Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Опис птаха

У Червоній книзі є багато цікавих тварин та птахів. Одним із яскравих представників зникаючих видів є сірий ступінь дятла. Він цікавий не лише своєю незвичною зовнішністю, але й природою поведінки.

Опис птаха

Вперше опис птаха з’явився в 1788 році зусиллями німецького натураліста Йогана Фрідріха Гмеліна. Відповідно до класифікації, сірий голова дятла належить до дятеля та має два сорти: Суматранський та з чорною купою.

Максимальна тривалість життя цього виду - 5 років. Однак у Білорусі відмічено випадки життя понад 7 років.

Сірий -розіграний дятел у червоній книзі

Як виглядає

Зелений дятел -це середньо розміщений птах, який виглядає вдвічі більшим, ніж звичайний різновидний, але менш зелений. Довжина його тіла коливається від 25 до 28 см, розкаблення крил становить близько 40 см.

Вага дорослого представника виду становить близько 140 грам. Характерне розмальовки зеленувато-сірого. Колір жителів північних областей діапазону не надто яскравий, а тропічні мешканці більш насичені.

Сіра голова, а нижня тіло темнішого кольору. Відмітною особливістю цього виду є розподіл чорних та червоних ділянок на голові: він має лише невелике місце.

У той же час представники виду не мають сезонних змін. Самка відрізняється від чоловіка відсутністю червоного місця на голові.

Цікаві факти про птаха

З основи дзьоба до ока є чорна смуга, яка є виразною особливістю. Дно крила білого білого кольору з сірими поперечними кропивими кропиками та забарвленням пахвових пір’я зеленим відтінком. Оливково-зелене оперення на спині.

Ноги зеленувато-сірі. Дзьоб геніально-сірий з жовтуватою основою з`єднання.

Швидкість стуку птиці настільки висока, що людина не може відслідковувати ці рухи. Вона може досягти 20 ударів в секунду.

Хвіст заслуговує на особливу увагу в характеристиці виду. Він різко в кінці і використовується як підтримка під час стуку. Для життя хвіст стерти на стовбурі дерева на 10%.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Характер і спосіб життя

Сірий дятел відрізняється хвилевим польотом із чергуванням ковзання та підйому. У попередній період люди особливо гучні, а після створення гнізда вони стають таємними і мовчазними.

Коли схвильований, публікується серія задушливих звуків. Їх голос більше схожий на свист, який чується сотні метрів. Птах може майстерно рухатися навколо дерев. Він піднімається вгору по багажнику швидкими стрибками, спираючись на хвіст на тверду кору.

Дятець не піднімається безпосередньо, а в спіралі.

Часто з дерев він спускається на землю, щоб знайти мурашника або личинку для їжі. На відміну від інших типів, порожнини є порожнистими, як самець сірого дятеля, так і самка. Іноді займає стару порожнину, покинута іншими птахами.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Що їсть

Про харчування виду не так багато відомо: мурашки - це основна їжа для пташенят і дорослих. Цей вид відрізняється від зеленого дятла.

До нього додали павуки, імаго, личинки термітів, жуків, гусениць та цвіркунів. Незважаючи на невеликий розмір птаха, у неї дуже довгий і липкий язик.

Завдяки довжині язика, що досягає 10 см, за один раз дятел може з`їсти тисячу мурашок.

Взимку птахи їдять овочеву їжу: дерева (яблука, груші), ягоди, горіхи, насіння та жолуді. Часто вони відвідують годівниці в пошуках їжі. У весняний час дятели п`ють кленовий сік (оксид).

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Де він живе

Основне середовище проживання видів залишається широким євразійським лісом - листяні, хвойні та змішані. Він зустрічається на території від Західної Європи до Сахаліна. Вони також знаходяться на Суматрі та Малайському півострові. Зелений дятел також був помічений у Уралі та в Західному Сибіру.

Для створення гнізд у природних умовах птахи використовують старі дерева з гнилою ядром. Для гніздування вони вибирають ділянки поблизу озер, галяків та вирізання.

Репродукція

Розповсюдження людей готова після першого року життя. Період шлюбних ігор починається наприкінці зими і триває майже до кінця весни. У цей період самці співають і приземляються біля об`єкта залицяння з галасливою крилами крил.

