Жвава ящірка

Жвава ящірка (Zootoca Vivipara) - один із зношених більш поширених видів сімейних справжніх ящірок (Lacertidae).

Опис жвавої ящірки

Це невелика рептилія: довжина її тіла разом з хвостом - від 5 до 16 см, а хвіст зазвичай довший, ніж тіло. Їх форма тіла схожа на форму тіла сибірського углозуба. На відміну від більшості справжніх ящірок, у жвавих жінок, що більше, ніж самці.

Опис жвавої ящірки

Морда витягнута, вказана. Складка горла погано розвинена. Шкіра покрита лусочками. На середній лінії горла 13-23 лусочки, навколо середини тіла-25-38. Спілкові лусочки помітно витягнуті по довжині з добре розвиненими поздовжніми реблами. Пори стегнової кістки досягають колінної складки. На лапах п’яти пальців кігтями. Хвіст довга, циліндрична форма.

Забарвлення енергійних ящірок-це скромний верх, вони частіше коричневі, коричневі, чорні та коричневі або жовтувато-коричневі кольори. Є також один кольор, іноді майже чорні зразки з помаранчевим на перехресті лусочки живота. Шкіра покрита лусочками і має малюнок, що складається з однієї темної смуги вздовж хребта, яка оточена темними плямами та плямами. Темна центральна смуга може бути безперервною, переривчастою, загостреною (іноді вона повністю відсутня). Ланцюг світлих плям проходить з боків спини.

Живіт, внутрішня поверхня стегна та основа хвостів помаранчевого, цегляного червоного кольору, рідше жовта, з темними плямами. У жінок вони жовтуваті, білуваті або зелених, і менше плям. Новонароджені ящірки зверху темно -коричневого, майже чорного.

Загалом, забарвлення та малювання живих ящірок дуже мінливі і багато в чому залежать від статі, віку та природи середовища проживання. Таким чином, рептилії, що живуть у більш затемнених і вологому місці.

Місця існування

Енергійні ящірки дуже широко поширені. Його територія охоплює північну половину Євразії з Ірландії та півострова Пірені на Заході до каналів, Сахалін та північна Японія на сході. Скрізь широко поширено у Уралі. Це виявляється, хоча і рідко, навіть за полярним колом.

Жвава ящірка -це більш холодно -стійкий і волога, що любить вигляд, ніж просувається, тому він набагато більш епітопічний і далі, ніж інші рептилії йдуть на північ.

Він живе в лісах різних типів, віддаючи перевагу зволоженим ділянкам (вовкові ділянки болота, вологі луки). Часто зустрічається в заростях уздовж берегів водойм, на зарослі різання, рідше на скелястій талі та скелях. Тільки ця ящірка можна зустріти на верховій болотах. Часто живе поблизу людського житла, досягаючи досить великої кількості в садах.Життя жвавої ящірки в природі

Як і інші Лакоцеди, жвава ящірка веде денний спосіб життя. Активність рептилій багато в чому залежить від температури та вологості. Він найбільш активний при температурі 15-20 ° C, з підвищенням температури, активність падає так само, як і в хмарну та прохолодну погоду. При 30 ° С на підстилці ящірки ховаються в отворах, а коли температура знижується до +10 ° С, вони зупиняють свою активність. У середині літа цикл щоденного ящірки приблизно такий: з 21 години вечора до 7-8 вранці- мрія у притулку від 7-8 годин до 11 годин- розігріваючи тіло на тілі поверхня ґрунту- від 11 до 16 годин- період найвищої активності- від 16 год до 20 годин- період помірної активності.

Цей вид не копає власні отвори, але для корпусу використовує нори гризунів, простори між корінням і камінням, старими пнями, купочками пензликів, тріщинами в землі тощо.П. У населених пунктах ящірки живуть у купи колод та сміттєвоз, у покинутих будівлях та в тріщинах фундаментів.

Жвава ящірка проходить не так швидко, як її більші родичі, але вона плаває дуже добре, і в разі небезпеки може зануритися, бігати по дну і навіть лопнути в мул. Здатний піднятися на дерево на висоту близько 2 м.

Індивідуальне середовище проживання однієї людини-малий 8-10 кВ.м., Більше того, крім основних притулків на індивідуальній території, завжди є кілька тимчасових притулків.

Сплячка

У середніх широтах для зимування рептилії надсилаються наприкінці вересня - листопад, використовуючи різні не виміряні притулки, чекаючи цього. Відомо, що молоді люди їдуть на зимності пізніше, ніж дорослі.

Залежно від середовища проживання, сплячка живих ящірок пробуджується наприкінці березня - в травні, коли температура в середньому становить близько 10 ° C. Відразу після цього розпочинається линька, і загалом рептилія опускається 2-3 рази на сезон.

Репродукція

Терези -ретируючі ящірки починають відтворюватися незабаром після виходу з зимування. У цей період вони стають менш гострими, їх частіше можна побачити. У шлюбний період боротьба між чоловіками не рідкість.

