Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Звичайна золота рибка

Золота риба (Carassius auratus) - це дуже популярний і загальний тип акваріумних риб з роду -носія. Їх відбір розпочався більше 1000 років тому, навіть у стародавньому Китаї, і зараз вже є близько 300 сортів цих риб. Предок золотих рибок - звичайний срібний короп -хрусь, мутація змінюється у кольорі та формі тіла, зацікавлених у старих часах китайських рибних фермерів. Давайте детальніше розглянемо основні сорти золотої акваріумної риби.

Звичайна золота рибка

Найменше залишається від даних її предка і є найбільш невибагливим. Звичайна золота рибка (Carassius auratus auratus) пофарбована в яскраво -помаранчевий і росте до 18–20 см. У ставках він може досягти 30–45 см. Має плоске подовжене тіло з широкою короткою головою. Плавники закруглені та випрямлені, лише край спинного плавника трохи зігнутий. Плавник на спині починається з найвищої точки.

Оксамитова куля (помпом)

Вони не дуже прискіпливі до індикаторів води, досить успішно зберігаються в таких умовах:

 • Жорсткість води - 6–20 °;
 • температура - 10–28 ° C;
 • кислотність - 5-8 pH.
Основна вимога-достатньо розмірів акваріумів, щонайменше 90 літрів для одного дорослого, а також щотижнева зміна 1/3-1/4 води. Розповсюдження цих риб повинна бути в 100-150-літровому акваріумі для однієї самки та двох самців.

Ця риба може перенести температуру до 0 ° C, але найкращі температурні умови, що стимулюють відтворення, становлять 20 ° C.

Чи знаєте ви?золота рибка - Найбільш довге проживає серед акваріумних риб. Усі його сорти живуть близько 15–20 років і в хороших умовах може прожити до 30 років. Риби з сімей коропа та цичловів, як правило, відрізняються за довге життя. Більше того, чим більша риба, тим довше вона живе.

Оксамитова куля (помпом)

Ця риба була розведена штучно, і її "візитна карта" заростає шкірячі клапани з обох боків носа, що нагадує форму та структуру помпому. Такі "помпони" мають діаметр приблизно 1 см і пофарбовані синім, червоним або білим кольором. Оксамитова куля має товсте яйце, у формуванні яєць довжиною до 16 см і низькою спиною. Спинномозковий плавник може бути відсутнім, а плавник в задньому проході та хвості роздвоєно. Сама оксамитова куля може бути барвистим по -різному.

Вакін (японська золота рибка)

Умови утримання:

 • Жорсткість води - 8–25 °;
 • температура - 18-30 ° C;
 • кислотність - 6–8 pH;
 • Акваріум- 50 літрів на оксамитову кулю- для пари помпонів виберіть 100-літрову ємність.
Це рідкісна і примхлива риба. Неправильний вміст може призвести до зникнення "Помпонів" у носі.

дізнатись,

Вакін (японська золота рибка)

Японська золота рибка має інші назви - Вальвака та Вакін. Один із довгострокових сортів, розведених штучно в Китаї та набув значної популярності в Японії. На своїй основі японці отримали багато інших видів відбору. Має трохи повне тіло, ніж у початковій формі довжиною до 20 см у акваріумі. У теплі часи його можна зберігати в ставках, де він може досягти розміру 30 см і більше.

Verokhvost

Основна особливість вакінів - це роздвоєний хвіст та цікавий плямистий забарвлення. Яскраві ділянки можуть мати забарвлення від жовтого до червоно-помаранчевого, розкиданого по всьому тілу і чергуються з білим тоном.

Акваріум Вакінов вибирається так само, як і для звичайних золотих рибок (100–150 л), з такими умовами:

 • Жорсткість води - 6–20 °;
 • температура - 18–25 ° C;
 • кислотність - 7-8 pH.

