Степ агама

Степ -Агам (Агама Сангінолента) - Центральні Азії ящірки з величезної родини Агамов. Важко не помічати їх і не плутати нікого: у своїх місцях існування вони часто стикаються з людиною і навіть закривають його близько до себе, дозволяючи собі вважати себе всією своєю славою.

Як виглядає степова Агама?

Це середньо розміщена ящірка: загальна довжина її тіла не перевищує 30 см, і більше половини падає на хвіст.

Тіло вульцет, покритий одним з іншого, як плитка, ромбічні ребристі лусочки. Голова відносно велика, висока, із закругленою мордою, а також покрита невеликими лусочками. Перехоплення шийки матки сильно виражається, ще більше підкреслюючи розмір голови. З боків задньої частини голови та шиї, у вигляді шипів є лусочки, щити його передньої частини утворюють виражений кан. За очима стоїть вушна, в глибинах якої є барабанна мембрана.Її кінцівки потужні, з розвиненими кігтями. Клетки лап допомагають їй підніматися на дерева та чагарники, валуни та побутові будівлі. З ними вона також може ефективно захищати себе, якщо виявиться захопленою. Але його головний захист - це рот із поважними зубами, серед яких виділяються розвинені ікла.

Доросла людина може досить значно вкусити людину. Якщо їй вдасться чіплятися за живу плоть, вона стискає зуби і не розбиває їх тривалий час.

Молоді ящірки зверху пофарбовані у світло -сірий, і згідно з основним фоном, поперечні нерівні темні та легкі смуги та плями різних розмірів рівномірно розташовані. Нижня сторона тіла світло -сіра. Самці мають більш темне горло і груди.

Дорослі агами, як і більшість безлюдних рептилій. Але це лише в спокої і при низькій температурі. Якщо тварина сильно нагрівається на сонці, а також через переляк або нервове хвилювання, непомітні забарвлення змінюються вражаюче: горло, сторона, груди, живіт та кінцівки самців стають чорними та синіми, а яскраво -сині плями, хвостик також з’являються на сірий фон спини. Він стає яскраво -жовтим. У цьому кольорі самці - це вражаюче видовище!

Як виглядає степова Агама?
Тож самця степової агами можна пофарбувати

Жінки під впливом вищезазначених факторів також змінюють колір, але це трохи скромніше. Загальний фон стає синювачим або зеленувато-сірим, плями на спині помаранчеві, а хвіст-світло-жовтий.

Зовні Агама створює враження про щось грубу: і справді, якщо ви підбираєте її в руках, ви можете відчути, як це важко і колюче.

Місця існування

Степ Агама можна зустріти в Центральній Азії та Казахстані, Афганістані, Ірані, північно-західному Китаї. У Росії він відомий у східній Кіскаукасії.

Ці ящірки живуть у Сенді, Глині та Скелястих пустелях та напівсертах. Особливо багато з них там, де ростуть чагарники. Вони також зустрічаються в Скелястих ущелинах, на соляних болотах, на сухих руслі. Оселившись уздовж околиць поселень та узбіччя дороги, вирушайте на оброблювані землі - поля, сади, бахчі.

Життя та поведінка степу Агами

Ящірка веде щоденний спосіб життя. Вона дуже тепла, і віддає перевагу температурі повітря до +30 - +35 ° C. Однак гаряча погода змушує або ховатися в отворах, або використовувати інші методи для перегріву, наприклад, піднімаючись на кущі та інші висоти (температура повітря на висоті приблизно на 1 метр на кілька градусів нижче, ніж у поверхні Землі). Крім того, тут ящірка дме вітер. Щоб збільшити тепловіддачу, Агама поширює рот і стирчить язик. Кущі також використовуються як спостереження: високий над землею, рептилія ретельно переглядає оточення.

Кавказький Агамі веде сидячий спосіб життя. Кожна доросла ящірка займає досить обширну територію - кілька сотень квадратних метрів, за якими вона йде дуже рідко. Самці охороняють свою змову від інших самців, але молодим людям та жінкам дозволено вільно рухатися своїми володіннями.

Ці ящірки добре піднімаються уздовж чагарників, швидко проходять уздовж будь -якого підкладки, тоді як тіло зберігається на витягнутих ногах і тримаючи хвіст на вазі, а також спритно піднімаються на стіни будівель. Коли рептилія тікає, він робить це з ударом, торкаючись усе на своєму шляху.

Спостерігаючи за своєю територією, чоловік періодично розчавлює і киває головою. На думку вчених, ці кивки є давньою формою сигналу, демонстраційна поведінка ящірок. Агама може кивати при погляді на небезпеку, зустрічаючись з шлюбним партнером і навіть при погляді на велике виробництво.

