Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella

Як вибрати відповідну клітку для папуг Corella

Папуга Corella справедливо вважається одним із найцікавіших видів домашніх тварин птахів. Окрім дуже елегантного вигляду, ці птахи є чудовим навчанням і можуть стати справжнім другом для уважного та турботливого господаря. Вміст Corella передбачає придбання серйозного аксесуару - клітини. Від того, наскільки суворо будуть спостерігати основні вимоги до житла пернатного жителя, його комфорт, здоров`я та тривалість життя залежатимуть. Розглянемо особливості відбору та виготовлення клітини для цих папуг.

Як вибрати відповідну клітку для папуг Corella

Для того, щоб визначитися з вибором клітини, необхідно отримати хоча б найбільш загальну інформацію про птаха, на яку вона призначена.

Чи знаєте ви?Корелла належить до родини Какаду, а не папуг. Латинська назва птаха - Німфік Голландік - відображає красу і ніжність цього представника птахів (давньогрецькі німфи - прекрасні божественні діви, які уособлюють різні сили природи). Австралія була батьківщиною Корелла, але з 1960 року цим папугам заборонено експортувати з материка, тому всі птахи, що продаються в наших домашніх тваринах.

Одна з відмінних особливостей Corell - наявність контрастного гребеня на голові. Елегантність і навіть деяку витонченість цих птахів дають загострені крила з довгими пір`ями мухи та не менш довгим хвостом у формі клину, який становить приблизно половину всієї довжини папугу. Однак саме ці особливості його структури необхідно враховувати, вибравши відповідну комірку. Підходяще місце для клітки в квартирі

Розміри

Клітина Corella повинна відповідати як розміру, так і природі папугу.

Довжина тіла дорослого може досягти 33 см, розкачувач крил - 38 см, що приблизно вдвічі перевищує середній розмір хвилястого папугу.

Крім того, Corella в дикій природі ніколи не осідає в тропічних заростях, віддаючи перевагу відкритому простору до глухого лісу. Саме з цієї причини для цього виду папуг важливо не просто просторовим, а просторим житлом (орнітологи зазначають, що ці птахи насправді краще містять у вольєрі, а не в клітинах, але в будь -якому випадку вам потрібно прагнути Для більшого розміру житла, особливо якщо ми говоримо про кілька птахів).

Важливий!категорично не підходить для Corella: для такої птиці вона занадто мала.

Експерти говорять про наступний мінімальний розмір клітин:

 • довжина - 60 см;
 • ширина - 40 см;
 • Висота - 70 см.
Аксесуари для стільникового обладнанняОсновний параметр у клітці - це не висота, а довжина, оскільки птах не літає зверху вниз. Відсутність горизонтального простору може призвести до того, що Корелла травмує свої розкішні крила або зламає його хвіст.

дізнатись,

Форма

Як відомо, клітини для папуг можуть мати круглу, квадратну або прямокутну основу. Циліндрична форма житла виглядає дуже красиво, але в цьому випадку смаки власника та його вихованця взагалі не відповідають. За відсутності куточків папуги відчувають себе незручно, дезорієнтом і нервовим. Крім того, пальці лапами вздовж зігнутих стрижнів, птах постійно ковзатиме, що загрожує травмами.

Друге питання, яке часто виникає, - це напрямок розташування стрижнів. У готових моделях комірок стрижні майже завжди розташовані горизонтально, оскільки виробники чудово розуміють, що цей варіант дозволить папугу вільно рухатися по стінах, чіпляючись за них кігтями та дзьобами. Однак моделі з вертикальними стрижнями також існують, тому при придбанні товарів ви обов`язково повинні звернути увагу на цей момент. Робити -iteПід час перевірки пристрою вибраної моделі також слід уточнити, чи передбачено він висувним піддоном, який можна очистити, не порушуючи його жителя. Однак якщо папугу надається можливість вільно літати по будинку (а правильний зміст Corella цього вимагає), ви можете очистити житло під час відсутності птахів у ньому. У цьому випадку наявність ковзаючого піддону не є такою важливою умовою, хоча вилучити піддон все ще набагато простіше і зручніше, ніж підняття важкої верхньої частини.

