Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Хабітат, звідки походила риба

Сьогодні ми поговоримо з вами про прекрасних немовлят, які завоювали серця мільйонів акваріумістів, як початківців, так і досить досвідчених. NEON. Ми розповімо, що таке неони, які умови та турботу вони потребують, а також розглянемо процедуру поширення.

Хабітат, звідки походила риба

Ми почнемо обговорювати красиву маленьку рибу з тим, де вони живуть у природних умовах.

Опис

Неони живуть у водах Південної Америки. Вони населяють басейни річок Ріу-Негри та Оріноко. Ви можете зустріти їх на мілководді, де вони ховаються в заростях водоростей. Історично ці риби населяють неглибоку воду потоку Перу, Колумбії та Бразилії.

Опис

Неоновий - Це своєрідна промениста риба, яка належить до родини Харасейн. Всього є три типи неонів: червоний, синій і фальшивий червоний неоновий. Незалежно від виду, всі представники такого роду об`єднуються яскравою лінією, яка проходить з боку голови до хвоста.

Як і неони до сім`ї Харазін, вони також стосуються

До нас невелика, яскраво пофарбована риба, довжина якої, навіть у природних умовах, не перевищує 40 мм. Самки завжди більше, ніж самці. Є всеїдними рибами, оскільки вони можуть їсти не тільки ракоподібні та різні глисти, але й водорості.

Типи та їх відмінності

Неони стискають рибу, Тому неможливо зустріти самотніх людей на природі. Те саме стосується акваріума.

Окремо варто сказати, що тривалість життя безпосередньо залежить від температури води. Цікаво, що залежність від температури протилежна, тобто тим нижча температура - чим довше життя (до 4 років включно).

Важливий!Висока температура знижує тривалість життя, оскільки біоритм прискорюється.

Типи та їх відмінності

Вище ми згадували, що є три типи. Далі ми детально розкажемо про них, щоб ви могли зробити правильний вибір.

Раніше варто сказати, що три природні види розширювались додатковими штучними варіаціями, тому в зо ЗОМ ви можете знайти 10 різних варіацій кольорів.

 • Червоний неоновий. Він відрізняється тим, що організм ділиться на поздовжню лінію на дві частини. Верхній пофарбований синім кольором, а дно червоне. Варто звернути увагу на розмір, оскільки для цієї варіації максимум становить 55 мм.
 • Турбота
 • Помаранчевий неоновий. Штучна варіація, яка характеризується яскраво -помаранчевим кольором, який поширюється на все тіло. Ви також можете помітити невеликі мармурові переплетення. Максимальна довжина - 50 мм.
 • Сумісність з сусідами в акваріумі
 • Фіолетовий неоновий. Іноді ця варіація плутається з алмазною варіацією, оскільки фіолетовий не такий виражений, як очікувалося. Це відрізняється тим, що його тіло пофарбоване у світло -фіолетового кольору, який місцями близькі до світло -сірого. Тельця ділиться синьою, вираженою лінією. Максимальна довжина тіла - 50 мм.
 • Поширення та нерест
 • Чорний неоновий. Досить рідкісна варіація, яка не всі сподобається їм. Тіло риби вкрите чорним кольором з різними відтінками. Поздовжня лінія пофарбована білою або світло -сірою, тому вона дуже чітко видно. Не всі акваріумісти, як ця варіація, оскільки йому потрібен дуже яскравий акваріум, інакше мешканці просто не будуть видимими. Довжина - до 45 мм.
 • Смаження смаження

Чи знаєте ви?Неони не світять, як якась глибока риба. Ваги риби працюють як відбивач, і лише заломлює світло, яке падає на їхнє тіло.

