Саламандер - яка це тварина це? Вміст саламандри

Всього два століття тому альпійські селяни попередили сміливих природних вчених, які збиралися, щоб познайомитися з невеликою земноводкою - Саламандрою: «Будьте обережні з цією жахливою ящіркою - це дуже небезпечно! По-перше, це страшенно отруйно, і, по-друге, дуже важко вбити-це навіть не горить у колу, він виходить з вогню без пошкоджень ... ". Ми поговоримо про отруту Саламандра внизу, і що стосується вогню, це не що інше, як один із стародавніх міфів, переданих з покоління в покоління. Саламандер перебуває у вогні, звичайно, опіки, як і все живе.

У середньовічних переконаннях Саламандер покликав дух вогню. Його зобразили у вигляді палаючої ящірки, яка постійно жила у вогні та уособлювала його стихію. Можливо, забарвлення земноводних здавалися людям середньовіччя точно вогненно, і цю справжню тварину називали Саламандрою. Живі саламандри були постійним "професійним" атрибутом магів та чаклунів.

Загальні характеристики саламандри

Хоча на вигляд, наша героїня схожа на ящірку, ці тварини класифікуються на абсолютно різні класи: ящірки представляють клас рептилій, а саламандри - клас земноводних (земноводних). Найближчі родичі Саламандра - Ньютон.

Загальні характеристики саламандри

Сьогодні існує понад двісті видів Саламандра, які поділяються на дві родини: справжні (саламандрид) та недосконалості саламандрів (Plethodontidae).

Структура всіх видів, здається, є: витягнуте тіло плавно проходить у хвіст, голова невелика, а ноги короткі. Види i-sewing характеризуються більш витягнутим тілом і хвостом- часто такі типи майже зміїної форми. Справжні саламандри коротші та кургуї. Очі оснащені мобільними повіками. Язик короткий, щелепи слабкі, зуби невеликі. Тіло покрите тонкою, постійно вологою шкірою.

Забарвлення може бути двома типами: 1) темний і непомітний- 2) яскраво-червоний, помаранчевий, жовтий- із плямистим або крапельним малюнком. Яскравий колір попереджає хижаків: "Не торкайтеся, я отруйний!"

Вогненний саламандер

Звичайна (плямиста або вогненна) Саламандра Саламандра - найвідоміший і широкий вигляд. Саме цей вид найчастіше міститься в домашньому тераріум.

У природі вогняний саламандр живе в Центральній та Південній Європі, Північній Африці, Західній Азії. На території колишнього СРСР його знаходять у Західній Україні, у передгір`ях та гірських регіонах Карпатів. Тримається вздовж лісистих схилів гір, піднімаючись на висоту 2000 метрів над рівнем моря. Весь час проводить на суші. Протягом дня він захований під каменями та мохом, кора зі старих дерев і пнів. Відроджується і їде на полювання до вечора.

У Карпатів цього земноводного називають дощовою ящіркою, тому що в теплі дощові дні вона залишає притулок, а потім приїжджає до людей.

Температурна зона життя Саламандри - від 9 до 20 ° C. Він не терпить сухого повітря, сухого ґрунту та прямих сонячних променів. Це потрібно враховувати при підтримці саламандрів вдома.

Довжина саламандри рідко перевищує 20 см, хоча іноді є копії, що досягають 25-28 см. Голова сплющена, морда закруглена, хвіст у поперечному перерізі круглий. На пальцях немає мембран плавання. Забарвлення блискуче, фон чорний, а жовті плями розкидані по ньому. Розташування та розмір цих плям у кожної людини відрізняються.

Вогненний саламандер

Реакції цього земноводного надзвичайно повільні. Наплячись на викрученого хробака або слима, земноводник довго думає: візьміть чи не приймайте? Більше мобільних комах легко приховані від такого млявого мисливця. Тому саламандри спеціалізуються на повільній здобич - черв’яки, кивки, мокріті, слимки.

Отруйний саламандра

У тераріумі плямистий саламандр повинен зберігатися окремо від інших типів. Справа в тому, що земноводні можуть відрізнити отруйний секрет (слиз) білого або жовтуватого кольору, що небезпечно для інших тварин.

