Турбота про равликів ахатини

Якщо ще 10-15 років молюски зі Східної Африки вважалися екзотичними, сьогодні технічне обслуговування як домашні тварини ахатінових равликів доступні майже для всіх. Не так, як ніхто, володіючи своїм "позаземним" шармом, вони завоювали серця мільйонів людей і здобули право вважати справжніми друзями людини! Власники називають їх зворушливими та чарівними істотами і просто в захваті від своїх підопічних!

Равлик Ахатіна як домашня тварина

Якщо ви не байдужі до всіх видів екзотики, але в той же час досить зайнята людина, то гігантські равлики Ахатін (лат. Achatina fulica) може стати для вас ідеальними домашніми тваринами. Вони не враховують змісту та невибагливі у скиданні, їм не потрібно купувати спеціальну їжу- вони задоволені овочами, фруктами та яєчними шкаралупами. Звичайно, їх не можна очікувати від такої прихильності, як від собак, і їх не можна навчити, але турбота про ці молюсків набагато простіша - вони не шум, не вимагають прогулянок, не займають багато місця, гіпоалергенного та Абсолютно не пахне, як. Ще одним важливим плюсом цих равликів є товариськість. Звичайно, на власний равлик. Вони впізнають власника, вітають його, виповзаючи з раковини і тягнуться до нього рогами, і коли бачать незнайомця, вони ховаються. Вони не проти, коли власник підбирає їх у руках, за умови, що ці руки чисті та мокрі. Так, і тривалість життя гігантів вражає - з належним доглядом, равлики живуть до 7 і навіть до 10 років.

Равлик Ахатіна як домашня тварина

Наука знає близько 100 видів гігантських равликів, близько 20 видів популярні у селекціонерів-вони відрізняються за формою та малюнком раковини, а також кольором кузова з молочно-білого до темно-коричневого. У спеціалізованих магазинах та власників цих тварин ви можете придбати у 30 рублів для однієї людини, але краще придбати їх у професійних заводчиків.

До речі, в деяких штатах США зміст ахатіна карається п`ять років в`язниці, і вони самі знищуються при виявленні. Американці відновлюються: свого часу ці милі істоти буквально підняли цілу Флориду - від посівів до штукатурки на будинках! У нашому кліматі ці молюски не виживають у дикій природі, тому не існує небезпеки для навколишнього світу.

Ахатіни мають досить вражаючий вигляд. Раковина цього найбільшого представника сухопутних молюсків може вирости до 25 см довжиною тіла до 30 см! Особливо великі люди важать, як буханець хліба, і ледве вписуються в долоню.

Як нагодувати Ахатіна?

Будинок для гігантського равлика

Для одного равлика вам потрібен тераріум (як пластик, так і скло) з об`ємом щонайменше 10 літрів і з висотою стіни не менше 40 см, і, звичайно, краще, щоб було більше місць. Терарій повинен бути щільно покритий кришкою з отворами для вентиляції, інакше равлик легко вирушить у подорож по квартирі. Равлик Чжіша також може бути виготовлений із звичайного акваріума, навіть старого, що витікає - зрештою, не буде потрібно влити в неї воду.Клімат

Як уродженець Африки, Ахатіна, природно, любить тепло. Температуру в тераріумі слід постійно підтримувати при 26-27 ° C. Для нагрівання краще використовувати зовнішні джерела, такі як теплові цеглини: зрештою. Незважаючи на те, що равлики є тропічними жителями, ви не можете поставити тераріум поруч із акумулятором.

Незначне зниження температури повітря для молюсків не є критичним - без нагрівання в тераріумі при кімнатній температурі Ахатін просто буде менш активним. Але якщо ваш вихованець занадто холодний або занадто гарячий, а також з різкими температурними відмінностями, вона може сховатися в мийці і потрапити в анімацію (або просто сплячку). У герметичній раковині без забобонів вона може переспувати на півтора місяця. Щоб розбудити домашню тварину, зазвичай достатньо, щоб поливати його теплою водою. Окрім температури температури, незручної для молюсків, вони можуть сперати та з інших причин, а саме: низька якість, неправильне харчування, зміна ґрунту, акліматизація на новому місці, стрес, болісний стан.

Ахатіни люблять вологість: регулярно розпилюйте стіни акваріума та ґрунту водою. Але не плутайте вологу з вологою: якщо вона стане занадто мокрою, равлики вирішать, що настав сезон дощів, і вони також спробують сперувати.

Джерело світла не потребує домашніх тварин - вони віддають перевагу нічному способу життя.

Пам`ятайте, що пряме сонячне світло є руйнівним для Ахатіна, тому ні в якому разі спекотний літній день не може залишити тераріум на відкритому сонці.

