною по всій Європі, за винятком півострова Пірені. Він зустрічається у всій Скандинавії і йде сюди на півночі за межами всіх інших земноводних. В європейській частині Росії на півночі досягає берегів Білого моря. Східна межа діапазону тягнеться до нижніх досягнень Іртиша, на півдні - до регіонів середнього досягнення Волги.

Ампібія населяє майже всі біотики, але це найчастіше надає перевагу хвойним, листяним і змішаним лісам. На кордоні свого ареалу її знаходять навіть у тундрі та в степах. Вона живе на культивованих територіях - полях, садах, у садах і парках. Він піднімається до гір до 3000 метрів над рівнем моря.

Хабітат трав`яних жаб

Як і інші земноводці, трав`яна жаба намагається уникнути солоних ставок і не в змозі жити в день у воді, солоність яких досягає бункера 0,07%.Життя трав`яної жаби в природі

Ці земноводці проводять основну частину свого життя на суші, але вони намагаються уникати занадто сухих місць. Їм потрібні водойми в основному лише в шлюбному періоді, хоча їх часто можна побачити біля води або у воді та після завершення сезону репродукції.

Жаби рослин - товсті зарості рослин, гніздо, каміння, порожнечі в землі: під ними вони ховаються від ворогів і несприятливої ​​погоди.

Як правило, кожна людина живе в одному місці протягом декількох років: на своєму місці жаба знайома всім, що підходить для полювання, притулків та зимових місць.

Для активності трав`яної жаби екологічна вологість має велике значення. Не так часто можна зустріти вранці або яскравого сонячного дня. Її бурхлива діяльність починається ввечері та нічні години. Влітку, коли тривалий час не буде дощу. Але варто йти до дощу або випасти з рясної роси, їх багато.

Знижена температура повітря не обмежує активність рослинних жаб: навіть при 2-3 ° С вони активні, хоча найзручніші земноводні відчувають температуру 17-20 ° C.

Ці земноводці перестають бути активними з початком регулярних морозів. Молодих людей для зимування надсилаються дещо пізніше, ніж дорослі, їх можна знайти навіть у листопаді, якщо температура не нижча за 0 ° С протягом дня.

Що на обід?

Дієта трав`яних жаб залежить від особливостей району, в якій вони живуть. Вони харчуються різними ґрунтом та наземними безхребетними. У раціоні цих земноводних є мало літаючих комах, оскільки вони полюють переважно в темряві, коли літаючі тварини набагато менше. На північній межі асортименту вони диверсифікують свій раціон та водні організми.

Інтенсивність харчування не однакова в різний час року. Отже, протягом періоду розмноження у них є так званий "шлюбний пост".

Особливості зимування

З`явка трав`яних жаб триває в середньому 180 днів: для земноводних, що живуть у наших широтах, це досить короткий час.

Земнословці можуть зима не тільки на суші, але й на дні водойм, віддаючи перевагу швидким, що не стягують річки, шовковисті болота та торфові канави. У озерах, ставках та великих річках, земноводні зима дуже рідко. Заморожування водних об`єктів призводить до смерті жаб. Крім того, у застійних ставках під льодом часто трапляються морозильні камери - все живе від нестачі кисню. Земноводні можуть померти через весняні повені. Ampy) Зиму на суші в притулках також може наздогнати сумну долю - часто вони не виживають у морозній і низькій зимі.

Під водою земноводного «спить» у своєрідному положенні: задні кінцівки упаковуються, а спереду, закручену «долонями» назовні, ніби покриває голову. У той же час, «долоні» стають яскраво -червоними кольором від щільних валочних судин, що розвиваються в їх шкірі. Зимові жаби під водою іноді можуть рухатися і навіть перекусити.

В одному місці може бути інша кількість жаб: трапляється, що вони зиму по черзі, але частіше зимуються з 20-30 осіб, а в деяких випадках їх кількість може досягти декількох сотень примірників.

Міграція

3 типи міграції виражаються в житті цих жаб. По -перше, це щорічна міграція до місць розмноження, і навпаки, по -друге, міграція метаморфози, яка щойно завершила метаморфоза, піддасться їх постійним середовищам існування, і, по -третє, міграція в зимові місця.

