Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдома

Типи для обслуговування будинку

Хамстарі - одна з найпопулярніших тварин, яку люди вважають за краще тримати як домашніх тварин. Їх популярність пояснюється невибагливістю, невеликими розмірами та добротою. Що вам потрібно знати про зміст хом`яків вдома, ми розкажемо в нашій статті.

Типи для обслуговування будинку

Купуючи хом`яка, ви повинні звернути увагу на види, на який він посилається, оскільки кожен з них має свої характеристики вмісту.

У природі існує близько 240 видів хом`яків, але вдома це може жити набагато менше. Ми познайомимо вас лише з SIZ.

Дзунгар. Один з найпопулярніших видів серед селекціонерів, а також сирійські. Довжина тіла його представників становить до 10 см, маса тіла-35-65 г. Вивчіть їх легко - за темною вертикальною смужкою вздовж спини та Ромбсом на лобі. У якому віці краще купуватиВ кольорі різні: білий, чорний, коричневий, сірий. Їхнє життя 2-2,5 років. За хороших умов окремі люди проживають до 4 років.

Дізнайтеся більше, ніж OI

Кемпбелл. Схоже, попередній погляд, вступає з ним один вид пухнастих хом`яків. Має тіло довжиною 7-10 см і 25 г вагою. Традиційне забарвлення диких хом`яків - темно -сірий з коричневою і темною вертикальною смужкою через тіло. Хутро представників, які живуть вдома, можна пофарбувати в різні відтінки - від білого до чорного. Найпоширеніші коричневі відтінки. Максимальна тривалість життя в хороших умовах змісту становить 4 роки. Вибір та організацію житлаРоборовський. Цей карликовий хом`як ледь росте до 5 см. Він важить близько 30 г. Шерсть на голові і спині пофарбована в пісок, білий живіт. Над очима є легкі плями. У неволі ця тварина може прожити 2-3 роки. Які хом`яки їдять вдома

Важливий!Якщо ваш вибір впав на хом`яка Роборовського, то вам потрібно врахувати той факт, що він не підходить для одиночного вмісту. Краще вибирати акваріуми або тераріуми з високими стінами як його будинок.

. Довжина тіла дорослих цього виду може бути до 14 см, маса-100-130 г. Він покритий м`яким коротким хутром золотистого кольору. Тривалість життя представників такого типу при належному догляді становить 2,5-3 роки. Як доглядати за хом`якомОдним із сортів сирійських хом`яків є довгий - Ердора - Ангора. Їх характеризується довгим пухнастим хутром до 5 см у довжину. Шерсть має різні кольори від світлого бежевого до чорного. Є також черепаха та плямисті хом`яки ангори.

Тейлор. Ще один карликовий вигляд. Має тіло завдовжки до 8 см і маса до 20 г, покрите густим хутро. Груди та живіт білі, спина і задня частина голови коричневі. Середня тривалість життя хом`яків Тейлор становить 2-2,5 років. Плюси та мінуси вмісту

У якому віці краще купувати

Хами не живуть довго, але не слід поспішати забрати їх у заводчика. Діти до 21 дня повинні бути з матір`ю. Вас можуть відлучити з 22 до 28 днів, але не пізніше. Оптимальний вік для придбання домашнього улюбленця становить 1,5-2 місяців, але не старший. Старшим людям буде складніше звикнути до лотка та нове місце проживання.

Купуючи, заводчик повинен забезпечити покупця вперше, і сміття, на якому жив хом`як. Звичайний запах та меню дозволять йому швидше адаптуватися в нових умовах.

Дізнайтеся, скільки

Якщо ви вже вирішили вигляд та колір тварини, радимо ознайомитись із рекомендаціями щодо правильного вибору. Купуючи в зоомагазині або у селекціонера, перш за все, Увагу слід приділяти наступним моментом:

 • Зовнішній вигляд тварини - вона повинна виглядати здоровою, бути активною, добре заграною;
 • Стан вовни тьмяний, що має парші та лисині плями, хутро вказує на проблеми зі здоров’ям гризуна;
 • Очі - вони повинні бути живими, блискучими, не каламутними;
 • Ніс - повинен бути сухим і чистим;
 • Анальний отвір - він повинен бути сухим, чистим, без запаху та розрядів;
 • Поведінка - Краще відмовитись купувати агресивну індивіду.

Зміст хом`яків: відгуки

Якщо ви купуєте хом`яка, який може жити один, і не плануєте підключати своїх сусідів, то бажано, щоб це був чоловік. Ви можете визначити підлогу в цих гризунах після досягнення віку 1 місяця.

