Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Хвороба характерна та типи

Всі ми чули фразу "ми відповідаємо за тих, кого приручили". Кожен самозвісний майстер домашнього улюбленця, перш за все, зобов`язаний стежити за здоров’ям свого вихованця. У сучасному світі існує величезна кількість різних вірусів та захворювань, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю не тільки людини, але й тварини. Однією з найнебезпечніших і найскладніших захворювань є чума, наукову назву якої є хвороба Керре. У цій статті ми розберемося, як цей вірус небезпечний, які перші ознаки чуми у собак, і дізнаємось, як лікувати чуму у собак та цуценят.

Хвороба характерна та типи

Чума (хвороба Карре) - Вірусне захворювання, яке впливає на слизові оболонки дихальної системи та травної системи. Найгірше, що цей тип вірусів передається крапельками в повітрі, а також через продукти харчування, води та життєвих продуктів, і може швидко поширитися через тіло собаки, поглинений у кров і тим самим проникаючи майже на всі внутрішні органи тварина.

Чи знаєте ви?Перша інформація про чуму, яка напала на тіло собаки, з’явилася в 1762 році на території Кримського півострова. Закликали жахливу недугу собаки ЩоКримська хвороба". Статистика цуценят, які не досягли 3 -місячного віку, є жахливими: при зараженні чумою, фатальний результат чекає у 30 - 100% випадків.

Причини зовнішності

Форми

Через неймовірну живучість та здатність проникати в тіло тварини, чума у ​​собак може приймати багато форм, кожен з яких має свої симптоми, небезпеки та особливості лікування. Основні форми вірусу чуми у собак включають:

 • Легеневий - гнійні відділення з носа, кашель, риніт, задишка. Вірус впливає на дихальну систему.
 • Кишковий - Запор, блювота або діарея, іноді з домішкою крові. Вірус впливає на травні та кишкові системи.
 • Шкіра - З`являється гнійна висипка, яка може перерости в гнійник дерматиту, здатний завдати шкоди центральній нервовій системі. Вірус впливає на шкіру під лапами, у вухах, біля рота і носа.
 • Нервовий - Вірус впливає на клітини мозку та спинного мозку, руйнуючи нервову систему. Найчастіше ця форма викликає ускладнення у вигляді менінгіту, енцефаліту або менінгоенцефаліту.
 • Узагальнено (змішано) - Найпоширеніша форма, яка поєднує все вищезазначене.

Течії

Період зараження чумою у собак може змінюватись від двох до трьох до двадцяти, а іноді і шістдесят днів. Але після першого дня після проникнення вірусу в організм тварини можна спостерігати перші клінічні симптоми: температура та сп’яніння. Вранці у хворої собаки з`являються гнійні терміни, іноді повіки склеюються. На п’ятий - сьомий день у домашніх тварин є фотофобія - собака прагне зайти в тінь, у прохолодному темному місці. Трохи пізніше починається сухий кашель, який згодом, особливо якщо лікування було розпочато вчасно, переходить у вологий фокус. Носові відсіки прозорих, білих або зелених. Перші ознаки та симптоми основних форм

Ці форми форми чуми продовжуються по -різному. Все залежить від своєчасності та професіоналізму лікування. Важливо вчасно визнати симптоми та проконсультуватися з ветеринаром щодо відповідного лікування. Як правило, перші ознаки захворювання вже видно на другий - третій день зараження. Серед етапів перебігу захворювання можна визначити наступне:

 • інфекція;
 • поява симптомів;
 • Погіршення У загальному стані можлива температура;
 • За відсутності лікування спостерігається ускладнення, стан домашнього улюбленця швидко посилюється;
 • При належному лікуванні тварина одужує, але якщо захворювання було запущено, то деякі ускладнення можуть залишити відбиток на все життя.
Наприклад, у нервовій формі собака може не відновити функції нервової системи, а ще гірше залишається паралізованим, якщо лікування проводили вчасно, то пацієнт повністю відновлюється.

Причини зовнішності

Собаки всіх порід сприйнятливі до такого складного та небезпечного захворювання. Для вірусу це не має значення ні віку, ні g.

Важливий!Завдяки молочному годуванню цуценят до двох місяців, є природний імунітет до чуми. Це важливо в цей період або, в крайніх випадках.

Причини появи чуми у собак та цуценят можна віднести до наступного:
 • контакт із зараженими собаками;
 • відсутність вакцинації;
 • недостатня допомога тваринам;
 • дефіцит вітаміну та недостатньо сильний імунітет;
 • Несвоєчасний візит до ветеринара.
Діагностика чуми у собак

Перші ознаки та симптоми основних форм

Варто підкреслити, що при цій серйозній хворобі необхідно якнайшвидше визнати перші симптоми інфекції та провести відповідне лікування, консультуючись з фахівцем у ветеринарній клініці. Що таке чума у ​​собак і які симптоми відповідають різним формам цього захворювання?

