Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Основний вид

Акваріумні рослини - це не менш традиційні жителі домашнього акваріума, а також всілякі риби. Вони допомагають не лише прикрасити штучний резервуар, але й створюють оптимальний мікроклімат для його мешканців. Одне з найпоширеніших підводних рослин по праву вважається lud. Однак не кожен акваріуміст знає, як створити сприятливі умови для цієї рослини. Крім того, ми детально вивчимо основні сорти Людвігії, а також поділимо основні таємниці її успішного вирощування в регулярному домашньому акваріумі.

Основний вид

Людвіг належить до багатьох тих же геней того ж покоління водних або прибережних трав’янистих рослин, що налічують близько 80 видів. У природних умовах ця рослина може масово знайти на території Центральної та Північної Америки, Азії, Африки, в Європі, на шляху тропічного чи субтропічного клімату. У штучних умовах рослина вирощується скрізь, як у невеликих контейнерах, так і у відкритих басейнах. Але найвигідніший погляд виглядає в домашніх акваріумах, де створюються яскраві та контрастні композиції. Як корінь ЛюдгіяХоча не всі вони можуть похвалитися особливо популярними серед акваріумістів, більшість з них давно стають традиційними жителями прісноводних акваріумів. Найчастіше це впливає не лише естетична сторона, але й безпека рослини для всіх видів жителів акваріумів. Розглянемо найпоширеніший вид, традиційно використовується у великих та невеликих штучних резервурах.

Чи знаєте ви?Перші штучні водосховища для вирощування водних істот були створені на території Стародавнього Єгипту та Ассирії в 9 столітті до нашої ери. Е.

Creeper (repens)

Це довга прямостояча багаторічна рослина, з ланцетним листям. Довжина стебла середня, часто не перевищує 30–40 см, але він може змінюватися (залежно від об`єму акваріума). Листя невеликі, довжиною близько 3 см і товщиною 1,5 см. Колір листя насичених темно-зелених відтінків, з червонувато-фіолетовим дном і чітким глянсовим відображенням. Іноді колір листя може змінюватись від світло -зеленого до темної оливки (залежно від екологічних та гібридних умов). Вміст в акваріуміМає недостатньо розвинену кореневу систему типу матки. Серед акваріумістів часто можна знайти як генетично чисті rudgia repens, так і її всілякі гібриди. Ви можете містити повзучі відрики в акваріумах будь -якої ємності, але найкраще розробити в резервуарах з великим об`ємом води.

Рубін

Цей Людвілл -довгий завод, довжина близько 30 см. Стебло щільне, прямостояче, пофарбоване в насичений коричневий відтінок. Листочки невеликі, овальні, зі світлим вказівкою в кінці, довжиною не більше 3 см і 1-2 см. Колір листочок переважно коричневий або червоний відтінок, від яскраво-червоного до темного борду. Елегантна і акуратна розетка. Розповсюдження ЛюдвігаВерхня коренева система, розроблена слабко.Відмітною особливістю є можливість створювати повзучі зарості над водопровідною плівкою, утворюючи м`який килим. Рубіна можна вирощувати індивідуально, але це найкраще виглядає при посадці в невеликих групах. Жити рослиною майже в будь -якому акваріумі з обсягом понад 80 літрів.

Важливий!З вмістом Ludwood Rubin, завод повинен годувати всілякими добривами з високим вмістом заліза, інакше завод може втратити свій унікальний відтінок.

Болота

- Це багаторічна рослина з довгим, прямостоячим стеблом до 50 см у довжину. Коренева система погано розвинена, а не розгалужена. Листя рослини є овальною формою і мають морське розташування на стеблі, тоді як тінь листяної пластини зазвичай нерівномірний. Нижня частина аркуша переважно фіолетово-червона, в той час як верхівка зазвичай світло-коричнева. Вирішення можливих проблемДовжина листочків у більшості випадків не перевищує 2,5–3 см, а товщина - 1,5–2 см. Цей викладений чоловік зростає рівномірно протягом року, незалежно від температури зовнішнього середовища. Найчастіше любитель болота рекомендує недосвідчені акваріумісти, оскільки ця рослина посилається на одну з найбільш невибагливих і стійких антропогенних навантажень.

