Все, що вам потрібно знати про догляд та обслуговування хом'яків вдома

Вибір для придбання

Хамстарі, як домашні тварини, мають багато переваг перед звичним котом чи собакою.

Маленькі гризуни - це не лише відмінна причина постійної ніжності, вони не є всіма примхливими для догляду і не вимагають створення спеціальних умов для підтримки. Однак, перш ніж придбати смішного пухнастого домашнього улюбленця, вам слід ознайомитись із основами вмісту та годування.

Вибір для придбання

Досить важко зупинитися на одній окремої людини при купівлі хом`яка, оскільки кожен з них спричинить емоції. Щоб зрозуміти справжню природу та тип найвищої нервової активності гризуна перед покупкою, необхідно почати його набути в післяобідні години, коли тварина перебуває в режимі неспання. У цьому випадку потенційний власник зможе визначити всі переваги та недоліки свого вихованця.

Хамстарі - це самотні тварини і ніколи не живуть у зграях, не слід шукати пару, купуючи тварину. Якщо вміст більш ніж однієї людини планує, доцільно взяти гризунів з одного посліду або молодим. Це особливо важливо, якщо прийняти рішення про придбання двох самців.

Важливим моментом є вивчення хом`яка для наявності захворювань. Хвора людина відрізняється такими ознаками:

 • тьмяна вовна;
 • помітно порожні сторони;
 • Тремор ніг;
 • червоні очі та ознаки нежить;
 • сліди мазаного калу в задньому проході;
 • дихання хрипкою;
 • Загальне тремтіння тіла.

Здоровий хом`як завжди веселий і життєрадісний, його тіло симетрично без горбків і порожниць, гладкої вовни та блиску, його очі прозорі, а ніс без ознак нежить.

Житлове запитання

Перш ніж купувати хом`яка, потрібно підготувати йому місце майбутнього вмісту. Придбання для цих цілей скляних банок або акваріумів є поширеною помилкою. Такий корпус не буде комфортним для гризунів, а також заважає нормальній циркуляції повітря.

Найкращий варіант для життя пухнастого домашнього улюбленця - це клітина, розміри якої становитиме не менше 50 см і шириною 30 см для одного. Стрижні повинні розташовуватися горизонтально з мінімальною відстані між ними.

Житлове запитання
Їсти кумедного хом`яка

Кількість повинна бути обладнана такими аксесуарами:

 1. Годівниця. Перевага повинна бути надана керамічним варіантам, але ви можете зупинитися на пластикових моделях. Бажано, щоб дві годівниці присутні в одній клітці відразу: одна для сухої їжі, другий для вологи.
 2. Драйв. Є спеціальним дизайном для гризунів. Шинки легко пристосовуються до підвісних питних чобіт із спеціальним стрижнем, що дозволяє їм завжди мати доступ до чистої води. Безглуздо вилити воду в миску, оскільки хом`як у процесі його активної діяльності швидко забруднить її наповнювачем та шматочками їжі.
 3. Наповнювач. Використання пилки або спеціального наповнювача деревини є необхідною умовою для комфортного вмісту молотка. Гранули можуть легко впоратися з неприємним запахом, поглинаючи сечу тварини.
 4. Мінеральний камінь. Необхідно перетягнути різці.
 5. Бігове колесо. Цей аксесуар необхідний для хом`яків через їх посилення активності. Поверхня бігуна для бігу повинна бути безперервною, щоб уникнути травм тварини.

Необхідно регулярно міняти наповнювач у клітці, оскільки хом`як марно навчити ходити в туалет в одному місці в лотереї. Постійна заміна сміття уникне появи неприємного запаху і допоможе зберегти житло тварини в чистоті.

Доцільно розмістити клітку подалі від чернетки, ліжок та ігрової зони дітей. Важливо визначити місце для корпусу тварини раз і назавжди, оскільки хом`яки переносять будь -які зміни дуже болісно.

