Senbernar (собака): характеристики породи

Сенбернар - це порода, яку знає майже кожен житель нашої планети. Окрім привабливих зовнішніх даних, доброти та ексклюзивності, представники породи славляться шляхетністю та героїчними справами.

Історія походження та цікаві факти

Початок історії породи Сенбернар був 11 століття. Швейцарські Альпи вважаються батьківщиною собак. Як альпійські тварини потрапили на цю територію лише для того, щоб здогадатися. За припущеннями, до Швейцарії привезли римські легіонери.

Історія походження та цікаві факти

Senbernars тривалий час служив рятувальниками людей

Щоб відкликати породу молодівських собак, вони зменшилися мастифами, завдяки якому тварини виявилися високими та потужними. А вовняна кришка коротка. На жаль, кліматичні риси Швейцарії не підходили до собак. У 19 столітті зима була морозною. Сильна інфекційна хвороба швидко поширилася в країні, яка вразила не лише людей, але й собак. Порода Сенбернар була на межі вимирання. Для того, щоб відновити та зміцнити його, було вирішено перетнути собаку з Ньюфаундлендом. Завдяки цій вовняній обкладинці тварини стали досить довгими і теплими. Через 20-30 років представники породи почали імпортувати на територію Англії. Саме тут Сенбернаров особливо шанується вражаючими розмірами та владою. В Англії робота продовжувала розводити породу та викладати свої рятувальні функції.

Недоліки та можливі пороки

Senbernars - спокійні та збалансовані тварини

Senbernar - собака рятувальника, яка допомогла зберегти життя великій кількості людей. Тварини здатні працювати у складних умовах, подолання складних перешкод, подолання болю та холоду. Senbernars звикли працювати в парах. Самка з чоловіком, вирушаючи в пошуки людей, викопайте їх з -під снігових блоків. Після того, як вони копають людину, жінка лежить поруч, намагаючись зігріти своє тепло. У цей час самець звертається за допомогою.

Зверніть увагу! Є історії про нерівну боротьбу собак з ведмедями, щоб врятувати людину від диких тварин. Хижаки часто орали і залишали місце бою з хоробрими чотирма друзями.

Інстинкт порятунку добре розвинений навіть у віці цуценят. Собака, яка побачила лежачого чоловіка на землі, негайно спробує повернути його на спину або навіть підняти його. Якщо нічого не трапиться, вона почне гавкати, кличе на допомогу, і облизує щоки людини, щоб він не засинав.

Сенбернар: Характерна для породи

Породи Сенбернара виростають до 80 см, а зростання самця може досягти 88-90 см. Маса жінок знаходиться в діапазоні 90-100 кг. Самці Сенбернара набирають вагу до 100-125 кг. Скільки живе Senbernars? На жаль, собаки живуть дуже мало. Їх життя не перевищує 8-10 років.

Експерти розрізняють 2 види сенбернара:

 • Довго -зацікавлені собаки;
 • гладкий -масштаб.

І в деяких, і в іншій вовняній обкладинці досить м`які, блискучі, з наявністю щільного підшерстя. Колір вовни червоний і білий (у різних розмірах). Відповідно до стандартів, незначні плями в обличчі допустимі. Чорні сенсенири дуже рідкісні

Голова собаки масивна. Перехід від чола до морди досить гострий. Бадеси вимовляються. Глибокі очі пофарбовані в коричневу палітру. Середні вуха наділені природою трикутними контурами. Укус може бути прямим, або ножицею. Статура вражає м’язами та силою. Пряма назад досить широка. Кінцівки добре розвинені.

Зверніть увагу! Собаки з короткою шерсть не переносять холодний і важкий мороз. Довгошкірі тварини страждають від снігової маси, набиваючи в шерсть, що стискає їхні рухи.

