Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тварин

Суть процедури

Упорядкування додому (і не лише домашніх) тварин - загальноприйнята практика в Європі. На жаль, у нас все ще є така процедура, як щось дике, непотрібне чи принаймні дивне. Як правило, такі маніпуляції проводяться лише тоді, коли необхідно відвезти домашнього улюбленця на кордон, і лише тому. Що набуває кота і що втрачає, а також його власник, разом із горезвісним чіпом?

Суть процедури

Чіпінг - це електронна ідентифікація тварин. Його суть полягає в тому, що крихітний чіп (мікросхема), що містить унікальний цифровий код, вводиться під шкірою вашого вихованця.

Дані, зашифровані в цьому 15-значному числі, вводять у спеціальну електронну базу і містять усе, що дозволяє однозначно «розпізнавати» свою кішку серед незліченних родичів.

Більше того, чіп містить інформацію не лише про саму кішку (порода, підлогу, прізвисько, дату народження, колір, тип вовни, окремі знаки, щеплення, хвороби та навіть фотографії), а й про власника (повне ім`я, адреса , інші дані, які власник хоче вказати).

Відразу після імплантації імплантату власнику видається документ (сертифікат реєстрації) з повною інформацією про процедуру, крім того, відповідна інформація вводиться у міжнародний ветеринарний паспорт тварини та сертифікована підписом ветеринара та клініки ущільнювати. Чіп супроводжує кота протягом усього життя, і унікальність коду зашифровано в ньому, гарантується сто років, тобто насправді це абсолютно.

Вам буде корисно читати про ,,,,

Для чого це

Якщо ми скажемо, що потрібно чіппінг, щоб ваша кішка не була викрадена, а втрата повертається, таке пояснення звучить не зовсім зрозуміло. Але насправді це те, що є головною метою процедури.

Люди довго спантеличувались, як позначити свої права на домашніх тварин. Перш за все, проблема, звичайно, стосувалася не стільки котів і собак, скільки сільськогосподарської великої рогатої худоби, оскільки викрадена корова - це серйозні втрати, а як довести, що у сусіда раптом було ваша буренка, якщо всі вони "на одному обличчі"? Для чого цеСпочатку проблему вирішували шляхом застосування стигми, приблизно так само з часом вони почали відзначати котів і собак, роблячи їх татуюваннями. Тим не менш, цей метод не можна було б назвати успішним з двох причин: по -перше, він недостовірний (легко підробляти стигму і татуювання, але, навпаки, його можна видалити), по -друге, це нелюдська (процедура досить боляче).

З винаходом у другій половині ХХ століття життя людства змінилося, зокрема, з`явилася можливість справді ефективної ідентифікації домашніх тварин.

Чи знаєте ви?Ідея імплантації мікроцирку під шкірою тварини з метою забезпечення її "ідентифікації" належить голландцям. Перші кроки в цьому напрямку були зроблені ще в 90 -х роках минулого століття, однак, така процедура була досить дорогою і була не доступною для всіх. Однак протягом 30 років у світі відповідні маніпуляції були перенесеними! - Щонайменше мільярд представників фауни, і ця цифра постійно зростає: лише в Німеччині близько 60 тисяч тварин щорічно проходить у Німеччині щорічно.

Детальний опис процесуАле якщо все зрозуміло з необхідністю ідентифікувати корову (він привів сусіда до суду, змусив його представити корову, спеціаліст розглянув інформацію від її чіпа - і злочин був розкритий), то те, як би чіп врятував від крадіжка домашнього улюбленця залишається незрозумілим.

Теоретично коти відколюються, щоб:

 • Знайшовши очевидно загублену тварину на вулиці, будь -хто міг зв’язатися з ветеринарною клінікою, де інформація про власника тварини та її «координати» буде розглянута за допомогою сканера. Як результат, повернення тварини до невгамовного власника не представлятиме жодної проблеми (не потрібно розміщувати рекламу по всій області без будь -яких гарантій, що вона натрапить на того, хто потребує);
 • Немає сенсу брати участь у крадіжці чи заміні елітних тварин (наприклад, під час виставки), оскільки ні він не зможе продавати чи виїхати з країни або юридично використовувати такої кішки для розведення та будь -якої поїздки до Ветеринар для іншої вакцинації пов`язаний з серйозним ризиком (якщо інформація про крадіжку тварини вводиться до реєстру, поставивши позначку "у список розшуку", викрадач буде легко викрити).

Плюси і мінуси котячих чіпів

Додатковою причиною Chipple може бути отримання інформації про захворювання тварин, щеплення тощо. П., Наприклад, у випадку переїзду на нове місце, зміна власника, втрата ветеринарного паспорта тощо. П.