Дізнайтеся, як вилікувати та позбутися різних

Легенева форма

Як правило, на другий, а іноді і на третій день після зараження, слизові мембрани собаки з білого або зеленуватого відділення з носа з’являються. У той же час, вся носоглотка від легенів до дихальної системи набрякає і червоніє, роблячи процес потоку повітря в тіло тварини. Запобігання

Характерними ознаками цієї форми чуми є швидке дихання, хропіння, нюхання собаки, а також гнійні виділення з носа, кашель і нежить, що нагадує риніт. Якщо виникає гнійна пневмонія, то масштаб інфекції може поширюватися на легені.

Важливий!Початкова стадія легеневої чуми є катаральною (запалення застосовується лише до верхньощелепних підлеглих синусів). На даний момент дуже важливо провести швидке та ефективне лікування, щоб запобігти ускладненням у вигляді гнійної пневмонії, яка майже повністю блокує дихальні шляхи очей, що ведуть до їх склеювання.

Кишкова форма

Він супроводжується одразу декількома характерними особливостями: запор або рясна слизова діарея, часті напади блювоти, під час яких, крім неперетравлених залишків кормів, є піниста слиз і жовч білого або злегка жовтуватого кольору. Крім того, кислий запах «чуми» надходить від собаки. Вона втрачає апетит, але ніколи не відмовляється від води. Якщо ви натискаєте на шлунок, то собака буде сприймати його болісно, ​​а черевна порожнина буде напруженою, ніби шлунок сповнений їжі, хоча собака нічого не їсть. Ускладнення в кишковій формі чуми може бути збільшенням печінки, що вказує на розвиток гепатиту. Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Форма шкіри

Одна з світлових форм чуми у собак. Часто починаючи з подальшого розвитку кишкової та легеневої форми. Видимі ознаки чумки шкіри у вигляді висипання можна спостерігати в області носа і рота, а також на черевній частині, особливо в області пахвів домашніх тварин. Якщо на цьому етапі ви не звернуте належної уваги на хворобу, то бульбашки висипання вибухнули і висушуються, сприяючи створенню коричневої кори. Незабаром на його поверхні з’являться нові утворення. Лапи, повіки, ніс, вуха, губи також помітно перелякані, а набряк незабаром покриті гнійними відділеннями.

Нервова форма

Одна з найбільш несприятливих форм чуми, що супроводжується невтішними прогнозами для домашнього улюбленця. Через те, що вірус проникає в клітини мозку та спинного мозку в нервовій системі собаки, трапляються катастрофічні зміни, що може відображатися на його загальному фізичному стані та бути причиною ускладнень у вигляді менінгіту, енцефаліту, Менінгоенцефаліт, мієліт, параліч кінцівок, а також епілепсія. На другому та шостому тижні починаються з’являтися симптоми нервової чуми, а саме:

 • відображення рухів;
 • дезорієнтація в космосі;
 • М`язова хворобливість та загальна чутливість до дотику;
 • сором`язливість;
 • судом і навіть судоми;
 • посмикування;
 • епілептичні припадки;
 • різка зміна депресивного стану на збуджену;
 • лихоманка, температура субфебрильної та багато іншого.
Нервова форма небезпечна для її ускладнень, оскільки багато з них залишаються з собакою на все життя, наприклад, параліч кінцівок. Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Узагальнена форма

Найскладніша форма чуми, поєднуючи симптоми всіх вищезазначених форм. Більшість наслідків залишаються з собакою тривалий час, а іноді і на все життя. Такі наслідки включають: судоми, параліч, шрами на рогівку, втрата запаху, слуху, зору, епілепсія та інші.

Чи знаєте ви?Генералізована форма у собак та цуценят виникає у 90-95% випадків захворювання чуми.

Лікування цієї недуги може зайняти від тижня до декількох місяців, але, на жаль, це захворювання, безумовно, завдасть серйозної шкоди для здоров`я тварин.

Діагностика чуми у собак

Якщо ви помітили будь -які з перерахованих вище ознак чуми у цуценя, негайно зверніться. На початковій стадії симптоми чуми у собак та цуценят схожі на інші захворювання, такі як: лептоспіроз, аденовізор та сказ, і тому лікування буде відібрано залежно від результатів обстеження. Саме ветеринар буде складати загальну картину захворювання та діагностувати клінічні симптоми, патологічні зміни та результати лабораторних досліджень. Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Методи лікування

Спочатку ви все одно повинні проконсультуватися зі спеціалістом, перш ніж зобразити ветеринара та призначити лікування самостійно. Пам`ятайте, намагаючись самостійно вилікувати домашнього улюбленця. А отже, давайте подивимось на основні методи лікування чуми у собак та цуценят.