Коли двоє чоловіків зустрічаються, вони обмінюються демонстрацією киває і зазвичай розходяться. Але іноді трапляються сутички. Розлючення супротивників стають схожими на маленьких драконів: вони випрямляють мішок для горла, відкривають рот, піднімаються над землею, зігнуть спину, надути тіло. Вони роблять це для того, щоб продемонструвати розмір свого тіла та деморалізувати противника. Кожен з самців намагається стояти збоку перед обличчям іншого, і оскільки обидва не можуть цього одночасно робити, вони рухаються по колах деякий час, залякуючи один одного. Один із суперників, дійсно оцінюючи свої можливості, може просто втекти, але якщо обидва вирішили піти до кінця, виникає бій: ящірки чіпляються один за одного, обмінюються укусами в різних частинах тіла.

У другій половині дня степові агам, як правило, розташовані на гілках чагарників, але вночі вони ховаються в притулках, які вони зазвичай служать норим гризунів. Іноді вони копають отвори самостійно, вибираючи місце біля основи каменів або між корінням куща.

Агами зима в норах інших тварин, в основному жеребців, а також у глибоких тріщинах і в поглибленнях у землі. Залежно від зони розповсюдження, вони їдуть до зимування в кінці вересня - жовтня і виходять з нього в середині -люті - на початку квітня.

Дієта

Основою дієти степових агам є комахи. Це в основному великі жуки і прямі - вони хапають їх щелепами і кусають їх потужними зубами. Наприклад, з маленьких комах, мурашок пустелі, вони також не відмовляться - вони хапають їх липкою язиком.

Місця існування


Агама належить до слідів. Вона ніколи не підкрадається, і помітила потенційну здобич зі свого спостереження, вона кидається з швидкістю блискавки. Іноді рептилія намагається схопити літаючу комаху, але це занадто масивно і незграбно для цього. Якщо черевик до здобичів був успішним, то вона негайно їсть його і повертається до свого колишнього місця.

Іноді агам їсть рослинні продукти - укуси квіти та свіжі пагони деяких трав.

Продовження роду

Шлюбний сезон Агама падає навесні. Доглядаючи за обраним, самець демонструє її розмір тіла, надуває гортані, стовбур та піднімаючи тіло над землею.

На початку літа самка робить одну -дві кладки, в кожному з яких є від 6 до 18 яєць. Яйця правильної еліптичної форми, завдовжки до двох сантиметрів і близько одного сантиметра, покриті шкіральною оболонкою. Їх самка кладе його в пухку ґрунту, в якій вона витягує спеціальну норку. Щоб замаскувати розташування потомства, воно давно і ретельно надає підкладку під час будівництва гнізда.

Молодший з’являється до кінця літа, після 50-60 днів інкубації. Новонароджені мають довжину тіла 3-4 см, хвостик-6-7 см. Підходячи на поверхню, дитинчата висушуються, а потім розкидаються.

З перших днів життя вони сміливо захищають від будь -якої небезпеки. Якщо ви дотягнетесь до них, вони агресивно мчать на це, підстрибуючи, набрякають горло і широко відкритий рот.

Вони дуже мобільні та їдять інтенсивно, щодня збільшуються на 0,5-1 мм. Вони досягають статевого дозрівання на третьому році життя.

Вороги степового агамаса

Ці ящірки мають багато серйозних ворогів. Вони полюють день і нічні птахи, змії, корсак та лисиця. Тому в природі існує багато корумпованих агам - з шрами, пошкодженими кінцівками, зламаними хвостами. На щастя, вони дуже наполегливі: навіть серйозні рани дуже добре їх зцілюють, а ящірки -інваліди продовжують успішно полювати та розмножуватися, а також здорові.

Агами страждають не лише від хижаків: ці рептилії, які не бояться близькості, часто вмирають під колесами автомобілів.

Зміст степових агам у тераріум

Часто степову Агаму зберігають як домашню тварину. Йому потрібен горизонтальний тераріум, мінімальні розміри яких - 50х40х30 см. Температура в точці нагріву повинна бути 30-35 ° C протягом дня та 22-25 ° C вночі, фонова температура відповідно 25-28 ° C та 18-20 ° C. День SVET Тривалість-12-14 години.

Терарій повинен бути прикрашений сухими гілками, на яких буде сидіти рептилія. Як ґрунт, пісок використовується з шаром № 10 см із зволоженням знизу. Притулки також потрібні - у холодному куті притулок обладнаний у вигляді печери з плоских каменів або корчів.

Окрім комах, степові агам годують соковитою плоттю фруктів та овочів.

В принципі, ці ящірки можна зберігати в групах: 1 чоловік на 1-2 самки. Оскільки Agams є територіальними, ви не можете містити дорослих чоловіків в одному терарії.

Статии на тема
LiveInternet