Зміст райдужної оболонки вдома


Сьогодні виготовляється не тільки кошеня, цуценя чи риби. Екзотичний веселковий краб можна легко придбати та успішно утримувати вдома у водній зоні. У популярності він затьмарив знаменитих акваріумарів мангрового краба. Безхребетна тварина має допитливі звички, і спостерігати, як це досить цікаво.

Особливості зовнішності та поведінки
У популярності веселка краб наздогнала знаменитих акваріумів мангрового краба.

Особливості зовнішності та поведінки

У природі краб веселки виростає до 10 см. У той же час жінки завжди виглядають трохи більше, ніж чоловіки (прояв сексуального диморфізму). Особи, вирощені в неволі, будуть трохи меншими. Тривалість життя краба веселки під час утримання вдома може досягти 10 років. Для поширення індиго потрібна морська вода, так Вийти з них штучно майже нереально.

Ці безхребетні мають дуже привабливе забарвлення, поєднуючи відразу кілька яскравих кольорів. Оболонка цієї кумедної істоти справді нагадує райдужну веселку.

Сорт має інші назви: краб -патріот, триколор, індіго. Деякі особи мають різну довжину.

Індіго характеризується цікавими поведінковими рисами. Наприклад, Тварини починають конкурувати між собою під час годування, Вибір їжі від ворога або захист примки та загрози викриття кігті.

Так що, тримаючи, ракоподібні не відчувають стресу, вам потрібно забезпечити їм просторе житло, де кожен матиме свою територію. У боях самці можуть легко зашкодити один одному і навіть вбити.

Вміст у водній зоні

Оскільки краба не може бути повністю віднесений ні до сухопутних, ні водних тварин, для життя в квартирі йому потрібен акватеррарій. Обсяг контейнера обчислюється на основі Площа 50х40 см припадала на одну індивіда. Частинки ґрунту повинні мати фракцію 3-5 мм. Суміш коралової крихти та цеоліту або могили та туфу найкраще підходить. Ви можете використовувати великий пісок.

Представник ракоподібних проводить більшу частину свого життя на суші, але йому також потрібен водойма для плавання. Рекомендований об`єм прибережної частини становить 1/3 від усієї площі акваріума або трохи більше. Краб дуже любить, коли живі рослини присутні у їхньому "будинку". Краще використовувати плаваючі погляди:

  • водний гіацинт;
  • Яванський мох;
  • Riccia;
  • качка.

Ви можете вказати узбережжя, прокладаючи камені уздовж нього. Параметри води також представлені певними вимогами:

  • температура - 25–26 ° C;
  • жорсткість - понад 10 ГГ;
  • кислотність - 7-7,5 pH.

Температура повітря в акваріумі з веселковим крабом повинна бути в межах 26–28 ° C, для цього всередині встановлюється керамічний нагрівач з автоматичним регулюванням режиму. Щоб зберегти мікроклімат зверху, контейнер покрита кришкою. Кустацисти дуже люблять копати себе дірами, які використовують як притулок. Деякі власники спеціально копаються в землі під кутом порожнистої труби, виготовленої з глини, в якій краб повинен бути повністю розміщений. У цьому випадку Індіго буде менше копати ями.

Вода в акеррарії може бути трохи смоктана, але краби чудово відчувають себе у прісній воді. Прісноводний спосіб життя викликає ракоподібні. Ви не повинні боятися цього, ця ситуація цілком нормальна. Дорослі годують 1-2 рази на рік, у немовлят та підлітків це трапляється частіше. Вплив на частоту линьки має температуру та світловий режим, характер харчування.

Вміст у водній зоні
Температура повітря в акваріумі з райдужним крабом повинна бути в межах 26-28 ° C.

Веселковий краб позбавляється від старої шкіри, перебуваючи у воді. У цей момент краще не турбувати його. Вихованець повністю одужає через кілька днів. Після цього потрібно буде повністю замінити воду. Перегрів може спровокувати надзвичайну лиття від індіго, тому порушення температурного режиму не слід дозволити.

З різкими коливаннями температури в одному напрямку чи іншій стороні, домашня тварина може померти. І це може статися навіть через кілька днів.

Належне годування

Краби належать до відлякувачів і в природі живляться тим, що зустрічається у загальнодоступному доступі. Інстинкт полювання, ракоподібні повністю позбавлені. У неволі вони повинні забезпечити різноманітну дієту, що складається як з білків, так і з рослинних продуктів. Рекомендується пропонувати індіго на розсуд шматочків яловичої або курячої печінки, мідій, креветків, заморожених кровоносних черв’яків.

Частка рослинних продуктів повинна переважати над білком. Краби охоче їдять гарбуз, капусту, шпинат, моркву, листя салату та іншу зелень. Жорсткі овочі повинні спочатку ошпарювати киплячою водою, щоб їх пом’якшити. З фруктів ви можете дати яблука, груші, банани. Їжа повинна бути дрібно вирізана або тертра. Повне та різноманітне харчування веселкового краба вдома сприятиме його міцному здоров’ю та швидкому відновленню під час лиття.

Статии на тема
LiveInternet