Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах


Підводний світ - це дуже захоплююче середовище, яке приємно дивитись. Особливо цікаво вивчити поведінку її мешканців, які тихо плавають і ховаються внизу. Акваріумний сом - це, мабуть, найпопулярніша риба для обслуговування вдома. І є певні причини для цього.

Причини популярності
Сомікі - одна з найпопулярніших акваріумних риб

Причини популярності

Акваріумні сом майже невидимі в домашньому акваріумі, тому що вони завжди на дні. Їх популярність пояснюється багатьма факторами:

 1. Величезне різноманіття видів. Неможливо знайти два однакові SOMS. Вчені мають більше півтора тисяч представників різних типів. Вони відрізняються не тільки за зовнішнім виглядом, але і зі звичками, переваги їжі, форми та розміру. Серед існуючих примірників не буде складно знайти нового жителя для домашнього акваріума.

  Належний догляд та

  Причина популярності SOMS - це величезна різноманітність видів

 2. Високий рівень витривалості та невибагливості. Якби людина раніше не містила риби, то найбільш оптимальним варіантом для нього було б придбання SOMS. Але не забувайте про гігієну акваріума, оскільки сома також потребують чистої води, регулярного годування та якісної допомоги. Але вони більш толерантні, тому деякі помилки в змісті можуть пробачити.
 3. Сом ідеально очистіть акваріум від усього непотрібного. Оскільки вони плавають на дні, вони їдять їжу, яка спочатку була призначена для інших риб. Також сом їсть водорості, не дозволяючи їм сильно рости в акваріумі.

Цей тип риби ідеально підходить не тільки для початківців, але і для досвідчених акваріумістів. Сома стане чудовим доповненням до решти представників риби.

Належний догляд та

Для нормального проживання сом вимагає максимуму для імітації ситуації, в якій вони жили раніше. Перш за все, вам потрібно звернути увагу на акваріум. Необхідно вибрати потужність якомога просторішою, оскільки сом може досягти 30 сантиметрів у довжину.

Дно акваріума також є важливим етапом. Як грунт, краще вибрати пісок або м`який гравій. Необхідно поставити на ньому невеликі камені, де сом зможе відпочити. Важливо побудувати місце, де риба зможе ховатися. Для цих цілей ідеальні невеликі корчі, які потрібно розмістити внизу.

Годування сомів досить простий. Їм потрібно придбати спеціальний корм у вигляді планшетів. Сома їдять лише в нижніх шарах води. Годування у вигляді таблеток виключає крадіжку з іншої риби і дозволяє сома нормально їсти. Ці риби всеїдні, вони можуть дати їм будь -яку їжу. Найкраще здійснити останнє годування відразу після заходу сонця, оскільки ці рибні показники демонструють лише вночі.

Хоча сом дуже витривалі, вони можуть страждати від різних захворювань. Необхідно ретельно стежити за їх станом. Основні симптоми, що вказують на наявність захворювання у домашніх тварин:

 • різке погіршення апетиту;
 • збільшений набряклий живіт;
 • пресовані плавники;
 • Шкіра запалена або змінена кольором.

Якщо було виявлено хоча б один знак, то настав час зв’язатися з фахівцем.

При регулярному догляді сом стане найкращими мовчазними жителями домашнього акваріума. Залишається лише вибрати найцікавіші типи цих жителів води.

Різновиди сомів
Сам їдять лише на дні акваріума

Різновиди сомів

Існує більше одного і тисячі типів SOMS, але не всі вони набрали великої популярності для обслуговування в акваріумі. Найулюбленіші види серед акваріумістів включають мандрівки, коридори, ототоцинкли та деякі інші сорти сома. Яку рибу вибрати залежить від уподобань власника штучного водосховища.

Передбачувальники для початківців

Antsistrus належить до родини ланцюгової пошти. Його латинське ім`я звучить як Ancistrus. Але в цій родині близько 30 видів. Дуже часто його представників називають клеєм, очищувачами та присосками. Маніструсова люблять з багатьох причин:

 1. Вони ідеально чистить акваріум.
 2. Невибагливий у змісті.
 3. Рот, укладений відсмоктування, дає їм можливість їсти невеликі водорості, які ростуть на склянці акваріуму та прикрас.
 4. Унікальна поведінка.

Сом потребують певних умов для життя. Температура в штучному резервуарі повинна бути в області 20–28 ° C, кислотності - 6–7,3 та твердості води - до 10.

Середня тривалість життя представників Antsistrusov не перевищує 7 років. Риба невелика. Як правило, їх довжина не перевищує 10 сантиметрів.