Вищезазначене стосується добровільного поведінки електронної "індивідуалізації" свого вихованця, коли відповідне рішення приймається власнику.

Вам, мабуть, буде цікаво прочитати про те, як вибрати, як зробити свого вихованця зробити.

Існує певна причина в тому, що коли ми говоримо про побутову кішку "Двір звичайний", принаймні на території держав колишнього СРСР, в цій ідентифікації немає особливого сенсу: занадто мало, що,, Відкривши на вулиці таку пухнасту, хтось піде з ним до ветеринара, щоб перевірити наявність чіпа, і цей ветеринар матиме відповідний сканер під рукою. Заходи безпеки та безпекиСитуація відрізняється від чистокровних тварин, тут надія, що чіп колись буде «працювати», хоча вона ще невелика. Тим не менш, є два випадки, коли потрібно чіпінг. Перш за все, це стосується усунення кота за кордоном (а в деяких країнах навіть під час внутрішнього транспорту).

Важливий!На сьогоднішній день у світі немає єдиної бази даних, де вводяться дані про відбиті тварин. Інша справа, що більшість цих баз, що діють в Європі та США. Тому для завищення можливостей ідентифікації кота в глобальному масштабі не варті.

У цьому випадку мікросхема необхідна головним чином для того, щоб переконатися, що ця кішка щеплена проти сказу, тобто ми говоримо про суто санітарну безпеку. Крім того, наявність мікрочіпа в кішці вимагає окремих фелінологічних клубів при організації виставок.

Окрім захисту власника від крадіжок та заміни, мета визначення - це надійне вивчення якостей тварини, від результатів якої він залежить від отримання титулу чемпіонату, а отже, і відступу до використання та цінності кошенят. Чи можна знайти тварину чіпом?

Детальний опис процесу

Одним із головних аргументів проти Чіпінг є власник власника, який пошкодив свого вихованця та пошкодити його здоров’я. Насправді ці страхи абсолютно безпідставні.

Як виглядає чіп

Мікроцитура, імплантована кішкою або собакою для ідентифікації, поміщається в капсулу, яка важить трохи більше половини грам. Його розміри коливаються в довжину 1 см і шириною близько 2 мм (для порівняння два зерна рису, складені «ланцюгом», мають приблизно однаковий розмір і вагу).

Ми радимо вам прочитати про це,,,

Матеріал, з якого виготовлена ​​капсула, -це скло або кераміка з високим вмістом. Вони можуть бути в організмі живої істоти, не викликаючи імунної відповіді чи алергічної реакції в ній і не викликаючи її в будь -які інші побічні ефекти. Вартість процедури

Правила імплантації

Все дуже просто і виглядає як звичайна ін`єкція. Так само швидко і не болюче. Капсула з мікрочіпом вставляється котом під шкірою між лопатками за допомогою спеціального аплікатора, який навіть на вигляд виглядає як шприц. Він продається з чіпом і, звичайно, є одноразовим і стерильним.

Чи знаєте ви?Для кожної домашньої тварини за допомогою випробувань та помилок ветеринари «обмацували» найзручніші місця для імплантації мікросхеми. Собаки, як коти, вводяться в віях, коней - у потиличну зв’язку, корів і свиней - за вухом або до нижньої частини спини, козлів - в основу хвоста, птахів - у шию, рибу - у Залишив дорсальний плавник.

Після того, як введений мікроцирк призначений для роботи щонайменше на чверть століття, тому процедура завжди робиться лише один раз.

Місце майбутньої ін`єкції обробляється спиртом, потім шкіру на вікерах збирають у складку, голка аплікатора повністю вставляється під шкіру під кутом 30 градусів, тоді поршня шприца слід натиснути на зупинку Клацання почута. Потім голку витягують, і «муки» закінчуються. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тваринРазом із чіпом стандартний набір містить пластикову карту, на яку також застосовується вся інформація з мікроцирку, а також наклейка у ветеринарному паспорті з індивідуальним номером мікрочіпа для підтвердження процедури (лікар також входить до дати його поведінки).

Після Chipping ветеринар підтягує спеціальну електронну програму для введення інформації про відбиту тварину в одну базу даних.

Вікові обмеження щодо процедури не існують. Зазвичай він проводиться до кошенят разом із першою вакциною, тобто приблизно у віці двох місяців. Але ви можете відкинути дорослого кота.

Важливий!Якщо Chipping здійснюється з метою експорту кота за кордон, обов`язкова вакцина з сказу не повинна робити раніше, але після імплантації мікросхеми, інакше проблеми з виконанням документів та проходження через кордон можуть виникати в майбутньому!

Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тварин

Як читати

Інформацію з мікрочіпу можна вважати майже відразу після її введення. Для цього використовуються спеціальні сканери, і саме під впливом цього пристрою імплантат імплантатів під шкірою тварини оживає і починає передавати відповідний сигнал дуже слабкої сили, що не завдає шкоди здоров’ю "власник" будь -яким чином. Решту часу мікросхема, як правило, пасивний, він нічого не випромінює і, відповідно, не викликає звіра жодної стурбованості.

Ви можете прочитати інформацію з Microchip нескінченну кількість разів, під час процесу сканування пристрій не демагнетизований і не "сідає". Перші два читання вже проводяться в процесі впровадження імплантату: спочатку (щоб переконатися, що чіп працює), а потім після процедури (щоб переконатися, що вона була успішною).

Плюси і мінуси котячих чіпів

Коли чіпінг тварини є об`єктивною необхідністю, немає сенсу обговорювати плюси та мінуси такої процедури. Але якщо ви зробите це "для себе", наступна інформація допоможе вам прийняти правильне рішення. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тварин

Про чесноти

Присутність домашнього котячого чіпа:

 • збільшує ймовірність знайти свого улюбленого, якщо вона раптом загубиться (не забуваймо, що допитливі коти часто вистрибують у двері непомітно для власника, і тоді його не завжди можливо знайти);
 • Дозволяє однозначно довести право власності на вихованця у випадку його крадіжки чи заміни (звичайно, наявність конкретного «підозрюваного», якого зловмисник передає за свою кішку);
 • Сприяє збереженню інформації про маніпуляції, проведені стосовно кішки (операції, вакцинація тощо. П.), особливо якщо вас не "спостерігали" в одній ветеринарній клініці з добре встановленим обліком;
 • обіцяє мати одну проблему менше, якщо через певні життєві обставини вам раптом потрібно поїхати зі своїм вихованцем у довгу подорож, особливо в іноземній поїздці.

Крім того, імплантований мікрочіп не може бути не втрачений, ні пошкоджений, і інформація про нього не може бути змінена або підроблена. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тварин

Про недоліки

У цивілізованих країнах немає необхідності говорити про недоліки чіппінгу, оскільки вони, як правило, не є.

Але в суспільстві, що знаходиться на нижній стадії розвитку, є певні причини відмовитися від цієї процедури. Отже, імплантація мікрочіпу в тіло тварини з нами:

 • Він погано працює у зв`язку з елементарною відсутністю сканера для покриття інформації, зашифрованої в мікросхемі;
 • Занадто мало поширене, щоб розраховувати на обчислення власника загубленої кішки на чіпі, навіть дуже чистокровного;
 • Це пов`язано з ризиком встановлення незаконного або застарілого пристрою, який жоден сканер просто не підраховує, неінформацію в базі даних, а також інші помилки або шахрайські дії псевдо -метрів, в яких ідентифікація тварини в повному сенсі Слова насправді не буде виконуватися;
 • тягне за собою додаткові витрати, хоча і невеликі, але з урахуванням вищезазначених міркувань у деяких випадках просто непотрібні.

Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тварин

Чи знаєте ви?За словами Тассо, однією з найбільших баз даних, що відбиті тварини в Європі, лише його зусиллям вдається повертати десятки тисяч загублених котів і собак щорічно.

Заходи безпеки та безпеки

Чіпси не становлять небезпеки для тварин і не викликають їм неприємних відчуттів. Місце імплантації мікроцирку не болісне, в ньому не виникають ні набряки, ні пухлини.

Тим не менш, перед тим, як ввести капсулу під шкірою кішки, ветеринар повинен переконатися, що тварина абсолютно прохолодна. Також дуже важливо переконатися, що кішка не була забита раніше. Для цього достатньо провести пробне сканування.

Власники відкочених котів також повинні знати, що капсула, введена між лопатками, може рухатися під шкірою вашого вихованця. Зазвичай траєкторія такої міграції не перевищує пару сантиметрів і не приховає жодної небезпеки. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тваринВважається, що Вікерс є ідеальним місцем у кішці, щоб імплантувати чіп саме тому.

Але якщо місце не визначається дуже добре, а техніка введення недостатньо зберігається, ситуації можливі, коли спочатку введена капсула не знайшла «місця» одночасно.

Якщо ви запустили маленького кошеня, вам буде цікаво прочитати про це, а також,

Однак немає підстав вважати, що така ситуація є причиною паніки, це не впливає на продуктивність пристрою (за винятком того, що процедура сканування займе трохи більше часу, оскільки мікроцирку потрібно знайти під шкіра) і добробут домашнього улюбленця, швидше за все, для якогось мікрочіпа з часом буде "встановлений".