 • Блакитний неоновий. Також штучні варіації, що відрізняється від природного синього. Тіло риби пофарбований у блакитне, а поздовжня лінія має світло -блакитний відтінок. Максимальна довжина - 40 мм.
 • Профілактика захворювань
 • Блакитний неоновий. Природний вигляд, який характеризується світлим кольором тіла та наявністю червоного від черевного плавника до дна хвоста. Живіт пофарбований у срібний відтінок, поздовжня лінія синя. Решта тіла покрита сіро-синьою лусочками. Довжина - до 40 мм.
 • Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий
 • Зелений неоновий. Ця варіація не дуже популярна серед акваріумістів з тієї причини, що риба намальована у легкому сольовому розчині, що не протиставляє фон акваріумних пейзажів. Зелений неоон має срібну поздовжню лінію, яка, на зеленому тлі, виглядає досить тьмяною. Додайте до цього, що максимальна довжина становить 35 мм-і виготовити рибу на темно-зеленому тлі буде надзвичайно складно.
 • Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий
 • Варіаційна завіса. У цьому випадку зберігається колір блакитного неону, але риба отримує розкішні довгі плавники, як і гуппі, які візуально збільшують розмір і роблять рухи витончених. Максимальна довжина ідентична синій варіації.
 • Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий
 • Алмазний неоновий. Відрізняється тим, що у нього немає звичної поздовжньої смуги. Задня частина тіла пофарбована червоним кольором, спереду - срібло. Максимальна довжина - 30 мм.
 • Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий
 • Золото. Варіація нагадує золоту рибу кольору, хоча дуже схожий на помаранчевий неоновий. Він відрізняється тим, що все тіло пофарбоване в насичений жовтий колір без плям і темних ділянок. Максимальна довжина - 15 мм.
 • Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Далі ми розглядаємо необхідні умови для змісту риби, згідно з якими Неон буде комфортно і, у разі вашого бажання, зможе дати потомство.

Температура, кислотність та жорсткість води

Ми писали вище, що тривалість життя залежить від температури води в акваріумі, тому цей аспект слід обговорити більш докладно.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

У природних умовах риба живе у водоймах, які прогріваються до 23-27 ° C, але такі високі показники негативно впливають на тривалість життя.

Дізнайтеся, і

Оптимальна температура в акваріумі становить 18-24 ° C. Якщо ви не збираєтеся брати участь у відтворенні, то краще протягом цілого року тримати 18-19 ° C цілий рік, щоб риба жила довше. Якщо ви думаєте про поширення, то краще підтримувати його при 22-23 ° С влітку.

Що стосується параметра pH, до якого вимагають багато видів риби, в цьому випадку ви не повинні хвилюватися, оскільки неони почуваються чудово у воді, яка має рН від 5,5 до 8. Погодьтеся, що це дуже великий проміжок - відповідно, будь -яка чиста вода оптимальної температури підходить.

Твердість води також впливає на рибу. Цей параметр не зрозумілий для багатьох акваріумістів, тому ми зробимо незначне відступлення.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Жорсткість показує кількість розчинених частинок кальцію та магнію. М`яка вода відповідає індикатору 2 dn, середня в жорсткості становить 3-10 дг, жорсткий від 11 dh.

Неонов задоволений водою, жорсткість якої від 5 до 20 одиниць. Для того, щоб попередньо встановити жорсткість води, слід придбати випробувальну смугу в зоомагазині, що покаже точний результат.

Ми радимо вам прочитати також про ІА

Освітлення

Що стосується світла, то в цьому випадку риба не відрізняється у невибагливості. Їм потрібно слабке розсіяне світло, щоб вони почувались комфортно. Якщо у вас великий акваріум, який містить рибу, яка потребує яскравого освітлення, то поставте освітлювальні пристрої, щоб у штучному ставку був тінь або частковий відтінок.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Надзвичайно рекомендується використовувати мультизорену підсвічування, оскільки риба може «відлякувати» у буквальному розумінні цього слова, яке відзначають багато закоханих, які вирішили експериментувати з кольором освітлювальних світильників.

Важливий!Ви можете створити затінення за допомогою плаваючих водоростей.

Параметри акваріуму

Оскільки риба не відрізняється у великих розмірах, Невеликі акваріуми можна використовувати для їх вмісту, Однак ця тема вимагає додаткового обговорення, інакше не можна уникнути помилок.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Перш за все, ви повинні на це звернути увагу, що неони зграї -Загоро, вам потрібно зберегти щонайменше 3-4 особи, щоб вони відчували себе комфортно. Існує невимовне правило, що близько 5 літрів води повинно впасти на одну особу. Виявляється, мінімальна освітлення акваріума не повинна бути менше 20 літрів. Однак у цьому випадку зроблено виняток, оскільки риба дуже мала. Якщо ваш акваріум не містить інших видів, то кожну рибу можна "виділити" на 2,5-3 літра води. Як результат, близько 20 осіб може містити 50 л акваріума.

