Опис чорного крана з червоної книги

Опис птаха

Рід крана включає 14 видів птахів, що живуть у всьому світі. Деякі з них рідкісні і знаходяться під охороною. Чорний кран - одна з цих птахів, перелічених у міжнародній червоній книзі.

Опис птаха

Дорослий має скромний розмір:

  • висота не більше 1 метра;
  • Довжина тіла без хвоста-50-60 см;
  • Розмаха крил 170 см.

Вага дорослого-3,5-4 кг, самці дещо більше, ніж жінки. Вид вважається найменшим серед споріднених особин. Тривалість життя в диких рідко перевищує 8-10 років. У неволі здатний жити 20 років.

Чорний кран у червоній книзі

Як виглядає

Він має зовнішній вигляд, характерний для представників роду: тонкі довгі ноги, стрункі, горизонтально розміщені тіла з шепочучим хвостом. Шия довга, у спокійному положенні злегка вигнуто. Голова невелика, дзьоб із середньої довжини, пряма, сильна.

Колір птаха досить елегантний. Спина, груди, шлунок і крила синювато-сірі, покривають хвостові пір’я та маховик на крилах, блискучі. Голова і частина шиї білі. На ліжечку немає пір’я, за винятком пучка чорної щетини, шкіра має яскраво -червоний колір.

Хвіст пишний, але маленький. У шлюбному періоді кран перевертає його. Ноги чорні, сильні. Кран має 4 пальці: 2 спрямований вперед, 2 тому. Однорічні молоді тварини мають червоні відтінки в забарвленні оперення, тім`яна частина голови вкрита чорно-білим пір’ям. Дзьоб сірувато-зелений біля основи, до вершини жовтуватого.

Цікаві факти про птаха

Характер і спосіб життя

Більшу частину часу веде таємного способу життя. Невеликі зграї чорного крана в період розмноження тяжіють до заболочених ділянок з рідкісною рослинністю. Уникає густого лісу та повністю відкритий простір.

З наближенням зими птахи збираються у великих громадах, часто прибиті до зграїв Дауріанських та сірих кранів, і рухається ближче до людського житла.

Що їсть

Дієта диких представників роду величезна. Вона включає майже всю прісноводну рослинність болота, маленьких суперників та озер. Птах їсть підземні бульби та коріння, стебла та листя, квіти та насіння. Не зневажайте ягоду: чорнило, лінгберрі, чорниця.

Опис чорного крана з червоної книги

Птах не відмовляється від їжі тварин. Сильний дзьоб і швидка реакція дозволяє крану впоратися з полюванням жаб, мишей, маленькою рибою. Зупинившись біля полів, посіяних крупами, вони можуть їсти рис, пшеницю, овес зерна, пшениця, пшениця.

У запасах рисові зерна, пшениця, кукурудза використовуються як годування зимуючих кранів як верхньої заправки.

Де він живе

Хабітат рідкісного виду охоплює більшість Сибір, Китаю та Японії. Він гніздяться в основному в Росії, зокрема на території Хабаровського (у передгір`ях Сикхот-Алін), на плато Путорана на території Красноярск, на східному узбережжі озера Байкал і в ступні поза озером, у басейнах Річки Амур та Усурі, у Західному Сибіру між річками OB та Yenisei та Yenisei.

Опис чорного крана з червоної книги

Окремі гнізда представників виду можна знайти в деяких районах Північного Китаю та Монголії.

Репродукція

Щоб видалити потомство, пара кранів вибирає секцію торфу або іншої непрохідної області, заросла рідкісною рослинністю. Гніздо побудовано на землі, заснований отвір з шматочками моху та торфу, гілочки берези та модрини, шорсткі стебла осельців.

У період спаровування самець прекрасно піклується про свою дівчину. Він розповсюджує крила, стрибки та притулки, кілька разів біжить навколо самки. Танець супроводжується співом: чоловік відкидає голову і робить затяжні, приємні звуки слуху. Самка, яка співає чоловіка, реагує короткими мелодійними криками.

Опис чорного крана з червоної книги

Голос крана в період спаровування розповсюджується далеко, що вказує на суперників, що місце для гніздування займає.