За бажанням ви можете оснастити клітку тварини дерев’яним будинком, який буде служити притулком із зовнішнього світу і стане місцем для сну.

Як доглядати за цим вдома?

Тривалість життя хом`яка безпосередньо залежить від того, як для нього організовуються догляд та зміст. Як і інші тварини, гризуни легко піддаються стресом, які негативно впливають на їх здоров`я. Основні причини негативного емоційного стресу у хом`яків:

 • Причепи інших тварин;
 • Зміна живлення режиму;
 • відсутність води;
 • зміна режиму дня;
 • гучні звуки поруч із кліткою та різкими рухами;
 • наявність зайвого світла під час сну.
Як доглядати за цим вдома?
Хом`як грізає насіння соняшнику

Щоб уникнути стресових ситуацій, важливо дотримуватися правил догляду за тваринами. Основна з них:

 1. Очищення клітин проводиться кілька разів на тиждень, У цей період хом`яка слід ретельно витягнути з клітки в підготовлену банку або акваріум. Сміття потрібно змінювати, після дощу будинку з безпечними миючими засобами.
 2. Зверніть увагу на постійно зростаючу перешкоду для зубів. Якщо тварина не отримає достатньо жорсткої їжі, зуби спричинить йому дискомфорт.
 3. Кігті також потребують пильної уваги, Починаючи з року, їх слід постійно обробляти за допомогою спеціальних щипців або подавати заявку на цю дію до ветеринарної клініки.
 4. Хом`як повинен регулярно ходити, Переправивши його до спеціально обладнаного ігрового місця, яке може бути оснащене лабіринтами та перешкодами. Всі небезпечні предмети повинні бути видалені.

Відносини в змісті

Не розглядайте хом`яка як тварину, яка просто живе у своїй клітці і викликає ніжність. Пухнасті домашні тварини досить розумні, навіть навчання застосовується проти них, успіх процесу якого залежить від наполегливої ​​роботи тварини та терпіння власника.

Збираючись навчити хом`яка будь -яких хитрощів, не вимагайте від нього неможливого. Він не в змозі подарувати лапу і принести іграшки, як собака, але навчити його реагувати на своє ім’я та піднятися в долоню власника - це досить реалістично.

Важливо, щоб початок стосунків з будь -якою твариною здійснюватися з полегшенням страху перед твариною перед людиною. Хаманти не є винятком. Ви можете спробувати навчити маленьку тварину простим командам лише після того, як вона звикне до ваших рук. В іншому випадку всі спроби встановити контакт будуть сильним стресом для гризуна.

Годування
Хом`як їсть огірок

Що робити, якщо вихованець кусає?

Для цілей самостійної користі дикі хом`яки ставлять зуби в курс - від страху, що вони можуть кусати свого господаря. Ви не повинні проявляти надто жорстокої реакції, кричати і бити домашнього улюбленця. Ці дії лише посилюють ситуацію, тварина може захворіти або приховати гнів, не розуміючи причини такої поведінки власника.

Відразу після укусу домашнього улюбленця слід посадити назад у клітку, а промийте рану антибактеріальним агентом і застосувати зелений. Процес дезінфекції після укусу є дуже важливим моментом.

Чи потрібно мити хом`яків

Кожен потенційний власник пухнастого гризуна, вивчаючи, як піклуватися про хом`яка, стикається з проблемою необхідності миття. Хамстарі не люблять воду, тому не рекомендується проводити купання без потреби. Якщо миття необхідне, в процесі цього важливо запобігти потраплянню води у вуха та очі тварини.

Купівля хом`яків рекомендується лише при сильному забрудненні, використовуючи шампунь для кроликів. Під час прання гризуна не слід звільнити з рук, щоб він не спокусив власника.

Після купання хом`яка вам слід трохи потримати в руках, а потім загорнути його в м`який рушник до висихання.

