Риба -хірург: особливості морського акваріума

Зовнішній вигляд та фото

Можливо, будь -який власник акваріума хоче прикрасити своє водне царство якоюсь яскравим і незвичайним мешканцем. Але навіть на етапі відбору у багатьох (особливо початківців) труднощі: часто вражаючі «екзоти» не підходять для домашнього вмісту. Хоча, за бажанням, ви все одно можете знайти такого гарного чоловіка. Ми дізнаємось, що риба, відома всім як синій хірург, може догодити всім, і що потрібно для цього вихованця.

Зовнішній вигляд та фото

Незвичайний колір негайно вражає в очах. Яскраво-блакитне тіло з темно-синім малюнком, запущеним з боків.Особливості життя в дикій природіХребет і задній плавник уздовж країв насиченого синього, майже чорного кольору (але тут смуга тонша). Якщо уважно придивитися, то на грудних плавниках є витягнуті жовтуваті плями.

Це своєрідний стандарт, хоча періодично є люди з жовтим животом.

Тіло самої овальної форми сильно стискається з боків, з вираженим хвостом. Середній розмір становить 20 см (в природі вони виростають до 25, тоді як норма для зразків акваріуму-15-16). Спина і задні плавники досить широкі, що надає тілу характерну кругість. Своєрідна форма зябрових обкладинок створює враження, що риба посміхається. Що містить морську рибуЩе одна особливість - наявність гострих шипів, розміщених на бічній площині хвостового плавника. У формі і різкості, вони схожі на скальпель. Тут лежить відповідь на питання, чому яскравий і, здавалося б, симпатичний рибний хірург, який міг би отримати ім`я завдяки кольору, називається таким агресивно.

Важливий!Багато хто захоплюється ще більш незвичайним "родичем" королівського хірурга - жовто -визначається зебрасома. Але їй не рекомендується тримати її вдома: вона дуже агресивна і має отруту, яка може спричинити навіть параліч.

Ці зростання є грізною зброєю: коли небезпека загрожує небезпека, риба негайно направляє їх навколо. У спокої шипи приховані в спеціальних поглибленнях. Годування блакитної рибиСаме вони потребують особливої ​​точності в обігу - намагаючись взяти рибу в руки, ви можете легко отримати рану. І справа не буде обмежена лише зрізанням: шипи відрізняються сильною отрутою, яку можна нейтралізувати, негайно поклавши рану під дуже гарячу (без холодної) води. Якщо ви пропустите цю мить і негайно лікуєте рану пероксидом, зріз вилиться у довге і досить болісне лікування.

Дізнавшись, що яскравий і руховий рибний хірург небезпечний, майбутній власник повинен ще раз подумати про те, чи погоджується він на такий ризик.

Особливості життя в дикій природі

Цей вид - лише один із 72 сортів сімейства хірургічних операцій, які зустрічаються в природі (вони все ще об`єднані в 9 окремих родів). СумісністьПриродне середовище існування - це великий бар`єрний риф біля узбережжя Австралії, а також тропічні води Індійського та Тихого океану. Знайдено переважно у верхніх шарах води, використовуйте корали як притулки.

Ведіть день способу життя. Живіть невеликими зграями, які часто поєднуються у великих кластерах (хоча також знайдені окремі особини). Потужність - водорості або зоопланктон, прикріплені до води.

Чи знаєте ви?Риби з`явилися раніше, ніж динозаври - іхтіологи відштовхували з дати 450 мільйонів років тому.

Залежно від природи їжі та за відсутності хижаків, від 10 до 20 років вони можуть жити у водній зоні.

Що містить морську рибу

Такий екземпляр буде справжньою прикрасою акваріума рифу. З точки зору технічного обслуговування, риба синього хірурга є невибагливою, хоча навіть до її придбання вам потрібно правильно підготувати майбутнє «житло». Особливості відтворення

Розміри акваріума

Прийнята до простору жителя океану з живим диспозицією.

Мінімальна ємність акваріума для однієї людини становить 200 літрів (в ідеалі 350). Довжина не менш важлива: для того, щоб домашня тварина відчував себе вільно, цей показник повинен бути щонайменше половиною метра.

