Найбільш отруйні змії

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на планеті Земля, існує понад 600 отруйних типів змій, з яких близько двохсот потенційно може завдати шкоди людям. Хочете знати про найбільш отруйних змій у світі? Потім прочитайте нашу статтю.

Є щонайменше 20 сімей змій, з яких найвідоміші - гадюка, аспід і вже поділені.

Сімейство Viper (Viperidae) включає, зокрема, вибухонебезпечні змії та щитовидна залоза. Кожна змія в цій родині отруйна і оснащена парою відносно довгих іклів у передній частині рота.

Aspides (Eleapidae) - ще одна величезна родина отруйних рептилій. Коралові змії, кобри, край, морські змії та мамба - всі вони є членами цієї родини. Ікла аспідів коротші, ніж у гадюки, а також розташовані в передній частині рота.

Наступні, найбільші, сім`я сучасних змій - також ймовірно (Colbridae). Зуби більшості представників вже позбавлені ядерних провідних проток, але серед них є токсичні види. На відміну від вищезгаданих сімей, їхні ікла розташовані не попереду, а з -за верхньої щелепи (глибоко в роті), отже, для людини, за рідкісними винятками, вони не представляють особливої ​​небезпеки. Вже отруйна отрута призначена, скоріше, для іммобілізації жертви.

Зміїна отрута - це складна суміш органічних та неорганічних речовин, що утворюються в слинних та скроневих залозах змій. Його склад та властивості змінюються залежно від типу рептилії. Завдяки отруті змія здатна впоратися навіть з досить великою здобиччю. Його укус може іммобілізуватися, приносити сильний біль і, врешті -решт, вбити.

13 Найбільш отруйні змії у світі

У токсикології існує такий термін, як Ld50. Це середня доза досліджуваної речовини, яка є смертельною для 50% тварин тестової групи. Як правило, нижчий рейтинг LD50, тим більш токсична отрута. Нижчий бал означає, що фатальний результат вимагає меншої отрути. Наприклад, дуже отруйний внутрішній тайпан має показник 0,013 мг/кг, накопичений тиреоїд - 2,711 мг/кг. Це означає, що внутрішні таіпани є більш смертельними зміями, ніж мідні щитовидами.

Отже, наш список із 13 найбільш отруйних змій у світі, представлений нижче, базується на параметрі LD50.

один. Внутрішній Тайпан

Отрута внутрішньої шкали часу (Mackoy) (Oxyuranus microlepidotus) - один з найпотужніших токсинів, відомих науці (LD50 = 0,013 мг/кг). Змія, що мешкають на рівнинах та пустелях східної частини Австралії. На щастя, досить важко зустріти друкарську природу McCoy, оскільки він вважає за краще оселитися в районах, віддалених від людських осель, і він також ховається в тріщинах і несправах ґрунту цілий день.

13 Найбільш отруйні змії у світі

Отрута внутрішньої шкали часу, що складається з таїпоксину, суміші нейротоксинів, про -каргулянтів та міотоксинів, що призводить до паралічу дихальних м’язів, може вбити дорослої людини протягом 45 хвилин. І достатньо лише однієї дози, щоб вбити 250 тис. мишей.

2. Східна коричнева змія (Pseudonaja textilis)

Друге місце в нашому списку найбільш отруйних змій у світі займає східна (сітка) коричнева змія (псевдоная текліліс). Він живе по всій східній половині материкової Австралії та в південній частині Нової Гвінеї. Судячи з індикатора ld50 = 0,03 мг/кг, ця змія справді смертельна.

Сітна змія зустрічається майже скрізь, за винятком густих лісів. Часті в поселеннях, особливо на фермах у сільській місцевості.

Найбільш отруйні змії

Швидкі, агресивні, відомі своїм поганим характером, східні коричневі змії є причиною більшої смерті від укусів Австралії, ніж будь -яка інша група змій.

Якщо сітчаста змія порушена, вона піднімає її тіло над землею, викручуючись у вигляді букви "S", поширює рот і завдає смертельного удару. Зазвичай вона кусається у верхньому стегні. Жертва укусу може знепритомніти протягом декількох хвилин. Отрута східної коричневої змії включає токсини, які викликають гострий дефіцит судин та зупинку серця.