Жаби можна зібрати у відповідні зимові місця, подолавши відстань до 1,5 км за один день. Іноді восени ви можете спостерігати за великим накопиченням земноводних у місцях, близьких до їх майбутнього зимування: вздовж берегів річок, у заболочених районах тощо.D.

Продовження роду

Трав`яні жаби відправляються до водойм для відкладання яєць ранньою весною. Прагнучи продовжувати свою сім`ю, вони залишають звичні місця проживання та подолають значні відстані та різні перешкоди.

Нерестові ставки для них можуть бути найрізноманітнішими застійними ставками - навіть дорожні колії, наповнені водою та калюжами, підходять для відкладання яєць.

Відкладання яєць відбувається при температурі води від +5 до + 15 ° С, іноді лід може зберігатися на його поверхні.

Залежно від умов певного резервуару, відтворення триває від 2 до 10 днів. Самці не багато роблять на місці розмноження, вони не підходять довгим і гучним співом. Вони дзвонять друзям з окремими сигналами, що тривають приблизно секунду і нагадують тихий бурчання.

Самці з’являються на водоймі незадовго до жінок. Іноді пари вже пов`язані на суші, коли самка йде лише до води. Як і самці звичайної жаби, одержимі бажанням залишити потомство, самці трав`яної жаби можуть «закрити в обіймах» і які випадково «впали за руку» земноводних інших видів.

Самка, яка відкладає яйця, негайно залишає резервуар і поспішає повернутися до свого постійного середовища проживання, але самці залишаються. Якщо йому пощастить, то наступної ночі він залишить потомство з содою.

Життя трав`яної жаби в природі

Самка відкладає до 4 тисяч яєць. Масонство має форму грудочки, яка спочатку має невеликі розміри, але незабаром снаряди набряклі яйця, а грудочка збільшується кілька разів, стаючи формою безформної маси, подібної до желе. Таку кладку часто можна спостерігати на мілководді. Цікаво, що яйця трав`яної жаби легко витримують гіпотермію до -6 ° C, не втрачаючи здатності розвиватися. Однак без шкоди для себе вони тривалий час не витримують температури від +24 ° С.

За звичайних умов розвиток ембріонів триває від 5 до 15 днів. Личинки харчуються органічними залишками та невеликими рослинами, що розпадаються у воді. Навіть у просторих водоймах пуголовків вони утворюють щільні скупчення - до 100 осіб на літр. Розділ неглибокої води, де знаходиться така колонія, схожа на безперервну чорну масу.

Залежно від умов, розвиток личинок триває 1,5-3 місяці і закінчується метаморфозою.

У сухі та спекотні роки раннє висихання з водойм призводить до масової загибелі, а лафи, розташовані біля узбережжя Хадів. За більш сприятливих умов багато личинок переживають метаморфозу, і після його завершення багато крихітних жаб одночасно залишають водні тіла одночасно. У цей час вони часто вмирають від висихання, під колесами транспорту або стають здобиччю всіх видів хижаків. Ті, кому вдалося інтенсивно вижити, щоб успішно пережити довгий холодний сезон.

Трав`яні жаби досягають статевого дозрівання на третьому курсі життя. У природних умовах вони проживають в середньому 6-8 років.

Вороги

Насолоджуйтесь жабами, особливо маленькими, в природі є багато закоханих. Це норки, прихильність, вовки, лисиці, змії, ворони, яструби, сороки тощо.D.

Навіть яйця цих земноводних, покритих рушниками, схожими на желе, не дуже їстівні, але вони також мисливці - планарі, комахи, личинки інших земноводних тощо. Всі водні хижаки полюють на пуголовки.

Зміст трав`яних жаб вдома

Щоб тримати траву жаби вдома, вам знадобиться тераріум з обсягом 30-40 літрів. При кімнатній температурі додаткові опалення та освітлення не потрібні. Терарій не може бути розміщений у сонячному місці, краще знайти місце для нього більш прохолодне (цей вид не виводить температуру вище 25 ° C).

Оскільки цей вид дуже вимагає вологи, не слід забути розпорошувати воду над субстратом раз на день. Крім того, у тераріум повинен бути поставлений великий, але не глибокий резервуар.

Доцільно прикрасити тераріум під кутом лісу.

Вони годують домашнього улюбленця мухами, тарганами, кровними черв’яками, трубчастим тощо.D.

Статии на тема
LiveInternet