Дізнайтеся, і

Матеріал

Матеріал, з якого виготовлена ​​клітина, повинен відповідати наступним вимогам:

 • екологічна безпека;
 • сила;
 • гладкість (так що птах не травмований на гострі краї, кути, приклеюючи предмети);
 • Можливість швидкого очищення.
З цієї точки зору всі улюблені за природність та екологічність дерева як матеріалу для пташиного будинку, погано підходять.

Догляд за цим є досить складним, він важкий, миття та очищення такого матеріалу незручно, і крім того, в ньому можна легко запустити небезпечні шкідники. Неможливо обробити дошки за допомогою спеціальних антипаразитних матеріалів - вони можуть спричинити отруєння у пернатного орендаря. Зроби cisto Celical: ВідеоФанера - легший матеріал, але також має свої недоліки. Як допустимий варіант, ви можете врахувати пластину MDF, що виживає деревину, завдяки її високій екологічній дружелюбності або тоншій клітковині.

Важливий!Тарілка для різання деревини (ДВІБАРТ) містить багато формальдегідних смол, небезпечних для здоров`я птахів, навіть менш придатних для виготовлення клітинної орієнтації (OSB). Слід зазначити, що на Заході є два стандарти ДСП - все більш безпечні з екологічної точки зору. Однак така класифікація не прийнята в Росії, тому внутрішня ділянка на Дамбборді все -таки краще не використовувати.

Тим не менш, такі матеріали підходять лише для піддону, і лише у випадку, коли вони створюють житло для птаха з ремісничим шляхом, однак, навіть у цій ситуації краще використовувати сучасні хімічні продукти - пластикове або органічне скло.

Важливо переконатися, що матеріал досить сильний: птах навряд чи зможе пошкодити його, але його власник під час прибирання або просто проходження - цілком ймовірно.

Добре, якщо дизайн піддону забезпечить високі сторони. У цьому випадку продукти худоби папугу не вийдуть з клітки та пошириться по всьому будинку. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corellaДеякі моделі забезпечують додаткову решітку, яка покладається на вершину піддону, запобігаючи отруєнням птаха, вдаривши несвіжий корм, змішаний з власним сміттям (це сміття проходить через решітку і стає недоступним для папуги).

Крім того, це допоможе лапам птаха завжди залишатися сухими та чистими. Багато власників папуг не вітають такого дизайну, вважаючи, що Корелла може бути травмована про горизонтальні стрижні внизу їхнього будинку, але насправді ймовірність такого нещастя дуже мала, і переваги очевидні.

Що стосується стін та дахів, то найкраще віддати перевагу нержавіючому стрижню або сітках, а відстань між стрижнями (клітинами) повинна бути не менше 20 мм, щоб папуга не могла засунути голову через гілочки і травмувати.

Дізнайтеся, і

Підходяще місце для клітки в квартирі

Міська квартира або навіть приватний будинок - це не природне середовище проживання для папугу. У таких умовах небезпека полягає в тому, щоб чекати птаха буквально на кожному куті. Ось чому дуже важливо не тільки вибрати правильну клітку, але й правильно визначити місце, де воно буде. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corellaНе підходить для встановлення пташиного будинку:

 • Накладені кімнати, куди люди рідко їдуть;
 • кухня, де готується їжа, і там багато пари (вона особливо небезпечна для випаровування птахів з тефлонової страв);
 • Кімнати, де це часто занадто галасливо, особливо якщо такий шум виникає несподівано (наприклад, музика або "гучні" електричні прилади різко вмикаються);
 • Місця під впливом прямих електромагнітних та радіохвильів (поблизу електричних приладів, персональних комп`ютерів, маршрутизаторів Wi -Fi тощо. П.);
 • Місця в безпосередній близькості від нагрівальних пристроїв - сухе і тепле повітря негативно впливає на пір’я;
 • Розпущені місця - папуги можуть вивезти холодне повітря, але з проекту вони миттєво починають боліти і навіть можуть померти;
 • Підвіконня або негайна околиці вікна - в цьому місці особливо холодно взимку і занадто жарко влітку, з відкритим вікном є чернетка, а шум, що надходить з вулиці, наляпить папугу.