Важливий!Перш ніж придбати хом`яка будь -якого виду, ви повинні ознайомитись із інформацією про те, які умови затримання їм потрібні. Тварину слід запустити лише в тому випадку, якщо ви зможете забезпечити ці умови

Вибір та організацію житла

Для того, щоб хом`як якомога довше насолодити вас своєю присутністю, необхідно створити для нього зручні умови життя. Перш ніж зайти в зоомагазин, щоб вибрати гризуна, вам слід придбати для нього комірку. Ви можете здійснити ці дві покупки і в той же час, однак, раніше вирішивши місце, де буде розташоване житло. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдома

Розмір і матеріал

Розміри клітини залежатимуть від типу хом`яка, який ви починаєте, від довжини його тіла, а також від кількості людей, які будуть жити в ньому. Отже, для одного представника карликових видів житла завдовжки 50 см буде достатньо, висота і ширина - 30 см. Якщо планується кілька осіб, то ці параметри відповідно помножуються на їх кількість.

Для середньо розміщених хом`яків клітина повинна бути не менше 60 см завдовжки та висотою 40 см і шириною.

Ми радимо вам прочитати про вибір та домовленість

Що стосується матеріалів житла, найчастіше хом`яки зберігаються в клітинах з металевими стрижнями. Такі види, як Дзунгарський та Роборовський, можуть жити в пластикових клітинах, але вам знадобляться оселі спеціального пластику, що підходить для обслуговування гризунів і безпечний для них. Карликові види можна містити в акваріумах та тераріумах, оскільки вони мають звичку тікати через інтервали між металевими стрижнями. Вузькі скляні судна з високими стінами для цих цілей не підходять.

Відео: Вибір камери хом`яка

Скільки хом`яків зберігають в одній клітці

Це залежатиме від думки, яку ви придбаєте. Так, наприклад, ми вже згадували, що хом`як Роборовського не витримав самотності. У той же час, сирійські хом`яки, особливо те саме -секс, не рекомендуються тримати в одній клітці. Бійки, укуси та оголені клапки вовни в такій ситуації не можна уникнути. Бійки за територію влаштовують дзунгарську жінку з чоловіком. Тому вони дуже рідко ладять в одну клітку. Вони зменшуються лише протягом тривалості спаровування.

Перш ніж подумати про кількість людей в одній клітці, радимо запитати особливості поведінки представників виду, які ви плануєте придбати. Також вкажіть цей момент для заводчика або в зоомагазині.

Чи знаєте ви?Шинки, як і більшість гризунів, не перестають рости до кінця життя. Тому вони повинні постійно їх шліфувати.

Що вам потрібно для хом`яка в клітці

Для комфортного проживання гризуна в клітці йому знадобиться обладнання за його предметами, необхідними для харчування, гігієни, а також ігор. Ось мінімальний перелік того, що має бути в оселі хом`яка:

 • годівниця;
 • Їзда;
 • лоток;
 • мінеральний камінь;
 • колесо;
 • підсмік.

Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдома

Годівниця. Бажано, щоб хом`як мав миску для їжі. Однак ви також можете подати його, розсіюючи годування на підстилці. Який спосіб вибрати, ви вирішуєте. Зауважте, що останній варіант найкращий, якщо клітка містить декілька осіб. Однак це вимагатиме додаткового очищення. Під час годування з миски власник може контролювати обсяг їжі, щоб уникнути переїдання. Шинки зазвичай виготовляються з кераміки або пластику. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдомаДрайв. Прикріплений до клітки назовні, всередині запускається ніс, з якого тварина буде пити. Воду потрібно замінювати щодня. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдомаЛоток. Невеликий хом`як може бути звикним до стільця в лотку з наповнювачем. Тож вам доведеться змінювати лише це щодня. Якщо лоток відсутній, тварина буде дефікуватися на підстилці. Цей варіант також дозволений, але для цього знадобиться багато зусиль для збирання врожаю. Як наповнювач у лотку, найкраще використовувати кукурудзяний субстрат. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдомаМінеральний камінь. Це необхідно для шліфувального стрижня для зубів. Тварині також потрібно періодично вносити дерев’яні палички в клітку. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдомаКолесо. Ця річ є обов`язковою для хом`яків, оскільки для здорової тварини важливо займатися фізичними навантаженнями. Крім того, як і будь -який інший гризун, хом`як любить грати. Колесо повинно бути обрано за розміром тварини. Для представників дзунгарських та карликових видів придатний пристрій з діаметром 20 см пристрій. Для великих гризунів, включаючи сирійські - 30 см. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдомаНеобхідно уникати купівлі колеса з поперечками та з сітки - є часті випадки, коли лапи тварини застрягли і поранені в них.