Вам, мабуть, буде цікаво прочитати про це,

Грунт

Найкраще розширити дно акваріума темним ґрунтом, так що риба на тлі мав більш вражаючий вигляд. Краще використовувати підкладку з часткою до 4 мм, тобто з невеликими гранулами/шматочками. Не рекомендується зламати дно великими камінчиками.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Негайно відмовитися від яскраво забарвленого ґрунту, оскільки увага буде зосереджена на ньому, а не на невеликих жителів. Багатозахисний ґрунт підходить для великої риби і, відповідно, великих акваріумів, але в цьому випадку цей варіант є невідповідним.

Рослинність та структури

Почнем з того, що рослинність все одно повинна бути, Навіть якщо акваріум дуже малий, оскільки така конструкція необхідна для риби. Якщо немає можливості взяти живі водорості, то придбайте штучні, але лише в зоомагазині. Така потреба пов’язана з тим, що неони використовують водорості як притулок, тому їх відсутність вплине не лише на загальний погляд на акваріум, але й на життя мешканців.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Якщо у вас є вибір, тоді надайте перевагу рослинам, які посаджені безпосередньо в землю. Навіть на початку ми писали, що неони можуть їсти водорості. Отже, рослинність може частково діяти як їжа, якщо риба хоче урізноманітнити меню. Також зауважте, що рослинність повинна бути представлена ​​більш ніж одним самотнім водоростям. Доцільно сформувати ділянку, на якій буде товсті зарості, залишаючи вільне місце для плавання.

Ми рекомендуємо прочитати про те, як розбавити та підтримувати такі рослини в акваріумі, як

Що стосується різних корчів, замків, зламаних амфори та інших речей, Тоді вони можуть бути присутніми в акваріумі, що підлягають наступним нормам:

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

 • Колір конструкцій не повинен бути яскравим.
 • Все слід придбати лише у зоомагазині.
 • Дизайн не повинен погіршувати термін експлуатації неонів (просити рухливість, подряпати рибу гострими краями, змінювати хімічний склад води).

Важливий!Не потрібно покривати акваріум кришкою, оскільки неони не вистрибують з води.

Турбота

Маючи справу з необхідними умовами для неонового, Давайте поговоримо про догляд за маленькою рибою. Розглянемо ті моменти, які можуть вплинути на тривалість життя чи репродуктивні здібності.

Годування

Якщо акваріум містить виключно неони, то проблем з годуванням не буде. Досить придбати суху їжу для невеликої риби та використовувати її на постійній основі. Ви також можете подрібнити стандартну суху рибну їжу вдома, щоб маленькі неони могли її використовувати. Ви можете використовувати такі ракоподібні як їжу:

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

 • Маленька молька;
 • Егіти;
 • Шаблона;
 • Корера.
Годування проводиться раз на день, Що трохи незвично. Варто також пам’ятати, що корисно робити «день посту» раз на тиждень, коли рибу взагалі не годують.

Важливий!Неони схильні до ожиріння, тому перегодовування зменшує тривалість та якість їхнього життя.

Якщо невеликі мешканці містяться з іншими великими рибами, то можуть виникнути проблеми. Справа в тому, що неони не суперечать, тому вони можуть залишатися голодними, Якщо інші жителі акваріума їдять годування швидше. Крім того, проблема може виникнути, якщо з`їдається невелика їжа, а неонов залишить великі шматки, якими вони не зможуть користуватися. Ця проблема вирішується або шляхом встановлення додаткової подачі в затемненій частині акваріума, або подвійним годуванням у різний час, коли інші великі жителі акваріуму будуть заповнені.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Аерація та заміна води

Оскільки неони в природі живуть на мілководних потоках та річках, Воду в акваріумі слід регулярно змінювати, В іншому випадку його склад негативно вплине на здоров`я немовлят. Раз на тиждень необхідно замінити третину всієї води в акваріумі, незалежно від його обсягу. Прісна вода повинна мати таку ж температуру та склад, що і ту, до якої використовуються риба.