Характер Сенбернара та особливості соціалізації

Представники породи дуже розумні

Недоліки та можливі пороки

Цуценята Сенбернара зі слабко вираженими сексуальними характеристиками вважаються несправними. Судді також можуть забрати короткочасних людей із скрученим і покинутим на спині, цуценятами з відсутністю білих плям на вовняній обкладинці. Дискваліфіковані домашні тварини з кучерявою шерстою, провисаючи або згорблені назад.

Виставкова комісія відкидає агресивних представників породи або повністю нерішучих собак, самців/жінок з неправильним укусом, відразою та блакитними очима.

Недоліки породи можна врахувати:

 • Тривалість короткого життя;
 • схильність до захворювань;
 • лиття протягом року;
 • Неможливість обслуговування в невеликій квартирі.

Характер Сенбернара та особливості соціалізації

Senbernars - це енергія. Протягом усього життя собаки беруть активну участь в іграх, веселощі. Коли вони виростають (у віці 5-7 років), розумні рятувальники починають накопичуватися флегматик.

У спробах довести свою відданість власнику, вони буквально лежать з його ніг у пристосуванні ніжності. Під тиском такої собаки рідко кожен може протистояти ногам.

Відмінна особливість представника представника породи - це глибока продуманість, яку пацієнти часом течуть. Австралійські сенбернарі люблять пасивно відпочивати. Добрі -натуральні гіганти розпадаються на килимі біля дивана або навіть на ліжко і дрімають, не забуваючи стежити за діями людей.

Ставлення до людей і особливо дітей

Важливо не забувати про необхідність ранньої підготовки

Ставлення до людей і особливо дітей

Порода собак Senbernar присвячена. Тварини охоче виконують функції сторожа та няні. Вся енергія собаки зосереджена на принесенні корисності домогосподарства. Тварини не вимагають пильної уваги до власної людини. Коли власник лає собаку за проказу, він не почує незадоволеного бурчання. Навпаки, собака, подивившись, покаже, що це було неправильно.

Senbernars готові йти до будь -якого "бізнесу" з дітьми. Вони не тільки активно беруть участь у всіх листівках, але й захищають дітей від неприємностей. Представники породи досить спокійні. Важко їх вивести з себе.

Важливий! Собаки не їздять на чужих котів навколо двору і не атакують за відсутності небезпеки для інших чотирьох Лідій. Навіть незнайомцям, які приїхали додому, до них буде добре поводитися, поки людина не проявить агресію стосовно господаря.

Освіта та навчання

Перш ніж отримати чотирьохменевого друга, вам слід познайомитися з описом породи та характеру Сенбернар.Представники породи розумні. Однак собака може повільно виконувати команди, поки момент не буде для нього новим бізнесом. Потрібно почати тренуватися з 3 місяців їхнього життя. У цьому віці цуценя може відповісти на прізвисько і готовий стратити команди "!"," Брехня!"," Сидіти!"

Під час тренувань важливо хвалити свого вихованця та дати смаколики. Ні в якому разі не слід підняти голос і насильно проводити заняття. У віці 5-6 місяців вам потрібно ввести домашнього улюбленця з мордою. Звик до цього аксесуару має бути поступовим. Негативні відчуття, що виникають з морди протягом періоду тренувань, слід згладити за допомогою частування.

Важливий! Ближче до року тварину можна перенаправити на заняття в обробник собаки та на спортивному майданчику.

Освіта та навчання

Віддані собаки завжди готові захистити власника

Догляд

Ряжна лиття у представників породи спостерігається 2 рази на рік. У цей час важливо щодня розчісувати вовну, використовуючи гребінець з великими зубами. В інший період догляд за вовняним покриттям зводиться до розчісування кожні 2-3 дні.Коротко -руйнуються сенбернарі в цьому плані не є проблематичними. Навіть у період лигання достатньо розчісувати їх кожні 7 днів. Потрібно купати собаку 2 рази на рік, використовуючи хороший шампунь.

Як годувати

Перш ніж придбати цуценя, важливо вивчити все про поріг Сенбернара. Вам слід ознайомитись із інформацією, як виглядає Сенбернар, скільки важить Сенбернар і як правильно організувати свою дієту. Нижче ви можете вивчити рекомендації ветеринарів щодо годування таких великих собак.

