Типи та умови домашніх черепах


Земля та морські черепахи - один з найпопулярніших домашніх тварин. Їм подобаються не тільки діти, але й батьки. Легко доглядати за домашніми черепахами, вони невибагливі і здатні вкоренитися майже в будь -яких приміщеннях. Звичайно, так що домашні тварини відчувають себе максимально комфортно, їм потрібно забезпечити належну допомогу, харчування та догляд.

Види земельних рептилій
Черепахів легко доглядати, що дозволяє підтримувати їх і дорослих, і дітей

Види земельних рептилій

Вирізняються два типи домашніх черепах, що живуть на суші - Зоряна та Центральна азіатка. Для обслуговування інших людей вам доведеться придбати просторий акваріум. Земляні черепахи чудово почуваються в повітрі, може вільно рухатися по підлозі. Вони дуже доброзичливі, їх можна безпечно взяти в руки та праску.

Представники зіркової породи

Друга назва черепахи - індійська. Найчастіше зустрічається як домашня тварина. Він має дуже гарний зовнішній вигляд: жовті смуги навколо периметра чорної оболонки, крихітних очей та довгої шиї. Зоряна рептилія вважається одним з найкрасивіших видів побутових земельних черепах.

Європейська болотна черепаха
Індійська черепаха - це земля і має прекрасний вигляд

Зазвичай самки більші за розмірами чоловіків і можуть досягати 25 см по довжині. Черепахи від 30 до 80 років живуть, тому дитині не доведеться хвилюватися, що його вихованець незабаром помре з старості. Занесення в неволі додає цих істот ще кілька років життя, оскільки їм не доведеться захищатись від хижаків та людських дій. Основні правила вмісту:

 1. Зоряна черепаха є невибагливою для умов, бо ви не можете придбати спеціальний тераріум - це буде чудово навіть у великій коробці. Його розміри повинні бути щонайменше за метр у довжину і пів метра в ширину. Висота може бути різною, але краще, щоб черепаха не мав можливості вийти самостійно.
 2. У коробці або тераріумі необхідно не лише регулярно чистити, але й підтримувати оптимальну температуру - від +26 ° C до +32 ° C. Дім, що зберігають черепах, в основному потрібні для догляду.
 3. Якщо вологість повітря занадто низька, температуру в приміщенні слід знизити, оскільки черепаха - це тропічна тварина, яка може загинути в умовах надмірної сухості. Найкраще встановити додаткове опалення під коробкою або терарієм, який можна вимкнути вночі. Необхідно також встановити лампу з ультрафіолетовими променями, які допомагають черепаху поглинати кальцій та вітамін D.

  Великий хижак Матамата

  Черепахи потребують зволоженого повітря, оскільки в умовах підвищення сухості вони можуть померти

 4. Опалювальна лампа найкраще встановлена ​​збоку, так що домашня тварина має можливість відпочити в більш прохолодній зоні та відновити міцність.
 5. У Terrarium ви обов`язково повинні встановлювати пияка або блюдце з чистою водою, яку потрібно змінювати щодня, щоб вона не застоювалася і не економила шкідливі речовини. Вам потрібно купувати молодих людей 1-2 рази на тиждень у теплій воді (головне-не занурити голову).

Корми кремезні черепахи повинні бути звичайними рослинними продуктами. Їжа для котів та собак, а також їжа людини не підійде їм. Крім того, ви можете додати до їжі:

 • капуста;
 • морква;
 • листя салату;
 • кульбаби;
 • яблука;
 • гарбуз;
 • Іноді дині, кавуни та банани.
Кайман Тортія
Індійська черепаха споживає виключно продукти рослин

Головне - не перестаратися, оскільки фрукти можуть спричинити діарею. Вам також потрібно додати кальцій та вітаміни.

Розведення центральноазіатських видів

Черепаха Центральної Азії характеризується підвищеною активністю і любить рухатися по квартирі, тому доцільно підтримувати оптимальну температуру не тільки в тераріумі, але й у всьому житлі. Це добре терпить охолодження, але найкраще вибирати середні температури.

Цей тип домашніх черепах має невеликі розміри - від 15 до 23 см, а самки дещо більше, ніж самці. Новонароджені діти досягають довжини 2-3 см. У представниках породи оболонка зеленого або світло -коричневого кольору з темними плямами по всьому периметру. Лапи та голова також коричневі.

