Акваріумні креветки: сорти та умови затримання


Акваріумні креветки не менш популярні, ніж рибні або водні рослини. Прозорий контейнер з цими членистоногами стане чудовим оздобленням інтер’єру, але перед тим, як запустити їх, потрібно розібратися, наскільки складно їм потрібно догляд. Це багато в чому залежатиме від набутого типу, тому початківцям та досвідченим власникам краще придбати різних представників членистоногих.

Загальний опис
Акваріумні креветки існують різні типи та складність вмісту, тому краще їх краще вивчити перед покупкою

Загальний опис

Хоча для акваріума є багато видів креветок, всі вони мають загальну особливість - однакову структуру тіла. У них добре розвинений хвіст, очі з великим кутом огляду, довгими вусами, які виконують функцію дотику. Замість кігті у них є три пари нігтів, які виконують рухову функцію. Все тіло покриває шар ходу. Крім того, самки зазвичай майже в півтора рази більше, ніж чоловіки.

У всіх інших аспектах ці членистоноги не схожі один на одного. Вони відрізняються за походженням і належать до певної родини, за розміром, кольором та навколишнім середовищем. Тому вирізняються кілька видів креветків акваріумів. Деякі не потребують особливої ​​обережності, тоді як лише досвідчений заводчик може містити інших.

Типи для початківців

Для тих, хто вперше запускає креветки, краще звернути увагу на привабливих, але невибагливих представників, яким не потрібно створювати особливі умови життя. Сюди входять такі сорти:

 • Вишня-яскраво-червоний колір тіла, добре вкорінюється в обмежених умовах невеликого акваріума.
 • Креветки для млинців мають синій колір і невелику довжину тіла 2-2,5 см, він швидко розмножується.

  Типи для початківців

  Вишневі креветки ідеально підходять для невеликого акваріума

 • Жовтий відповідний колір має довжину 2,5–3 см.
 • Зелений, на відміну від попередніх видів, має трохи більший розмір (3–3,5 см) і множиться повільніше.
 • Білі перлини-індивіди сірувато-білого кольору довжиною 2-2,5 см. Жінок від самців можна відрізнити наявністю яєчників, які чітко видно в прозорому тілі.
 • Синя перлина має такий же розмір, як і білий представник, але її колір цікавіший. З гарним настроєм і добре, що це синій, у випадку їх погіршення, відтінок дуже блідий.

Усі ці види є неагресивними і не викликають неприємностей для їх власника.

Для досвідчених заводчиків

Якщо вам вдалося успішно впоратися з невибагливими істотами, ви можете спробувати почати креветки, які потребують більш уважного ставлення. Наприклад, один із цих типів:

 • Червона -на. Тіло цих 3-4-Центрових членистоногих є напівпрозорим, а ніс має яскраво-червоний колір. Розводити їх трохи складніше. Незважаючи на успішну адаптацію дорослих до життя у прісній воді, для личинок все ще є солоний. Цей вид може бути не лише прикрасою акваріума, але й принести практичну користь, наприклад, для боротьби з небажаними водоростями.

  Для досвідчених заводчиків

  Червоні креветки мають прозорий тіло і довгий червоний ніс

 • Амано. Напівпрозорі сіро-сині або світло-зелені креветки розміром 4-5 см. Відчуває себе добре в компанії з 10 родичів. Личинки також розвиваються лише в солоній воді.
 • Арлекін. Дуже яскравий вигляд, в кольорі якого є чорні, червоні та білі кольори. Представники дуже невеликі - від 0,6 до 1,2 см. Вони поширюються дуже повільно.
 • Кардинал - це також дуже яскравий сорт, люди мають довжину тіла 2 см. Що стосується кольору, то це різні відтінки червоного з білими крапками вздовж тіла.
 • Червоний кристал. Креветки мають яскравий колір і розмір 2,5–3 см, він швидко розмножується.

Такі декоративні креветки потребують професійної допомоги під наглядом досвідченого акваріуміста. Для їх обслуговування потрібна спеціальна обробка ґрунту та встановлення системи зворотного осмосу.

Основні умови затримання

Креветки в акваріумі вимагають належного догляду. Щоб забезпечити це, ще до придбання членистоногих, вам потрібно підготувати свій будинок і подумати про те, що їм знадобиться для комфортного життя в майбутньому.

Вибір акваріума

Для креветок потрібно вибрати ємність відповідного обсягу, де кожен представник складе близько 0,5 літра води. Звичайно, деякі види нормально відчувають себе в більш обмежених умовах, але достатній простір стане ключем до мирного співіснування сусідів.