Дізнайтеся, і

Verokhvost

Він має коротке, злегка сплющене тіло з широкими товстими плавниками, які також недовго. Анальні плавники іноді подвійні або повністю відсутні. Високий спинний плавник може бути до половини висоти корпусу вентилятора та переміщеного ближче до області хвоста. Сам хвіст подвоєний, 1/2 довгий від розміру тіла, досить сильного і мускулистого. Верхні частини хвоста виросли разом і нагадують вентилятор, що визначило назву риби. Кут між хвостовими лопатями повинен бути 90 ° і більше.

Валекхвост

Вентилятор може мати темно-червоний, фіолетовий або білий колір, але животик завжди буде жовтуватом відтінками. Очі мають різні кольори.

Зміст - звичайний для золотих рибок. Лише вентилятор -слід зазвичай не зростає більше 15 см, хоча деякі акваріумісти говорять про більші зразки цього сорту. Тому акваріум для нього вибирається на основі обсягів 30-50 літрів за копію.

Валекхвост

Початковою формою для Vile -tavern була риба Рюкін - Сорт, розведений японцями. Звідси коротка форма тіла з короткою яйцем (до 20 см) з горбом, розташованим між спинним плавником і головою. Колір вуаль -червоний, білий і кремовий тони, періодично ви можете знайти чорний костюм. Плавники з тілом мають різні кольори, також розмальовки. Очі також в різних кольорах, за винятком зелених, а їх розмір трохи більший, ніж у інших риб.

Читайте також,

"Відмітна ознака" цієї риби є великими тонкими плавниками та хвостом, подібними до завіси. Широкий довгий хвіст іноді в 6 разів довше тіла і може не мати 2 злиті лез, а 3-4. Передні промені спинномозкового плавника дорівнюють висоті тіла, а сам плавник завжди вартий. Черевні плавники мають однаковий розмір. Плавники в задньому проході та хвіст хвоста.

Водні очі (міхур -це)

Є 2 стандарти Vile -Highway:

 1. Спідниця - Класичний вигляд з пропорціями ширини та довжиною тіла 5: 8. Хвіст подрібнюється, довжиною 3/4 довжини тіла і більше. Більше того, чим довше хвіст, тим цінніша риба. Плавник на спині з висотою 3/4 ширини тіла;
 2. Перлина
 3. Стрічка - Пропорції тіла від 1: 2 до 5: 8 (ширина до довжини). Стоячий плавник на спині трохи менший, ніж у спідниці. Хвіст - розмір довжини тіла і більше з кутом між лопатями 90 °.
 4. Зірка (небесне око)

Умови акваріуму:

 • Жорсткість води - не більше 20 °;
 • температура - 12–28 ° C;
 • Кислотність - 6,5–8 pH.
Акваріум обраний об`ємом 50 літрів для кожної риби. Потрібні щотижневі заміни води, а встановлення фільтра бажана.

Ми радимо вам прочитати також про ІА

Водні очі (міхур -це)

Розведений китайцями, має скорочену голову та невеликий лук. Округлене тіло риби може досягти 18 см і має різний колір. Найчастіше зустрічаються срібні, коричневі та помаранчеві кольори. Основна відмінна особливість - великі очі, які з нетерпінням чекають вперед з гіпертрофізованими бульбашками запрошення. Вони наповнені водою і можуть бути майже на чверть від довжини тіла. Немає спинномозкового плавника, є роздвоєння хвоста та анального плавника. Хвостові леза пухиряться, не звисайте.

Комета

Ємність вибирається за розміром 50 літрів на міхур, що міститься в таких умовах:

 • Жорсткість води - не більше 20 °;
 • температура - 12–28 ° C;
 • Кислотність - 6,5–8 pH.
Необхідно замінити воду, аерація бажана.

