Різка жаба

Ostromed Frog (Rana arvalis) є добре відомим і широко поширеним представником сімейних реальних жаб. Він живе в тих же біотиках, що і трав`яні, і дуже схожі на нього як зовні, так і в біології. Не з боку чоловіка, гостро -брукована жаба відіграє велику і незалежну роль у природі і заслуговує на окрему історію.

Опис жаби різко

Максимальна довжина тіла цієї жаби становить 8 см, але зазвичай трохи менше - в середньому 5,5 см. Довжина голови - 1,8 см, стегна - 2,5 см, нижні ніжки - 2,8 см.

Тіло коротке, щільне. Голова вказана, але його ширина і довжина однакові. Ніздрі на одній відстані від кінця морди та переднього краю ока. Учень горизонтальний. Інтерорбітальний простір вузький, вже ніж ширина верхніх повік і відстань між ніздрями. Барабанна мембрана дуже добре виражена.Пальці передніх ніг дурні, перший довший, ніж другий. Внутрішній пагорб підборів високий, великий, зазвичай більше половини довжини пальця. Темне скроневе місце добре виражене.

На спині та боках можуть бути горбки різного розміру, хоча в цілому шкіра є гладкою жабою.

Загальний тон кольору верхівки тіла найбільш коричневий. Є також коричневі, легкі оливкові, жовті, червонувато-крейкові особи. Від очей до плечей темні плями звужують назад. Задні ноги зверху в широких плямах і поперечних смугах. Нижня сторона тіла і кінцівок жовтувато або молочно-біла. На животі немає плям. У шлюбний період самці стають блідо -синіми зі срібним відтінком.

Яка різниця між гострою жабою та травою, ви можете дізнатися тут.

Деякі автори ділять типи забарвлення гострих жаб на 4 групи, які можуть виникати в одних і тих же біотиках:

  1. Смугаста форма. Досить широка легка смуга проходить уздовж спини, уздовж країв, де розташована одна червона або коричнева смуга. Спинні складки з темно -коричневими або чорними плямами.
  2. Плямиста форма. Спинна смуга відсутня і замінюється легкими плямами витягнутої форми.
  3. Барвиста форма. Стерна смуга відсутня, замість неї є численні невеликі чорні крапки, які в деяких місцях зливаються, утворюючи нерегулярні великі чорні плями.
  4. Форма рівномірного забарвлення. Спілкове спинно-сильний колір світло-коричневий, іноді між спинними складками є U-подібне темне рельєфне місце.

Проживання

Хабітат жаби є великим (і значною мірою збігається з областю трави). Він розповсюджується в Європі, від північно-східної Франції через Бельгію, Голландію, Данію на півдні Швеції та Фінляндії, на заході досягає Рейну. Південний кордон хребта простягається вздовж Адріатичного моря, обходячи Балканський півострів, до берегів Чорного моря, але не досягаючи Криму, піднімається на північ до нижніх досягнень Дніепера, а потім на схід, через Нижні досягнення дона, середнього регіону Волги та середній хід річки Ураль, через урали, через Північний Кавказ до верхніх догонів Іртиша та Балхаша, через Алтай та Саяна, досягає Байкала та Трансбайкалії. Північний кордон проходить уздовж узбережжя Барентів та Білих морів, через Полярні Урали, Південний Ямал, півострів Тазовський і сягає на південь від півострова Гідан, і Єнісей розтягується до Туруханську.

Гостра жаба, що перебуває у жабі, мешкає в лісах (широкі, змішані, змішані, тайга), ліс -степпе, навіть у більш сухих місцях, ніж трав`яні, тому степи для нього також характерні. У лісах він живе досить далеко від водойм, і в степових районах, навпаки, біля них. На берегах ставків та невеликих річок він зустрічається в основному в очеретах та сирих луках з високою рослинністю.

Загалом, цей вид живе в різних біотиках, але, тим не менш, віддає перевагу більш відкритим пейзажам, переважно чагарникам серед полів і луків, вирубки, окантовки, трав’янисті зарості та культурних полів. Часто він натрапляє на ріллі, у садах, садах та парках, на узбіччі тощо.D.

Скрізь важить на низовинах і не піднімається до гір вище 800 метрів, і лише в Алтай живе на висоту 2140 метрів над рівнем моря.

Як гострі позначені, так і трав`яні жаби живуть поблизу, але їх кількість різна в різних біотиках - одна чи інша панує.

Спосіб життя

Шаряна жаба веде переважно наземний спосіб життя, навіть більшою мірою, ніж трав`яна. Особи цього виду рідше виявляються у воді після завершення сезону розмноження, а під водою вони зиму дуже рідко. Не вимагаючи умов вологості.

Опис жаби різко


Як і трав`яні, полоненні жаби проводять більшу частину свого життя в постійних індивідуальних районах, які вони полюють, відпочивають, ховаються від ворогів і негоди.

Зазвичай вони їдуть на полювання ввечері, але частіше, ніж трав`яні, і в денний час, особливо в похмурі дні та після теплого дощу. У другій половині дня особистості цього виду зазвичай притулок під камінням, кущами, шезлонгами, густою травою тощо.D.

Дієта цих земноводних включає равлики, сарани, мухи, різні клопи. Немає спеціалізації їжі.

Є багато ворогів страрового -морема. Сови, чаплі, ворони, змій, хорі, борсук, єноти та інші тварини полюють на неї.

Зиму дотепних жаб, як уже згадувалося, відбувається частіше на суші. Купи листя, отвори, отвори для гризунів служать зимовими притулками. Залежно від географічного становища району, вони відправляються до зимування у вересні-жовтні та прокидаються в березні-червні.

Репродукція

Для розповсюдження гостро -бружні жаби вибирають чисті лісові ставки. Самці, які «одягали» шлюбне вбрання, приходять до місця розмноження перед жінками. Вони дзвонять друзям з тихими звуковими сигналами.

Щільність населення цієї жаби може бути дуже високою. У перилах розмноження водосховище іноді буквально наповнює земноводними - на квадратний метр є до 25 штук.

Вони відкладають ікру в неглибокі, добре розбиті місця. Одна самка може відкладати від 600 до 2500 яєць. Масонство має форму одного -двох грудочок.

Цікаво, що снаряди яєць цього виду містять спеціальну речовину - ранідин, яка є отрутою для найпростіших і захищає яйця від паразитів.

Пуголовки з’являються за 5-7 днів. Тривалість метаморфози-50-60 днів. Протягом першого літа життя жаби виростають до 2,5-2,7 см. З водних об`єктів вони зазвичай починають оселитися наприкінці червня - на початку липня. Молоді тварини в день здатні подолати відстань від 25 до 65 км! Вони стають сексуально зрілими у віці 2-5 років. Тривалість життя дотепних жаб в природі може досягти 11 років.

Статии на тема
LiveInternet