Що стосується аерації та фільтрації, то ви не можете обійтися без цього, якщо в акваріумі було посаджено багато живих водоростей. Звичайно, не потрібно занурювати величезні системи аерації, однак просто необхідно придбати установку, яка перекачує кисень у воду і паралельно йому.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

За бажанням ви можете встановити спеціальний фільтр, який створює курс. Нони в природі живуть у річках, і течія в них навіть присутня на мілководді, тому Неон не страждає від таких нововведень.

Важливий!Чим більша температура води, тим нижче кисень в ній, тому, коли температура підвищується, обов`язково збільшуйте години роботи повітряної системи.

Сумісність з сусідами в акваріумі

Неони настільки нешкідливі, що їх агресивність можна прирівняти до нуля. Вони ладять з будь -якою рибою, яка не проявляє агресії для немовлят. Разом з неоном ви можете вирощувати орнатуси, кулі, а також іншу мирну або велику рибу.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Пам`ятайте, що багато великих риб сприймають неони як їжу, тому навіть хороша дієта не врятує немовлят від нападів агресивних "сусідів".

Заборонено посадити таку рибу до неону:.

Поширення та нерест

Варто сказати відразу, що розведення неонів не складно, Як і вміст, тож навіть новачок акваріуміст зможе отримати потомство, якщо він виявляє уважність.

Перш ніж обговорювати розповсюдження, Ви повинні говорити про сексуальні відмінності, В іншому випадку ви покладете дві риби однакової підлоги в нересту.

Самки завжди більше, ніж самці. Тіло самців нагадує овальну витягнуту в сторони без різких переходів. Самка завжди має плавний перехід в області спинномозкового плавника, саме тому її тіло нагадує паралелограми у формі. "Дівчата" мають більший шлунок, і їхня поздовжня смуга нерівна, що відбувається через зміщення грудної частини тіла.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Статеве дозрівання відбувається через 6 місяців, Однак краще підготувати батьків до такої процедури за 9 місяців життя. Для них потрібно створити зручні умови в акваріумі, а також диверсифікувати меню живою їжею. Температура води повинна бути на рівні 22 ° C, pH 5,5-6,8- DH до 10. У акваріумі слід регулярно змінювати воду, щоб вона була дуже чистою. Обов’язково збільшуйте тривалість очищення та системи.

Перегляньте правила догляду за такою поширеною рибою акваріумів, як:

У таких умовах ми тримаємо рибу протягом декількох тижнів, після чого саджаємо чоловіків і самок у різні акваріуми. Тож їх слід зберігати близько 2 тижнів. Потрібно годувати лише свіжу їжу, постійно змінювати воду. В окремих акваріумах температура води повинна бути 19 ° C.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Ми переходимо до розташування нерестового майданчика.

Нам знадобиться акваріум, довжина яких становить щонайменше 40 см. Дно не покрите ґрунтом. Натомість закладається сепараторна сітка з дрібними клітинами (використовується для захисту ікри від батьків). Рівень води повинен становити 15 см, температура-20-22 ° C, жорсткість надзвичайно низька, до 2 одиниць DH, pH 5,5-6,5.

Важливий!Вода, що використовується для заповнення нерестового ґрунту, спочатку повинна бути дезінфікована озном або ультрафіолетом.

Коли нерестовий майданчик повністю підготовлений, ви можете запустити майбутніх батьків. Дотримуйтесь правильного співвідношення: або 1 чоловіка 1 самка, або 3 чоловіки та 1 самка. Потрібно зіткнутися з нерестовим акваріумом пізно вдень, оскільки нерест відбудеться вранці.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Варто запам`ятати, що під час шлюбу та нересту, неону не потрібно годувати. Ви ставите їх туди не для відгодівлі, а для потомства. Більше того, будь -яка їжа провокує відтворення патогенних мікроорганізмів, які можуть вбити ікру.

Для очищення акваріумів використовуйте продукт і

Як тільки ікра підмітається, батьків потрібно зняти у загальному акваріумі. Їм більше нічого робити в нерестовому майданчику. Слід розуміти, що неони голодні, а ікра - хороша їжа, тому не соромтеся з перемішуванням.

Далі нам потрібно максимально затемнити нерестовий майданчик, так що світло не падає на ікру, незалежно від її джерела. Пам’ятайте, що світло вбиває ікру, тому сприймайте це попередження з усією серйозністю.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Інкубаційний період становить близько 22 годин, тому за день ви побачите першу мляву.