Підсмік. Ще одним обов`язковим атрибутом у клітці є субстрат, який повинен заповнити дно клітини шаром 6 см. Необхідно, щоб тварина була теплою рухатись по підлозі, щоб вона могла заглибити там і поглинати свою сечу. Дерев’яні стружки найчастіше використовуються як сміття сьогодні (за винятком хвойних). Це також може бути сіно, дерево, целюлоза, кукурудза, глина, котячий наповнювач.

Нодовід повинен бути забезпечений матеріалом для будівництва гніздо - паперові серветки, клаптики туалетного паперу або спеціального паперу, придбаного у зоомагазині. Ватна ват і вовня для цих цілей заборонені. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдомаЯкщо розміри комірки дозволяють, то домашню тварину потрібно буде встановити будинок, де він ховається від сторонніх очей, заощаджуйте запаси та відпочинок.

Також доцільно оснастити клітку іграшками - для шліфувальних зубів, сходження (тунелі, дами, кросби, лабіринти).

Важливий!Щоб уникнути наповнення наповнювача на підлогу, ви можете покласти клітку в картонну коробку, придатну за розміром, вирізаючи сторони висотою 10 см з підлоги.

Відео: Розташування клітини хом`яка

Куди покласти в кімнату

Вибір місця для клітки слід підходити дуже серйозно. Здоров`я домашнього улюбленця, його колодязь, а отже, і активність, залежатиме від цього. Ось кілька Правила, які повинні дотримуватися змісту хом`яків:

 1. Будинок хом`яків повинен бути розміщений подалі від нагрівальних, електричних та газових пристроїв.
 2. Заборонено ставити клітку на чернетки, біля вхідних дверей.
 3. Вам слід уникати встановлення будинку для хом`яків у кімнатах, де світло вмикається в темряві, телевізор, комп`ютер працює.
 4. Температура в кімнаті, де живе гризун, повинна бути в межах +20-24 ° C.

Якщо ви не дотримуєтесь вищезазначених рекомендацій, то хом`як буде жити в умовах стресу, а це означає, що його тривалість життя буде значно знижена. Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдома

Які хом`яки їдять вдома

Годування хом`яків проводиться один -два рази на день: вранці та ввечері. Вони невибагливі в харчуванні і потребують дуже мало їжі.

Що можна годувати

Ферм для домашнього улюбленця потрібно буде придбати у зоомагазині. Основна його дієта повинна складатися з зерна та зернистої суміші. Однак неможливо повністю годувати лише їжею, що зберігає тварину. Принаймні двічі на тиждень меню тварини слід поповнити фруктами, овочами, травами. Двічі на тиждень ви можете давати білкову їжу у вигляді курячого білка, вареної курки, сиру. Іноді тварини балувати ягоди: полуниця, малина, виноград.

Прочитайте також про

Періодично ви також можете подарувати улюблені солодощі, але не «людські», але особливі, придбані у зоомагазині.

Відео: вибір для хом`яка

Що не можна дати

Суворо заборонено подавати гризуна від загального столу. Людська їжа у вигляді смажених, солоних, солодких, кислих, борошна та гострих страв є руйнівною для його травного тракту.

З овочів та фруктів гризуни протипоказані:

 • часник;
 • цибуля;
 • капуста;
 • цитрусові;
 • слива;
 • буряк.

Чи знаєте ви?Зазвичай самки хом`яків ведуть до 8 дитинчат в одному підстилці. Однак у 1974 році в Сполучених Штатах хом`як народив 26 дітей. У Книзі записів Гіннеса вона записується як найпопулярніша жіноча хом`яка.

Як доглядати за хом`яком

Догляд за тваринами високої якості -це ключ до найголовнішого життя та здоров`я. Доглядом за хом`яком має на увазі очищення клітини, різання кігтів і догляд за зубами, шерсть.

Регулярні прогулянки

Ходити з хом`яком по вулиці не рекомендується, оскільки таким чином він може зловити будь -якого

Ви також не повинні дозволяти його на підлозі в квартирі. Через свої невеликі розміри він ризикує потрапити в дуже усамітнене місце, де це буде важко знайти.

Для регулярних прогулянок, ідеально підходить з діаметром 16-18 см (залежно від розміру тварини). Вони можуть бігати в них не довше 25 хвилин.

дозволяє хом`яку вільно та безпечно рухатися через територію кімнати, допомагаючи йому підтримувати необхідну діяльність.

Відмінним рішенням для прогулянки також буде спеціально обладнаний реєстр з розміром 1х1 м.

Відео: пішохідна м`яч для хом`яка

Турбота про кігті та зуби

Шинки здатні піклуватися про себе, включаючи їхні кігті та зуби - потрібно лише забезпечити їм предмети, про які вони їх шліфують. Якщо ви все ще бачите необхідність вирізати кігті домашнього улюбленця, то для цього знадобиться спеціальний кігет.