Також для лікування собак ви можете вживати такі препарати, як: і

Ветеринарна медицина

Першими завданнями ветеринара будуть боротьба з інтоксикацією, гіпоксією, запальними процесами в шлунково -кишковому тракті, видалення набряку з слизових оболонок дихальних шляхів та профілактика патологічних змін нервової системи собаки. Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Для цього призначається всебічне лікування, яке включає такі моменти:

 • Дієтична дієта - спочатку голодування протягом тривалого періоду часу (до доби), але з доступом до води. Корисний рис, курячий та яловичий бульйон;
 • Миття кишечника за допомогою теплої клізми, яка знімає біль у шлунково -кишковому тракті і допомагає розслабити м’язи;
 • Дихальна система очищається з ексудату (гнійний розряд), іноді використовуються краплі на основі антибіотиків;
 • Крім того, застосовується інгаляція дихальних шляхів дезінфікуючим розчином;
 • При частому та сильному кашлі споживчі препарати пов`язані;
 • Список препаратів також включає анальгетики та жарознижу;
 • Також можна використовувати антибактеріальні засоби: антибіотики, нітрофуран та сульфаніламіди;
 • Коли набряк легенів використовуються протеолітичні ферменти, що сприяють розширенню дихальних шляхів;
 • Для реконструкції печінки призначаються різні гепатопротектори;
 • також з`єднують комплекси вітаміну для зміцнення імунної системи та організму в цілому.
Тривалість лікування та склад препаратів визначаються ветеринаром. Усі дії щодо лікування чуми у собак повинні бути узгоджені з ним, інакше ризик втрати близького друга та домашнього улюбленця зростає багато разів. Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Народні методи

Якщо у вас все ще є думки для експерименту з народними засобами для лікування чуми, то давайте подивимось на деякі з них:

 • Метод яєць плюс мед. Змішайте одне куряче яйце і столову ложку розтопленого меду до однорідної консистенції. Помістіть отриману композицію в шприц, знявши голку. Далі надішліть вміст шприца під мовою вашого вихованця, щоб запобігти плювом. Період лікування становить від двох до трьох днів. Кількість методик - три рази на день з однаковими інтервалами. Також забезпечуйте собаку теплою водою для пиття та моніторингу симптомів захворювання. Якщо вони не проходять, не експериментуйте далі та зв’яжіться з ветеринаром.
 • Метод яєць, меду та горілки. Цей метод підходить лише для тварин із сильним імунітетом і використовується лише в крайніх випадках. До розчину додається столова ложка горілки з попереднього методу. Цю композицію слід давати лише один раз на день, не частіше, інакше можливий протилежний ефект. Курс - два дні.
 • Метод лікарських трав. Щоб знизити рівень сп’яніння, ви можете використовувати відвар ромашки та звіру святого Іоанна. Змішайте на чайній ложці сухої ромашки та звіру святого Іоанна і налийте 100 мл окропу, залиште три -чотири години, після напруги і дайте тварині три столові ложки раз на день.
 • З нервовими розладами це може допомогти настоянка пустирника. Чайна ложка трави на 100 мл окропу, деформація і дайте три столові ложки двічі на день.

Запобігання

Ось кілька основних правил, що ви станете чудовим майстром для свого вихованця:

 • Обов’язково вакцинуйте собаку. Він проводиться у віці півтора -два місяці, потім три тижні карантинного проходу та після проведення процедури знову проводиться. Хоча вакцина не гарантує абсолютного захисту, зменшує ризик зараження на 99%.
 • Через боротьбу імунітету собаки з інфекцією необхідно витримати місяць суворої чистоти. Собака не може контактувати з іншими тваринами. Необхідно проводити мокрі прибирання хоча б один раз на день, також очистити взуття та одяг, краще не пускати собаку до себе, поки ви не перейдете в будинок. Не влаштовуйте чернетки.
 • До наступної вакцинації шести місяців і далі раз на рік необхідно очистити кишечник собаки за допомогою антигельмінтних агентів.
Що таке чума у ​​собак, як розпізнати симптоми та вилікувати домашнього улюбленця

Виконуючи ці правила, ви захистите свого вихованця від небезпеки зараження хворобою CARRE. Важливо визнати недугу на ранній стадії, тоді наслідки будуть мінімальними. Провести профілактичні обстеження у ветеринарних клініках та обов`язково вакцинуйте собаку. Якщо ваш вихованець захворів на чуму, то не покладайтеся виключно на народні засоби, як правило, вони не в змозі ефективно вирішити проблему, і найменша затримка може стати згубною для тварини. І пам’ятайте, ви відповідаєте за тих, хто був приручений.

Чотирнадцять

Статии на тема
LiveInternet