Вміст сома antsistrus, розведення та догляд за ним


Одним із невибагливих видів акваріумних риб є сом Antsistrus. Це можна побачити у багатьох акваріумах, оскільки він не тільки привертає увагу цікавим поглядом, але й перевагами. За допомогою свого незвичного рота ця риба прекрасно очищає стіни, каміння та водорості від наростів. Він успішно міститься як професіоналами акваріума, так і початківцями, і все тому, що вона не враховує догляду.

Загальна інформація
Ця риба має присосні чашки

Загальна інформація

Відзначення мурашника від інших типів SOM є досить простим, оскільки це Рот виглядає як потужна присосна чашка. Риба має темний колір, а перед нею - бородавові зростання. Все це робить її не зовсім привабливою, але це те, що вона виділяється серед інших.

Завдяки рогівці, сом добре тримається на стінах акваріума, і він також може спокійно чіплятися за корчі, каміння або листя. Майже цілий день дотримується пошуку їжі і тим самим не дозволяє водоростям утворюватися та очищає воду. Його батьківщина - Південна Америка.

Antsistrus найкраще утримувати у просторих акваріумах, оскільки він досить активний, але в невеликих обсягах він теж добре почувається. Головне в тому, що у нього було достатньо їжі, і було достатньо місця, де ховатися. Тому в акваріумі, де живуть такі сома, Доцільно поставити корч, кокоси або керамічні горщики. І вам також потрібно піклуватися про хорошу фільтрацію води, оскільки ці риби виробляють багато життя.

Зміст і догляд
Колір даних риби різний

Потоки навіть у великих акваріумах залишаються відносно невеликими, їх максимальна довжина становить приблизно 15 см. У той же час, самець Antsistrus завжди більший за самку, а також на голові є пухкі шипи. У самці такі зростання майже невидимі або повністю відсутні.

Колір цих риб різний. Зазвичай вони сірі-жовті або чорні, а також на тілі, вони переплетені світлом. SOM, які мають чорний з білими крапками, набагато рідше зустрічаються. Залежно від умов, в яких вони живуть, колір може стати яскравішим або, навпаки, більш блідо.

Найпоширеніші типи Antsistrus SOM - це наступне:

 • червоний;
 • алмаз;
 • завіса;
 • Зірка;
 • золото;
 • Чорний.

Всі ці риби відрізняються один від одного, але за зовнішніми ознаками вони приблизно однакові. Тривалість життя SOMS становить приблизно шість до восьми років.

У цьому відео ви дізнаєтесь більше про цю рибу:

Зміст і догляд

Som antsistrus добре переносить зміну температури, але найкращий варіант для нього - від 25 до 30 градусів. Однак він виймає температуру на 18 градусів, але це, звичайно, краще, щоб вона більше не опускалася нижче. Вода в акваріумі, де вона дотримується прилипання, повинна бути чистою, свіжою та насиченою киснем. Для цього його потрібно змінювати раз на тиждень, але не повністю, але частково. Вилийте в акваріум бажано тепло і захищена вода.

Сом може жити в невеликих акваріумах, але його обсяг повинен бути не менше 50 літрів. І бажано, щоб у нього багато рослинності, і є пристрій для забезпечення хорошої аерації. Ці риби потребують рослинності, щоб сховатися в ній, оскільки вони не люблять яскраве освітлення і найкраще почувати себе в сутінках.

Som-Sloska Antsistrus добре ладнає з усією рибою. В одному акваріумі кілька таких риб можуть бути відразу, але в той же час кожен з них повинен мати власне притулок, тож якщо акваріум невеликий, то краще не бігати більше двох сомів там.

Розведення в акваріумі

Незважаючи на те, що зміст сома Antsistrus не викликає труднощів, це не так просто розбавити вдома. Зрештою, для цього необхідно створити особливі умови, і багато початківців акваріумісти просто не знають про них.