Важливий!У дизайні акваріума, де живуть бульбашки, не повинно бути корчів та інших декорацій з гострими кутами, про які вони можуть пошкодити близьку міхур. Трапляється, що, незважаючи на всі запобіжні заходи, ця риба все ще пошкоджує їх, і вони здуті. Приємно, бульбашки можуть знову відновитись і набирати.

Перлина

Перлина має коротке тіло, схоже на яйце і досягає 15 см по довжині. Особливість цього сорту - У присутності перламутрових лусочок помітних розмірів, які схожі на половини невеликих перлів. Колір, як правило, червоні, помаранчеві та білі тони, іноді люди знаходяться в плямах, періодично - чорних або кольорових кольорів. Якщо риба втрачає перлові лусочки, то на їхньому місці звичні лусочки виростають, а перлина не виглядає такою декоративною.

Червона Шапочка

Цю рибу рекомендується зберігати в 30-літровому акваріумі та додати 10 літрів води до кожного нового жителя. Аерація бажана. Але загалом - ті самі умови, що і звичайний сорт, але найкращим буде:

 • температура - 18–22 ° C;
 • кислотність - 6-8 pH.

Вам, мабуть, буде цікаво прочитати про це,

Зірка (небесне око)

Характерна особливість цього виду вважається опуклими очима, які з нетерпінням чекають вперед і вгорі. Зірка має закруглене яйце, укладене. Довжиною риба сягає до 13-15 см. Хвостовий плавник подвійний, а спина відсутня. Колір в основному золотисто-помаранчевий, але є чорно-білі люди, а також є різні поєднання цих кольорів.

Ліоноволовка

Акваріум (40-50 літрів на 1 індивід), в якому потрібна аерація та фільтрація, підходить для зоряних кораблів. Важливо замінити воду на 30 % від загального обсягу щонайменше 1 раз кожні 7 днів.

Такі параметри водного середовища вважаються оптимальними:

 • жорсткість - 8–25 °;
 • температура - 18–23 ° C;
 • кислотність - 6-8 pH.
Зоряні кораблі люблять кидати в землю, тому краще придбати пісок великих фракцій або камінчики, щоб прикрасити дно житла. Краще вибирати рослини з великими і жорсткими листками, а також сильними корінням.

Оранда

Цими рибами може бути багато, не зупиняючись, тому важливо не перегодовувати їх. Годування проводиться 2 рази на день. Краще негайно видалити решту продуктів. Дієта включає як живу, так і рослинну їжу. Через погане зору зірки потрібні більше часу, щоб приймати їжу.

Чи знаєте ви?У Стародавньому Китаї було модно тримати золото в басейні під час імперії пісні імперії. А в 1369 році виробництво різних форм порцелянових суден почало підтримувати ці риби. Такі досить великі розміри спеціальних порцелянових контейнерів називали "урнами драконів". Вони були першими попередниками в приміщенні акваріумів.

Комета

Ще один сорт розмноження, яка має витягнуту форму тіла, а також дуже гарний хвостовий плавник великих розмірів. Довжина риби досягає не більше 18 см. Цей вид може бути різним кольорами, але особливо оцінюються особи, в яких колір тіла відрізняється від кольору плавників. Наприклад, срібне тіло з червоно-помаранчевими або жовтими плавниками. Колір може змінюватися залежно від умов вмісту. Щоб зберегти колір, вам потрібно вибрати хорошу їжу та забезпечити достатню кількість освітлення, але з наявністю затінених місць.

Телескоп (Деменкін)

Комета любить заглиблюватися в землю, тому, організовуючи дно, слід вибрати великий пісок або гальку. Делікатна риба водоростей може бути пошкоджена, і доцільно вибрати рослину, сувору в структурі з великими листям - прямим nomafil, апоногатоном худоби. Експерти також рекомендують покрити акваріум зверху спеціальним склом, оскільки комети люблять стрибати на поверхні води і можуть впасти з акваріума.