Типи та умови домашніх черепах
Черепаха Центральної Азії відрізняється від інших людей з підвищеною активністю

Рептилії Центральної Азії живуть в середньому до сорока років. За відсутності стресу та належного годування вони можуть прожити ще кілька років. Любов просторість, тому тераріум повинен бути якомога більше. Черепахи дуже люблять копати. Влітку їх можна побудувати невеликі ручки прямо на вулиці. Вольєр може бути виготовлений квадратним з боків 2 метрів. Доцільно максимально поглибити паркан у землю, щоб черепахи не мали можливості зробити підрив і втечу.

Якщо немає можливості оснастити вольєра, то в теплий сезон ви можете просто взяти черепаху на вулиці на руках і опустити її на землю (обов`язково переконайтеся, що вона не тікає). У тераріумі ви можете покрити підлогу кокосовим горіхом або ґрунтом, щоб домашня тварина мала можливість копати в холодний сезон. Шар повинен дозволити черепаху спалахнути всередину. У кутах слід додати трохи плоских каменів, про які можна загострювати кігті.

Рептилії люблять воду, тому щонайменше раз на тиждень їм потрібно влаштувати ванну: опустіть шию в невеликому басейні води і дайте їй стояти близько 20-30 хвилин. Блюдце з водою або пияком повинен бути в тераріум.

Типи та умови домашніх черепах
У тераріумі Центральної Азії Черепаха має бути блюдце з водою, оскільки іноді потрібно занурити її тіло у воду

Представники Центральної Азії, що живляться в основному на трав`янистій подорожі, кульбаби, Кольтсфут. Овочі та фрукти повинні становити приблизно 10% дієти. Ви можете включати яблука, гарбуз, час від часу банани, полуницю. Petettsy повинен бути рідко необхідним. Досить для дорослих їжа кожні 2-3 дні, невелика - раз на день.

Європейська болотна черепаха

Болотні рептилії - один із видів води. У неї гладка кругла оболонка, зазвичай жовто-зелена або чорна. Голова трохи вказана, без дзьоба. Ноги темні, покриті світлими плямами жовтого або білого.

Дорослі досить великі і досягають довжини 35 см, важить до півтора кілограмів. В середньому вони проживають 30-50 років, в деяких випадках-до 70-80. Дуже прискіпливий до температури, любов тепла.

Типи та умови домашніх черепах
Тривалість життя європейської черепахи - близько 50 років

Акваріум для рептилії повинен бути глибоким і вмістити більше ста літрів. У теплий сезон краще поставити домашнього улюбленця в чистий ставок, щоб він мав можливість належним чином плавати. Крім того, поруч із акваріумом, має бути просторий сухий секція, де черепаха зможе зігрітися та відпочивати.

Воду потрібно регулярно змінювати, адже під час їжі черепахи багато сміються. Ґрунт та декоративні прикраси необов’язкові. Малі люди люблять природне сонячне світло, що сприятливо впливає на їх зростання. Якщо можливо, вам слід вивезти їх на вулицю в теплий сезон, навіть якщо поблизу немає чистого ставу.

У акваріумі також потрібно встановити лампу з нагрітими та ультрафіолетовими променями. Його висота не повинна бути менше 20 см, оскільки існує ризик спалювання. Температура на суші (під лампою) повинна становити 30–33 ° C, тривалість денного світла - щонайменше дванадцять годин. Черепаха не потрібна для сплячки: у неволі вона може бути активною цілий рік.

Типи та умови домашніх черепах
Європейська болотна черепаха дуже любить тепло, тому в тераріумі температура повинна бути від +20 ° C до +33 ° C

Європейська порода вважається хижацькою, а не травоїдною. У природних умовах його представники харчуються рибою, креветками, жабами, глистами. У неволі краще включити свіжу рибу в раціон домашніх тварин, іноді навіть можна запустити живу рибу безпосередньо в акваріум, щоб черепаха мав можливість полювати.

Маленькі люди їдять щодня, дорослі - раз на 2-3 дні. Європейські черепахи дуже швидкі і не контролюйте кількість їжі. Ультрафіолетова лампа необхідна для них для поглинання кальцію в організмі.

Великий хижак Матамата

Щоб зрозуміти, що таке домашні черепахи, вам слід познайомитися з представником породи Матамата. Довжиною він досягає 45 см має досить яскравий і незвичний вигляд. Верхня частина оболонки має пірамідальну форму, голова рівна і трикутна, на її кінці відбувається гнучкий процес носа. В середньому рептилія живе 50-60 років.

Типи та умови домашніх черепах
Черепаха Матамата відрізняється унікальним виглядом

Матамата всеїдні, вона віддає перевагу корму тварин. Дуже любить моллі, золоті рибки, дощові вершини, гуппі. Не зневажає навіть маленьких мишей та птахів. Найкраще годувати його, вкладаючи кілька риб в акваріум: Тож черепаха матиме вибір, і вона не втрачає своїх навичок полювання.