Чи знаєте ви?Птах у будинку повинен бути на одному рівні з обличчям стоячої людини. З психологічної точки зору, цей момент має велике значення: знаходяться нижче висоти людини, папуга відчуватиметься пригніченим, але вища позиція небажана, оскільки це спричиняє пернатий і навіть небезпечне відчуття його власного домінування в будинку.

Corella - це дуже товариська птах навіть серед товариських папуг, тому вона повинна мати можливість спостерігати за подіями, що відбуваються навколо, слухати людські голоси та інші звуки та брати участь у всьому цьому здійсненній участі. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corellaНе кладіть клітку посередині кімнати: Якщо одна -дві сторони осель щільно притиснуті до стіни, його мешканець відчує себе набагато захищеним і менш вразливим. Справа в тому, що замкнена птах не може сховатися від потенційної небезпеки, як це робить у дикій природі, а це означає, що він повинен мати можливість відмовитися від сторонніх очей у надійно захищеному куті, якщо щось лякає.

Чи знаєте ви?Корелла підпорядковується стресу набагато більше, ніж інші папуги. Від переляку птах може втратити свідомість і навіть скинути пір’я (хвіст першим страждає, але пір’я мухо зазвичай зберігається).

Ще одним важливим моментом при виборі місця для клітки є освітлення. Тут вам потрібно дуже чітко витримати правильний баланс. З одного боку, промені гарячого сонця, з яких птах позбавлений можливості сховатися, можуть коштувати їй життя, але, з іншого боку.

Аксесуари для стільникового обладнання

Оскільки навіть найважливіший власник не може весь час провести зі своїм пернатим другом, необхідно переконатися, що птах може розважитися, будучи самотнім.

На щастя, сучасні зоомагазини забезпечують величезний вибір різноманітних аксесуарів, які можуть оснастити клітку, зробивши в ній не надто нудне. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corellaЩо стосується основних предметів, то для папугу це насамперед чаша для пиття та годівниця.

Чи знаєте ви?На батьківщині Корелла вважає за краще оселитися біля водойм, але ці птахи намагаються не наближатися до води. Цікаво, що вони також не живуть на узбережжі Зеленого континенту, вважаючи за краще оснащувати його на його материку.

Для того, щоб вода в клітці не висохла і була забруднена сміттям, залишки корму та іншого сміття, краще придбати автоматичного пияка у органічного або звичайного скла або пластику. У такому ємності вода тривалий час зберігає свіжість. Використовуючи відкриті пияки для їх вмісту, вам потрібно постійно контролювати та змінювати воду щодня, і бажано навіть двічі на день.

Наповнивши пияка, вам слід турбуватися про воду, яка має кімнатну температуру, оскільки холодна рідина може призвести до порушення травлення в папузі, і теплий не принесе йому задоволення і не задовольнить його спрагу. Також краще не використовувати воду з крана, найкращим варіантом є пляшка вода для дитячого харчування або просто очищена вода.

Що стосується годівниць, вони повинні бути широкими, глибокими і гладкими. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corellaЯк годівниця, ви можете використовувати невеликі миски або спеціальні контейнери з пластику, пластику, порцеляну або кераміки, в асортименті, представленому в зоомагазинах. Глиняні або дерев’яні страви для годівниці для птахів погано підходять через те, що такий матеріал дуже погано очищений.

Наступний аксесуар, який слід придбати для вашого вихованця, - це ванна для купання. Ви не повинні постійно тримати її в клітці, але принаймні раз на тиждень, особливо в теплий сезон, птаха повинна надати можливість прийняти водну процедуру. В кінці купання ванну слід негайно зняти, щоб птах не напився брудною водою і не захворіла.

