Лося: діапазон, опис, фото, спосіб життя

Elcel (Alces Alces) - це великий ссавець ссавців. Звір легко розпізнати у подовженій морді, величезних сплющених рогах, горбаній спині, тонких ногах та масивному тілі.

Діапазон та водне середовище проживання

Лося можна знайти на північному сході Північної Америки, а також на північній Євразії. За винятком Арктичних регіонів, вони живуть у більшій частині Канади та Аляски. Їх можна знайти далеко на півдні, в горах Юта, Колорадо, Вайомінг, Айдахо, Монтана та північну частину штату Нью -Йорк.

В Євразії вони населяють середовище проживання на південь від арктичних регіонів на півночі. Найбільше лося спостерігається у Норвегії, Фінляндії, Швеції, Польщі, Естонії, Латвії та Росії.

У Росії площа лося простягається від півострова Кола до степової зони на Півдні.

Елк досить розбірливий, коли справа стосується вибору «місця проживання». Він віддає перевагу місцям, де є багато доступних їжі та притулків від людей та хижаків.

Це типовий лісовий мешканець. У головному діапазоні звір асоціюється з ділянками молодих зарощих березових, осики, долин річок Тайга, уздовж яких непроникні зарості талніків, пташині вишні, гірський попіл та різні чагарники ростуть. Авіація звірів уникає твердих тайга -масифів.

Влітку та осінь лося не дотримується певних ділянок і широко блукає по долинах річки. Після того, як глибокий сніг вибирається, вибираються невеликі масштабні ділянки, на яких є зарості молодої осики, верби та інших листяних скель, і ведуть відносно сидячий спосіб життя.

Лося: Опис та фото

Наш герой - великий звір, найбільший з усієї великої родини оленів (Cervidae). Його висота на ходу може досягти 2,3 м. Довжина тіла бика (так званий дорослий самець -лось) досягає 2,9 м. Максимальна вага корів - 300 кг, бик - 600 кг.

На фотографії нижче дорослого чоловічого лося.

Діапазон та водне середовище проживання

Найбільший лося є в Алясці та Східному Сибіру, ​​а найменші - на північному сході Китаю та в Віомінгу (на захід від Сполучених Штатів).

Морда лося набряку горбами, верхня губа збільшується, під горлом відбувається шкірячий ріст, покритий подовженим волоссям.

Лося: Опис та фото
У самців на шиї є м`яка шкіряча сумка під назвою сережка або дзвін

Череп дуже великий, його загальна довжина у дорослих досягає 54-55 см. З структурних особливостей для лося, невеликі слухові барабани та скорочені носові кістки характерні.

Життєвий спосіб життя так -у формі

Масивний ніс надає цій тварині не тільки унікальний чарівний вигляд, але й приносить їй неоціненну користь - за допомогою її може «пережовувати» та ковтати водну рослинність.

Колір тіла чоловічої статі-звичайний коричнево-коричневий ноги, пофарбований у світлий попелястий сірий колір. У жінок легше коричнево -розмальовки.

Взаємодія лося та людей
Жіночий лось

Роги доступні лише у самців і з`являються на другому році життя у вигляді прямих стрижнів. На третьому курсі життя звіра пік рогів роздвоєний, і з віком кількість процесів збільшується щорічно, хоча не в суворо визначальній кількості, тому неможливо точно визначити вік на кількість процесів. У дорослих тварин основи процесів зливаються між собою, утворюючи широке лезо, уздовж країв яких розташовані процеси. Форма та розмір рогів нестабільні і мають значну особистість та віку, пов`язану з мінливістю.

На фотографії лося демонструє свої чудові роги.

Лося: діапазон, опис, фото, спосіб життя

Через форму рогів, подібних до плуга, лося часто називають так у формі.

Щороку в січні-лютому лося скидає роги. Молоді роги починають рости у квітні. Спочатку вони покриті м`якою оксамитовою шкірою, але нарешті вони осять і очищаються від шкіри в липні-серпень.Життєвий спосіб життя так -у формі

Лося активні протягом усього дня, але вони демонструють найбільшу діяльність на світанку та сутінках.