Оскільки черепаха зростає досить великою, акваріум не повинен заважати їй належним чином. Matamata не настільки активний, як європейська болотна черепаха, але краще вибрати для неї більше можливостей. Основні характеристики акваріума для черепахи типу Матамата:

 1. Акваріум повинен бути глибоким - 200-250 літрів.
 2. Кислотність води - 5.0-5.5, ви можете додати трохи торфу або дерев’яного листя.
 3. Температура води - від +28 ° С до +30 ° C. Він повинен бути стабільним протягом року, не знижуйте його восени чи зими.

  Типи та умови домашніх черепах

  Терарій для черепахи Матамата повинен бути щонайменше 200 л за обсягом

 4. Ґрунт акваріума повинен бути піщаним, щоб черепаха мав можливість поховати з головою в ньому. Крім того, рослини та водорості можна посадити в пісок, до якого Матамата використовується для природного середовища. Краще додати корчі, тому що завдяки своїй бездіяльності черепаха любить довго лягати.
 5. Незважаючи на те, що черепаха майже не виходить на нагрівання на суші, лампа над акваріумом все ще необхідна.

Матамата не подобається, коли вона переживає. Будь -який контакт з особою розглядається цим як стресова ситуація. Черепаху слід забрати лише для миття або перенесення в інший акваріум. Це не підходить для сімей з дітьми, де вони починають домашніх тварин грати з ними - Матамата не терпить такого спілкування.

Кайман Тортія

Кейман Рептилії - велика і невибаглива людина з гострими зубами. Досить агресивно. Плюси включають той факт, що черепаха їсть майже будь -яку їжу, добре терпить холод і температуру.

Типи та умови домашніх черепах
Кайман Тортія досить агресивна, тому ви повинні поводитися з нею обережно

Ви не повинні містити більше однієї людини в акваріумі, оскільки каймські черепахи напали (і можуть вбити) навіть своїх близьких родичів. Те саме стосується маленьких тварин, що живуть у квартирі. Черепахи також можуть спокійно атакувати людину, тому вам потрібно бути надзвичайно обережними з ними.

Вони виростають досить великими, саме тому багато власників намагаються позбутися від них якомога швидше і передають зоопарк. Привозячи черепаху з каймана, вам потрібно бути готовим до труднощів, щоб пізніше тварина не страждав, як би це не було небезпечно.

Кайманська черепаха зустрічається в різних кольорах: від блідого крему до чорного вугілля. У неї велика голова та потужна оболонка з численними горбками та порожнинами. Має дуже потужні щелепи, при погляді я якомога швидше хочу зникнути якнайшвидше.

Вага такої черепахи в середньому досягає 15 кг, довжина - 45 см, тривалість життя - щонайменше двадцять років.

Типи та умови домашніх черепах
Кайманські черепахи ростуть до дуже великих розмірів, які слід враховувати заздалегідь

У природі такі рептилії абсолютно всеїдні і їдять все, що вони можуть ловити. У неволі маленькі риби, глисти, раків, краби ідеально підходять для них як їжі. Ви можете додати зернистий корм, а також рослинні продукти. Дорослі годують раз на 1-2 дні, невеликі - раз на день.

Оскільки черепаха досягає великих розмірів, краще тримати її у великому акваріумі або цілому ставку. Однак клімат у Росії досить суворий (особливо в холодний сезон), отже, зупинитися в ставку черепахи з каеманом, звикли до теплих вод, може лише влітку та кінці весни.

Якщо є можливість пустити черепаху в ставок, в ньому не повинно бути жодних інших живих істот, інакше все піде до їжі для нового вихованця. І вам доведеться забути про декоративну рибу, жаби та інші істоти - Черепаха Каймана з`їсть усе, що знайде поруч з ним (навіть інші черепахи, незалежно від розміру).

Це відео показує, як правильно доглядати за черепахами Каймана:

Черепаха Каймана байдужа до декору акваріума, кислотності води та інших речей, основних для інших людей. Головне, що вона відчуває себе максимально комфортно. Для цього достатньо потужна фільтрація води, оскільки великі черепахи часто їдять, а також часто дефектують. Якщо ви не зміните вміст акваріума в часі, залишки їжі почнуть гнити, саме тому черепахи можуть розвинути серйозні захворювання.

Кайманські черепахи люблять підніматися на стіни акваріума. Вони також потребують невеликого перерізу суші, хоча рептилії рідко обирають на поверхню. Крім того, вам потрібна стандартна лампа для нагрівання акваріума та ультрафіолетової лампи для поліпшення поглинання кальцію.

Статии на тема
LiveInternet