Для цього виду для більшості діапазону характеризується. Однак у сушарці та більш м`якому кліматі, зокрема, на півдні Франції та в Піренеї, жвава ящірка відкладає яйця.

Плідні яйця в кількість від 2 до 12 затримуються в тілі матері на 70-90 днів, після чого зазвичай в липні-серпня самка породжує дитинчата добре розвинених, але сидячи в тонкій прозорої яєчної шкаралупи. Майже одразу після відкладення шкаралупи яєць пробиваються, і народжуються молоді ящірки, які тієї ж години починають бігати. Довжина тіла новонароджених з хвостом становить близько 40 мм.

Відповідно до спостережень деяких авторів, у дуже рідкісних випадках дитинчата передаються всередині самки і народжуються навесні наступного року.

Діти негайно переходять до незалежного життя, жінка не проявляє турботи про турботу, хоча іноді він повертається до кладки, а лише їсти яєчні шкаралупи.

Молоді ящірки ростуть швидко і до того, як перша сплячка досягне довжини 45-50 мм. На другий рік перед зимуванням вони досягають довжини 60-65 мм, а маса їхнього тіла-1,3-1,7 г г.

Сексуальна зрілість відбувається на третьому році життя, і з цього часу їх зростання уповільнюється.

Максимальна тривалість життя жвавої ящірки становить 8 років.

Місця існування

Вороги

Ворогів витонченої ящірки достатньо. Перш за все, це хижацькі птахи та ссавці. Невеликі екземпляри часто стають здобиччю озера та трав`яних жаб. Вона повинна боятися гадюки, яка є її сусідом майже в усьому районі. Оскільки наша героїня прикріплена до води, тут вона чекає своїх хижаків - щурів, сил та т.D.

Дієта

У раціоні жирної ящірки "м`які" корми з погано хінітинним покриттям переважають. В основному він живиться прямими, неординарними, жуками (клацаннями, довгоносками, жуками), дощами, клопами та іншими невеликими земляними безхребетними та їх личинками. Молюски та кліщі їдять рідше. У деяких груп населення відзначається канібалізм.

Потужність шкідливих комах, енергійні ящірки приносять безсумнівну користь для сільського господарства.

Зміст ящірки з вузлом у Тераріумі

Для змісту жвавої ящірки необхідний горизонтальний тераріум. Це може бути невеликим - 30x20x20 см. Бажано використовувати кокосовий підкладку як грунт.

Вам слід подбати про обладнання, з яким буде підтримуватися бажана температура. Це може бути термо -введення, термопала, термоперація, лампа розжарювання або дзеркальна лампа, спрямована вниз. Температура в найтепліший кут повинна бути приблизно 28-29 ° C протягом дня, а принаймні 20 ° C вночі. Під лампою вам потрібно встановити корч або ковзання камінчики, щоб рептилія, коли їй це потребує, могла бити. Щоб підтримувати необхідну вологість раз на день, тераріум рекомендується розпорошувати теплою водою.

Ці ящірки із задоволенням купаються, тому вам слід подбати про розташування досить широкого резервуару.

Умови для вмісту агента та жвавої ящірки схожі, хоча їх не слід зберігати в одному тераріумі, оскільки більші АГ будуть переслідувати і відігнати менші худоби з їжі.

Ящірки дуже люблять природне сонце або яскрава лампа розжарювання. Ранкові рептилії починаються з нагрівання підлоги лампою. Потім вони блукають по тераріуму в пошуках їжі. Якщо ви годуєте їх у цей час, вони знову лежать під лампою. Ящірки для бібліоки легко звикають до годівниць і легко їх знаходять. Ви можете нагодувати домашнього улюбленця великим крові, борошном та дощами, тарганами, гусеницями.

Як уже згадувалося, в природі наприкінці осені ці ящірки потрапляють у сплячку. Взимку взимку вони також потребують спокою протягом двох місяців при температурі приблизно 9-11 ° C. Для зимування потрібно готувати ящір. Когда Свестовой денне Довісгут 6 чаасов, ПОДОГЕГРЕВО ОТКЛЬКЛАХАЙТ ІХПРЕСТАЙТЬ. Ви можете використовувати пластиковий контейнер, в якому потрібно зробити вентиляційні отвори як зимовий притулок. Сфагнум, що розпилюється або мохом. Ми не повинні забувати про вологу - притулок для збору розміщується невеликою ємністю води. Сама контейнер може бути розміщена на нижній полиці холодильника, де температура утримується при 9-10 ° C. Температуру не слід допускати нижче 4-5 ° C.

З зимування рептилій вони також видаляють поступово, збільшуючи температуру та збільшуючи тривалість денного світла. Досягнувши шість -годинного дня, входить опалення, і домашня тварина починає давати їжу.

Статии на тема
LiveInternet