Супер Ед

Рослина відрізняється густим, масивним, прямостоячим стеблом з товщиною близько 3 мм, в той час як його довжина не перевищує 20–25 см. Колір стебла коричневий або коричнево-червоний. Листя рослини великі, довжиною до 5 см і товщиною 3 см, довгасто і трохи хвилястими по краях. Коренева система погано розвинена. Тінь листової пластини переважно насиченого червоного кольору, що дозволяє Людвігії яскраво виділятися на тлі інших водоростей. У верхній частині стебла утворюється характерна розетка, що нагадує маленьку квітку. Вони вирощують рослину переважно в неглибоких акваріумах, у невеликих групах 2-3 штук. Відео: Людвіг в акваріумі, повзучий, рубін, болот, вміст, як посадити

Брики

Рослина відрізняється прямостоячим, витягнутим і тонким стеблом довжиною близько 30 см, з численними вигинами. Колір стебла темно-зеленого або зеленого-коричневого відтінку. Коренева система добре розвинена. Листя невеликі та витягнуті, довжиною близько 4 см і товщиною 0,5 см, з характерною кривизною дуги та злегка загостреним верхом. Колір листя переважно насичений зелений, з невеликою домішкою жовтих або червонуватого тонів.

Чи знаєте ви?Щоб надати Ludwigia brevipes більш насичений і незвичайний відтінок, його слід періодично збагачувати вуглекислим газом. Така маленька хитрість дає можливість дати невгамовному зеленому листя червонуватого кольору.

Рослини з червонуватою листям вважаються найпопулярнішими серед акваріумістів, оскільки вони найбільш вигідно допомагають Бревіпці виділитися серед інших флори. Бревіпц не в примхливості, тому його можна вирощувати майже в будь -якому акваріумі, навіть недосвідчених акваріумістів. Вони садять рослину невеликими групами на задньому або передньому плані, що допомагає створити справді унікальний резервуар. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Аркуатський (дуга)

Arcuate має прямий, витягнутий, прямостоячий і дуговий стеб. Стебло досить тонке і крихке, легко пошкоджене. Листя мають лінійну форму, витягнуті, розташовані на стеблі. Їх довжина становить близько 4 см, товщина не більше 0,2–0,3 см, колір нерівний, верхня частина має яскравий світло-зелений відтінок, а нижній-темніший, червонувато-коричневий або червонувато-коричневий колір.

Важливий! Забезпечити Людвіг дух Оптимальний ріст та розвиток, в акваріумі щонайменше 1 раз на тиждень необхідно додати прісну воду (щонайменше 20% від загальної маси).

Коренева система погано розвинена, тому рослина не потребує товстого шару підкладки. Незважаючи на свою оригінальність, Аркуат Людвіг нечастий у акваріумі, головна причина цього - близька схожість із сортом Brevipes.Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Залоза (залозиста)

Стебло чонтузолу прямо, товстий і потужний, від 15 до 50 см довжиною (залежно від розміру акваріума), зеленого або зеленого коричневого кольору. Листя на стеблі розташовані по черзі, і їх форма зазвичай витягнута, ланцетний тип. Довжина середнього аркуша становить близько 10 см, ширина не більше 2 см. Колір листочок насичений, яскравий, переважно рожево-червоний відтінок.

Перевірте за допомогою

Тінь особливо виражений, якщо Людвіг вирощували на відкритому повітрі у заболоченому ґрунті. Посадка на талоз з невеликими кущами ззаду або середнього рівня акваріума. Коренева система ідеально розроблена, коріння значно розгалужені. Рослина досить примхлива, тому його можна знайти виключно для досвідчених поціновувачів ексклюзивної водної флори. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Мехіко (Сенегал)

Рослина відрізняється витягнутим, прямостороннім стеблом, довжиною близько 15–20 см, зеленувато-коричневим або червоно-зеленим, має трохи розгалужену кореневу систему. Листова пластина цього Люддурі трохи витягнута, але округлена, довжиною близько 3-4 см і не більше 2 см шириною. Розташовані листівки на стеблі, навпаки, розташовані. Основна особливість цього виду-унікальний цегляний або цегляний відтінок листя, з яскраво-жовтою веном у центрі листової пластини. Вони садять таку рослину в невеликих групах, головним чином на тлі акваріума, що дає особливий контраст іншим жителям водосховища.

