Морських свинок

Морські свинки - один з найменших морських ссавців. Вони належать до родини Phocoenidae, однієї з десяти сімей підводного човна Одонтоцеті (зубасті кити). Ці тварини є близькими родичами дельфінів Delphinidae. Вони обидва відокремлені від загального предка близько 10 мільйонів. Роки тому, однак, з тих пір вони мали суттєві відмінності в багатьох аспектах біології.

Опис, типи та місця проживання морських свинок

Назва "Морська свиня" походить від латинських слів "порт", що означає "свиня" та "пісок", що означає "риба".

Опис, типи та місця проживання морських свинок

Найдавніші скам`янілі залишки морських свинок, знайдені в північній частині Тихого океану, датуються пізньою міоською (близько 10-12 мільйонів. років тому). Приблизно в той же час з`явилися перші справжні дельфіни, і загальний предок цих двох сімей - Kentriodontidae - вмирає незабаром після.

Види

Шість типів сучасних морських свинок, фото та опис яких можна знайти нижче, з`явилися кілька мільйонів років тому, але за цей відносно короткий час їм вдалося адаптуватися до найрізноманітніших місць існування.

Звичайна морська свиня

Живе в прибережних водах Північної Атлантики та в північній частині Тихого океану, а також у Балтійському та Чорному морі. Довжина її тіла становить 1,2-2 метри, маса-40-80 кг. Самки цього виду більші, ніж чоловіки.

Для багатьох туристів, що приїжджають на узбережжя Північної Америки чи Північної Європи. Зазвичай це звичайна морська свинка, спалахнула в хвилях з невеликим темним предметом.

Задня частина тварини темно-сіра, сторони помічені, живіт білий, підборіддя темно- від кута рота до основи грудного плавника, проходить темна смуга.

Життя морської свинки
Фокоена Фокоена

Цей вид, швидше за все, буде викинутий на берег, як правило, один за одним, на ніжних піщаних пляжах або шовковистих літорах.

Каліфорнія

Каліфорнійська морська свинка належить до прибережних видів, а середовище існування дуже вузька: єдина популяція цих тварин живе в глибині Каліфорнійської затоки.

Це найменший вигляд усіх китобійних робіт: довжина тіла-1,3-1,5 метра, маса не перевищує 50 кг. Спина темно -сіра, сторони блідо -сірі, живіт білий. Спинний плавник високий, трикутний.

Проблеми збереження в природі, тривалість життя морських свинок
Phocoena Sinus

Вид знаходиться на межі зникнення, і вина все - залів до риболовних мереж. Більше того, загроза несе не великою рибальською риболовлею, а величезною кількістю невеликих рибальських суден, що виробляють з зябровими сітками.

Аргентина (чорний)

Аргентинська військово -морська свиня зустрічається в прибережних водах Південної Америки з Перу на південь від Бразилії. Довжина тіла-1,6-2 метри, маса може досягати до 100 кг. Спина і сторони прості темно -сірі, живіт світло -сірий, перед грудним плавником є ​​смуга. Спинний плавник низький, переміщений ближче до хвоста.

Морських свинок
Phocoena spinipininis

Західний

Мешканець прибережних вод індійського-тихокового регіону від Перської затоки до Індонезії та на північ до Японії. Довжина тіла 1,4-2 метри, вага-30-80 кг. Колір світло -сірий, живіт ще легший. Немає спинного плавника.

Морських свинок
Neophocaena phocaenoides

Білий -winged

Знайдено в північній частині Тихого океану. Довжина тіла 1,7-2,4 метра, маса-100-220 кг. Спина і сторони чорні, з боків є велика біла пляма, на спинному плавнику є біла облямівка та хвостові леза. Спинномозковий плавник - серп.

Морських свинок
Фокоеноїди Даллі

Точка (Антарктика)

Точка морської свині живе в південному океані. Довжина тіла 1,8-2,3 метра, маса-100-180 кг. Спина і сторони чорні, різко обмежені з білого живота.Трикутний.

Морських свинок
Phocoena dioptrica

Особливості зовнішності

Порівняно з іншими китоподібними, морські свині мають дуже малі розміри. Жоден сімейний представник не перевищує 2,5 метра. Зовні вони нагадують своїх близьких родичів - дельфінів, але, на відміну від них, представники родини Phocoenidae не мають кооперативної морди, і всі, за винятком недбалих свиней, мають невеликі трикутні спинні плавники. На передньому краю спинномозкового плавника здуття живота з декількох шарів шкіри, функція яких невідома вченим.

Як і інші зубасті кити, у морських свиней один вдих, розташований трохи зліва від середньої лінії черепа.

Лоб тварини має форму опуклого купола завдяки наявності дині-спеціальної жирової тканини, розташованої над передньою частиною черепа. Ця жирна подушка служить для фокусування звуків під час ехолокації.

Стебло хвоста потовщений з боків, утворюючи два кілі - це особливо виражається білою морською свинею. Лопатки хвостового плавника розділені помітним поглибленням.

