Опис трав'яної жаби з червоної книги

Опис тварини

Жаба належить до загону нетерплячої земноводного, сім`ї реальних жаб, систематики: тип трав`яної жаби. Поки він знаходиться в стані пуголовків, дихання відбувається за допомогою зябра.

Потім розвиваються її легені, і земноводні починають вдихати повітря. Е -земноводці дихають вологою шкірою і безпечно переживають зимовий період під водою.

Опис тварини

Трав`яна жаба - рідний рід справжніх жаб. Тварина має середній розмір, має тип типових жаб. Не належить до небезпечних, отруйних поглядів.

Трав`яна жаба в червоній книзі

Як виглядає

Емптеріальний зовнішній вигляд виглядає як гостро -сердечна жаба, але вона має характерний для більшого вигляду, з німим обличчям і присіданням. Коричневі очі прикрашені чорними горизонтальними зіницями.

Прозорі очі внутрішнього століття захищені, коли він знаходиться в ставку. Барабанні мембрани, пофарбовані темно -коричневим трикутником. Між головою та тілом є привушні залози (свинка).

Цікаві факти про тварину

Види належать до хребетних, основою скелета є хребет, в якому чотири відділи:

 • шийка;
 • стовбур;
 • сакральний;
 • хвіст.

Шкіра слизька і гладка, завжди м’яка, не зазнає кератинізації. Темний живіт прикрашений "мармуровим" візерунком. Туберкульб на п`яті низький.

Самки відрізняються від чоловіків, вони великі. У період весілля горло у самців стає синім. Перші пальці на передніх лапах поділяються на чотири чорні шорсткі горбики.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Трава жаба не боїться зимового холоду, тому вона прокидається набагато раніше, ніж інші типи земноводних. Але складніше пережити тепло і мокре повітря.

Колір різний. Це залежить від середовища проживання земноводного, а іноді:

 1. сірий;
 2. коричневий;
 3. коричневий плямистий.

У самців колір темніший. Іноді є альбінос, очі якого яскраво -червоні. Інші земноводні під час розмноження змінюють колір синього кольору. Дорослий досягає 10 см. В середньому він має вагу - 22,7 г.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Сорти

Окрім трави жаби, тип земноводних озера та ставка належить до родини жаб.

Озера

Lynchny Frog - найбільший представник земноводних. Досягає довжини 17 см. Колір зелений, оливковий або темно -коричневий. Дно відрізняється жовтим плямистим кольором.

Вона є представником жителів водойм, хоча вони часто рухаються з води до відстані до 20 м. Майже весь день знаходиться у воді або на березі. Вночі починає полювання в заростях водою або на суші.

Гордий

Горді, або різкі жаби мають велику кількість жителів нашої фауни. Вони невеликі, довжина тіла - 78 мм. Колір спини коричневий або сірий, прикрашений темними малюнками.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Живіт має білий або жовтуватого. Мармуровий візерунок розгортається на білому горлі. Загальне забарвлення залежить від погоди, у сонячну погоду колір стає набагато легшим.

Гостра земноводна людина проводиться майже весь час на суші, живлячись різними безхребетними. Вони єдиний тип безволосих земноводних, які можуть жити в тундрі.

Характер і спосіб життя

Прохолодні ночі в земноводних скорочуються. З настанням сутінків і ночі активність збільшується, а в дощову вологість вона активна в денний час і вдень. Це стає найбільш активним вночі з 23 до 2 годин, найменш активним - близько 11 годин.

Спосіб життя веде відокремлений. Літні витрачаються на суші, можна зняти з води на значну відстань. Це прісновода, не може бути в солоній воді. Навіть у солоній (до 0,07% солі) вода живе не більше дня.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Вони розробили сутінки-нову діяльність. У другій половині дня їх засмічують у кущі, під камінням, товстою вологою травою, в аркушному підстилці. Тісно притиснуті до землі і довгий час заморозити. Під час полювання тіло нагрівається, збільшуючи на 2,5 ° C вище температури повітря.

З настанням холодної погоди до - 6 ° С закінчується його діяльність, земноводні починають групуватися навколо майбутнього місця зимування, вони вибирають місця:

 • Болотисті райони поблизу водойм;
 • прибережні канави;
 • зарості осоки;
 • Вздовж узбережжя річок.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Що їсть

Їжа залежить від середовища проживання. Дорослий їсть безхребетних комах. Основна перевага надається:

 1. літати;
 2. жуки;
 3. гусениці;
 4. комарі;
 5. мурахи;
 6. равлики;
 7. глисти;
 8. ракоподібне;
 9. Мультикапони.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Їжа визначається за допомогою очей, уважно стежить за потенційними жертвами. Потім вилучення липкого язика захоплює екстракцію. Дієта влади під час змін життя:

 • Дорослі - хижаки;
 • Тадпери достатньо водоростей та деяких рослин.

Восени вони їдять багато кормів, готуючись до зимової сплячки.

Де він живе

Ареал розповсюдження земноводних - всієї Європи. Він розташований у країнах Скандинавії, магістрів Північні території. У Росії живе від європейської частини до берега Білого моря, східні кордони простягаються вздовж річки Іртиш, Південь захоплює регіони Волги. Він також зустрічається в Англії.