За очима Саламандри розташовані довгасті плоскі, піднімаються над шкірою. Якщо взяти тварину за шию і натиснути, секрет вивільняється з залоз. Це захисна отрута, Саламандер визначає її, коли переляк, захоплений хижаком. І хижак, якщо він вижив, запам`ятає яскраве профілактичне забарвлення земноводних на все життя. І чи він виживає? Це залежить від того, який хижак. Якщо, наприклад, собака схопить отруйних земноводних, вона вирве це. Велика ящірка, кусаючи саламандра, помирає в судоми.

Саламандер і маленькі птахи вмирають від отрути. Отруйні розряди земноводних можуть мати токсичний вплив на рибу в акваріумі, а також жаби та новонароджені - сусіди в тераріум. Крім того, слиз Саламандри може викликати роздратування слизових оболонок у людини, тому вам потрібно ретельно мити руки після спілкування з ним.

Репродукція

Запліднення саламандри внутрішнього. Чоловічий сперматофер фіксує самку до плаща. На суші це відбувається, коли тварини після низки спроб тісно оберніть один одного. У воді чоловік випромінює сперматофор на рослинах і камені, а самка фіксує його. Сперма зберігається в спеціальній кишені плаща самки і може запліднювати кілька партії яєць. Тому в тераріумах випадки розповсюдження саламандри не є рідкістю.

Саламандер розвинув енергію яєць - розвиток яєць відбувається в яйцях яєць. До народження дитинчат самка кидається у водойму, тому в тераріумах слід забезпечити чистоту та свіжість води. Потім у воді відкладка яєць. Цілком сформовані личинки негайно розбивають яєчні мембрани і розмиття. Але це трапляється інакше: яйця осаджуються недозрілими, і розвиток триває протягом декількох днів у воді. Личики в цьому випадку висичують лише в чистому, кисневому міху воді.Вміст саламандра в тераріум: Загальні питання

Якщо Саламандрарам є підходящими умовами, то в тераріурах вони можуть жити дуже довго.

один. Для 1-2 особи, горизонтальний розмір терарію становить 90x40x30 см, оснащений щільною кришкою та вентиляцією. Обов’язково наявність великого штучного водосховища. Температура води повинна контролюватися-це повинна бути при 15-20 ° C. Потрібно змінити воду щонайменше 1 раз за 2 дні.

2. Температура для вмісту більшості видів повинна становити 21 - 23 ° C, а вологість - 70 - 80%. В іншому випадку земноводні будуть млявими.

3. Ультрафіолетові світильники не потрібні цим земноводним. Крім того, у яскравому світлі тварини рідко залишають притулки, але якщо саламандр виховається з молодої віки під час освітлення, вони цього не так бояться. У затіненому тераріумі земноводні виповзають на полювання та день.

чотири. Як ґрунт, шар якого повинен бути щонайменше 5 см, ви можете використовувати шматки деревної кори, сфагнумного моху, дерну, вермікуліту тощо. Живі рослини будуть дуже корисними: Amarillis, Stone, Ferns, критий клен тощо.

5. Саламандер годує 1-2 рази на день. Не забудьте дати маленьким живим комахам (мухам, борошном та дощам, тарганам, цвіркунам). Також земноводні охоче їдять шматочки печінки, м’яса (обов`язково дайте без шкіри та жиру), рибу та морепродукти. Найкраще харчуватися з годівниці, наприклад, розетки, краї яких не дозволяють розкидати живих комах: хоча земноводні подумають, борошняні черв`яки можуть вислизнути.

Кавказький саламандр (Мертенселла)

Кавказька саламандра (Mertensiella caucasica) значно менша, ніж вогненна (довжина загалом 15-19 см). Вона швидше схожа на ящірку - тонку і струнку, з довгим хвостом. Цей невиразний вид зустрічається спереду та південно -західній Азії, в долинах та лісах західної Транкаукасії, на висоті від 500 до 2800 метрів.

На суші дуже мобільний, часто занурюється у воду. Як ящірка, вона може кинути хвіст. Однак нові ростуть швидше, ніж трапляються ящірки. Забарвлення надзвичайного блискучого коричневого кольору, довгі ланцюги жовтих овальних плям розтягуються ззаду та боків.