Основні умови затримання
Обчисліть об`єм акваріуму на основі кількості креветок. Для кожної креветки 0,5 л води

Форма контейнера має першорядне значення, але для початківців буде зручніше піклуватися про прямокутний широкий бак, який легко очистити. Вам все одно потрібно не забути закрити здатність кришкою, щоб уникнути стрибків через своїх жителів.

Оптимальним рішенням було б креветки, тобто спеціальний акваріум, де будуть врегульовані лише членистоноги. Якщо риба житиме в одній якості, полювання на невеликі креветки неминуче, тому їм знадобиться велика кількість притулків, таких як пейзаж, каміння чи мох.

Підготовка води

Членистоноги більш чутливі до характеристик води, ніж риба. Зазвичай вони почуваються добре при температурі від 20 до 28 градусів Цельсія. Якщо температура підніметься до 32 градусів - вони загинуть. Якщо це зменшиться до 15, вони припинять розведення та втратить рухливість, але смертельної загрози немає. Попередня поведінка швидко відновлюється при приверненні рідини до нормальної температури.

Для невибагливих креветок ви можете взяти найбільш звичайну водопровідну воду. Це навіть добре, якщо у неї трохи підвищена жорсткість, оскільки снаряди будуть побудувати з елементів клін -креветок. Але занадто жорстка вода буде незручною і припинить розведення.

Сумісність з рибою
Більшість креветок почуваються добре у воді 20-28s

Більш вимогливими істотами знадобиться вода з майже нейтральною рН та нульовою жорсткістю. Це досягається шляхом проходження рідини через встановлення зворотного осмосу. Після цього потрібно буде додати спеціальну сіль до води для комфортного життя креветок.

Перед наповненням акваріума вода повинна стояти і досягти кімнатної температури. Ви можете змінювати рідину лише раз на тиждень, кидаючи 1/5 своєї частини та замінюючи свіжу.

Необхідне обладнання

Що стосується обладнання акваріума, то спочатку вам знадобиться компресор, оскільки великій кількості креветок може бракувати кисню.

Поселення до акваріума
Якщо креветки багато, вам обов`язково потрібен компресор у акваріумі

Системи фільтрації зазвичай встановлюються в акваріумах, де живуть членистоноги та риба, щоб креветки могли обійтися без цього. Але якщо жителів є багато, а рослини мало, то краще придбати зовнішній каністра або внутрішній губковий фільтр. Щоб маленькі креветки там не смоктати, вам потрібно буде поставити губку на пристрій трубі.

Зарахування ракоподібного необхідного для утворення щоденних біологічних ритмів. Крім того, ви не можете обійтися без легких акваріумних рослин. Для цього люмінесцентні або світлодіодні джерела добре підходять. Вони працюватимуть ефективно та економічно, а також нагрівання води не відбудеться з ними.

Щоб підтримувати бажану температуру, вам доведеться отримати обігрівач. Краще, якщо він оснащений термостат, який підтримує задане значення. Але ви не завжди можете повністю довіряти пристрою, тому іноді вам потрібно контролювати температуру, встановлену ним за допомогою термометра.

Якщо є спекотні дні, і вода в акваріумі сильно нагрівається, вам потрібно буде встановити вентилятор або холодильник, який зменшує температуру до прийнятних значень.

Витра. Для цього ви повинні ретельно сифити грунт.

Відповідне харчування

Їжа є важливим моментом вмісту акваріумних креветок. Вони їдять все: Схід водоростей, корм для риби, листя рослин. Але їм також потрібно давати варені овочі або спеціальну їжу, придбану у зоомагазині. В останньому випадку потрібно звернути увагу на композицію. Він повинен містити кальцій, необхідний для побудови оболонки. В іншому випадку креветки можуть почати їсти власну оболонку.

Поширені помилки
Заморожена артемія підходить як корм для креветок

Хороший вибір - заморожена їжа, виготовлена ​​з кровних черв’яків, артемії або навіть м`яса тріски.

Частіше 1-3 рази на тиждень члени членистоногих не потрібно годувати, оскільки вони все одно будуть їсти рослини в акваріумі, а посилене харчування може завдати їм шкоди їм. Крім того, в природі вони часто проходять без їжі протягом 7-10 днів.

Правила розведення

Розповсюдження відбувається, коли самка досягає статевого дозрівання. У цей час вона починає виділяти ферменти, які приваблюють самця. Він запліднює яйця, які з’явилися під її хвостом, і після 4-6 тижнів з них з’являються личинки. Як тільки вони покинуть ікру, вони негайно зможуть їсти самостійно і, як правило, ведуть спосіб життя, характерний для дорослих.