Цілий рік, за винятком періоду гон, нахмуриться здебільшого з невеликими стадами 5-8 голів, що складаються з тварин однієї родини (бик, корова, молоді у віці року, молоді напіврічний, або бик, корова та вигідні молоді). Взимку іноді дві сім`ї об`єднуються та утворюють стадо 10-16 голів.

У воді лося відчуває себе дуже комфортно, і, незважаючи на величезну масу, добре плавайте. Повністю занурений у воду, звір може залишитися там 30 і більше секунд. На суші ці тварини також спритні. Вони можуть бігати зі швидкістю до 55 км/год на невеликі відстані та риси - до 32 км/год.

Середня тривалість життя лосів у дикій природі становить від 8 до 12 років.

живлення

Лося - травоїдні тварини. Основна роль у їхньому харчуванні відіграє листя та молоді пагони Аспен, Береза ​​та інші листяні скелі. Влітку болото та озерна рослинність грає в дієті.

Влітку, рятуючись від цитованих жалобних комах, лося може довго бути у воді, де він живиться водяними лілій, кальамом, осоком. Звір виймає кореневища водних рослин із значної глибини, опускаючи голову у воду. Хаках також їсть на берегах річок та озер. На лісових батончиках, звір часто виходить цеглою.

Продовження роду

Колія лося починається у вересні. У цей час ви можете почути характерний глухий рев чоловіків у лісі.

Між чоловіками жорстокі поєдинки часто трапляються через самки. Перш за все, дорослі самці, як правило, старше трьох років, беруть участь у спаровуванні, хоча ці тварини досягають статевого дозрівання на два роки. Після спаровування бик і корова зазвичай залишаються разом, але трапляється, що дуже старі самці залишають самку на свою долю і блукають поодинці. Молоді тварини, які ще не досягли повного розвитку, які годувались під час колії від батьків, також йдуть наодинці або парами.

Лося: діапазон, опис, фото, спосіб життя

Раунд триває протягом вересня і фіксує частину жовтня. Вагітність у лося триває 240-250 днів, внаслідок чого в травні, а рідше на початку червня, жінки зазвичай приносять двох телят, рідше один. Одне теля трапляється у первинних жінок.

Готель зустрічається в глухих, відокремлених місцях - в щільних заростях ялини, ялиці, осиці. Перший раз після народження лося дуже слабкий і в одному місці є до двох тижнів, їсти материнське молоко. Молода мати смокче до 3-3,5 місяців, але вже у віці 6 тижнів починає доповнювати їх дієту з травами та молодими пагонами.

Молоді телята зазвичай залишаються з матір`ю, поки вона не народить наступних телят.

Вороги лося

Вороги Сохей трохи. Відносно рідко атакували ведмедів. Молоді стогоні та самки можуть стати жертвами Росомахи та Лінкса. Вовки рідкісні в середовищі існування наших героїв і їх можна підняти лише оранжерею, але вони не завжди досягають успіху і лише після жорстокої битви.

Влітку Мус дуже страждає від комах, що підходять до крові. Личинки шкіри і особливо носоглотки гадфлі надзвичайно роздратовані.

Лось також страждає від людини, яка вже сотні років полює на нього через м`ясо, шкури та роги.

Взаємодія лося та людей

Якщо лося спровокується, це може бути досить небезпечним для людини. Отже, звір, безумовно, атакує, якщо людина наближається до молодих телят. Крім того, у формуванні SO може бути небезпечно під час колії.

На жаль, ці величні тварини часто отримують травми або вмирають на дорогах у зіткненні з автомобілями. Є також випадки, коли люди страждають від нещасних випадків з лосом.

Навіть у Радянському Союзі були зроблені спроби домінувати. Невелика програма, яка називається Кострома (Сумароквська) Ферма Мус, розводить цих тварин з 1963 року.

Лося: діапазон, опис, фото, спосіб життя

Хоча ферма отримує певний прибуток від продажу зцілювального лосяного молока, його головна мета - провести дослідження біології лося та принципи одомашнення тварин. Нещодавно ферма стала популярною визначною пам`яткою і активно приймає туристів - любителів тварин з усієї країни.

Статии на тема
LiveInternet