Чи можна знайти тварину чіпом?

І так і ні. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тваринТак, якщо:

 • Процедура проводилася правильно, а інформація про кота вводиться в базу даних;
 • Ця ж база даних має інформацію про те, що перевізник чіпа розшукується (або якщо кішку сканували спеціально, щоб дізнатись адресу власника та повернути її до втрати);
 • ПЕТ "зустрінеться" з пристроєм, який дозволяє розглянути питання про зашифровану інформацію від чіпа.

У всіх інших випадках - ні.

Важливий!На відміну від стійкої марення, мікрочіп не дозволяє знайти загублену або викрадену тварину через супутник або по -іншому, виключаючи прямий контакт засобів масової інформації зі сканером.

На жаль, це не може бути інакше. Ми вже з’ясували, що лише сканер активує мікросхему, решту часу пристрій не передає жодних сигналів і повністю інертний, саме ця особливість робить його повністю безпечною в структурі тіла живої істоти. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тваринСкептики домашніх тварин Чіпінг часто кажуть, що капсули за бажанням можна видалити, і покласти ще одну на своє місце. Звичайно, прийом проти брухту, з великим бажанням, ви, мабуть, можете. Однак це не так просто, як здається.

Перш за все, таке хірургічне втручання може здійснювати лише професіонал, і хороший лікар цінує його репутацію.

Перевірте рейтинг найбільш котів котів.

Крім того, на відміну від введення імплантату, його видалення неминуче залишить шрам на шкірі "пацієнта", і в суперечливій ситуації (якщо ми говоримо про дорогу тварину), сама присутність такого шраму серйозна доказ. Таким чином, незважаючи на те, що на практиці існує певний ризик.

Вартість процедури

Говорячи про те, скільки кота чіпає, потрібно враховувати два фактори: вартість самої чіпа та вартість обслуговування ветеринарної клініки. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тваринКотячі чіпси різні. Вони відрізняються між собою за пам`яттю, електромагнітною частотою, наявністю або відсутністю можливості введення додаткових даних. Крім того, матеріал, з якого виготовлена ​​капсула, також може бути різним. Все це впливає на остаточну вартість пристрою.

Важливий!Під час виїзду на кота за кордон, обов`язково укажіть, який пристрій повинен бути імплантований домашнім улюбленцем відповідно до вимог прийому сторони (а також країни експорту), оскільки якщо сканер, розташований на пункті пропуску, не враховує Відповідна інформація від чіпа, ви не зможете перетнути кордон.

Що стосується імплантаційних послуг, вони також можуть сильно відрізнятися залежно від врегулювання (в установах столиці зазвичай вищі), а також від статусу клініки.

В Росії

Середня ціна чітації в Російській федерації коливається від 750-1500 рублів. Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тварин

В Україні

В Україні ця ж процедура коштуватиме від 150 до 350 грівніасів. Для порівняння: У Німеччині в Чехії слід викласти щонайменше 45 євро - з 20 євро і вище, тобто в Європі це "задоволення" коштуватиме багато разів дорожче.

Підведемо підсумки. Незалежно від того, чи потрібно скапити кота, кожен власник визначає себе. Випадки, коли потрібна така процедура, сьогодні є одинокими.

Але незалежно від того, чи змушені ви проводити електронну ідентифікацію свого вихованця чи робити це добровільно, ви завжди повинні дотримуватися таких правил:

 • Зверніться до спеціалізованої клініки з хорошою репутацією;
 • Переконайтесь, що Microchip відповідає прийнятому міжнародному стандарту;
 • Запитайте у лікаря, в якій базі даних інформація буде введена з чіпа (якщо це власна клінічна база, в процедурі немає сенсу, ми повинні говорити лише про міжнародні пошукові системи);
 • змусити лікаря сканувати чіп з вами до і після його введення (якщо в клініці немає сканера, про що говорити про що);
 • Через деякий час після процедури незалежно перевіряйте наявність інформації про вашу тварину у відповідній базі даних (сайт розповість спеціалісту в клініці).
Чи потрібно вам чіпляти свою кішку і що принесе електронну ідентифікацію тваринТільки за умови цих запобіжних заходів ви можете припустити, що ви зробили все, щоб захистити свого вихованця від втрати або заміни за допомогою електронної ідентифікації. Нічого кращого, ніж чіппінг, для цього людство сьогодні не придумало.

п’ятнадцять

Статии на тема
LiveInternet