Сітна змія має струнку статуру і може досягти двох метрів у довжину. У неї немає розмежування між головою та шиєю. Колір змінюється від світло -коричневого до чорного, нижня сторона тіла кремового жовтого.

3. Прибережний Тайпан

Наступним у нашому списку є прибережний друкар (Oxyuranus scutellatus), який живе в прибережних регіонах Північної та Східної Австралії та на сусідньому острові Нова Гвінея.

Прибережний Тайпан виробляє отруту, майже ідентичну отруті внутрішнього часу (LD = 0,064).

Найбільш отруйні змії

Голова прибережного Тайпана довга і вузька, тіло тонке, від світлого оливкового до чорного кольору. Ця змія оснащена найдовшими іклами від усіх австралійських змій (13 мм).

Як тільки друкар помічає свою здобич, він замерзає, а потім кидається вперед, роблячи кілька швидких укусів. Потім він випускає здобич і чекає, коли отрута діятиме, і тільки потім починає їжу.

Надзвичайно нервові та насторожено, прибережні тайпани жорстоко захищені, коли їх здивовано або забивають у кут, "замерзаючи", перш ніж кинути своє світлове тіло вперед, щоб нанести кілька укусів клацання блискавки. Тим не менш, вони, як правило, не агресивні і вважають за краще вислизнути від людини, ніж вступати в конфлікт з ним.

До створення спеціального антидота в 1956 році. Укуси друку майже завжди призвели до смерті. Отрута впливає на нервову систему та згортання крові, викликаючи нудоту, судоми, внутрішню кровотечу, руйнує м’язи та пошкоджує нирки. У важких випадках смерть може статися протягом 30 хвилин після укусу.

чотири. Материнська тигрова змія

Четверте місце в нашому рейтингу з індикатором LD50 = 0.131 мг/кг займає змію тигра (Notechis scutatus). Він зустрічається в основному уздовж південно -східного та південно -західного узбережжя Австралії, часто мешкає в густонаселених районах. Його приваблюють ферми та заміські будинки, де вночі вона полює мишей. Трапляється, що в темряві на тигрових зміях, незвичайні люди крокують. Якщо ви не вводите протиотруту з укусою, смерть трапляється через кілька годин. Отрута пошкоджує нервову систему, що призводить до паралічу та повної зупинки серця.

Найбільш отруйні змії

М`язове тіло тигрової змії з породою досягає довжини 2 м. Дорослі зазвичай (але не завжди) смугасті смуги, різняться за кольором від блідо-жовтого до чорного. Коли рептилій загрожує небезпекою, це розгладить шию, створюючи «капюшон», як кобра.

Отрута цієї змії впливає на нервову систему, блокуючи м’язи і спричиняючи параліч внутрішніх органів.

5. Сузел Гадер

Ще одна смертельна змія - гадюка Рассела (або ланцюгова гадюка) (Daboia Russelii) (LD50 = 0,162 мг/кг). Він зустрічається скрізь із Західної Індії до Східного Китаю.

Гадюка Рассела має дуже характерний малюнок (на фотографії нижче), що сприяє його ідентифікації.

Найбільш отруйні змії

З загрозою ця гадюка дуже голосно шипить. Якщо ворог продовжить наступ, він не вагається.

Крім того, отрута ланцюгової гадюки надзвичайно токсична, крім того, вона вводить дуже значну кількість отрути (120-270 мг) в жертву, незважаючи на те, що 50-60 мг вже достатньо, щоб вбити дорослого.

6. Синій Крайт

Багато людей вважають Bungarus candidus одним із найнебезпечніших змій в Азії: приблизно половина укусів є смертельною навіть з медичною допомогою. Його отрута містить нейротоксини, які викликають параліч м’язів. Смерть зазвичай трапляється від дихальної недостатності.

Найбільш отруйні змії

На щастя, блакитна Країта веде нічний спосіб життя і живе у вологих лісах подалі від людей. Цікаво, що вони їдять переважно інших небезпечних змій.

7. Чорна мамба

Наступним у нашому списку є горезвісна отруйна змія Африки Чорна Мамба (Dendroskis polylepis) (LD50 = 0,28 мг/кг).

