Отруйні жаби та жаби

Багато різноманітних токсичних істот живуть на планеті Земля. Серед них особливе місце займають безволосих земноводних - жаби та жаби. Це тварини з первинних овалів, тобто їхні залози, що виробляють POG. У той же час це пасивно-ядерні тварини, оскільки у них немає пристрою, який активно поранив жертву, шипи тощо.D.

Як розташований отруйний апарат земноводних?

У процесі еволюції земноводці мають залози, що відрізняють таємницю шкіри. У жабах особливо важливі форми овалів і виступають над загальною поверхнею шкіри. Це розрив -in або свинка, розташовані з боків голови та розрізняють отруйну таємницю.

Провідні шкірні залози жаб мають типову структуру для всіх земноводних - клітинних, альвеолярних. Кожне таке залізо в середньому складається з 30-35 альвеолярних часточків. Альвеолярна Славка - розділ залози, що містить групу альвеолів. Альвеони мають власний розетний канал, який виходить на поверхню шкіри. Коли жаба спокійна, її зазвичай закривають пробкою з епітеліальних клітин. Поверхня альвеолів токсичної залози зверху вистелена залозистими клітинами, виробляючи отруйну таємницю, яка з них потрапляє в порожнину альвеолярної бульбашки, де вона не розташована, поки не буде потреби в захисті. Повністю сформовані отруйні залози земноводних містять до 70 мг токсичної таємниці.

На відміну від розриву -в залозах, звичайні маленькі шкірні залози, які виділяють слиз, мають відкриті розетки. Через них слизова таємниця потрапляє на поверхню шкіри, і, з одного боку, зволожує її, а з іншого - це страхітливий інструмент.

Робота проривних залоз проста. Якщо, наприклад, собака хапає отруйну жабу, вона негайно виплюне її, і добре, якщо вона залишиться живою. При стисненні залози щелепами отруйна таємниця штовхає епітеліальні пробки з протоків альвеолів і входить у ротову порожнину собаки, а звідти до горла. Звичайно, може статися загальне сильне отруєння.

Відомий біолог-натураліст f. Талізін описав справу, коли жива жаба кинула в клітку з голодним яструбом. Природно, птах негайно схопив його і почав кнати. Однак раптом різко відкинувся, сховався в кутку клітки, де вона сиділа п’яною на деякий час, і через кілька хвилин вона померла.

Для самих жаб, отрута не є небезпечною, навпаки, це надійний засіб захисту. Ніхто не наважиться насолоджуватися такою здобиччю, крім того.

Отруйні, вільні земноводні Росії

У європейській частині Росії та на півдні, до Чорного моря, а також у Криму, ви можете зустріти земноводних із родини Фелобатіда. Гострий запах отруйної таємниці цих земноводних нагадує запах часнику. Часникова отрута є більш токсичною, ніж отрута, скажімо, зелена жаба або сіра.

Як розташований отруйний апарат земноводних?
Звичайний часник (пелофат фускус)

Хабітат зеленої жаби (Буфо Вірідіс) поширюється від Північної Африки до Азії та Сибіру, ​​що пролітає майже по всій території Європи. Він зустрічається скрізь у південних кордонах європейської частини Росії та в Західному Сибіру. Шкіра зеленої жаби має токсичні залози, але вона небезпечна лише для її ворогів. Для інших тварин і людей отрута не небезпечна.

Дерево - жаби особливо отруйні
Зелена жаба (Bufo viridis)

Окрім зеленої жаби в Росії, сіра або звичайна жаба широко поширена (буфо Bufo). Це небезпечно для домашніх тварин - собак, котів і в меншій мірі для людей. Отрута цього земноводного, випадково вдарила слизової оболонки або рота, викликає запалення та сильний біль.

Отрута вільних земноводних
Сіра жаба (буфо Bufo)