Важливий! Яскравість і насиченість тіні листя міста Людвуд Мехіко значно залежить від середовища проживання, тому акваріум повинен бути ретельно очищений від бруду щонайменше 1 раз на тиждень, а підкладка з рослиною періодично збагачена складними мінеральними добривами для водні види.

Оваліс

Цю рослину майже неможливо плутати з будь -яким іншим. Він має довгий прямостоячий стебло, у висоту близько 15 см, коричнево-червоний тінь. Листя найчастіше овальні, злегка витягнуті, завдовжки до 5 см і шириною близько 2-3 см. Найяскравіша відмінна особливість оваліса - це колір їх листя. Яскраві зелені листя розвиваються на рослині, яка завдяки інтенсивному випромінюванні світла набуває насиченого темно -червоного відтінку. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядатиЦе дає листя спеціальний орнамент та унікальний відтінок. Така рослина виглядає найбільш вигідною посередині або позаду всієї композиції, створюючи відмінний контраст з іншими жителями акваріума. Вони набувають цього виду нечасто, все звинувачує - його високе примхування до середовища проживання.

Перуан (червоний)

Ця рослина виглядає досить яскраво. Основна його відмітна особливість -це витягнуті листочки з лопатою яскравого відтінку довжиною близько 5-6 см і шириною 2–2,5 см. Його верхня частина традиційно утворюється яскраво-зеленим кольором, а нижня-насичений червоно-коричневий відтінок, тоді як яскравість червоного відтінку безпосередньо залежить від загальної інтенсивності освітлення акваріума. Листівки розташовані по черзі, на довгій прямостоячій стеблі червоно-коричневого.

Загальна довжина рослини знаходиться в діапазоні 40-50 см. Коренева система недостатньо розвинена, має слабку глузливість. Водорості виглядають найбільш вигідно з іншими видами в центральній зоні акваріума, створюючи відмінний контраст, який підкреслює більш тьмяні предмети, але, незважаючи на це, рослина є рідкісною серед акваріумістів, оскільки вона не тільки повільно зростає, але й дуже примхливі і вимагає постійної уваги. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Кубинський

Стебло цього типу Людвілл довгий, прямостоячий, розгалужений, зелений-коричневий. Численні листя протилежні на стеблі. Їх форма переважно кругла, трохи витягнута, тоді як довжина становить 4 см, ширина не більше 2,5 см. У штучних умовах листя подовжується і стає вузькою (приблизно 0,5 см), тоді як яскравий і насичений зелений відтінок рослини плавно змінюється на червонувато-коричневу або червонувато-скуму.

Чи знаєте ви?Перший прототип сучасного акваріума був виготовлений у 1829 році Натаніелем Уордом. Англійський вчений був першим, хто почав використовувати скляні судна для підтримки та вирощування живих істот. Першою його експериментальною була золота рибка та рослина Wallisneria.

Коренева система розгалужена, добре розвинена. Рослина легко вписується в будь -який пейзаж. Він має досить цікаву здатність: у штучних умовах можна легко змінити форму та колір його листя, яка успішно знайшла його застосування у багатьох дизайнерських рішеннях при організації акваріума. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Гібрид

Це тип багаторічної трав’янистої рослини, яка живе як у водній колоні, так і на суші, на рясно зволожених або заболочених ґрунтах. Стебло цього Людвілу - довгий, прямостоячий, яскраво -червоний відтінок. В оптимальних умовах він може досягати довжини близько 40-50 см, але зазвичай не перевищує 40 см. Листя на стеблі розташовані навпроти, вони вузькі, еліптичні, не більше 5 см завдовжки, шириною - близько 1,5 см.

