Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина


Шанувальники світових рекордів будуть зацікавлені дізнатися про розмір найбільшого сома, який коли -небудь спіймав людину, оскільки не секрет, що цей житель річки неповноцінний у своїх розмірах лише для такого представника Стерджена, як Белуга, який також знайдено у російських водних органах. У той же час, мурашника хижака можна знайти не лише у великих річках та озерах євразійського континенту, але і майже в усіх інших регіонах планети, хоч і не в такому масштабі.

Хабітат та потенційна загроза
З точки зору розмірів, лише белуга поступається

Хабітат та потенційна загроза

Теплі ставки - це улюблене середовище проживання риби з великими вусами, тому найбільша його популяція можна спостерігати саме в центральній та південній частині Євразії. На вигляд, абсолютно нешкідливий житель річки, Сом не такий простий, як здається І, на жаль, не рідкість, коли люди не полюють на цю рибу зі смачним білим м`ясом, а навпаки.

Цікаві факти про рибне життя

Вчені тривалий час спостерігали цих унікальних тварин, в результаті чого їм вдалося зробити досить цікавий вибір найцікавіших фактів про них:

 1. Розмір риби з вусику безпосередньо залежить від того, наскільки знаходиться резервуар, в якому він живе. Ось чому найбільші зразки зустрічаються в самих повних свіжих озерах та річках.

  Відомі світові рекорди

  Розмір сома залежить від резервуара, в якому він живе

 2. Глибина оболонки сома і вважає за краще вести сидячий спосіб життя. Ця особливість має прямий вплив на їх дієту, в результаті чого риба вважає за краще їсти Carrion. Коли він зростає і збільшує власну масу тіла, хижак змушений перейти на щось більш серйозне. І якщо спочатку невелика риба, молюсків і навіть жаб використовуються, то з часом сом йде на велике полювання, представляє серйозну загрозу не тільки для щурів та інших великих жителів водойми, але і для людей.
 3. Потрібен довгий густий забою сома, щоб він міг відчути свою здобич навіть у темряві, притаманні великій глибині, і в каламутній воді з шовковистим дном. На відміну від широкої думки, сома має не одну, а три пари вусів, які він спритно використовує як наживку, закопуючи в річковий пісок і залишаючи їх на вулиці, тим самим викликаючи інтерес до інших риб.
 4. Не складно зловити сома на рибальській пудрі, оскільки обжерливий чудовисько охоче ключить майже будь -яку приманку. Отже, багато рибалок скаржилися, що річка Хижак розірвав їм рибальську лінію або навіть зламала вудку навпіл, спокійно повертаючись до свого підводного царства.

У той же час, ви не повинні поспішати, щоб дістати сома голими руками, недооцінюючи загрозу, яку має з вами це прісноводне чудовисько.

Небезпека великих представників

Слід визнати, що Невеликі зразки цих риб не становлять серйозної небезпеки для людини, Як і представники родини Сомов, із середнім розміром. Однак цього не можна сказати про величезні SOM, маса яких перевищує 100 кілограмів.

Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина
Дуже великі люди можуть стати небезпекою для людей

Наприклад, у невеликому турецькому поселенні ще в 1970 році рибалкам вдалося зловити двометрового монстра, в утробі, аж ніяк не була маленька риба, але труп жінки, яка зникла кілька днів тому. Через деякий час ще двоє людей зникли в тому ж районі, і мешканці сусідніх сіл поспішали звинувачувати у гігантських сомах, які живуть на дні водойми.

Але, незважаючи на те, що випадки пошуку людських останків у рибних шлунках не є одинокими, деякі вчені досить скептично ставляться до теорії сома-судів, що влаштовують полювання для тих, хто вирішує плавати на глибині. Що стосується трупів у утробі матері, дослідники припустили, що сома їсть їх як Керріон, тобто насправді ми говоримо про потопки, а не про жертв річки Хижак.

Відомі світові рекорди

Незважаючи на те що ловити великого сома з річки не так просто, Як це може здатися спочатку, деяким професійним рибалкам та звичайним любителям все ще вдалося це зробити.

Топ -10 річкових гігантів

Щороку людям вдається встановити нові записи у невимовному рейтингу "Найбільший спійманий. Наступні десять унікальних зразків наразі потрапляють у цей список, які пояснюються найважчою вагою:

 1. Абсолютний власник рекордів сьогодні став гігантським чудовиськом, що потрапив у 19 століття у водах знаменитого озера Іссик-Кул, який на той час був частиною володіння Російської імперії. Дивно, але вага найбільшого сома, що потрапив у Росію, становила 347 кілограмів, тоді як його довжина перевищувала 4 метри. На честь велетня місцеві жителі вирішили побудувати невелику арку у вигляді рибних щелеп, з якої сьогодні немає найменшого сліду.

  Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина

  Найбільший сом досягав розміром 4 метри

 2. Другий у верхній частині "Найбільший сом у світі" був гігантом з польського озера Одер, який має таку ж довжину, як і попередня копія, але в півтора рази менше, ніж маса, яка була 200 кг. Окрім великої ваги, цей сом привернув увагу дослідників з ще двома характерними особливостями, перший з яких вказував на вражаючий вік тварини (понад 100 років), а другий зводився до того, що був труп виявлений у животі. Однак, після всіх відповідних тестів, було встановлено, що померлий спочатку задушений, і тільки тоді проковтнув величезний хижак.
 3. "Бронза" пішла до іншого більшого сома в Росії, який зумів вийти з річки Седж, яка поширилася серед берегів регіону Курськи. Ця риба також важила 200 кілограмів, але його висота лише трохи перевищила позначку 3 метра. Історія захоплення також дивовижна, адже рибалкам вдалося стріляти в рибу під водою з гарпуна, але вони не змогли підняти її на поверхню, в результаті чого вони повинні були зателефонувати, щоб допомогти місцевому водієві трактора разом з його техніка.

  Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина

  Вага величезного сома може досягати 200 кг і вище

 4. Ще один гігантський гігант, виразна особливість якого був білим кольором, потрапила з вод Меконга в екзотичному Таїланді. У той час (2009) риба вагою 275 кілограмів з більш ніж двометровою довжиною вважалася найбільшою у світі, що дозволило їй потрапити до знаменитої книги рекордів Гіннеса, однак не вдалося зберегти життя З цього рекордсмена, оскільки він не міг витримати стрес, що вижив, і помер майже відразу після вимірювань.
 5. У 2007 році в річці Казаха, місцевим рибалкам, пощастило зловити справді велику рибу вагою 130 кілограмів. Примітно, що довжина хижака така ж, як і з Меконг -альбіноса, досягла 2,7 метра.
 6. Ще один рекорд вдалося встановити російського шанувальника спортивної риболовлі Юрі Грісенді, який пішов досліджувати річкові води Франції. Як результат, азартним туристом вдалося витягнути величезну рибу вагою 120 кілограмів і довжиною до берегів річки Рона, що перевищило два з половиною метри.

  Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина

  Величезний сом вагою 120 кг, спійманих у Франції

 7. Сома однакової довжини зуміла розтягнути італійську на ім`я Годі, хоча вага цієї тварини становила лише 113 кілограмів. Важко передбачити, як могла статися ця ситуація. Як і в попередньому випадку, здобич вимірювали, зважували, сфотографували та відправляли назад у безкоштовне плавання.
 8. Восьме місце їде до сома з унікальним жовтим кольором, якого ніхто не повинен був спійманий, оскільки ми говоримо про почесного жителя Центрального парку одного з голландських міст. Ця риба, яка отримала кумедне прізвисько від місцевих жителів, захищена законом, і все, що про нього сьогодні відомо, - це зростання на 2,3 метра.
 9. У 2009 році британський турист Шеффілд Кріс був спійманий ще один альбінос, Кріс, вага якого досягла 88 кілограмів. Британці повинні були витягнути монстра, що б`ється у річкових водах монстра і, швидше за все, англійці не змогли впоратися з завданням, якщо не для його вірних друзів.
 10. 10 топ-10 закриваються більш скромними розмірами, двометрова маса SOM 60 кілограмів. Йому вдалося зловити білоруський любитель рибалки, який провів годину, що рідкісна здобич не могла вислизнути з його мереж. Цього разу тварина не могла повернутися до дна, і задоволений рибалкою із задоволенням пустив його на гарячі та котлети.

Залишається лише здогадуватися, чи були всі найбільші зразки річкової риби, які були знайдені в цьому рейтингу, який люди коли -небудь змогли зловити, оскільки багато записів просто не фіксовані, залишаючись лише в пам’яті щасливих рибалок.

Риболовля за сома

Існує кілька корисних секретів, знання яких допоможуть навіть початківцям рибалка витягнути на берег досить великий сом, Досить підходить для підготовки смачної рагу та багато інших ароматних та багатих страв:

 1. Перше, що потрібно навчитися, - це температурний режим, адже найпростіший спосіб - зловити цю рибу влітку, коли вода добре прогрівається (ви можете спробувати риболовлю після температури в річці перевищує 10 градусів Цельсія).

  Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина

  Найкраще зловити сома, коли вода у водоймі прогрівається

 2. Потрібно заздалегідь підготувати землю для успішної риболовлі. Для цього потрібні топ -одяг, використовуючи спеціальні речовини з феромоновими. Природно, не варто кидати на смак, що дроблять сома по всій річці, тому що давно відомо, що найбільші представники цієї родини живуть на найбільшій глибині. Такі місця називають сомами і, як правило, саме там професійні рибалки радять попередню приманку. Необхідно годувати велику рибу протягом декількох днів, оскільки тоді ймовірність хорошого укусу збільшується кілька разів.

  Найбільший сом у росії та у світі: вага, розмір, довжина

  Верхня заправка важлива для лову сома

 3. Сомні ключі найбільше охоче на сушені сарани, всілякі клопи, рани, жаби, свіжа риба і навіть м`ясо. Великий блискучий спінер у формі риби допоможе привернути увагу сома.
 4. Вибираючи оптимальний засіб для лову великої риби, початківець рибалка повинен знати, що навіть риболовецький стрижень найвищої якості може не протистояти своєму опору. Ось чому професіонали найчастіше використовують гарпуни, великі екрани з металевими рамками, глибокі мережі та величезні рибальські сітки, допомагаючи витягнути здобич до берега або до дна човна.

Йти на рибу до сома, потрібно пам’ятати, наскільки небезпечним та некерованим може бути цей величезний хижак. І щоб не страждати від його дій, рекомендується виходити на риболовлю у великій компанії друзів і не плавати на великих глибинах, навіть якщо ви хочете подивитися на рибу ближче.

Статии на тема
LiveInternet