Ми рекомендуємо прочитати про те, як розбавити та підтримувати такі рослини в акваріумі, як

Вони люблять простір, тому акваріум повинен бути обраний на основі 45-50 літрів на 1 рибу. Рекомендується хороша аерація, а також фільтрування. Заміна рідини - 25-30 % щонайменше 1 раз за 7 днів.

Я поранений

Наступні параметри води вважаються оптимальними:

 • жорсткість - 6–18 °;
 • температура - 18–23 ° C;
 • кислотність - 7 pH.
У їжі комети є невибагливими, але в їх раціоні потрібно включати як живу їжу, так і рослинне походження. Вони можуть голодувати цілий тиждень.

Чи знаєте ви?Золота рибка може досягти досить великих розмірів. Так, у 2010 році у Франції ЗМІ повідомили, що рибалка Рафаель Бяджіні спіймав унікальну копію золотих риб вагою близько 15 кг.

Червона Шапочка

Це один із типів Оранди, що є типом золотих рибок. Він відрізняється від яскраво -червоного або помаранчевого опуклого росту на голові у вигляді шапки або шапки. Має тіло, укладене яйце з досить великим, дещо прозорим плавниками. Білий або золотий колір тіла ефективно поєднується з червоною «шапкою» боротьби. На спині є плавник, хвіст роздвоєний і плавно висить вниз. Червона шапка може вирости до довжини до 23 см.

Риукін

Виберіть акваріум, повинен бути з розрахунку приблизно 50 літрів на 1 рибу.

Пісок, а також галька підходить як грунт. Ця порода любить коситись у землі, тому краще використовувати Saggitaria, Elodea, Cube, Wallisneria, вистелену великими камінчиками як рослинність у акваріумі. Вам також потрібно встановити хороший аератор і фільтр. Важливо зробити заміну рідини на 25-30 % від загального обсягу щонайменше 1 раз кожні 7 днів.

Такі параметри середовища проживання вважаються оптимальними:

 • жорсткість - 6–18 °;
 • температура - 18–23 ° C;
 • кислотність - 7 pH.
Годування червоної шапки буде не складно, будь -яка їжа підходить для них - жива, штучна, овочева.

Перегляньте правила догляду за такою поширеною рибою акваріумів, як:

Ліоноволовка

Має форму тіла, що формується яйцем. Основна особливість цього виду - наявність досить великих опуклих наростів у районі зябра, так що голова риби схожа на голову лева. Звичайне забарвлення тіла Ліоновки червоне, іноді з білуватними плямами. Хвости та анальні плавники мають біфуркацію, і на спині немає плавників. Довжина риби може досягати до 20 см.

Шубанкін (Каліко)

Вибір акваріума повинен бути зроблений з розрахунку близько 50 літрів на людину.

Природне світло і невелике підсвічування дозволено 0,3-0,4 Вт/л. Потрібна постійна фільтрація, а також аерація. Заміна 1/3 рідини кожні 7 днів також важлива.

Наступні параметри води вважаються оптимальними:

 • жорсткість - 7–22 °;
 • температура - 16–23 ° C;
 • кислотність - 7-8 pH.

Важливий!Ліоновіти схильні до інфекційних та грибкових захворювань, тому рекомендується додати до профілактики у воду Сіль з розрахунку 5 г на 1 літр води.

Оранда

Оранда - Одна з найпопулярніших золотих риб, що розводиться в Азії, розводить.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Тіло яйцику Оранди, велике і кругле, вкрите мерехтливими лусочками. Довжина становить від 5 до 18 см. Характерна особливість - наявність зростання в голові. Усі плавники, за винятком спинки, поєднуються. Хвіст гладкий і довгий, зазвичай роздвоєний в кінці. Колір може бути червоним, чорним, коричневим, червоно-білим, а також chintsev, мати металевий або матовий відтінок. Підвид синього кольору виводили порівняно недавно.

Ці риби можна утримувати в штучних ставках, але необхідна умова буде постійною підтримкою теплої температури, холод просто неприйнятний.