На початку травня самка відкладає яйця, рідко більше двох. Вони великі, вагою до 160 г, завдовжки 12-16 см. Колір оболонки коричневий, зелений. Це дозволяє зробити невидиме кладку для хижаків. Обидва батьки змушують яйця, замінюючи один одного, хоча самка витрачає більше часу на гніздо.

Інкубація триває місяць. Самець і самка доглядають за потомством. Пташенята з перших днів життя слідкують за своїми батьками та вчаться отримувати їжу. Сім`я повільно подорожує навколо болота.

Опис чорного крана з червоної книги

У разі небезпеки молоді тварини ховаються серед болотних ударів. Завдяки червоно-коричневому плямистому розмальовку, це практично невидиме. Батьки прагнуть взяти хижака у пташенят, прикидаючись пораненим. Якщо загроза не зникає, самець може атакувати.

Молоді чорні крани швидко проїжджають, і у віці 70-80 днів пристосовано до польоту. Таким чином, до осені молоді люди разом з батьками готові слідувати за місцем зимування, подолавши сотні кілометрів.

Опис чорного крана з червоної книги

Природні вороги

Для дорослої людини маленькі люди полюють із наземних хижаків. Птах - це більшу частину життя в болотистій області, де вовки, лисиці, риси та арктичні лисиці не ризикують вступити. Обережна птах за хвилину небезпеки повідомляє район з гучними криками, зменшуючи ймовірність таємної атаки.

Крани, коли вони перебувають у повітрі, великі хижні птахи можуть їсти. Змії, сови, лисиці загрожують пташенятам та яйцям крана.

Зимування

Чорний кран - міграційний птах. До 80% населення вони їдуть до Японії на острів Кюсу, де для них влаштовується розплідник. Невелика частина худоби зустрічається на зиму поблизу рисових полів на півдні Японії, у Південній Кореї та на річці Янцзи в Китаї.

Опис чорного крана з червоної книги

Зграї зроблені лише вночі.

Чорний кран у червоній книзі

Статус захисту чорного крана в міжнародній червоній книзі є вразливим видом (VU), який наразі не загрожує вимиранням. Однак кількість диких людей невелика, тому чорний кран потребує захисту.

Вид перерахований у міжнародних та російських червоних книгах, у списку сидів. Це тема двосторонніх угод щодо захисту міграційних птахів між Росією та Китаєм, Японією, Індією та Республікою Корея.

Опис чорного крана з червоної книги

Основні причини вимирання

Економічна активність людини є основною причиною зменшення кількості птахів у дикій природі. Малюючи болота в Сибіру, ​​будівництво дамб на китайських річках та розвиток нових земель для сільськогосподарського використання призводить до зникнення сприятливих місць для гніздування.

Обережна птах не може зробити потомство біля людини. Через накопичення великої кількості птахів у зиму в Японії часто трапляються спалахи інфекційних захворювань. Епідемії забирають життя багатьох представників рідкісного виду.

Непрямі негативні наслідки на кількість річок та озер мають ігрові води. Використання пестицидів для боротьби з шкідниками поля призводить до отруєння птахів.

Опис чорного крана з червоної книги

Нинішня ситуація з населенням

За останніми даними, загальна кількість видів становить 9500-11000 особин. Збільшення або зменшення кількості чорного крана в останні роки не було зафіксовано.

Перерахунку птахів здійснюється під час зимування, місцями їх найбільшого накопичення.

Які заходи використовувались для захисту

У фіксованих місцях гніздування чорного крану, проведення економічної діяльності заборонено: дренаж болотів, поломка полів. Взимку, за відсутності птаха, проводиться точкове вирізання лісу, щоб створити сприятливі умови для гніздування.

Опис чорного крана з червоної книги

У Японії на острові Кюсу було створено заповідник, де всі ті, хто прибуває до зимування, годують та контролюються своїм здоров’ям.

Цікаві факти про птаха

  1. Вид вважається мало вивченим завдяки секретному способу життя крана та його середовища проживання у важкодоступних районах. Перше гніздо цього виду було виявлено лише в 1974 році.
  2. Зображення чорного крану можна побачити на срібній монеті, гідності 1 рубльного (червоного книги) банку Росії.
  3. Чорний кран утворює стабільні пари на все життя.
  4. Для таємного способу життя та темного оперення називається "Крейн - монах".
Статии на тема
LiveInternet