Розповсюдження риби може відбуватися у загальному акваріумі, але лише якщо вона достатньо велика. Тому для того, щоб сом почали нереститися, найкраще поставити їх в окремий акваріум. Коли самець буде готовий до нересту, він почне шукати місце для ікри. Для цього доцільно покласти кілька притулків у акваріум. Це можуть бути пластикові трубки, оболонки кокосового горіха, зламана ваза або готове придбані будинки.

Розведення в акваріумі
Існує ряд умов для нересту

Наступні умови можуть заохотити рибу для нересту:

 • постійна заміна води;
 • підвищення температури води;
 • рясне годування спеціальними рослинними кормами.

Якщо коти поширюються в окремому акваріумі, то в цьому випадку, крім притулку, їм потрібно забезпечити хорошу аерацію води. Більше того, найкраще взяти воду з головного акваріума. Зазвичай самка лежить на стінах притулку, які самець готував заздалегідь. Ікра застряг жовтого або яскраво -помаранчевого кольору, вона досить велика. У той час самка може відкласти до 300 яєць.

Нерест зазвичай відбувається вночі. Після його завершення самку можна вилучити з акваріума, оскільки самець захищає потомство. Приблизно через тиждень Фрай почне з’являтися. Спочатку вони будуть у відокремлених місцях, і коли вони будуть досить сильними, вони почнуть вільно плавати. Саме в цей момент ви можете зняти чоловічий акваріум.

Для того, щоб мальки ростули швидше, потрібно підвищити температуру води до 26 градусів. Ви можете нагодувати їх спіруліною, а також спеціальним кормом креветки. Якщо сом перенесла ікру в загальному акваріумі, то після запліднення краще перенести її в окреме місце.

Основна дієта

Ancistrus звичайний потребує великої кількості їжі та витрачає майже більше часу на пошуки. В основному ці риби їдять знизу, тому вам потрібно забезпечити вільний доступ до неї. Вони швидко їдять водорості, що утворюються на стінах акваріума, каменів та інших предметів.

Але цього, звичайно, для них недостатньо, тому антинустні СОМ повинні повністю годувати. Ці риби люблять такі види корму:

 • овочі (огірок, кабачки, капуста, картопля, горох, гарбуз і листя салату);
 • рослинна їжа (корм на основі спіруліни, які продаються у вигляді таблеток);
 • суха їжа (личинки комах та дафнія);
 • Замерзла їжа (Coretra, Moth).
Основна дієта
Не забувайте про корм, який люблять дані риби

Сом акваріуму акваріума не слід годувати постійно однаковою їжею, краще періодично змінювати її. Слід пам’ятати, що дієта такої риби повинна складатися з 80% рослинної їжі та 20 відсотків білка. І сом також люблять гризти корчів, тому у великому акваріумі їм найкраще поставити кілька. Завдяки деревині, яку вони гризають, рибний процес покращується в рибі. Щоб вода не стала брудною, вам потрібно вчасно видалити короткі їжі.

Поширені захворювання

Сомі-шпигуни хворіють досить рідко, але все-таки зустрічається це явище. Найбільш поширене захворювання - це здуття живота або водянка. В основному це пов`язано з поганою якістю їжі, а також погіршенням умов у акваріумі. Рідше вони інфікують гельмінти. Причиною цього захворювання може бути неправильна їжа, тому риба повинна періодично давати спеціальні антигельмінтичні препарати.

І на масштабах Antsistrus може з’явитися білі плями. У цьому випадку заражена риба повинна бути притиснута до окремого акваріума, оскільки це захворювання швидко поширюється. Причиною цього явища може бути інфекція. Зазвичай він потрапляє у воду з іншою рибою, наприклад, придбаною у зоомагазині.

Якщо ви дотримуєтесь простих правил догляду за сомами, то ця чудова риба буде чудовою прикрасою для будь -якого акваріума і подбає про її чистоту.

Статии на тема
LiveInternet