Оранда - дуже примхлива риба, яка доглядає. Він підвищив чутливість до інфекції інфекціями, грибками та бактеріями, тому важливо контролювати чистоту місця проживання.

Акваріум для Оранди повинен бути великими параметрами - 90–110 літрів, щонайменше 40 л на 1.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Цей вид не дуже вимагає водних показників, важливо спостерігати за наступними умовами:

 • жорсткість - 6–8 °;
 • температура - 16–28 ° C;
 • кислотність - 7 pH.
Заміна рідини повинна бути щонайменше 25-30 % від загального обсягу щотижня.

Оранди є невибагливими з точки зору їжі, майже будь -який корм підійде їм, але рекомендується вибрати корм у вигляді пластівців.

Телескоп (Деменкін)

Основна відмінність телескопа-це великі опуклі очі (в середньому 1-2 см), які розташовані на досить великій голові з двох сторін. Така незвичайна форма, що нагадує телескоп, і дав назву рибі. Цей вид був розведений відбором і не зустрічається в природних умовах.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Тіло риби закруглений, досить широкий, але короткий. Плавники великі, хвіст роздвоєний і зазвичай висить вниз. В основному риба чорна, але протягом життя вони можуть змінити колір. По довжині в середньому від 10 до 20 см. Життєвий цикл - 10-15 років, за хороших умов - до 20. Зазвичай терплять низьку температуру.

Телескопи відрізняються недоброзичливим, тому їм складніше знайти їжу, і навіть через великі очі вони можуть бути травмовані та заражатися. Але вони невибагливі для зовнішніх умов:

 • жорсткість - 8–25 °;
 • температура - 20–23 ° C;
 • кислотність - 6-8 pH.
Вибираючи акваріум, краще вибрати прямокутний акваріум, кругла форма неприйнятна. Він повинен бути великим, близько 100 літрів на пару риб, для кожної - щонайменше 50 літрів. Оскільки телескопи значно виробляють багато відходів, необхідно забезпечити високоякісну фільтрацію та аерацію.

Кожні 7 днів (частіше) необхідна заміна рідини - 25-30 % від загального обсягу води. Усі елементи житла повинні бути впорядковані, не жорсткі, без гострих куточків.

Важливий!Деякі штучно розведені сорти золотих рибок можуть завдати шкоди занадто легко (міхур -еї, мерзенні -високі, телескоп). Тому їх часто рекомендують зберігати у види акваріум без пейзажів.

Я поранений

Це тип золотих рибок, розведеної в Японії шляхом відбору. Їх дуже цінуються, і навіть види ненаебриду дорогі. Їх особливості - це повна відсутність плавника на спині, а також кривизна хребта у вигляді дуги, особливо в області невеликого хвоста, який має біфуркацію. Погані та грудні плавники відносно короткі. Коротке і широке тіло має форму у формуванні яєць.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Рана плаває плавно і добре орієнтована. Забарвлення дуже різноманітне, але погляди з вираженим кольором у губах, очах, зябрах і хвості особливо цінні, а решта тіла повинна бути безбарвною. Сітц -забарвлена ​​риба також прекрасна. Довжина Равус - близько 18 см.

Цей тип можна зберігати лише в умовах акваріуму. Для цього великий контейнер підходить зі швидкістю 100 літрів на 1 пару. Впровадження - дуже тепло, що лежить. Такі параметри води вважаються оптимальними:

 • жорсткість - 15–25 °;
 • температура - 18–23 ° C;
 • кислотність - 7-8 pH.
Кожні 7 днів потрібно замінити 1/3 води. Добре використовувати великий пісок як ґрунт, а Vallisneria, Rogolitnik, Elodea ідеально підходить від рослин. Акваріум повинен бути забезпечений хорошими фільтрами аерації та лікування. Рана схильна до захворювань плавального сечового міхура, тому краще вибрати свіжу їжу та обов`язково додати в дієту овочеву їжу. Корм порціонований.

