Вуха круглої голови

Вуха круглої голови (Phrynocephalus mystaceus) є найбільш помітним і широко відомим представником такого типу круглих. Він поширений у піщаних пустелях Центральної Азії, Казахстану, Ірану та Афганістану. У Росії живе в пісках Калмекії, регіону Астрахан і Дагестан. Ви можете зустріти його лише місцями з вільним піском. Це може бути абсолютно позбавленим рослинності, рухомих пісків, в яких, як здається, на перший погляд, нічого не живе, і піщані пагорби з одиночними пустельними деревами та піщані рівнини з рідкісною чагарницею рослинністю та пустельними пасовищами з відсортованими Вівці трави. Вони часті в районах з густим ґрунтом, але лише якщо поблизу є справжні піски.

Вуха круглої голови -одна з найбільших ящірок нашої фауни. Довжина її тіла разом з хвостом може досягати 24 см, воно важить близько 40 грам. Хвіст у довжину приблизно дорівнює тілу. Зверху, вуха круглої голови, як типовий житель піску, пофарбований у піщані тони. Складний сітковий малюнок з тонких темних ліній і темних і легких плям проходить уздовж жовтуватого фону. Іноді в теплу погоду тіло ящірки набуває рожевий відтінок. Нижня сторона тіла - молочно або сліпуче біле, на грудях є темна пляма, що нагадує краватку, у самців це місце пофарбоване інтенсивніше, ніж у жінок.

Голова вушної круглої -я висока, кругла. Його верхня передня сторона різко переходить у нижню, саме тому профіль рептилії майже прямокутний. Все тіло і голова покриті невеликими лусочками.

Очні горбки, довгі задні ноги з витягнутою ногою і довгими пальцями, піднімаються на голову. Деякі з них на передній і задній ногах оброблені тонкими трикутними пластинами. Ці записи часто називають піщаними лижами для значного збільшення області стопи, і тому підтримують, що дає перевагу при бігу та копаннях, а також.

Хвіст рептилії також помітний. На відміну від багатьох інших видів ящірок, на момент небезпеки він не зриває її і більше не відновлює. Масивна в основі, сплющена по всьому, до кінця це дуже витончено. Сама його кінчик хвоста фарбується у вуглецеві кольори. У незрілих людей нижня сторона основи хвоста та стегна має яскраво -жовтий колір, з віком цей наряд стає блідим, а потім повністю зникає.

Якщо ви візьмете вушну круглу в руках, ви відчуєте, що її шкіра, здається, замша, на відміну від гладких ящірок і колючі в Агамі. В руках круглих головних зазвичай поводиться спокійно, і ти не можеш поспішати розглянути це.

Вуха круглої голови

Серед усіх круглих головних вухів можна відрізнити складками шкіри в кутах рота, нагадуючи вуха. Це м`які м`ясисті вирости, які більше не знайдено жодних ящірок. Вони тонкі, мають форму вентилятора, краї яких сидять з конусними лусочками.Деякі дослідники приписують ці складки роль залякування.

Зоолог n.В. Шибанов описує вушну круглу -мала в позі залякування: широко розповсюджується задні ноги, рептилія піднімає передню частину тіла і відкриває рот до межі. У цьому випадку шкіра складається з зубами, запущеними по краях, випрямляються і виливаються кров’ю. Створюється враження про один величезний яскраво -червоний рот із виступаючими гострими зубами. Тварина значно надуває легені, шипить, крутить і обертає хвіст і робить стрибки до ворога. У цій позиції навіть собака не завжди наважується підходити до неї.

На задній частині голови та на шиї серед невеликих лусочок є збільшені, конічні, такі ж, як і по краях вушної.Круглі -головки мають одну цікаву особливість - вони можуть "пропасти через землю". Наприклад, у випадку небезпеки, зовнішній вигляд хижої птаха, круглий головолом. Природа наділила його дивовижною властивістю - швидко вібруючим в тілі, вона може миттєво зануритися в пісок. Перед інстиляцією вона щільно натиснута на поверхню, починає швидко і швидко вібрувати тіло і буквально за одну секунду «потопки» в піску. Але іноді механізм занурення не працює, що, мабуть, трапляється у недосвідчених молодих ящірок.

Вуха круглих -голова -день тварини та дуже тепло. Вранці, коли сонце починає зігріти поверхню піску, ящірки прокидаються і виповзають до сонячного місця. Але через пару годин раунд -банд стає таким гарячим, що вам доведеться втекти від спеки. Вона не шукає притулку, як і інші ящірки, але для того, щоб не спалювати про червоний пісок, він піднімає тіло, хвіст і навіть ноги над землею, спираючись лише на зап’ястя та підбори. Коли виникає сутінки, ящірка знову шукає тепла, нагрівання в промені східного сонця або поховання у верхній шар піску.