Ще одна земноводна живе в європейській частині Росії - Червона Бурлі Zherlyanka. Він розповсюджується як в Данії, так і з південної Швеції в Австрію, Угорщину, Болгарії, Румунії. Зверху кольору темно-сірого кольору, а живіт синювато-чорний, з великими яскраво-помаранчевими плямами (так званий страхітливий колір). Яскраві плями різко виділяють полінерів на зеленому тлі трави, і, як би, попередити, що ця жаба отруйна і неможливо доторкнутися до неї. Що стосується небезпеки, якщо Поліїнкл не встигає сховатися у водоймі, вона займає характерну позу: вона вигинає голову вгору, видаляє передні лапи за спину і висуває яскраво пофарбований плямистий живіт, тим самим показуючи їй непорушність. І як не дивно, це зазвичай працює! Але якщо це не відлякувало особливо дурного хижака, Полівінка відрізняє отруйний секрет, який є більш отруйним, ніж секрет часнику. Отрута полірів, як отрута часнику, має гострий запах, змушуючи людину до лакримації, чхання, і якщо вона потрапляє в шкіру - біль -. Ви можете дізнатися більше про цього земноводного з цієї статті.Шанувальники власників, які зберігають червоношкірі балок в домашніх умовах, повинні знати, що ні в якому разі не слід розміщувати в акваріумі з іншими земноводцями, наприклад, з газетними землянками чи іншими жабами. З сусідства з Полами вони можуть померти.

Що відбувається, коли отруючі жаби та жаби?
Червоний -Бурдок (Бомбіна Бомбіна)

Дерево - жаби особливо отруйні

Але не тільки жаби мають токсичні шкірні залози. Найнебезпечнішими для людей є жаби родини Дандробатіда. Сімейство включає близько 120 видів, і майже всі вони мають токсичні залози, які виробляють високотоксичні речовини.

Шанувальники екзотичних дерев -роликів у тераріумах. Зрештою, ці крихітні земноводні (довжина їх тіла не перевищує 3 см) незвично красиві, і їх забарвлення може бути дуже різноманітним - синім, червоним, зеленим, золотистим, в гороху, в смугах ..

Але як ці страшенно отруйні жаби містять у тераріумах, ви запитуєте? Річ, що токсичність цих істот, як правило, пов’язана з їх дієтою: в природі вони їдять маленьких мурашок і термітів і накопичують свою отруту. В умовах тераріуму, позбавленого "отруйної поповнення", жаби незабаром стають майже безпечними.

Отруйні жаби та жаби
Дерево сітки (ranitomeya reticulata)

Дерево дерева включає 9 родів, серед яких виділяється рід жаб листів.

Страшний лист (Філобати Тербіліс)

У джунглях Південної Америки та Колумбії крихітна жаба триває лише 2-3 см і вагою 1 грам. Вона може підніматися на дерева, сидіти на листках. Це називається жахливою листокістю (філотат Тербіліс) або "Кук" (місцеві жителі дали йому таку назву). Кук яскраво пофарбований і досить привабливий, але краще не торкнутися його. Шкірні залози Leafolasis відрізняють отруту, яка є смертною небезпекою як для великої тварини, так і для людини. Крихітної подряпини на шкірі достатньо для отрути, яка потрапляє туди, щоб спричинити швидку смерть. Жахлива листок, ніби знаючи, що йому нічого не боятися, не ховається, як його родичі, але спокійно рухається в денному світлі в тропічних лісах Гвіани та Бразилії. Для цих крихітних жаб великі водойми не потребують великих. Їх досить достатньо, накопичені на рослинах після дощу. Їх пуголовки також розвиваються тут.

Отруйні жаби та жаби
Страшний лист (Філобати Тербіліс)

Отрута, що секретується шкірними залозами Leafolasis, давно використовується індіанцями для змащування стрілки. Невелика подряпина, спричинена такою стрілкою, що потерпілий помре. Перш ніж торкатися такої жаби, індіанці обов`язково обернуть руки листям.

Оскільки жаба Кокой дуже мала, майже неможливо знайти її серед товстої зелені тропічного лісу. Щоб зловити її, індіанці, які знають, як ідеально наслідувати мешканців тропічних лісів, заманювати її, наслідуючи крик цієї жаби. Вони надовго і терпляче видають звуки, і слухають, чи чути крик відповіді. Коли ловці визначають місце, де знаходяться земноводні, вони ловлять це.

Було підраховано, що отруту однієї жаби достатньо, щоб перетворити підказки на смертельну зброю щонайменше 50 стріл.

Симптоми в отруєнні жахливого листя нагадують симптоми, коли одна з рослин, що ростуть у тропічних лісах тих же регіонів, потрапляє в рану соку. Цю рослину називають Курара, а вплив на тіло отрути Кокоя для подібності з впливом соку цієї рослини - Кураре, як. Отрута, з якою ставляться стрілки, називається "смертельна отрута". Він діє дуже швидко, паралізуючи дихальні м’язи, в результаті жертва помирає від зупинки дихання.