дізнатись,

Звичайно, клітка для птахів повинна бути обладнана різними укусами та окунями. У випадку з Кореллою має бути щонайменше два. Їх слід розміщувати на різних висотах, а верхній слід прикріпити майже над самою стелею. Якщо розмір клітини мінімальний, в ній не варто розміщувати більше чотирьох дозволів, оскільки надмірні предмети обмежуватимуть і без того невеликий простір для пернатного жителя.

Збереження здоров’я папугу забезпечить пучки, виготовлені з м`якої деревини (верби або берези, можна безпосередньо з нирками). М’які мотузки також підходять. З пластику та бамбука птахи мають мозолі на ногах, а від наждачного паперу, які іноді обгортають виробників для подрібнення кігтів і дзьобів, навіть кривавих ран. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corellaДобре, якщо укуси мають різну товщину, це також забезпечить чудову гімнастику для лап папуги. Кріплення гніздів повинно бути жорстким: в процесі гойдання Корелла може травмувати довгі крила або хвіст.

Важливий!Якщо Корелла матиме можливість пролетіти з одного шматочка до іншої всередині клітки, він буде дуже задоволений. Якщо клітка занадто мала, окунь слід розмістити всередині з таким обчисленням, що, переміщуючись від одного шматочка до іншого, птах не зашкодить хвостом стрижня.

Слід також розуміти, що укуси - це витратні матеріали. Папуги із задоволенням їх поживуть, це дуже корисно для травної системи птахів, тому періодично такі аксесуари потрібно буде оновити.

Дефіцит кальцію дуже небезпечний для папуг, тому в клітці завжди має бути крейда, його слід купувати у зоомагазині.

Ви можете диверсифікувати життя крилатого домашнього улюбленця, оснащуючи клітку різними іграшками. Найпростіший варіант - це маленьке дзеркало або дзвін. Але не захоплюйтесь: Перш за все, папуга потребує простору його будинку. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella

Робити -ite

Хороша клітина для папуги досить дорога, особливо якщо мова йде про житло для відносно великої та активної птиці. Але, маючи терпіння та деякі навички, ви можете без особливих зусиль зробити чудову альтернативну версію комірки своїми руками.

Детальні інструкції щодо побудови клітини для Corella наведені нижче.

На жаль, на початковому етапі приборкання папуги можуть втекти, дізнатись,

Інструменти та матеріали

Нам потрібно буде зробити клітку:

 • Нефарбовані дерев’яні дошки або фанера для виготовлення дна;
 • Сітка з висотою щонайменше 70 см - 2,5 лінійних метрів (порівняйте точні розміри з вибраними параметрами комірки та її нижчим розміром);
 • Джигсава, електрична пилка або машина для різання деревини (фанера)- Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 • свердління або електричне свердління;
 • свердління;
 • викрутка;
 • гвинти;
 • рулетка;
 • аркуш паперу для виготовлення креслення;
 • ручка або олівець;
 • плоскогубці;
 • нігті;
 • Пітоанські меблеві петлі, виготовлені з нержавіючої сталі;
 • молоток;
 • клей- Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 • Кусачкі;
 • Будівельний стан;
 • наждачний папір або шкіра для подрібнення дна.

Важливий!Замість дерева та фанери не надто зручні для обслуговування, ви можете використовувати готовий пластиковий піддон. Його можна знайти у продажу окремо від комірок.

Етапи виробництва

Процес створення клітини поетапно передбачає такі дії:

