Плямистий eublefar (леопардовий хекон)

З усього виду різноманіття родини Гекконс, одна з найпоширеніших ящірок для підтримки будинку як серед початківців, так і серед професійних терарійців, - це плямистий Eublefar. І це не дивно, адже разом з і гарною зовнішністю леопардові гекоси демонструють вражаючу прихильність до людини, яка вражає рептилій.

Eublefar: функції Heccon

Eublefar помічений (eublepharis macularis) або леопардовий heecon належить до досить великої родини Gekkonidae (наполегливо). Ця родина отримала таку своєрідну назву через свої особливості, її легко рухатися і вести більше вертикалі, ніж наземний спосіб життя. Це пов`язано з фізіологічною структурою тіла цих рептилій та унікальними пристроями на пальцях.

Помітний Eublefar відрізняється дуже спокійним і гнучким персонажем, який поєднується з гарним і дуже крихким виглядом. Ящірка дивиться на світ так, ніби прихильно посміхається. Абсолютно не агресивно, він швидко звикає до власника і демонструє цікаві звички.

З нього немає запаху, він не викликає алергії. Деякі домашні тварини настільки прив’язані до людини, що вони просто просять ручки. Вранці, в теплій людській долоні, Хеккон може дрімати. І здається, що ось -ось розсипається, як кіт.

Як тварина тераріуму, Eublefar легко підходити до сімей з маленькими дітьми. У цьому випадку ви навіть не повинні думати про такі цікавості, як укуси або будь -які інші травми, спричинені твариною.

Незважаючи на те, що в природі це нічні тварини, в тераріумі Хеккон швидко звикає до годування в день і завжди видається.

Eublefar: функції Heccon

Поява "леопарда"

Довжина Eublefar досягає 30 см (це разом з хвостом). Він, як і інші геки, має досить велику голову і, незвичний для ящірок, густий хвіст. Тіло покрите невеликими лусочками.

Забарвлення Eublefars в основному жовтий з різноманітними варіаціями темно -коричневих плям і горбків. Молоді люди також мають білі кольори на тілі. Хоча є форми альбінуму.

Ноги тонка, середня довжина з п`ятьма витягнутими та закругленими пальцями. Під передніми кінцівками знаходяться так звані пахви - шкіряні кишені, функція яких ще не чіткі вчені. Тонкі кігті на лапах, з якими ящірки можуть рухатися по м`яких поверхнях.

Поява

Очі леопардового геккона схожі на котів - великі, опуклі та витягнуті. На відміну від інших представників родини Gekkonidae, плямистий Eublefar розробив мобільні повіки, що надає цій тварині ще більш гарний вигляд.

Проживання

Хабітат плямистого Евблефара поширюється з Афганістану, Пакистан до Західної Індії. Ящірка вважає за краще оселитися в кам`янистих районах передгір`я та піщаних районів, але найчастіше трапляється в половині пісків. У відкритих пустельних районах тварина відчуває себе незручно і уникає їх.

Життя життя плямистого Eublefar

Як і більшість геконів, наш герой веде сутінковий та нічний спосіб життя, і проводить день у притулках та норах. Нічну природу його життя свідчать збільшені очні яблука з вертикальними учнями. Тому не хвилюйтеся, якщо вихованець не проявляє активності протягом дня, а лежить у притулку чи виходить з відкритої ділянки тераріуму. З настанням сутінків Eublefar вийме "полювання".

У природних умовах плямисті евблефари живуть у невеликих колоніях, що складаються з одного чоловіка та декількох жінок. Чоловік ревно захищає свою територію від вторгнення конкурентів.

Тривалість життя чоловіків у природі-8-10 років, жінки-одноразові-5-8 років. Самки, які постійно відкладають яйця, живуть ще менш 3-4 роки.

У неволі, за сприятливих умов, плямистий Eublefar може прожити більше 20 років. Є випадки, коли ці ящірки вижили до 30!

Як нагодувати плямистий eublefar?

У природі "леопарди" в основному полюють на комах, але іноді вони можуть отримати прибуток від власних, лише менших розмірів, родичів.

Улюблена їжа плямистих евблефарів вдома - цвіркуни (будинок, банан, дворіччя). Туркменський тарган (Шелфорделла Тартара) також встановив себе як предмет подачі, оскільки він дуже м`який і легко множиться, не вимагаючи особливих умов. Їсти його, eublefar навіть коситься із задоволенням.

Мармур (Nauphoeta cinerea) та личинки Мадагаскар (Громфхадорхіна Портентоса) добре з`їдені. Ви також можете включити борошняний хробак (Tenebrio Moliff) у раціон Eublefars. Перед подачею комах доцільно харчуватися різною зеленню, а потім посипати вітамінами для рептилій або кальцієвого порошку (це особливо важливо для жінок протягом періоду розмноження). Деякі люди не відмовляться. Не забувайте, що Хеккон все ще є інсективаїчною рептилією. Різні фрукти, ягоди та інша рослинність не їдять плямисті евблефари.

Годування леопардового гектації дуже захоплююче. Доцільно представити його рукою або пінцетом: ось так рептилія отримає свою порцію і не ковтає ключі під час полювання, і ви будете впевнені, що таргани, які могли б втекти і вести дикий спосіб життя у вашій квартирі - це не так в тераріум. Більше того, Eublefar буде радий взяти запропоновану їжу в такому вигляді. Крім того, годування від руки прискорить процес приручення тварини. "Полювання" на їжу, Хеккон стоїть на витягнутих лапах і ненадовго натискає на хвіст.

