Травми папуг

На жаль, часто спостерігаються ситуації, коли папуга отримує травми (синці дислокацій, рани, переломи). Особливо часто такі неприємності трапляються з молодими птахами, які тільки починають літати. Однак дорослі не застраховані від цього. Які фактори можуть призвести до травм, як захистити свою птицю від нещасних випадків та як надати першу допомогу, якщо таке нещастя, прочитане в цій статті.

Причини травм у папугах

Найпоширеніші патології у папугах - це вивихи суглобів ніг, синці голови, шиї, стовбура та крил, ран, переломи трубчастих кісток ніг (рідше - крила).

Наступні фактори можуть призвести до травм:

 1. Найчастіше папуги травмуються, живуть поза кліткою або лише крутиться в ній.
 2. Птахи можуть травмувати один одного, зберігаючи у великих групах.
 3. Якщо птах міститься в кімнаті разом з іншими тваринами (котами та собаками), існує небезпека механічного пошкодження, поява ран від укусів.
 4. Якщо птах любить сидіти на верхньому краю відкритих внутрішніх дверей, це, не видно, може отримати під час закриття переломів трубчастих кісток ніг.
 5. Хвилячі папуги травмують кінцівки, застрягли з кігтями у віконних штори, в одязі власників тощо.D. Незграбне, невміле або різке звільнення птаха може спричинити вивих або підвивну суглоби пальців ніг.
 6. Якщо птах впадає в руки маленької дитини, яка ще не може контролювати силу стиснення, папуга може померти від стресу або від задухи.
 7. Іноді діти витягують живу муху або рульове пір`я з птаха, яка також перетворюється на кровотечу та загрожує смертельним результатом.
 8. Великі папуги (Amazons, Caccadus, Jaco, деякі Corella, Ara та інші) часто трахкаються предметами, які не призначені для цього (косметичні дзеркала, гачки, коробки, взуття тощо.П.), внаслідок яких отримують синці, гематоми, рани. Останні дуже небезпечні, оскільки у птахів, у випадку розриву великих судин, відбувається тривала кровотеча, хоча швидкість їх згортання крові вище, ніж у ссавців.
 9. Підтримуючи папугу "на безкоштовному випасі", t.Е. Без клітки для птахів багато предметів у будинку травмовані. Причиною синців часто є неприємні вікна та меблі з дзеркальними поверхнями. З синцями на склі, переломи крил, шиї, дзьоб, рідше - тулуб можливий. Найпоширеніші переломи під час литіння папуг через зменшення кальцію в трубчастих кісток. Як не сумно, сильні синці та переломи часто призводять до смерті птахів.

Ознаки травми папуги

Той факт, що вихованець отримав травму, ви можете дізнатися наступні ознаки:

 • Папуга втрачає рівновагу;
 • одне крило нижче іншого;
 • Птах не тримає голову, падає на бік;
 • Нога знаходиться в неприродному положенні, папуга кульгала або кінцівка закінчується під час ходьби;
 • Кров видно на місці травми, спостерігається набряк, почервоніння або синій.

Якщо ви помітили хоча б один із перелічених симптомів, вам потрібно якнайшвидше надати першу допомогу і обов`язково показати птаха ветеринару.

Перша допомога пораненого птаха

Якщо папуга має кровотечу, його потрібно негайно зупинити. Як гемостатичний засіб, надаючи першу допомогу птиці, ви можете використовувати тампон, зволожений 3 % розчином перекису водню (або просто вичавити місце кровотечі), припікання поверхні кровотечі кристалом або концентрованим розчином калію перманганату. І, звичайно, травмовану птицю слід показати лікареві. У ветеринарній клініці папуга піддається клінічному огляді, її проводять хірургічним лікуванням ран, а терапевтичні заходи проводять для припинення кровотечі.

Відкритий перелом Ідентифікувати не важко. Він характеризується кровотечею, раною, в якій видно фрагменти кісток. Перш за все, вам потрібно припинити кровотечу, нанесіть тампон з антисептичною мазі, а також ретельно пов`язувати кінцівку до тіла. Потім, якнайшвидше, вам слід звернутися за допомогою до фахівця.

Причини травм у папугах

Переломи із збереженням цілісності зовнішнього покриття називаються закритими (простими). Визначати Простий перелом Можливо, з ретельним оглядом пернатого. Потережене місце може не набрякати (на відміну від вивиху), але почервоніння або синій буде помітним. З переломом крила або стопу важко донести до його первісного положення - вони не згинаються. Тому шина повинна бути застосована до пораненої кінцівки.

В потертості, синці та розтягування Спостерігається набряк, почервоніння або синій пошкодженої області. Папуга стискає стопу, не спирається на неї. Помазати боляче місце травми гель. Він діє анестетик, зменшує набряк, має гемостатичні та антисептичні властивості. Недосвідчені власники птахів часто плутають перелом із звичайним синяком. Якщо папуга - це просто синяк стопи, не потрібно застосовувати автобус.

В разі вилучення Кінцівки стопи або крила вигнуті під неприродним кутом, травмоване місце може злегка повернутися і набрякати. Обережно поверніть кінцівку в потрібне положення і зафіксуйте її за допомогою пов’язки, вискоблюючи (не щільно) кінцівку до тіла.

Після травм у період одужання, замість питної води птахи дають мед та полівітаміни. Як природне джерело мікроелементів та BV, використовується квітковий пилок - 1-2 драгей на 100 г маси тіла на день.

Безпека папуг

По -перше, завдання власника папуги - забезпечити безпеку папугу в клітці. Клітина не повинна тісна. Відстань між стрижнями повинна бути такою, що папуга не могла засунути голову між ними. Іноді птахи покривають паніку, а потім починають битися в клітці. У цьому випадку домашня тварина може постраждати, тому переконайтеся, що всередині клітки немає гострих предметів чи країв.

Ознаки травми папуги

Щоб життя вашого пернатого сповнене, рекомендується відпустити його з клітки. Завдання власника водночас для ексклюзивних можливих небезпек. Штори, принаймні під час першого від`їзду, повинні бути зміщені. Скляні двері та дзеркала повинні бути зав`язані, інакше папуга може літати на них з усією силою. Потрібно покрити високі вази - птах може ковзати всередину і поранитися.

Пам`ятайте, що, поки ваші пернаті прогулянки взагалі, ви не можете робити раптових рухів, голосно кричати, похитнути ліжками тощо.П. - Папуга злякається, починає поспішати, і це може призвести до травм.

Будьте обережні та обережні, дбайте про свою птицю!

Статии на тема
LiveInternet