Порівняно з іншими типами ящірок, вушні круглі -ведуть сидячий спосіб життя. У кожної людини є своя діра, яку вона викопає в пісок. Довжина отвору може досягати одного метра. Тут ящірка проводить ніч і ховається від ворогів та негоди. Нещодавно народжені круглі -али також копають власні нори та залишаються поруч -тепер житло та оточення утворюють індивідуальну територію. У дорослих тварин на індивідуальному майданчику може бути кілька. Влітку дорослі самці майже не використовують їх, а ховаються, копаються в сипучий пісок.

Цікаві відносини вушних круглих між собою є. Природа не ставила їх голосом, але вони можуть дуже виразно «говорити» мовою знаків між собою, і надзвичайно мобільний хвіст служить засобом спілкування. Кругле -голова може швидко і енергійно махати хвостом з боку. Хвіст або скручується у вигляді спіралі вгору, потім повільно, швидко або смикається. Більше того, останні кільця можуть бути під різними кутами до поверхні ґрунту. Кінчик хвоста особливо рухається.

Маючи гарне бачення рептилій, самці на території, що належать їм, миттєво реагують на появу незнайомців. Побачивши "кордони", власник готовий піти до справжньої сутички. Чужий також не збирається здатися без бою. Опоненти починають рухатись по черзі, потім піднімаються на розтягнуті лапами, ходити по колу, жорстоко кидаючи пісок своїми лапами. Передні лапи також беруть участь у загрозах - вони або описують кругові рухи, або самця, ніби тупаючи їх, при цьому сила опускає їх на пісок. Коли весь арсенал засобів залякування вичерпується, суперники, відкриваючи рот широко, поспішають один на одного. Зазвичай після бійки інопланетянин залишає володіння інших людей, але продовжує загрожувати, тікаючи на безпечній відстані. У дорослих самців часто є позначки на тілі, які залишаються від таких битв - шрами, розірвані "вухами". Люті битви найчастіше трапляються навесні під час "весіль". Чоловік повинен продемонструвати силу і наважитися не лише конкурентам, але й жінкою, яка зазвичай живе поруч. Згідно з деякими повідомленнями, круглі -ли -ли є моногамними, тобто самець із жінкою утворює постійну пару, принаймні протягом періоду поширення.

Самка має більш лагідний настрій. Її рух хвоста не такий суворий, як самець. Коли він починає "починати" в її присутності, t.Е. Затягніть хвіст у спіралі, енергетично оберніть його, жінка відповідає його гладкими рухами хвоста або просто фіксує його в певному положенні.

У молодих людей «язик» хвостових жестів не такий різноманітний. Їх хвіст частіше в стаціонарному стані або в той чи інший ступінь. Симо ящірки при погляді дорослих братів як ознака підпорядкування, як би, кланячи їх, часто часто присідаючи на передніх лапах і згинаючи голови низько до піску.

Якщо молоді округлі раунди пов’язані зі старшими з повагою, то вони вже пояснюються мовою дорослих, тобто за допомогою більш різноманітного положення та руху хвоста. Але загалом більшість молодіжних проходять спокійно. Вони проводять головну частину дня, сидячи або лежачи на сонці або в тіні рідкісної рослинності біля їх нікелів. Дорослі круглі -ли, за винятком вагітних самок, як правило, не копають, а заривають у пісок.

Дієта з вуха, як і інші круглі голови, в основному складається з мурашок. Крім того, вони не пропустять можливості скуштувати сарани, метелики, мухи, гусениці, клопи та інші безхребетні. Вуха круглих - один з небагатьох видів рептилій, їжі та зелені. Вуха здобич чекає сидіння або лежить на своєму сайті, і достатньо цілої повзання дрібниці, іноді підбігають до жертви з декількох метрів. Ви рідко бачите інші ящірки нежиття під променями сонця, вони цілий день бігають у пошуках їжі, а вуха поєднує приємне з корисним - полюванням із усиновленням сонцезахисних ванн.

Найбільш насильницьке життя вушного круглих -головних спостерігається в травні, у сезоні відтворення. Влітку, а тим більше, в осінні періоди енергія дорослих ящірок згасає. На поверхні вони з’являються на короткі проміжки часу і не стають такими агресивними. На поверхні ви можете найчастіше спостерігати за молодим. У жовтні ящірки їдуть у зиму, і знову з`являються з дірок лише наприкінці березня - і все повторюється!

Література: Дивовижний світ рептилій. Семенов д.В. М., 2003- Земля-вода та рептилії. Орлова в.F., Семенов д.В. М., 1999.

Статии на тема
LiveInternet