Колір листочок насичений, відтінки від яскраво -зеленого до насиченого червоного переважають. Коренева система погано розвинена, але вона характеризується світлом розгалуження. Гібрид Людвіг вважається найбільш невибагливим і наближається майже до будь -якого штучного ландшафту як у першому рівні, так і на тлі акваріума. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Як корінь Людгія

Сучасний акваріум відомий лише два способи коріння Людвігії:

 1. Паростки Людвіга висаджують у вологу підкладку, після чого ємність з паростками наповнюється водою. Цей метод дозволяє найбільш твердо виправити парост у субстраті.
 2. Живці плавно занурені в акваріум з водою і акуратно закріплені в ґрунті. Цей метод дозволяє вибрати найвигідніший місце для паростка, а також формують майже ідеальні плантації.

Основні кроки посадки перед тим, як наповнити акваріум водою:

 1. Замочіть посадковий матеріал протягом 3-5 хвилин у розчині столової солі (1 година. л./1 літр води), це допоможе уникнути патогенних мікроорганізмів у акваріумі.
 2. Зробіть необхідний отвір у ґрунті з палицею або пінцетом з точки зору розміру кореневої системи живців.
 3. Візьміть парост за короною і опустіть його в отвір з корінням вниз.
 4. Налийте отвір рослиною з підкладкою і щільно притисніть коріння.
 5. Вилийте воду в акваріум.
Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Основні кроки посадки паростків після заливання акваріума водою:

 1. Замочіть посадковий матеріал протягом 3-5 хвилин у розчині столової солі (1 година. л./1 літр води).
 2. Візьміть парост із пінцетом за базальною зоною стебла під кутом 45 °.
 3. Акуратно вставте рослину з кореневою системою в підкладку. Якщо стебло не тримається в ґрунті, необхідно прив’язати навантаження, яке після вкорінення потрібно видалити.

Важливий! Коренева система водних рослин набагато ніжніша, ніж наземна, тому при посадці потрібно максимально точно обробляти коріння, уникаючи їх надмірної деформації та згинання.

Вміст в акваріумі

Містять Людгію в домашньому акваріумі не складно. У більшості випадків рослина не потребує особливого догляду, тому більшість акваріумістів досить успішно використовують його. Але для того, щоб стати справді красивою та здоровою Люддією, їй, безумовно, потрібно створити відповідний мікроклімат.

Вода

Наступні умови, представлені водою, необхідні для успішного зростання та розвитку Людволії:

 • температура - +20–28 ° C;
 • PN - в межах 6,0–7,0;
 • - не більше 5 дг;
 • Кількість вуглекислого газу становить 20 мг/1 л води;
 • Частота заміщення води - щонайменше 1 раз на тиждень;
 • аерація - не потрібно;
 • Мінімальний об`єм прісної води для заміни становить 20% від загального обсягу;
 • Фільтрування не потрібно (за винятком випадків, коли поновлення води проводиться менше 1 раз на тиждень).
Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Освітлення

Для успішного зростання та розвитку цього типу потрібно інтенсивне та яскраве освітлення, з обчисленням приблизно 0,4-0,5 Вт/1 літр води. Для цього акваріум обов`язково освітлений спеціальними акваріумними лампами. Тривалість денного світла також надзвичайно важлива для Людвіга, вона повинна бути протягом 12 годин на день.

Топ -заправка

Верхнє заправка Лудж проводиться періодично. Для цього використовуйте складні мінеральні добрива, а також такі важливі та необхідні елементи, як фосфор та залізо. Спеціальні суміші на основі активованого вугілля та глини використовуються як складні мінерали. Отримана суміш виливається у воду, в зоні росту людів, тоді як тремтяча вода не потрібна, оскільки сама рослина поглинає все необхідне. Один завод потребуватиме 1 таблетки активованого вугілля та 2 г глини (може бути замінена чистим торфом).

Чи знаєте ви?Перші водяні істоти, вирощені в штучних контейнерах, - це африканська риба тиліапії.