Влітку, на лузі для ящірок, ви можете зловити різні прямі (ортоптери) з сімей коників (Tettigoniidae) та сарани (Acridididae). Це потрібно зробити далеко від сільськогосподарських полів та садів, оскільки комахи можуть отруїтись пестицидами. Якщо ви годуєте коників, то розчавлюйте голову, перш ніж надути великим особам, оскільки у коників є сильні щелепи, які можуть травмувати вашого вихованця.

Eublefarov протягом року ФРС 2-3 рази на тиждень. Для одного годування дорослий Хеккон може їсти в середньому 5 цвіркунів.

Режим годування молоді відрізняється. Дуже маленькі гекони до 1 місяця годуються 1-2 рази на день-їх достатньо 1 крикет для одного годування. Ящірки від 1 до 3 місяців від клану годуються один раз на день - вони дають 2 цвіркуни. У віці від 3 до 6 місяців евблефари годують через середню день-1-3 великі цвіркуни для годування. А тварини від шести місяців до року достатньо дарувати їжу 2-3 рази на тиждень у кількості 3-4 великих цвіркунів одночасно.

У тераріум має бути пияка з водою з водою. Добре використовувати в цьому випадку чашку Петрі, яка має низькі краї. Воду потрібно оновлювати щонайменше через день.

Зміст Eublefars у тераріум

Ви можете тримати eublefars або по одному, і парам. За жодних обставин один тераріум з кількох чоловіків не може бути розміщений - в цьому випадку бої просто неминучі. Eucublefars можуть боротися за територію до смерті одного з конкурентів. Самі ящірки не агресивні, але виключно територіальні, незнайомці не терплять. Якщо є бажання містити більше одного неспокійного, краще придбати одного чоловіка та декількох жінок. Оскільки самці занадто люблячі, рекомендується влаштувати більше однієї дівчини з Гекконом, і принаймні два. Він постійно тероризує одну сингл "дружину" зі своїми домаганнями. До речі, при створенні певних умов Eublefara відносно легко поширюється в неволі.

Життя життя плямистого Eublefar

Для однієї людини достатньо терарію розміром 40x40x40 см, для пари - 60 × 40 × 40 см, а для групи від трьох до семи ящірок - 100 × 40х40 см. Оскільки Eublefars в основному ведуть наземний спосіб життя, висота тераріуму може бути навіть трохи нижчою - 35 см.

Терарій рекомендується використовувати скло, а не пластику, оскільки леопард дряпає його кігтями, і з часом пластик стане тьмяним. Терарій повинен бути добре провітрюється з густо закритими дверима.

Температуру потрібно підтримувати при 27-31 ° C., І в найхолоднішому куточку тераріуму температура повинна бути приблизно 24 ° C.

Опалювальні пристрої можуть діяти як інфрачервона лампа та нагрівальний шнур або камінь, хоча варіант з нагрівальною лампою є більш кращим.

Вологість у кімнаті з ящірками може становити від 40 до 55%. Це досягається шляхом обприскування або розміщення пияка в тераріум, що має велику площу дна. Під час лиття ящірок слід збільшити вологість. Для цього просто покладіть в тераріум мокру ганчірку, складену 2-3 рази. Тварини іноді потрапляють на нього, щоб замочити стару шкіру.

Велике значення у змісті плямистого Eublefar - це освітлення. Обов’язково встановіть ультрафіолетову лампу (наприклад, Хаген "Repti Glo 5.0 ").

Оскільки Eublefar - це нічний тип геконів, вдень йому знадобиться притулок. Як такі, добре вибиті шматки кори, каміння, бамбукові трубки підходять як такі. Камера вологи також може служити притулком - наприклад, керамічний горщик з кришкою або контейнер для їжі, в стіні якого потрібно свердлити для вашої ящірки.

Eublefares періодично проливається. Спочатку вони починають згасати, а потім повністю відбігати. Коли голова стає білою до кінчика носа, ящірка починає відірвати стару шкіру, під якою свіжа і яскрава. Весь процес линьки може зайняти 2-3 години. Дипка проходить більш успішною при високій вологості. Якщо вологість у тераріумі недостатньо висока, линька проходить погано (на хвості, тілі та пальцях), і це особливо небезпечно. Залишилася стара шкіра, яка підтягується при висушці, може призвести до смерті тварини. Якщо навіть найменші частинки старої шкіри залишаються, вам потрібно втрутитися в тераріуміст, замочити залишки старої шкіри тампоном і видалити їх. В середньому молодий помічав мийки Eublefar кожні 25 днів.

Як нагодувати плямистий eublefar?

Будинок Eublefar може бути прикрашений живими рослинами - вони також сприятимуть збереженню вологості.

Вибір ґрунту також слід сприймати серйозно - пісок не підходить для цієї мети, оскільки пил, що ладить з піском, може спричинити ускладнення в дихальній та травній системі ящірки. Маленький гравій також не підходить - Eublefars постійно ковтає невеликі гальки. Потрібно використовувати камінчики такого розміру, які Хеккон не міг їх ковтати. На дні тераріуму ви також можете закласти пластиковий килим, який імітує бур’ян.

Розмістіть щонайменше один великий камінь у тераріум і, якщо можливо, дрейфвуд. У денний час ящірки збираються зігрітися вдень у денний час, і потерти на корч під час лиття. Залиште корч з корою, оскільки в евблефарах прямі, без просунутих тарілок, пальців з кігтями, не дозволяючи їм підніматися на слизькі поверхні. Для дезінфекції та дезинки. Якщо тепла не вистачає, гектикони візьмуть корч ближче до лампочки.

Eublefars - це чисті тварини, для туалету вони обирають один із кутів тераріуму і постійно їдуть туди, що, звичайно, сприяє житті тераріуміста. Для очищення достатньо замінити брудні камені в цьому місці новим.

Статии на тема
LiveInternet