Іноді самці ритуально годують самку. Під час шлюбного сезону чоловіки стають особливо агресивними. Коли конкуренти з’являються на сусідній території, вони виганяють їх, тим самим одружуючись.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Пари, утворені за цей час, зупиняються, і виберіть місце для створення гнізда. Для будівництва, яке займе 10-20 днів, вибираються дерева м`яких видів. Вони обирають порожнисті на рівні 2 метра від землі, але не вище 8 метрів. Його дно вистелене гнилою деревиною.

Самка лежить від 4 до 10 яєць, які по черзі ридають парою протягом 3 тижнів. Дитинчата годують з дзьоба в половину дзьоба їжа. Пташенята залишають гніздо через місяць, після чого вони починають власне життя без батьків.

Природні вороги

Оскільки дятели - це маленькі птахи, яструби (перепелині та чорні рябчики) становлять для них найбільшу загрозу. Лісові мартени вважаються природними ворогами.

Небезпека виникає від лисиці, оскільки залишки птахів періодично зустрічаються поблизу їх Нор. Існують також поодинокі випадки руїни їх гнізд білими білками.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

У літературі також згадується випадок нападу на гніздо сірого оскарженого дятеля з великими різними братами.

Зимування

Сірий -зацікавлений дятел належить до поселених птахів, тому він зима в середовищі проживання. Тому їхній рух можна побачити лише в період пошуку їжі. Однак це відбувається лише на територіях гніздування.

Взимку дятли практично не чути, але вони часто відвідують годівниці в пошуках їжі. Якщо їжі не вистачає, вони можуть зустрітися у сміття. Іноді їх можна побачити на старих дерев’яних будинках. Вони вивчають тріщини між дошками для розташування комах там.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Сірий -розіграний дятел у червоній книзі

Цей вид включений до Червоної Книги Литви і знаходиться під охороною в декількох регіонах Російської Федерації. Через різке зменшення кількості осіб у Карпатах сірого зеленого дятеля, він був вказаний у Червоній книзі України.

Основні причини вимирання

Існує три основні причини зменшення населення. Перший пов`язаний зі зменшенням сухих і гнилих дерев внаслідок санітарних надрізів. Друга причина - зникнення лісових червоних мурашок з міських лісів.

Також винуватцем появи загрози птахів, що зникли.

Ось чому сірий голова дятла належить до виду, який зник у Москві та Москві. Однак можливість відновлення в майбутньому не повністю втрачена.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Нинішня ситуація з населенням

Починаючи з 1990 року, поступове відновлення населення в європейській частині через м`які зими було відмічено. На даний момент на цій території живе від 180 000 до 320 000 пар, що гніздяться. Однак у глобальному масштабі зменшення кількості триває.

Чи потрібно застосовувати заходи для захисту

Для збереження населення необхідно вживати обмежувальні заходи. Тому, якщо виявлено парних осіб.

Під час оновлення лісових смуг необхідно залишати ділянки з багаторічними копіями з гнилою начинкою. Це ефективна міра для забезпечення птахів середовища проживання.

Опис зеленого сірого -зацікавленого дятеля з червоної книги

Цікаві факти про птаха

Є кілька цікавих фактів про сірі шпалери. Найпоширеніший з них:

  1. Стародавні римляни вважали це священним птахом, тому вони не вживали його для їжі.
  2. Серед двохсот видів є унікальні зразки, які живуть у пустелях. Замість стовбурів дерев вони використовують великі кактуси як житло.
  3. Є також земляні представники виду у світі. Вони забивають отвори в землі.
  4. Червоні дятли, що живуть поруч із отруйними комахами - вогненні мурашки вважаються ще дивнішими. Більше того, самки відкладають яйця в гуді, і вони спокійно вилуплюються. У той же час мурахи не намагаються відігнати птицю, яка живиться жителями свого гнізда.

Сірі дятели - це не найбільш позитивні представники фауни. Вони часто руйнують гнізда інших птахів. Однак цікаво спостерігати не лише представникам науки.

Статии на тема
LiveInternet