Поселяється майже в усіх біотиках, але велика популяція виявляється в хвойному, листяному, змішаному лісі. Живе поруч із людиною, оселившись на полях, садах, садах, парках. Знайдено високо в горах до 3000 м.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Репродукція

Основний тип земноводного проводить головний час далеко від ставу, але завжди повертається в місця, де вона народилася, щоб віддати життя новому поколінню.

Жаби надсилаються до водосховища для викладання ікри в березні. Прагнучи розширити свою сім`ю, вони виїжджають з будинків, подолають великі відстані та всілякі перешкоди.

Навесні самці роблять шлюб. У цей період на передових лапах з’являються «шлюбні мозолі», які тримають самку під час спаровування. Самець піднімається на самку спину, сильно натискаючи на неї. Пара знаходиться в цьому положенні до часу осадження ікри та запліднення.

Яєчна кладка здійснюється в прохолодній воді з температурою від +5 до + 15 ° C. Трапляється, що на поверхні ще є крижані скоринки. Розповсюдження триває від 2 до 10 днів.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

У місцях "весілля" це не шумно, самці називають друзями з короткими сигналами, голосом, схожим на бурчання. Під час їх співу надувані кульки з’являються в куточках рота - резонатори. Вони покращують звук.

Після закладання кладки жінки поспішають у водоймі та повертаються до постійного середовища проживання. Самці залишаються чекати наступної ночі та наступного друга.

Затоплюючі особи покладаються в кладку до 1400 яєць. Пуголовки народжуються через 10 днів. Через деякий час їх хвіст зникає. Розвиток відбувається протягом трьох місяців.

Тривалість життя становить 6-7 років.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Природні вороги

Трав`яні жаби мають багато природних ворогів у дикій природі. Їм потрібно захистити від:

 1. їжаків;
 2. тхори;
 3. Барсуков;
 4. змії;
 5. сови.

Хижаки, як тонка шкіра земноводного та відсутність будь -якого "хімічного захисту", він має. Дорослі люди їдять: береги, яструби, сови, ворони, гадюки. Іноді навесні вони стають здобиччю вовків.

Пуголовки стають здобиччю риби, качок, саламандрів та багатьох водних комах. Ікра жаби - це їжа для птахів: сіра качка, тріщина, лицарі.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Людина приписується ворогам жаб - на багатьох тисячах тестів вони трактуються як експериментальні тварини.
У деяких країнах їх їдять, вважаючи їх смачною стравою.

Зимування

Зазвичай в одному місці зібрані до двох десятків зимових вигинів: самці, самки, молоді тварини. Молоді люди зимують на два тижні пізніше, ніж дорослі люди. Спати майже 155 днів.

Дорослі можуть витримати гіпотермію організму до -0,8 ° C, молоді -1,1 ° C. Для зимування вони віддають перевагу:

 • Дно водойм;
 • нависні береги;
 • зарості рослин;
 • протічна вода;
 • Каміння.

Для трав`яної жаби, нефригуючі річки з швидким потоком і невелика кількість каменів, ровів і шовковистих болота є кращими.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Для зимування безволоски приймають сидячу позу, натисніть задні ноги під собою, а передня частина вивернулася і закриває голову. "Руки" набувають яскраво -червоного кольору.

Під час зимування під водою, безволосих іноді рухається. Суворі морози, що досягають дна водойми, можуть спричинити загибель зимових земноводних. В екстремальних умовах жаби можуть занурюватися в стан анімації і не бути активними протягом декількох місяців.

Трав`яна жаба в червоній книзі

Трав`яна жаба вводиться в Червону книгу Москви та регіон. З точки зору статусу, він присвоюється третій категорії, є вразливим виглядом із зменшенням числа.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Основні причини вимирання

Погляд різко зменшується. Причини вимирання:

 1. Малювання болота.
 2. Перевезення зрілого заплавного лісу.
 3. Забруднення Землі з пестицидами та миючими засобами.
 4. Клімат -аридизація.
 5. Смерть багатьох осіб під колесами транспортних засобів.

Нинішня ситуація з населенням

Кількість у невеликих ділянках його середовища проживання стає низькою і навіть критичною. Більше населення, що складається з сотень особин, зберігає кількість лише в деяких найменш уражених різанням та осушенням лісів. Велика шкода населення завдає негативного впливу міського середовища.

Опис трав'яної жаби з червоної книги

Необхідні заходи захисту

Для збереження форми необхідно провести ряд подій:

 • Постійно стежити за типом земноводного. Визначте водойми, де жаби успішно поширюються та запобігають забрудненню цих резервуарів.
 • Розробити та впроваджувати заходи щодо запобігання загибелі ікри жаб та пуголовків.
 • Відновити лісову та лугову рослинність поблизу водойм.

Цікаві факти про тварину

 1. Трав`яна жаба має сильні задні кінцівки, які допомагають йому стрибнути.
 2. Шкіра може змінювати колір, коли існує небезпека.
 3. У шлюбний період дорослі не їдять їжу.
Статии на тема
LiveInternet