Зуби сплющені з боків і у формі нагадують різку, дельфіни мають конічні зуби. І ці, і інші використовують зуби для встановлення виробництва, а не для різання чи жування, тому причина цієї різниці також не зрозуміла.

На міжмобільній кістці є виражений горбок. Голови дорослих мають багато "дитячих" знаків, як коротка морда, великий закруглений череп, і переростання черепних швів відбувається пізніше, ніж інші дельфіни. Педоморфоз - Збереження ознак дітей у дорослому стані характерні для всіх морських свинок, але причини цього ще не з’ясувалися.

Життя морської свинки

Зазвичай морські свинки - боязкі і сором`язливі тварини. Вони тримаються на одному або невеликими групами. Їх досить важко побачити, і тим більше, щоб побачити їх, так багато жителів прибережних районів навіть не підозрюють своє існування. Єдиний погляд, який наближається до рухомих кораблів, -це біла свиня. Це швидкий плавець, і коли тварина з’являється, фонтани спрею помітні. Зрозумілі звичайні або недбалі різновиди, це набагато складніше помітити, хоча перший вид із сильним хвилюванням або коли переслідування риби може вистрибнути з води горизонтально. Особливо сором`язлива морська свиня Каліфорнії, навіть дуже мало вчених довелося спостерігати за цим у природі.

Морських свинок
У тиху спокійну погоду, звичайні морські свинки іноді лежать нерухомо на воду.

Відомо, що соціальна структура цих тварин побудована на принципі об`єднання та відокремлення соціальних груп, t.Е. Вони збираються разом, якщо це необхідно. Існування тривалих соціальних зв`язків не спостерігається. Єдиний зв’язок тривав досить довгий час - це зв’язок між жінкою та її дитинчем. Кілька жінок з потомством іноді збираються в окремих групах.

Продовження роду

Період шлюбу багатьох видів падає в певний сезон - як правило, кінець весни - початок літа. Вагітність триває 9-10 місяців, після чого народжується один дитинч. При народженні довжина тіла дитини становить 65-85 см, і вона важить близько 5 кілограмів. Вирощений дитинчата іноді залишається поруч із матір`ю та після припинення годування молока.

Особливості їжі та полювання

Переважно морські свинки харчуються невеликою зграєю риби. Звичайні та аргентинські полюють на жирну рибу - оселедець, Анчосус і накидку, доповнюючи цю дієту притоки здобичі, наприклад, молода тріска.

Звичайна морська свинка в пошуках їжі може зануритися на глибину понад 200 метрів. Молоді особи цього виду вчаться полювати самостійно, ловлячи ракоподібні. Бездротова морська свинка часто їсть на додаток до риби ракоподібних та кальмарів.

Представники Phocoenoides Dalli полюють на маленьку рибу та кальмари. Вони живляться в основному вночі, коли їх видобуток піднімається ближче до поверхні.

Коли щільність виробництва низька, тварини харчуються один від одного на відстані, але якщо виявлено велике накопичення їжі, вони швидко збираються разом.

Тварини публікують серію клацань на двох основних частотах: Коло 2 кГц і близько 130 кГц. Використання ехолокації під час пошуку та захоплення виробництва ще недостатньо вивчено. Мабуть, під час полювання вони також використовують зір та пасивне прослуховування звуків, виданих рибою.

Проблеми збереження в природі, тривалість життя морських свинок

Багато морських свинок живуть у водній зоні, яка інтенсивно використовується людиною, і багато видів людської діяльності надзвичайно несприятливі для цих тварин. Наприклад, місця проживання дорогоцінної морської свинки в Південно -Китайському морі значно погіршилися або повністю безповоротно втрачаються через рекультивацію земель, поглиблення нижнього та прибережного забруднення. Близько 40 тисяч видобуть у Північній Японії щороку на півночі Японії. Білі -розгублені морські свинки, що становить велику загрозу стабільності населення.

Шум, виданий численними судами та іншими антропогенними звуками, знижує кількість та якість середовищ існування, придатних для звичайної морської свинки. Дослідження показали, що щільність цих тварин різко знизилася при появі таких звуків.

Але найбільшу загрозу створюється випадковий човник цих китобій у військово -морські мережі. Усі види родини є жертвами комерційної риболовлі. Ніхто не може пояснити, чому морські свині мають високорозвинену систему ехолокації в мережі. Найчастіше їх підвішують у зябрових мережах, які розроблені для риби, яка живе у водній колоні або біля дна. Морські свинки або не помічають мереж, або вважають це не небезпечним, або плутаються в них через помилки в орієнтації. Результат сумний: щорічно величезна кількість цих тварин помирає в мережах.

Вчені та рибалки намагаються вирішити проблему підніжжя морських свинок. Одним із рішень є використання високочастотних звуків, які є так званими "пінгерами", які рибалки висять на своїх сітках, щоб запобігти загрозливою небезпеці.

У природному середовищі існування морські свині живуть в середньому 12-17 років. Їх рідко зберігають у зоопарках та океанарі, оскільки вони переносять їх дуже погано, і якщо вони не помруть негайно, вони живуть не більше 2-3 років.

Статии на тема
LiveInternet