Сомі може міститись з багатьма іншими представниками риби, але небажано влаштувати їх з циклідами. Останні дуже агресивні і можуть пообідати з сомами плавників.

Для кількох риб вам знадобиться акваріум на 80 літрів. Дно повинно бути наповнене різними притулками - камінням, корчами та рослинністю.

Методи транспортування
Сомі ладнає з циклідами особливо добре

Очищувачі харчуються рослинними продуктами. Вони ідеально їдять водорості з прикрас, але їх також потрібно годувати їжею, яка продається у великих таблетках. Сомікі також надзвичайно їсть шпинат і може гризти корчів.

Сомікі-коридири

Риба, яка носить латинську назву Коридорас, вважається найпопулярнішим. Цей вид включає багато представників від найменших зразків до представників вражаючих розмірів. Вибір забарвлення також дуже різноманітний. Є золотиста, жовта, бежева, плямиста та фіолетова риба.

Рекомендації щодо вибору
Коридори сомікі дуже соціальні, не люблять самотність

Не рекомендується містити коридори по черзі. Ці риби дуже соціальні. Для того, щоб не піддавати Сомов самотності та стресу, необхідно влаштувати їх щонайменше 5 примірників. Сомікі дуже активний. У денний час вони постійно плавають і відпочивають у гущах. Найпопулярніший вид акваріума Сомс-Коррідорів:

 1. Золотий.
 2. Стерба.
 3. Панда.
 4. Адольф.
 5. Працювати.
 6. Крижаний сом.

Це не всі типи, які можна придбати. Є ще багато примірників, призначених для обслуговування вдома.

Діти Tocynclush

До цього роду є багато видів сомів, але otzinlis affinis найбільше підходить для збереження в акваріумі. Швидше за все, це буде запропоновано в магазині в першу чергу.

Риба роду Otocynclus найменша серед усіх видів акваріумних сомів. Їх довжина не перевищує 2-3 сантиметри. Найчастіше у них яскрава спина, білий живіт і прозорі чорні смуги з боків.

Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах
Отоцинклуси ростуть не більше 2-3 см у довжину

Уміщення цих сомів дуже просте, але необхідно дотримуватися деяких правил. Отоцинклуси дуже чутливі до якості води. Необхідно забезпечити, щоб температура не змінювалася, а вода постійно була насичена киснем.

Якщо у воді спостерігаються часті зміни температури, то сом може відчувати сильний дискомфорт і стрес. Згодом це може призвести до смерті.

Сомі в основному їдять водорості, включаючи сухість. Для різноманітності вони можуть додати невеликі шматочки цукіні. Але вам потрібно переконатися, що домашні тварини їдять їх. Якщо сом не виявляв інтересу до них, то овочі з дна потрібно видалити, інакше вода може погіршитися. Отоцинклузи ідеально поєднуються з іншими видами риб. Вони добре ладять з коридорами.

https: // youtube.Com/годинник?v = kcnpzwgio6k

Скляний представник SOMOVS

Скляний сом вважається найдивовижнішим і незвичним виглядом. Він має своєрідне тіло, яке дозволяє бачити його кістки та нутрощі. Батьківщина Сома - острови Борнео. Представник цього виду має тіло, яке не перевищує 10 сантиметрів у довжину. Шкіра не має лусочки, але пофарбована в колір -допарля.

Риба отримала свою назву не тільки для тіла, але і для спеціальної крихкості здоров`я. Доставити його з магазину до акваріуму - це вже проблема. Часто в процесі транспортування сомів загинуть. Ось чому необхідно приділяти уважну увагу на їхню допомогу.

Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах
Скляні сом мають спеціальну структуру тіла

Ці домашні тварини потребують якісної води з помірною кислотністю та жорсткістю. Температура повинна бути в діапазоні 21-26 ° C. Риби віддають перевагу живої їжі, але вони можуть звикати до штучного корму. У процесі перепідання їм потрібно давати креветки та комахи.

Представники скляних сомів дуже доброзичливі до решти риби. Вони також дуже соціальні. Для вмісту необхідно придбати дві або більше примірників одночасно. Коли один із сом помирає, вам потрібно придбати новий. Якщо риба залишається наодинці, вона може загинути.

Акваріум повинен бути рясний рослинами та різними прикрасами. Без елементів декору Сомік не може відчувати себе в повній безпеці.

Synodotis-Transcend

Назва риби, отриманої з причини. Ці типи акваріумних сомів плавають виключно в перевернутому стані, тобто живота вгору.

Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах
Сомікі Пірч плаває по животу

Представники Synodotis характеризуються бежевим кольором та наявністю двох антен біля рота. Хвостовий плавник дуже нагадує вилку.

Для того, щоб надмірна лінія відчувала себе добре, температура води в акваріумі повинна бути від 22 до 28 ° C. Дієта домашніх тварин повинна включати живу та суху їжу в рівних акціях. Доцільно містити цих сомів із групою з 4 особин.

Вимоги до акваріума однакові: він повинен бути просторим і рясним з корчами, камінням та рослинністю, де сом зможе ховатися під час відпочинку.

Представники Synodotis-Translators-це найбільш спокійні. Вони можуть жити з будь -яким іншим видом риб. Найкращі сусіди для них - коридори.

Тигр псевдо -пластичний

Цей тип SOMS є найбільш екзотичним і найскладнішим для догляду. Риба має дуже вражаючі розміри. Його друге ім`я - руйнівник. Через свого сором`язливого характеру вона може почати поспішати по всій штучній ставку, при цьому знесуючи все на своєму шляху. Сом може навіть боятися служби акваріума. Важливо завжди закривати кришку, оскільки псевдо -платформа має звичку вистрибнути з води.

Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах
Тигр псевдо -пластичність великий тип сомів погано співіснувати з іншими видами

Вмістити його в акваріумі з іншими маленькими рибами - це погана ідея. Цей сом хижацька і може проковтнути все, що менший за розміром.

Псевдо -пластика має тигровий колір і довге тіло. Щоб містити дорослу пару, акваріум вимагає 1 тис. Літрів. Дно в ньому потрібно покрити камінням. Гравій у цьому випадку не підходить, оскільки, ймовірно, Сом з`їсть його і захопить живіт. Дрифтвуд і поглиблення повинні бути присутніми в акваріумі, де псевдо -пластичність зможе відпочити.

Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах
Білкові корми найбільш підходять для сома

Ви можете годувати сома будь -яким кормом для білка. Невелика яскрава риба ідеальна, але вам потрібно переконатися, що вони виглядають здоровими, інакше є ризик заражати домашніх тварин із серйозними захворюваннями. Найкраще обмежити себе креветками, земляними глистами та м`ясом Крілла. Необхідно ретельно контролювати годування, щоб риба не мала ожиріння.

Надзвичайно важко зберегти цей сом, плямистий акваріум. Він може прожити до 20 років. Дуже часто риба набувається в сподіванні, що в майбутньому вона буде перенесена в більш просторий акваріум. Але це часто закінчується тим, що вони просто позбулися сома. Це також дуже важко зробити: зоопарки рясніють пропозиціями, і такі великі акваріуми не мають простих закоханих. Розведення цих копій вдома майже неможливо.

https: // youtube.Com/годинник?v = xbxbkivxtgi

Методи транспортування

Купуючи SOMS, людина думає про високоякісну транспорт. Необхідно провести його правильно, інакше існує ризик, що риба не переживе подорож додому. Є два основні способи транспортування:

 1. Баночка. Це найприємніший спосіб для SOMS, але найменш зручним для людей. Баночка повинна бути наповнена двома третинами і помістити в неї рибу. Цей метод підходить, якщо час поїздки не перевищує 3 години. У холодну погоду баночку можна загорнути в теплу тканину, щоб підтримувати внутрішню температуру.
 2. Поліетиленовий пакет. Цей метод найчастіше використовується. Саме в ньому покупцеві буде надано рибу в зоомагазині. Важливо, щоб пакет був високоякісним і не зламався під час поїздки.

  Типи сома та особливості їх вмісту в акваріумних умовах

  Найкраще транспортувати сома в банку

Рекомендації щодо вибору

Для того, щоб не розчаруватися в покупці, необхідно звернути увагу на деякі фактори при виборі домашніх тварин акваріуму. Наступні поради допоможуть вибрати потрібну кішку:

 1. Поведінка. Для домашнього акваріума краще купувати спокійні та спокійні погляди.
 2. Сусідство. Для штучних резервуарів, які містять невелику рибу, не купують хижацьких сомів.
 3. Розміри. Варто врахувати, що деякі люди можуть досягти одного метра в довжину. Вам потрібно придбати види, які не виростають до таких розмірів.
 4. Доставка. Для транспортування сомів використовуються контейнери, оскільки на тілі риби є шипи, які можуть пробити звичайний пакет кисню.

Містити домашніх сомів і догляд за ними - це задоволення. Якщо ви підходите до цього питання розумно, домашні тварини довго радуватимуть своєму власнику.

Статии на тема
LiveInternet