Коту курдук: норми та ознаки патології

Багато власників помічають, що у їхнього вихованця з часом невеликий висячий животик. Деякі вважають це абсолютно звичайним віком прояв, інші вважають, що тварина хвора або різко схуднення. Ця стаття розгляне, чому кішка має шкіру на животі, чи це симптом захворювання і що потрібно зробити з нею.

Функції Курдука

Курдук, або мішок на животі, має багато домашніх тварин у багатьох домашніх тварин. Суть полягає в тому, що вона менш помітна у пухнасті коти, тоді. Котук біля кішки тягнеться до задніх ніг. У товщині це може бути дуже різним. Це не патологія, якщо лінія сливи не більше 3-5 см. Однак надлишок цих розмірів виходить за рамки норми і може бути симптомом ряду захворювань.

Функції Курдука

Як виглядає Коту Курдук

Важко сказати, які функції несе подібний животик, і яка причина його виникнення. Деякі експерти вважають, що більш товста шкіра, яка поступово починає вішатися, необхідна для захисту тварини від травм. Ця думка підтверджується тим, що в дикій природі коти часто пробиваються через різні види чагарників та перешкод, а додатковий шар може захистити внутрішні органи від пошкоджень. Крім того, додатковий захист може захистити від серйозних ран у разі укусу більшого хижака.

Друга теорія появи мішка кошеня на шлунку говорить про те, що це накопичення жирової тканини. Під час голоду організм використовує накопичені жирові запаси, у тому числі в такому роді родовища. Для вуличних та диких тварин ці запаси забезпечують їх виживання. Ви можете слідувати за станом курсукера. Якщо тварина їсть багато і ситно, животик збільшується, вона стає щільнішою. Якщо розмір порцій зменшиться, організм компенсує відсутні калорії з цих запасів.

Існує ще одна теорія, чому у кота є мішок на животі - для полегшення процесу руху. Кішки роблять багато швидких і гострих стрибків. У русі їх тіло тягне в струну. Це вимагає, щоб шкіра не спричиняла обмежень для розтягування суглобів.

Важливий! Кіт висить на нижньому животі після несучого та пологів. Тому прояв такого живота є абсолютно нормальним.

Функції AFT

Різні животи в різних порідах не є хворобою

Функції AFT

Існує ряд порід, для яких висячий шлунок у кішці є абсолютно нормальним явищем. За статистикою, подібні особливості виявляються у представниках тих порід, у яких гени є дикі та рідні предки.

Найчастіше Курдук у кішці виражається в таких порід:

 • Сфінкс;
 • Kornish-River;
 • Шотландська стрілянина;
 • Бенгалія;
 • Саванна;
 • Британський;
 • Чаз.

До відома! Через відсутність вовни поява провисаючого живота в сфінксі стає дуже помітним. Часто з’являється після того, як тварина вирішить каструвати. Це лише особливість породи, і зовсім не означає, що тварина переїдає або хворіє.

Симптоми дискомфорту тварин

Висяча шкіра в канадських сфінксах

Шотландський прямий -голова

Якщо шлунок невеликий, набряку немає, а представник шотландського прямого -добре почувається, не хвилюйтеся і розводьте паніку. Якщо прямий котячий куряк на животі з’являється після пологів або стерилізації, це також є нормою.

Бенгальські коти

Бенгальські коти прекрасні, витончені і нагадують домашні леопарди. Вони рідко страждають від ожиріння, але, тим не менш, в них також є невеликий торт. Найчастіше чоловічий кіт має шлунок після досягнення певного віку.

Савана

Саванна - досить елегантна і витончена кішка, але навіть її курджук може з’явитися з часом.

Симптоми дискомфорту тварин

Сама по собі, якщо у кота є шлунок у області задніх ніг, не стає ознакою якоїсь недуги. З іншого боку, слід подумати, чи викликає Курдук дискомфорт тварини.

Наявність дискомфорту зазвичай супроводжується такими симптомами:

 • Тварина болить, якщо вони торкаються шлунка. Кіт починає жалібно поводитися і намагається уникати контакту з руками людини з усією силою;
 • Існує ряд обмежень у рухах. Кіт не може або навіть не намагається десь стрибати, відмовляється грати чи бігати;
 • Живіт Путо має значну зовнішню різницю. З`являються червоні або сині плями;
 • Спостерігається втрата вовни. На животі з’являються помітні лисині плями;
 • Відмова від їжі, зменшення ваги тварини, блювота, діарея;
 • Загальне погіршення в державі та здоров’я домашнього улюбленця.

Ознаки патологічного стану

Основні патологічні особливості - це значне збільшення живота, наявність твердих утворень. Курдський шлунок - це не симптом, але збільшення та ущільнення цієї області можуть вказувати на ряд відхилень. Серед них:

 • запор;
 • збільшення утворення газу;
 • порушення печінки, нирки;
 • новоутворення;
 • порушення цілісності сечового міхура;
 • Проблеми з травним трактом;
 • пахова грижа;
 • Самки мають прояв маститу, який можна видалити лише хірургічним втручанням;
 • Мертвий фрукт, розташований у матці, з якої також буде потрібно, щоб позбутися операції.

Важливий! Якщо власник тварини помічає поведінку, яка є ненормальною для його домашнього улюбленця, втрати апетиту або ущільнення в животі, це стає причиною відвідування ветеринара.

Норми Курдука

Невелика м`яка складка, провисаючи на 3-5 см, це норма. Крім того, це нормально, якщо Курдук хитається під час прогулянки або проведенням тварини, торкаючись внутрішніх стін лап.

Навіть якщо живіт зовні здається дуже великим, але в той же час кіт продовжує їсти добре, залишається грайливим і активним, не панікуйте. Коли з’являється серйозне занепокоєння, вам слід показати домашнього улюбленця ветеринару.

Ви також можете спробувати привести домашнього улюбленця у більш придатну форму. Для цього необхідно чітко дозувати частини корму та надати можливість тварини брати участь у активних іграх.

Добре, якщо власник може щодня приділяти час коту, що дозволяє домашньому улюбленцю бігати за луком або подолати різні перешкоди.

Ознаки патологічного стану

Зовнішній вигляд живота після пологів

Таким чином, наявність курдуки не є симптомом захворювання. Як і людське тіло, тіло тварини зазнає змін, які можуть проявлятися у вигляді провисаючого живота. Тим не менш, це не означає, що такий недолік змусить власника любити свого вихованця менше.

Статии на тема
LiveInternet