Риукін

Риукін - Ще один із популярних видів золотих рибок для акваріума. Він був привезений до Японії близько 16 століття з архіпелагу Рійку. Цей факт визначив назву риби.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Ці зразки мають коротке тіло, але значні розміри можуть досягати довжини до 20 см. Відмінна особливість - це різке піднесення спини у вигляді горба, починаючи з відразу за головою. На спині є прямий плавник. Колірна гама цієї риби різноманітна і коливається від червоно-сріблясто до чорних тонів. Але в більшості випадків ви можете знайти червоний червоний рикін. Кольори Sitz виглядають дивовижно, але червоно-білий колір цих зразків виглядає дуже естетично естетично в ставках. Цей вид має досить великий роздвоєний хвіст.

Через їх великі розміри, рюкіни дуже популярні при прикрасі декоративних ставків та басейнів. Вони також можуть міститись в акваріумі на основі пропорції: 2 риби на 100 літрів. Важливо принаймні раз на 7 днів зробити заміну 1/3 рідини з загального обсягу. Необхідно встановити аерацію та фільтрацію. Ви можете нагодувати крові, хробаків, дафні, каші, вам також потрібно годувати вміст овочів. Також бажано регулярне годування для декоративної риби.

Для розташування акваріума рекомендується приймати ґрунт малих або середніх фракцій. Оскільки Рюкін їсть водорості, краще зупинити його вибір на швидко зростаючих рослинах (наприклад, Elodea, Rogolitnik). Освітлення житла повинно бути досить яскравим.

Параметри вважаються оптимальними:

 • жорсткість - близько 20 °;
 • температура - 18–22 ° C;
 • Кислотність - близько 7 pH.

Шубанкін (Каліко)

Цей тип золотих рибок, як і Шубанкін (або Каліко), був розведений селекційним шляхом і належить до родини Карпова. Тіло Каліко довгий і злегка сплющений з двох сторін, може досягти довжини до 16 см. Але цей тип має окремий підвид із скороченим тілом і роздвоєнням на хвості.Відмітною ознакою є наявність тонких прозорих лусочок, а також подовжених плавників. Хвіст у вигляді великих лез, позбавлених біфуркації. Забарвлення цього виду дуже незвично: він поєднує в собі білий, жовтий, синій, червоний колір та їх відтінки. Sitz calico дуже гарна. Досягнувши 3-го року життя, відтінки синьо-фіолетових тонів набувають відтінків, що робить їх ще більш цінними.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Шубанкін, незважаючи на мирний і живий за своєю природою, не терпить жорсткості, тому вам потрібно придбати великий акваріум для них з розрахунку 50 літрів води на 1 індивід.

При проектуванні акваріума для ґрунту краще пісок великих фракцій або гальки, оскільки ці риби люблять кидати в ґрунтовий шар. Важливим моментом є забезпечення хорошої аерації, а також фільтрації води. Рослин, водорості з великими і густими листям, а також розвиненою кореневою системою - це Wallisneria, Elelodea та кубічний. Хороше освітлення слід підтримувати та періодично замінити воду. Властивості води Шубанкіні не особливо вибагливі.

Наступні параметри води вважаються оптимальними:

 • жорсткість - 15–25 °;
 • температура - 18–23 ° C;
 • кислотність - 7-8 pH.
Каліко має хороший апетит, але ви не повинні їх перегодовувати. Це буде достатньо, щоб прогодувати вранці та ввечері, за умови пропорції 3 % ваги риби.

Які золоті рибки: основні сорти для акваріума

Золота риба - один з найкрасивіших і популярних видів декоративної риби для акваріумів, штучних ставок та басейнів. Вони досить невибагливі, особливо початкові форми, і при належному догляді вони довго радуватимуть оточуючих своєю красою.

Статии на тема
LiveInternet