Найбільш отруйні змії

Насправді ці змії зовсім не чорношкірі кольори варіюють від світлого оливкового до темно-коричневого з металевим блиском. І вони отримали своє ім`я через чорний колір рота, який вони демонструють із загрозою.

Чорна мамба розумна, пильна, спритна та агресивна. Спритність і спритність допомагають їм полювати птахів або ссавців. Під час нападу вони часто кусають кілька разів і вводять велику кількість отрути.

Мамба вкуситься без вагань, якщо відчує загрозу. Його отрута викликає параліч, і смерть людини від укусу без введення антидоту може статися протягом чотирьох годин.

вісім. Бумсланг

Boomslang (dispholidus typus) - це найнебезпечніша змія сім`ї. Знайдено на півдні та південно -західній Африці, очолює деревний спосіб життя. Його отрута з LD50 = 0,72 мг/кг дозволяє йому зайняти 7 місце у списку найбільш отруйних змій на планеті.

Найбільш отруйні змії

Отрута бумлангів дуже токсична, діє в 2 рази швидше, ніж отрута індійської кобри, і в 3 рази швидше, ніж отрута гадюки. Посяг токсинів у кров паралізує психіку, руйнує клітини тканин, викликає велику внутрішню кровотечу. Однак через те, що його зуби розташовані в задній частині рота, йому складніше ввести отруту. Зазвичай він їсть птахів і ящірок (в основному хамелеони), яких достатньо і тримає, чекаючи, коли отрута діятиме.

9. Gremage Snake Mohava

Gremia Snake Mohava (Crotalus scutellatus) - єдиний отруйний тип змій у нашому списку із США.

Отрута вибухонебезпечних змій Мохава змінюється залежно від підвидів і може бути як нейротоксичною, так і гемотоксичною. Це означає, що це впливає як на кров, так і на нервову систему. Якщо жертва не надає медичної допомоги вчасно, укус цієї змії може стати смертельним.

десять. Королівська кобра

Королівська Кобра (Офіофаг Ханна) в основному живе в лісових районах Азії.

Найбільш отруйні змії

Смертність від укусу цього виду становить до 50%. Королівська отрута Кобра (LD50 = 1,09 мг/кг) може навіть вбити слона за кілька годин!

Королівська кобра також відома як найдовша отруйна змія у світі - вона виростає до 5,5 метрів!

одинадцять. Морська змія

Одна з найбільш отруйних морських змій широко відома як морська змія (echydrina schistosa). Він зустрічається в усьому тропічному індо-Тихоокеанському регіоні і часто потрапляє в рибальські сітки, тому рибалки часто стають його жертвами.

Параліч і пошкодження м’язів - звичайне явище від укусів цієї змії. Його отрута має високу нейротоксичність та гемотоксичність.

12. Мульга

Mulga Snake (Pseudechis australis) дуже поширений в Австралії, за винятком Вікторії, Тасманії та південних регіонів західної частини континенту. З точки зору токсичності, його отрута поступається отрутою друку та тигрової змії, однак це компенсується великими кількостями: у той час, коли вона може відрізнити до 150 мг отрути (для порівняння, тигрова змія виробляє лише 10-40 мг).

Темперамент цих змій, мабуть, змінюється залежно від області. Повідомляється, що південні мулгії сором`язливі і тихі, а північні люди набагато більше нервують. Їх отрута руйнує клітини крові і впливає на м’язи та нерви.

13. Лускаста гадюка

І список найбільш отруйних змій завершується лускатою гадюкою (інакше піщана EFA) (echis carinatus). Він зустрічається в деяких частинах Індії та на Близькому Сході. За індикатором LD50, отрута досить слабка. Однак вона увійшла до нашого списку, оскільки вона відповідає за більшу смерть людини, ніж усі інші типи змій.

Найбільш отруйні змії

Близько 10% людей помирає від укусу цієї гадюки без медичної допомоги. Але факт полягає в тому, що ця маленька змія є агресивною, швидкою, а захисне гніздо самки часто атакує без попередження. Крім того, його часто зустрічається в густонаселених районах.

Статии на тема
LiveInternet