Важливий!Перші 4 години після прокладки ікри потрібно ретельно стежити. Як тільки ви побачите, що деякі яйця стали білими, негайно вийміть його з акваріума.

Молоді тварини починають плавати вже 4 дні. Саме в цей час рибу слід забезпечити киснем, а також оптимальна температура. Вода повинна прогріватися до 22 ° C, а введення кисню повинна працювати якомога довше. Крім того, не забувайте, що щодня вам потрібно змінити десяту частину води на нову, захищена та дезінфікована.

Що стосується світла, він повинен поступово збільшувати інтенсивність. Максимальне освітлення (як у загальному акваріумі) повинно бути встановлено лише на 1 місяць життя молодих тварин. До цього моменту світло повинно бути дуже слабким.

Смаження смаження

Смаження смаження викликає багато незручностей, оскільки не кожен акваріуміст для початківців може вибрати правильну їжу, а будь -яка їжа забруднює воду, яку завжди слід пам’ятати.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Годування мальки починається в момент, коли він виявляє мобільність. До цього моменту не потрібно кидати їжу, слабкий смаження в будь -якому випадку не зможе її використовувати.

Найкраще не брати участь у аматорських виступах, а купувати спеціальні сполуки для смаження у зоомагазині, оскільки неони вже не відрізняються великими розмірами, а ще більше смаження. Якщо проблеми виникли з придбанням, ви можете використовувати тертий і злегка висушений жовток відварених яєць як початковий корм. Будьте обережні, така їжа швидко забруднює акваріум.

Профілактика захворювань

На жаль, неонов може впливати.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

 • Перед поселенням нової риби в акваріумі обов`язково поставте їх у карантину на кілька днів. Якщо нові мешканці виявиться хворими, їх буде набагато простіше вилікувати перед кімнатою у загальному акваріумі.
 • Не годуйте неоновим і тим самим їжею, особливо якщо вона відноситься до низького цінового сегмента. Немає добавок, які надають додаткові вітаміни та мікроелементи в таких кормах, і відповідно, імунітет знижується в рибі.

Препарат може вилікувати рибу.

 • Не залишайте рибу без освітлення. Якщо ваші домашні тварини постійно зберігаються в темряві, без власного джерела світла, і лише лампочка в приміщенні або сонячному світлі хоча б якось висвітлить акваріум, тоді не можна уникнути проблем зі здоров’ям. Риба відчуватиме стрес, саме тому ви можете забути про привабливий колір домашніх тварин та довге життя.
 • Швидко видалити мертві рослини та рибу з акваріума. Багато початківців акваріумістів вважають, що листя мертвих рослин служитимуть добривами для інших водоростей, а також мертвої риби, яка буде «черв`яком» з котом чи равликом. Це велике помилкове уявлення, оскільки будь -яка мертва тканина впливає на склад води, а також провокує поширення небезпечних мікроорганізмів.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

 • Ніколи не кладіть предмети чи рослини в акваріум, які не пройшли попередню обробку. Якщо ви хочете годувати рибу капустою, спочатку потрібно її кип’ятити. І щоб не зробити це м`якше, а тому, що небезпечні мікроорганізми загинуть під час приготування їжі. Те саме стосується об`єктів. Будинок, придбаний у зоомагазині, спочатку слід кип’ятити або зануритися в окроп для вбивства мікробів.

Чи знаєте ви?Яскравий колір неонів у дикій природі приваблює хижаків, тому в стресових ситуаціях риба змінює кольори на більш темні, які зливаються із загальним фоном. Кольори стають особливо яскравими під час нересту, коли немовлям потрібно знайти пару.

Ці правила допоможуть вам запобігти пошкодженню своїх маленьких домашніх тварин із захворюваннями. Якщо вони хворі, вам слід добре сфотографувати хворі риби та зв’язатися з зоомагазином для наркотиків.

Акваріумний рибний неоновий, невибагливий і яскравий

Тепер ви знаєте достатньо, щоб вибрати улюблений тип або варіацію, а також створити зручні умови для підтримки та розведення дітей. Пам`ятайте, що тривалість життя неонів надзвичайно мала, тому ви повинні регулярно поповнювати населення, особливо якщо більшість людей мають один вік. Крім того, не забувайте, що всі рекомендації, пов’язані з нерестом.

Статии на тема
LiveInternet