Отруйні жаби та жаби
Золотий -Легзований Ліфазс (Філобати aurotaenia)

Отрута вільних земноводних

Взагалі отрута жаб і жаб - це насамперед білок, який включає високоактивні сполуки, ферменти, каталізатори тощо.D. Він містить хімічні речовини, що діють на нервову систему, переважно периферичну, а також білки, які викликають руйнування еритроцитів - еритроцитів. Отрута містить речовини вибірково, що діють на серце.

Цікаво, що ці токсини мають особливе біологічне значення для самих земноводних. Коко, маючи яскраве, викликаючи забарвлення, відштовхування хижаків, отрута в її дії надзвичайно сильна. Жаби, досить близькі за родичами, але маючи спокійний, непомітний колір, як правило, позбавлені отруйної таємниці.

Присутність, або, навпаки, відсутність деяких речовин у шкірі жаб залежить від місця та умов їх існування. Наприклад, земноводні, що витрачають багато часу на суші, мають хімічні компоненти, які можуть захистити їх у наземному середовищі, на відміну від тварин, які віддають перевагу більш тривалому водному способі життя. Цікаво, що перерва -ашти жабів містять компоненти, які мають кардіотоксичну орієнтацію в отруті, t.Е. діяти в першу чергу на серці. Мабуть, ця особливість їх отрути пояснюється наземним способом життя і служить захистом від нападу на хижаків. Навіть змії не з`їдять яскраво пофарбовану полях. І це незважаючи на те, що багато змій мають отруйні залози і мають певний природний імунітет для отрути.

Отрута крихітних листків іноді небезпечна для самих жаб. Він настільки сильний у своїй дії, що випадково, впавши на подряпин на їх шкірі, він також може вбити саму жабу. Мабуть, жаби, що виробляють її в нормальних умовах життя, не піддаються впливу отрути. Це пов’язано з тим, що клітини, що виробляють отруту, добре ізольовані від інших тканин, і токсин не може поширюватися через тіло «Кука».

Немає практично антидотів проти отрути Leafolasis. У шкірі дорослої жаби менше 50 мм міститься дуже токсична речовина - баратотоксин, вперше вивільняється з отрути колумбійської жаби. Брахотоксин - це хімічна сполука, що міститься в шкірі шкіри у п`яти видів жаб, що живуть на півдні Центральної Америки та в північно -західній частині Південної Америки. В даний час вчені змогли штучно отримати цю речовину в лабораторії, і вона не поступається токсичним властивостям природних.

Що відбувається, коли отруючі жаби та жаби?

Отрута безволосих земноводних діє в основному на кровоносну та нервову систему та серце. Звичайно, для того, щоб отруїти, скажімо, отрута жаби, її потрібно взяти в рот. Природно, жодна нормальна людина не зробить це, але отруєння жахливого листя відоме. Досить взяти земноводних з голими руками, і якщо на шкірі є порізи, потертості та тріщини, це може призвести до сильного отруєння і навіть смерті. Тільки уявіть собі стан людини, коли внаслідок дії отрути на нервово -м’язову систему дихання починає ослабляти. Вдихання стає неглибоким, поверхневим. Поступово виникає дефіцит кисню, потерпілий починає задихатися. У серці та мозку також катастрофічно не вистачає кисню, трапляються судоми, а потім смерть від зупинки дихання.

Механізм дії отрути Ліфазісу наступний. На межі нерва та м’язів є невелика спеціальна тарілка з властивостями як нервової тканини, так і м’язів, тому її називають нервово -м’язовим синапсом, або зв’язком. Міжреберні м’язи також мають такі записи, які разом з діафрагмою рух повітря при вдиханні в легенях і при видихі, t.Е. Здійснити процес дихання. Саме на цих записах спрямована дія отрути Кокоя. Відключивши їх від роботи, отрута тим самим перестає передавати сигнал від нерва в м’яз. Природно, сигнал не може проходити через відключену пластину, в результаті м’язи не отримують сигнал від нервової системи про початок скорочення, а також припиняють роботу, t.Е. Дихання припиняється.

Відомі певні випадки смерті людини від отрути жаби. Один із цих випадків стався через вину цілителя, який порадив пацієнту позбутися зубного болю дуже своєрідно: взяти сушену шкіру жаби в рот і притисніть до ясен. Ця порада коштувала людині життя. Експерти добре усвідомлюють, що в сушеній шкірі жаби отрута здатна тривати до десяти років, практично, не втрачаючи своїх властивостей.

Статии на тема
LiveInternet