Проводити процедуру не більше 1 разів на місяць. Крім того, Людвігі годують фосфором та залізом. Будь -яке хімічне добриво для водної флори використовується як джерело фосфору, в той час як вона додається до акваріума в розрахунку 2 мг/1 л на тиждень. Залізо до акваріума виготовляється з розрахунку 1 мг чистого заліза на 1 літр води на тиждень. Якщо необхідно, акваріум годується вуглекислим газом, така верхня заправка здійснюється лише у разі відсутності речовини, не більше 1 часу на тиждень. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Розповсюдження Людвіга

Людвіг поширюється досить швидко і просто. Найпопулярнішим є вегетативний метод відтворення (живці). Для цього підходять виключно дорослі рослини більше 10 см підходять. Корпорації часто є вершинами або бічними процесами з 4 або більше вузлом і парою листя. Ретельно розріжте живці, щоб не пошкодити решту рослини. Якщо після защипування на стеблі залишався процес з менше 3 вузлів, його обережно видаляють коренем.

Оскільки Людвіг вирощується в штучних умовах, він може бути поширений у будь -який час року. Живці Людвіга зазвичай висаджують безпосередньо в ґрунт, у будь -якій вільній ділянці на дні. Найкраще, якщо рослина посаджена на передньому плані, на самому освітленому місці, це допоможе йому вкорінитися набагато швидше. Рослина також може бути вкорінена поза землею, для цього живці просто занурюються у воду протягом декількох днів. Після того, як на них утворилися молоді коріння, вони посаджені в постійному місці. Людвіг в акваріумі: як посадити та доглядати

Вирішення можливих проблем

Незважаючи на те, що Людвігію вважають невибагливими рослинами, під час їх вирощування багато акваріумістів стикаються з низкою проблем, які призводять до загибелі рослини. Основні:

 1. Гальмування росту - спостерігається з відсутністю тепла та нехтування загальними правилами вирощування водної флори. Регулювання загального мікроклімату та харчування (на основі описаних вище рекомендацій допоможе покращити стан рослини.
 2. Блідість кольору - Перша ознака дефіциту вуглекислого газу у воді. Для вирішення проблеми акваріум повинен бути штучно насиченим вуглекислим газом.
 3. Надмірно подовжений міжнародний та витончений стебло, у супроводі невеликих листків з блідим кольором - першим ознакою відсутності освітлення. У цьому випадку акваріум повинен збільшити освітлення або проводити плантації.
 4. Жовтість листя - вказує на відсутність заліза. Щоб усунути його дефіцит, залізо вводиться у воду в чистому вигляді від швидкості 1 мг на 1 літр води раз на тиждень.
 5. Жовтість країв листів - є наслідком відсутності кальцію у воді. Усуньте дефіцит приміщеннями в акваріумі Раковіна Моллускі.
 6. Потемніння кольору листя - говорить про дефіцит фосфору у воді. Усуньте проблему, збагачувавши акваріум будь -яким фосфорним добривами зі швидкістю 2 мг на 1 літр води.
 7. Поява отворів на листках або скручування стебла - є наслідком поганого мінерального харчування. Вони борються з проблемою, вводячи суміш 1 таблетки активованого вугілля та 2 г глини або торфу на вибір (на 1 рослину) у зоні росту Людвуд.
 8. Коричневі або жовті плями на краях листя - Основний симптом відсутності калію у воді. Розв’яжіть проблему, додавши нітрофозику у воду, з розрахунку 1-2 г на 100 л води.

Чи знаєте ви? Такі своєрідні водні рослини, як Людвіг, був названий на честь знаменитого німецького ботаніка та натураліста Крістіана Готліба Людвіга.

Людвіг - яскравий і унікальний представник флори акваріума, яка відрізняється невибагливою, естетикою та пам’ятною зовнішністю. Незважаючи на те, що рослина вважається невибагливою для вирощування здорової та життєздатної копії, необхідно створити спеціальний мікроклімат, який передбачає оптимальні показники води, необхідне харчування мінералів та відповідний температурний режим.

Відео: Людвіг в акваріумі, повзучий, рубін, болот, вміст, як посадити

Статии на тема
LiveInternet