Ситуація однакова з висотою: представники цього виду люблять плавати ближче до поверхні. Якщо ви враховуєте їх розміри, виявляється, що вам потрібно близько 45-50 см. Риба -хірург: особливості морського акваріумаЗважаючи на "сплющений" профіль риби, ширина не має особливої ​​ролі, хоча є мінімум 30 см. Справа в тому, що ці істоти дуже люблять спати на їхньому боці, займаючи майже горизонтальне положення, і уві сні вони продовжують повільно рухатися у водній колоні.

Якщо планується оселити дві риби одночасно, то нижня межа об`єму становитиме 120 літрів - Підкресливши менше місця, ви можете спровокувати боротьбу за територію, яка закінчиться травмою для обох родичів.

Вимоги до води

Отримавши акваріум, ви можете почати готувати воду. Найкращим варіантом буде рідина, з точки зору характеристик, близьких до морської піхоти. Зосередьтеся на таких показниках:

 • Температура в межах +24 ° C ... +28 ° C.
 • Дещо збільшена щільність (1,024 одиниці).
 • Кислотність на рівні 8-8,4 pH.

Важливий!Вода в акваріум виливається з частотою 1 раз на тиждень (рідина випаровує). Що стосується прибирання капіталу, то воно проводиться щомісяця.

Звичайно, вода повинна бути чистою і змінюватись у часі - гепат (це ще одна назва риби) любить прозору поверхню, надзвичайно болісно реагуючи на частинки зелені, плаваючи поруч. Це проявляється у втраті яскравості - колір зів’яв

Ґрунт та рослинність

Найпростіший спосіб придбати кварцовий або субстрат поживних речовин у зоомагазині - вони не впливають на кислотність та щільність води.

Окреме запитання - які камені взяти. Найкращим варіантом був би округлий гравій у вигляді круглих зерен (діаметром до 5 мм). Риба -хірург: особливості морського акваріумаМенший пісок або великі гальки не підходять для таких цілей. Перший, заклавши надмірно щільний шар, з часом гнити від дна (крім того, спритна риба може заплутати хвіст, внаслідок чого небезпечні продукти розпаду у вигляді аміаку та метану впадуть у воду). Великі гальки не такі шкідливі, досить незручні - їжа часто потрапляє в масив таких гальки, яку риба просто не може отримати.

Існує дві вимоги щодо зелені: вони не повинні займати занадто багато місця, і серед них обов`язково є наявність копії з досить широкою листям, яка буде використовуватися в ході нересту. Ці параметри підходять:

 • Wallisneria (бажано, вже вирощена).
 • Гігрофіла.
 • Людвіг.
 • Папороть.
 • Авіаціонер.
 • Ехінодор.
 • Широка Елодея.
Риба -хірург: особливості морського акваріумаТут величезні плантації моху, рогівки або лімоноби: яскравий «орендар» просто заплутає в заростях.

Чи знаєте ви?Нейрофізіологи довели, що риба здатна відчути біль так само, як люди.

Є ще один нюанс: не забудьте розмістити кілька великих «живих» каменів, покритих рослинами, такими як Hetamorphs або Kauletis. Такий куточок буде нагадувати сімейні рифи Хопатуза. Добре зробити між камінчиками та рухами, в яких риба буде грати чи ховатися.

Необхідне обладнання

Вода повинна бути постійно чистою. Для цього вам доведеться придбати компресор, який наситить його киснем.

Для очищення акваріума від патогенних бактерій використовуйте

З огляду на великі обсяги акваріуму, найкраще встановити фільтр внутрішнього типу - так -зведена "голова" підходить. Це відцентровий електричний насос типу, що легко призвести до подачі труб. Риба -хірург: особливості морського акваріумаОкрім простоти в складі та потужності, такі системи мають ще один плюс: можливість регулювати швидкість проходу води.Як альтернатива підходить для систем з вугільними елементами.

Ви, безумовно, не повинні приймати пристрої для дна - для очищення буде потрібно не лише для тимчасового виселення жителів акваріума, але й для повного видалення шару ґрунту з усіма надбудовою у вигляді каменів. Для початківців це досить складна процедура.