 1. Ми починаємо з малюнка - на папері визначаємо початкові розміри деталей майбутньої клітки - піддону, стіни, дахів.
 2. Якщо готовий піддон не використовується, на початковому етапі потрібно це зробити. З дерева або фанери, використовуючи джигсову або пилору Сітка - така ж довжина, як і бік і висота 2-3 см. Четверта довга бічна смуга повинна мати меншу ширину, ніж інші три, щоб клітину можна було очистити. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 3. За допомогою клею застебніть основу піддону трьома сторонами (четверта буде встановлена ​​на останньому етапі). Приклейте сторони смуги, щоб встановити сітку на кожну внутрішню сторону боків. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 4. Розріжте бічні стелажі. Нам потрібні вісім літаків заданої висоти шириною близько 6 см.
 5. Закрийте стелажі парами у вигляді букви "g". Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 6. Використовуючи гнізда, вирізайте чотири стіни з сітки для майбутньої клітки.
 7. Ми позначаємо місце для отворів на бічних стінах сітки на бічних стінах сітки олівцем або ручкою. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 8. Ми озброїмо себе свердлими та дрильними отворами для підготовленого маркування. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 9. Ми вставляємо сіткові стрижні в готові отвори з обох боків. Таким чином, ми виконуємо дві довгі стіни. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 10. Ми приклеюємо бічні стінки в основу піддону.
 11. За допомогою молотка та нігтів ми побили дві горизонтальні смужки до верхньої частини довгих стін (кінець сітки повинен залишатися зовні).
 12. Мережа з нігтями, що залишилася четверта частина піддону, так що його верхня частина збігається з трьома іншими сторонами, а нижня-на 3-4 см над дном (зручно буде видалити сміття через отриманий проміжок). Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 13. Ми фіксуємо бічні стінки на зовнішній стороні піддону з горизонтальними смужками.
 14. Ми вставляємо два решти фрагментів сітки (короткі стінки клітини).
 15. За допомогою бічних смужок за допомогою нігтів ми фіксуємо сітку на внутрішній частині комірки.
 16. Ми переходимо до дизайну стелі. Ми згинаємо наклеюючі краї довгих стінки сітки в бік і фіксуємо їх на попередньо -задніми горизонтальними смужками, використовуючи конструкторський степлер. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 17. Серти три поперечні до довгих бічних дощок стелі - два вздовж країв клітини та одна в центрі.
 18. Ми згинаємось і фіксуємо за допомогою конструкційного степлера верхніх кінців сітки на двох залишків коротких стін. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 19. Ми переходимо до виготовлення верхніх дверей. Вона займе половину стелі. Відріжте фрагмент сітки потрібних розмірів і прикріпити його кінці з трохи, використовуючи конструкційний степлер до двох дерев’яних смужок (вони повинні розташовуватися з коротких боків дверей).
 20. Ми прикріплюємо меблеву петлю до однієї з дощок.
 21. За допомогою викрутки ми прикріплюємо другу половину петлі до підготовленого отвору на даху клітки, таким чином встановлюючи двері. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 22. Залишається утопити другу половину даху з сіткою - ми вирізали необхідний фрагмент сітки і прикріпили її навколо периметра до стелі клітини, використовуючи конструкторський степлер. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 23. Двері на стелі розроблені для власника. Використовуючи цей отвір, ви можете встановити та змінити укуси, а також інші аксесуари, розташовані всередині комірки. А папуга потребує видимих ​​і зрозумілих дверей на стіні. Це можна зробити з тієї ж сітки, попередньо розрізавши необхідний отвір у стіну за допомогою гнізлів і вставляючи в неї готові двері (найпростіше виправити її, роблячи петлі з стрижнів сітки і викопайте їх відповідно ). Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella
 24. Як заключний етап, ми робимо недолік лотка. Для цього підходить лист з волоконної дошки, і щоб зробити його зручним для його витягування, ви можете виправити поперечну смугу (профіль) на одній з його сторін. Вона закриє нижній проміжок між піддоном і сіткою, запобігаючи спробі папугу вийти. Як самостійно зробити та оснащувати клітку для папуг corella

Зроби cisto Celical: Відео

Звичайно, самостійна клітка для папугу не виглядає настільки елегантною, як готовою, а виробництво такого дизайну -це завдання, яке вимагає зусиль, навичок та наявності матеріалів. У той же час, якщо все зроблено правильно, надійно і сумлінно, пернатий мешканець у такому житлі відчуватиметься не гірше, ніж у дорогому клітці з магазину, адже головне для птаха - це не вартість будинку і Навіть різноманітні іграшки, які їх наповнюють, і увага та занепокоєння люблячого господаря.

Статии на тема
LiveInternet