Очищення клітин

Щодня потрібно буде мити миску на їжу, замінити воду в пияці, вийняти лоток або потворно: на місці, куди хом`як пішов до туалету, замініть сміття.

Загальне прибирання У клітці з повною заміною сміття слід робити один раз на тиждень. Дозволено - три рази на місяць.

Важливо, що при очищенні хом`яка немає в клітці і не бачить роботи ваших рук.

Чи можливо купатися

Хамстарі віддають перевагу їх хутра Чисто в піску. Тому раз на тиждень ємність з піску потрібно буде помістити в клітку, в якій гризун буде зручно "виплеснути".

Якщо така пісочниця нерухома, то пісок в ньому слід замінити 1 раз за 3 дні.

Відео: купання хом`яка в піску

Водні процедури не включаються до обов`язкових заходів для догляду за хом`яком. Гризуни не люблять воду, а це означає, що будь -яке купання стане для них стрес. Тому необхідно опустити тварину у воду лише в разі надзвичайних ситуацій. Це потрібно зробити швидко, і під час процедури важливо забезпечити, щоб вода не потрапила в очі, вуха та ніс. Після купання тварину змочують м’яким рушником. Спротово заборонено висушити хутро з феном, оскільки він дуже боїться гучних звуків.

Перегляньте переваги та недоліки вмісту в будинку, наприклад

Плюси та мінуси вмісту

Ми неодноразово звертали увагу на те, що вихованець у будинку завжди є відповідальністю, і до його придбання ми повинні зважити всі плюси та мінуси. Ми намагалися намалювати основні переваги та недоліки вмісту молота в квартирі. Ми сподіваємось, що вони допоможуть вам вирішити, розпочати його у вашому домі чи не варто того.

Переваги:

 • Гудвіл - гризуни з правильним ставленням до них рідко спричиняють проблеми здоров`я та власності власника;
 • невибагливість - невеликі порції їжі та відсутність потреби у вуличних прогулянках, звичайно, є значною перевагою хом`яків перед іншими домашніми тваринами;
 • простота тренувань та приручення;
 • Клітина займає мало місця;
 • Невиробництво в їжі;
 • Недорога ціна.

Все найголовніше для успішного зберігання хом'яків вдома

Недоліки:

 • безлад у клітці;
 • неприємний запах без відсутності регулярного збирання;
 • Нічний спосіб життя і, відповідно, шум, який публікується;
 • коротка тривалість життя;
 • Рідкісні прояви агресії.

Зміст хом`яків: відгуки

Коротко - так, вони пахнуть, але не всі, лише не -фінгери кусають, якщо ви візьмете від заводчика, то хом`яки звикли до рук з дитинства, вони будуть раді свербіти, бігати до дзвінка, сидіти на своєму коліна... У дівчини був такий хом`як - золото... Однак хом`як - хом`як, але для мене головним мінусом було те, що вони живуть дуже мало, і до старості вони також захворіють, круглі суми можуть піти до ветеринара.

маха

http: // www.Жінка.RU/Home/Animal/Thread/3940878/1/#M21424392

Я думаю, що для зайнятих людей, які мають мінімум часу для домашніх тварин, хом`як ідеальний. Я не пішов на 2 ночі, але 1 ніч безкоштовно. Покладіть їжу, налийте молоко і нормально. Навіть якщо іноді у вас немає часу годувати, у нього там багато резервів, він не помре від голоду.

Хом`як

http: // www.Жінка.RU/Home/Animal/Thread/3940878/1/#M21424423

Я прибираю кожні два тижні. Шинки ходять в кульки щовечора та частину відходів, які я видаляю з кульок. Клітка має менше бруду, і я очищаю куточок туалету кожні 4-5 днів.

Колабона

http: // hamsterhappy.Інформація/індекс.PHP/Тема, 32.0.HTML

Те, що часто не вистачає для маленьких дітей - це терпіння. Трохи терпіння - це те, що вам потрібно приручити хом`яка. Основне правило - ніколи не підніматися на хом`яка в будинку. Ви хочете погладити пухнастий брухт улюбленого і взяти його в руки? Не намагайтеся вивести його з дому, зачекайте, поки він вийде. Руки повинні бути чистими і не пахнути їжею.

Дудлс

http: // irecommend.ru/concent/kak-stat-khomyachinoi-babushkoi

На закінчення зазначимо, що хом`як може бути чудовим домашнім улюбленцем, ігри, з якими доставлять багато задоволення. Однак, придбавши його, як і будь -яка інша тварина, ви повинні бути впевнені, що ви можете створити необхідні умови для комфортного проживання та забезпечити належну допомогу.

24

Статии на тема
LiveInternet