Годування блакитної риби

Дієта вибирається на основі їх віку. Загальна схема годування така:

 • Меню осіб, які не досягли 9 місяців (і якщо риба трохи ослаблена, то до року майже повністю складається з планктону та готового корму.
 • Коли вони дорослішають, вони стають майже всемоїдними. Але не зловживайте цим: пам’ятайте, що дієта повинна мати щонайменше 30% живого корму (артем, м`ясо кальмарів, мідії або креветки). Частота форти - кілька разів на день.
 • Це вважається природним для укусу водоростей та коралів із каменів або стін акваріуму. Це не причина паніки, але цілком нормальна поведінка. Правда, тут ви повинні вчасно посадити нові рослини або прокладати рифи.

Важливий!Бажано, щоб дієта всіх мешканців акваріума повинна бути якомога більше. Побачивши незвичне частування, призначене для іншої риби, цікавий Чепат негайно захоче спробувати його, що загрожує бійкою.

Їжа повинна бути збалансованою та регулярною. Це не поширені слова, але дійсно важливий момент - більшість захворювань риби починаються точно з довгої «сухості» або голоду.

Сумісність

Гепатули вигідно відрізняються від більшості своїх родичів з дружнім настроєм та дещо сором`язливим персонажем - при найменшій небезпеці риба прагне сховатися в камені.

Перегляньте функції вмісту,

У великих акваріумах він добре співіснує з рівними за розмірами представників інших типів. Відносини з меншими людьми не такі безхмарні: іноді хірурги просто прискорюються в кутах менш «загальних» сусідів. Риба -хірург: особливості морського акваріумаФрай добре співіснується разом, притулився до невеликої групи. Коли вони виростуть, залиште одну, максимум дві риби (а потім, якщо розмір контейнера дозволяє). Більш масштабне накопичення дорослих чепатус може закінчити плачевні - без обміну місцем і обраних камінчиками вони можуть боротися, поклавши шипи.

Особливості відтворення

Це, мабуть, найбільше обговорення, пов’язане зі змістом цих риб. Вважається, що в неволі (акваріум) досягти потомства є нереальним - принаймні новина про успішні прив’язки вдома не зустрілася.

Чи знаєте ви? Один із парадоксів природи: найшвидший з усіх мешканців океану рибної риби, яка розвиває швидкість до 130 км/год, згідно з усіма розрахунками ... не повинен так плавати так. Цей висновок дійшов іхтіологи, які вивчали її структуру та метод руху.

Для цього причина-індивіди, придбані дорослими, були в основному привезені з-за кордону. А для риби, звикли до просторості, "комунальний автомобіль" у вигляді акваріуму неминуче спричинить мікроссесту, яка впливає на репродуктивні здібності. Риба -хірург: особливості морського акваріумаАле Pro зазначає, що з співжиттям двох неоднорідних осіб, така ймовірність все ще зберігається, тому вам потрібно знати основні тонкощі такого делікатного процесу.

Різниця між жінкою та чоловіком

Тут починаються труднощі - просто немає очевидних ознак відмінності. Вони стають помітними лише в період нересту.

Якщо придивитися уважно, ви можете побачити, що колір одного з людей втратив свій колір і став блідо -синім (це типово для самців). У той же час, колір смуг змінюється на короткий час: вони стають сірими.

Ознаки досить виразні, але вся складність полягає в тому, що вони збігаються з симптомами багатьох захворювань. Це стає небезпечним: недосвідчений власник може очікувати потомства, а насправді домашні тварини врівноважують на межі життя. Риба -хірург: особливості морського акваріума

Період нересту

Він припадає на лютий-березень. Картинки - риба у віці 1 рік і більше.

Все починається з того, що вони постійно проводяться нерозривно, в той час як шумно пліснявіть на самій поверхні води. І без цього спритний самець стає агресивним.

Важливий! Аваріумісти радять не купувати смажену "з рук" - це не факт, що це гепат, а не інший представник сім`ї, з недискриптових крихт. Найкращим придбанням буде копія 7-8 місяців.

Результатом спільних зусиль є невеликі (діаметром до 1 мм), які дозрівають на день. Личинки з`являються з них, які сильно відрізняються від батьків - у них зовсім інші, майже прозорі, забарвлення. Більше того, смажити в перші місяці життя без "корпоративного" шипа.

Ми дізналися, як приваблива риба погляду на синього хірурга та що потрібно для успішного вмісту. Ми сподіваємося. Більше кольорів щодня!

Статии на тема
LiveInternet