У віці 1 місяця цуценя чистокровної частини потребує 200 г їжі на день. Їжу потрібно давати порції 5 разів на день. Ближче до року собака перемикається на 3 -х разів страви, що поступово змінюється на два -час. Щодня тварина повинна отримувати близько 500 г білка в чистому вигляді, джерелом якого є сире м`ясо.

За бажанням ви можете годувати домашню собаку для дорослих концентрованою їжею, що включає великий відсоток білка. Важливо, щоб готова їжа була хорошою якістю. Ви можете диверсифікувати кашу меню з м`ясом та невеликою кількістю овочів. У мисці має бути постійно прісна вода.

Ходьба

Собаки навіть тим, хто живе в кабінці/волі, потребують щоденної прогулянки. Тривалість прогулянки повинна бути 3 години для тварин, які живуть у квартирі, і година для тих, хто живе на вулиці. Ходьба повинна бути спокійною, оскільки надмірна фізична активність може спричинити деформацію суглоба та утворення неправильних канавок кінцівок.

Зверніть увагу! Сенбернарам потрібні звичайні бездоганні прогулянки. Їм не потрібно бігати чи стрибати. Досить просто ходити навколо лісового пояса та провести звичайну фізичну підготовку.

Розповсюдження та тривалість життя

Senbernars не так часто хворі, але, незважаючи на це живе мало. Середнє життя життя ледве досягає 8-9 років. Старіння тіла починається у віці 6 років. Глибокий старість настає до 9 років. Домашні тварини можуть страждати від поганої координації руху, загальної слабкості та раку кісток. Захворювання успадковуються.

Догляд

Цуценята альпійської породи

В`язання та полог

В’язання суки допустимо з 2 років. Як правило, в цей період починається третій еск. Якщо ви зав`язуєте суку не перший рік життя, тоді потомство не буде достатньо життєздатним. Підшипники немовлят триває близько 2 місяців. Пологи відбуваються на 63-65 день. Сука в цей період поводитиметься спокійно і мало рухатися.

Як вибрати цуценя

Вибираючи цуценя, ви повинні звернути увагу на умови, які власник дитячої надавала його підопічним. Важливо також попросити заводчика перевірити суглоби суглобів батьків цуценят. Це дозволить зменшити ризик придбання маленького цуценя з прихованими дефектами. Також варто звернути увагу на:

 • чистота і пухнаста вовняна обкладинка;
 • відсутність сліз з очей;
 • Відсутність слідів діареї під хвостом і неприємний аромат з ротової порожнини;
 • Щільність живота.

Скільки коштує сенбернар

Цуценя Сенбернара можна придбати в дитячій кімнаті за 25 000-45 000 рублів. Для цих коштів покупець отримує здорового цуценя, який має стигму та метрику RKF. Серед найкращих розплідників варто виділити організацію Медкова, займаючись розведенням цієї породи. Недорогі молоді цуценят можна придбати у власників, які нещодавно придбали собаку і не були готові до труднощів, пов’язаних із доглядом за домашнім улюбленцем.

Плюси і мінуси породи

Серед основних переваг альпійської породи варто виділити:

 • спокій і вміння ладити в будь -якій родині;
 • помірна активність;
 • простота вмісту;
 • відсутність схильності до алергії;
 • невибагливість у харчуванні;
 • Прояв якості безпеки у випадках, коли власник загрожує (схоже на пастух у цьому плані).

Як годувати

Собаки альпійської породи друзі навіть з котами

Негативні характеристики включають:

 • Тривалість короткого життя;
 • лиття;
 • Схильність до дисплазії стегна.

Сенбернар - Порода мрії. Благородна і віддана собака, яка здатна стати вірним другом не тільки для дорослого члена сім`ї, але й дитині. У разі небезпеки представник породи, безумовно, поспішить врятувати людину.

Статии на тема
LiveInternet