Але для цього процесу потрібно створити умови для спаровування. Досягнення статевого дозрівання самки може бути прискорене, частіше замінюючи воду свіжої. У цьому випадку креветки швидше трапляються, що передує вивільненню феромонів.

Акваріумні креветки: сорти та умови затримання
Матерія Фрай негайно веде незалежний спосіб життя, як дорослі

Після успішного запліднення вам потрібно бути більш уважними до характеристик води. З будь -якими несприятливими факторами самка може кинути ікру, і нове покоління не з’явиться.

Слід мати на увазі, що до 40 нових личинок може з’являтися за один раз, але перенаселення зазвичай не відбувається, оскільки через відсутність місця та їжі великі люди починають їсти невеликі, тим самим регулюючи їх кількість.

Сумісність з рибою

Якщо немає бажання запускати окремі креветки, ви можете зачепити членистоногих до равликів або невеликої неагресивної риби. Креветки нормально поєднуються з наступними поглядами:

 • мікроселенці;
 • Гуппі;
 • Печива;
 • Неони;
 • Родостомос.
Акваріумні креветки: сорти та умови затримання
Неонова риба може стати добрим сусідом для акваріума креветок

Однак навіть ці риби будуть зацікавлені занадто маленькі сусіди, а деякі креветки все одно будуть їсти. Цього можна уникнути, якщо зачепити досить великі членистоноги до маленької риби, щоб вони не проковтнули їх.

Варто пам’ятати, що є види, які негайно їдять нових сусідів незалежно від їх розміру. До них відносяться:

 • Барбус;
 • Боротьба з рибою;
 • cichlids;
 • човни;
 • Скаляри.

Жодна притулки не заощадить від хижацьких та великих креветкових риб.

Акваріумні креветки: сорти та умови затримання
Скаларі не можна влаштовувати на креветки, креветки будуть з`їдені

Поселення до акваріума

Отже, готується ємність до креветок. Але тепер виникає питання, як перенести нових жителів до акваріума і в той же час не спричиняти стресу через різку зміну умов.

Для того, щоб врегулювання було успішним, вам потрібно дотримуватися таких правил:

 1. Придбати молодих представників. Багато хто не хоче брати молодих креветків через те, що вони мають тьмяний колір, але це неправильно, оскільки колір розкриється, коли вони старіють. Чим старший за членистолітону, тим складніше йому адаптуватися до нових умов.
 2. Потрібно транспортувати креветки в поліетиленовий пакет або контейнер з водою та рослинами рослин.

  Акваріумні креветки: сорти та умови затримання

  Креветки Migit до нового акваріума, разом з водою, в якій вони були

 3. Переміщення членистоногих до нового контейнера необхідно разом з рідиною, в якій їх транспортували.
 4. Далі вам потрібно поступово додавати воду, приготовану заздалегідь до акваріума і подивитися на поведінку креветок. Якщо все спокійно, ви можете додати рідину до потрібного обсягу. Якщо членистоноги починають згинатися або поспішати, ви повинні змінити параметри, наприклад, візьміть більше захищеної або теплої води.

Таким чином, повільно і слідуючи за свердловиною нових домашніх тварин, ви можете успішно заповнити їх до нового місця проживання.

Поширені помилки

Ті, хто вперше вирішив почати креветки, часто стикаються з певними труднощами. Їх домашні тварини хворіють або навіть вмирають, хоча, здавалося б, все було зроблено правильно: акваріум був обраний, вода та їжа готувались, все необхідне обладнання було придбано.

Акваріумні креветки: сорти та умови затримання
Акваріумні креветки можуть зашкодити і померти занадто застійною водою в акваріумі

Річ у тім, що маленькі членистоноги дуже чутливі до різних компонентів навколишнього середовища. Власник повинен знати, що наступні фактори згубні для них:

 1. Недостатньо захищена вода. Свіжа рідина, в якій мікрофлора ще не встигла розвиватися, руйнівна для креветок, тому до того, як перша наповнення води повинна стояти в темному місці кілька тижнів.
 2. Тютюновий дим. Якщо в кімнаті з акваріумом вони курять, жителі води в таких умовах не будуть жити довго. Креветки настільки чутливі до запаху, що це може бути шкідливим навіть тоді, коли корм засинає непослідовною рукою, в якій проводилася сигарета.
 3. Ліки та стабілізатори води. Будь -які хімічні речовини, які містять найменші сліди міді, детективно впливають на членистоногих.

Таким чином, власник може випадково помилитися. Щоб запобігти цьому, вам потрібно відповідати за турботу про мешканців акваріума, і тоді вони будуть радувати свою красу та здоров`я.

Статии на тема
LiveInternet