Годування

Харчування хом`яків передбачає 3-4-кратну їжу їжі протягом дня, а друге годування на день має бути максимально високим. Основним компонентом в раціоні гризунів є готова корм зерна, яку можна придбати у зоомагазині.

Окрім основної сухої їжі в меню гризунів, повинен бути корм з білковою компонентом та соковитими компонентами. Під час складання джерела живлення для хом`яка важливо врахувати, що наступний перелік продуктів суворо заборонений для гризунів:

 1. Мигдальний горіх, Жолуді, бразильські горіхи, вишневі та абрикосичні кістки, насіння кавуна.
 2. Білий і чорний хліб, Сухий сніданок і солодкий мюслі.
 3. Квасоля та паростки квасолі.
 4. Сушені фрукти і цукати.
 5. Такі овочі, як капуста, картопля, часник та цибуля.
 6. Хвойні гілки.
 7. Гостра зелень, Черноми та спеції.
 8. Будь -які екзотичні фрукти.
 9. Ковбаси, ковбаси.
 10. Сир, сметана та масло.
Репродукція
Ковбаси

Тваринному білку слід давати хом`якам не більше 3 разів на тиждень, серед дозволених продуктів -вареної курки, яйця, натуральний низький жировина, кип`ячений низький жировина риба.

Репродукція

Любителі розведення займаються поширенням хом`яків вдома. Родючість цих представників гризунів досить висока, що дозволяє їм принести численні потомство, незалежно від пори року.

Жіночий хом`як здатний знову завагітніти на наступний день після пологів, а здатність до відтворення розвивається у молодих людей з півтора місяця. Оптимально, перша в`язка самка проводиться у віці від 4 до 6 місяців, а друге спаровування має здійснюватися через 8 місяців.

Самці досягають репродуктивного віку з 5 тижнів і зберігають його протягом усього життя. Процес спаровування займає не більше півгодини, а тривалість несуть у самці - від 15 до 20 днів.

Як доглядати за новонародженими хом`яками?

Молот дитини дуже малий за розміром, але вони знаходяться під надійним захистом матері. Основне завдання власника в цьому випадку - не завдати шкоди потомству, яке з’явилося.

Основні правила догляду за новонародженими хом`яками:

 1. На дні клітки з немовлятами і самкою повинна покласти м’яку соломинку, Будь -який інший наповнювач може пошкодити делікатну шкіру новонародженого.
 2. Клітка повинна мати пияка та годівницю для самки, Іграшки повинні бути видалені на деякий час.
 3. Ні в якому разі не слід торкнутися новонароджених хом`яків, Але в той же час важливо контролювати харчування самки, додаваючи спеціальні вітаміни щоразу до їжі.
 4. Потрібно ввести живлення електроенергії, Коли маленькі хом`яки трохи виростуть і починають покриті вовняною кришкою. Основою додаткової їжі є листя капусти, і з місяця можна ввести в дієту варену курку.

Ви можете переселити маму з дітьми, досягнувши їх півтори години.

Як доглядати за новонародженими хом`яками?
Хом`яки в клітці

Можливі захворювання

На жаль, більшість захворювань для хом`яків невиліковуються. Завдання будь -якого власника допомогти своєму вихованця впоратися з захопленою недугою.

Найчастіше хом`яки впливають на такі захворювання:

 • бактеріальні та вірусні інфекції, інфекція паразитами;
 • Харіоменінгіт - лімфоцитарне, вірусне захворювання, може передаватися людині;
 • Гастроентерит інфекційний, спричинений інфекцією кишечника бактеріями;
 • інфекції дихального типу;
 • демодикоз, що виникає на тлі нападів паразитами;
 • вторгнення черв’яків;
 • кон`юнктивіт;
 • Розлади травної системи.

Хаманти є невибагливим у догляді та обслуговуванні домашніх тварин, піддаються мінімальному навчанню. Містять пухнасті домашні тварини, повинні бути в клітці, не забуваючи регулярно випускати на прогулянку в спеціально організованому місці.

Статии на тема
LiveInternet