Це також нічна тварина, а в другій половині дня вона захована під камінням, у темних, мокрих притулках. У гірських потоках ці саламандри часто лежать у тихі затоки протягом дня і прогріваються на сонці. Помітивши небезпеку, земноводні кидаються або під камінням, або в швидкий потік гірської річки, що знімає їх, кидаючи їх на камені і скидаючи їх у водоспад. Мартінселла залишається неушкодженою одночасно.

В умовах тераріуму цей вид, як правило, не множиться, лише в заповіті. Самка відкладає яйця у воді, вони приклеєні до рослин, каменів.

Взагалі, вдома, кавказькому саламандрі досить важко зберегти. Це вимагає температури на рівні 16-18 ° C (при більш високій температурі їх активність різко падає) та наявність проточної чистої води. Акватеррарій з аерацією підходить для змісту, верхівку якого слід закрити кришкою, яка проходить повітря, оскільки з нерозбірливого житла домашніх тварин спритно виходять і тікають.

У воді вони швидко плавають, нетерпляче їдять кров’яний черв`як. На суші вони можуть захопити дощовий хребет, борошняний хробак, слимки.

Альпійський (чорний) саламандр

Зовні чорний саламандра Атра) схожий на його близький родич-вогненний саламандр, але він відрізняється від нього, по-перше, однорідним чорним кольором, а по-друге, більш струнким тілом з максимум 18 см завдовжки.

I -sewing Salamanders

У природі він населяє центральну та східну частини Альп, живе на висоті 700 метрів над рівнем моря. Його також можна зустріти у Швейцарії, Австрія, на півночі Італії, на півдні Франції та Німеччини.

Альпійська саляндра найчастіше має лише 2 дитинчат, але 30-40 яєць починають розвиватися. Потім, у кожному з двох яєць, всі яйця, за винятком одного, зливаються в масу жовтка, яка служить для живлення одного ембріона. Закінчивши його жовтком, обжерливий ембріон використовує для свого розвитку та всіх інших. Більше того, він повністю розвивається для земельного способу життя, t.Е. втрачає зовнішні зябра, які він мав дуже великі.

I -sewing Salamanders

I -rymand salamanders (Plethodontidae) - особлива родина, представники якої характеризуються відсутністю легенів, вони дихають через шкіру. Деякі з типів цієї родини живуть у підземних водоймах печер, інші, навпаки, освоїли ліси та успішно піднімаються на дерева.

Від імператорського саламандра в тераріурах іноді містять потоковий саламандр. У природі вони живуть у потоках, а їх обслуговування вимагає акватеррарій або палидарій. Земнославці цієї групи мають червоне, рожеве, оливкове забарвлення.

Саламандер - яка це тварина це? Вміст саламандри


Червоний саламандр, або фальшивий червоний тритон (псевдотритон Рубер) має ніжний рожевий колір з маленькими чорними плямами.

Саламандер - яка це тварина це? Вміст саламандри

Потокове довгий хвостик Саламандра (Eurycea longicauda) прикрашений більш хрусткими чорними плямами вздовж пісочного наконечника задньої частини-її живіт жовтий. Ці тварини завдовжки 16-18 см можуть зберігатися в акваріумах з чистою водою.

Як червоний, так і потоковий довгий саламандри приїжджають із США.

Дерев’яний саламандер

Ці земноводні завдовжки близько 12 см можуть зустрітися в США. Дерев’яні саламандри живуть переважно на деревах, а яйця відкладені в дуплі або тріщини між бочкою та корою. Чоловік і жінка активно охороняють кладку, і якщо земноводні турбують, вони рішуче кидаються на будь -якого ворога, навіть до людини. Годуйте комахами та дерев’яними грибами. Спритно перестрибуйте над гілками і звучить як слабкий писк.

Дерев’яний саламандр міститься в терарії, оснащеному для вологого тропічного лісу. Тут він створює верхні підлоги рослинних зарощень, легко рухається по гілках і робить стрибки до 20 см завдовжки. Вони годують її борошняних черв’яків, великих мух та тарганів.

Коричневий або чорний колір з яскраво -жовтими плямами неправильної форми. Розмір та розташування плям надзвичайно мінливі.

Статии на тема
LiveInternet