Грунт

Як ґрунт, кокосовий підкладка, садовий ґрунт або торф для їзди є найбільш кращим - зручно буде копати його з равликами. Все це продається в квіткових або садівничих магазинах. Кокосовий підкладка та торф можна змінювати рідше, ніж на землю, але їм доведеться частіше зволожувати.

Не заощаджуйте на землі: Ахатін повинен мати можливість повністю палити в ньому для сну. Якщо вихованець вже занадто великий для цього, ви можете доповнити ландшафт спеціальним мохом. Важливо: садова земля з добривами не може бути використана!

Годівниці та питні стібки

Ахатіни люблять воду, тому вони завжди повинні мати доступ до чистої води, але не кладуть занадто багато потужностей. Зрештою, ваш вихованець - це земний молюск і не плаває у воді. Воду можна виливати в пластикову кришку з банки. Не кладіть годівниці для тераріуму та пити, виготовлені зі скла, каменю та інших твердих матеріалів або б`ють! Як і годівниці, ви можете використовувати пластикові миски для гризунів.

Купання ахатіну

Не забувайте раз на тиждень, але краще частіше купайте свого улюбленого! Для цього ви можете набрати трохи теплу воду (не більше 25 ° C) на неглибокій тарілці і відправити там равлику, або ви можете просто взяти її в раковину і купити її прямо під краном потік теплого вода. Це, до речі, є одним із найприємніших моментів догляду за снабулою Ахатіна - ви побачите, як вона буде радіти водній процедурі!

Запобіжні заходи при спілкуванні зі Равликом

Як нагодувати Ахатіна?

Равлики їдять, якщо не все, то багато, віддаючи перевагу рослинній їжі. Будь -які овочі та фрукти, крупи, свіжі гриби підходять для них. З зелені молюски можна давати листя кульбаби, подорожника, конюшини, салату, шпинату. Дуже шанована торгівля. Іноді потрібно пропонувати м`ясо, птицю, рибу, яєчний білок. Вся їжа тонко вирізана, щоб домашня тварина могла спокійно проковтнути.

Турбота про равликів ахатини

Зазначається, що в Ахатіні є вибірковість певних видів їжі. Це може залежати від уподобань смаку або залежності при годуванні рівномірних продуктів. Зазвичай равлики віддають перевагу огірків, помідорів, кабачків, бананів і не особливо скаржаться на листя капусти, буряк, куряче м`ясо та яловичину.

При годуванні молюсків яскравими овочами (помідорами, морквою, солодким червоним перцем) їх мийка стане красивою та яскравою.

Після того, як домашня тварина закінчить їжу, решту їжі слід видалити, щоб не забруднити грунт.

Молоді люди годують щодня, дорослі - раз на кілька днів. Краще їх годувати ввечері.

Ви не можете дати солодкий, гострий, кислий, копчений, смажений їжа равлика. Цитрусові також заборонені. Ні в якому разі ви не пропонуєте солоних - молюсків можуть загинути від солі.

Окрім їжі, равлики потребують кальцію. Відсутність цього елемента може призвести до кривизни та деформації раковини. У природі ці молюски отримують кальцій, проходячи землю через себе. Вдома, щоб поповнити організм, Ахатіна Кальтіас змішується з кальцієм (натуральним або кормом) та нарізаними яєчними шкаралупами. З тією ж метою яєчна шкаралупа притискається до порошку, змішується до корми равлики. Ви можете використовувати подрібнену оболонку.

Турбота про равликів ахатини

Необхідно щодня видаляти відходи з життя домашнього улюбленця та проводити загальне прибирання - раз на два тижні.

Запобіжні заходи при спілкуванні зі Равликом

Розробляючи тераріум, не використовуйте суцільні або б`ючі предмети - камені, корчі, годівниці та пияки скла тощо.D. Падіння равлика з обкладинки або стіни тераріуму до суцільного предмета може призвести до молюсків, порушить оболонку. Але ґрунту та моху повинні бути більше.

Візьміть домашнього улюбленця за тіло, не тягніть равлику за раковину!

Не стукайте по раковині і не стискайте її, оболонка ахатинів є досить крихкою.

Ні в якому разі не намагайтеся "відірвати" равлику з будь -якої поверхні мийкою. Таким варварським способом легко травмувати тіло молюсків (і тоді він загине) або закрити раковину (а на ньому буде некрасивий шрам). Краще вологі ахатін з водою і взяти його під голову мокрими пальцями - це легко буде в ваших руках.

Тут, загалом, і вся основна мудрість гігантських равликів. Якщо ви підготували терарію, ви можете безпечно перенести Ахатіна в будинок і займатися культивуванням та освітою цього кумедного молюска.

Статии на тема
LiveInternet