Акваріум сом-пересертиш, незвичний som

Передача природи

Ті закохані підводного світу, які вперше знайомляться з сомами, його поведінка може налякати. Справа в тому, що ця маленька риба відома своєю залежністю від плавання в животі, що пояснює походження своєї назви. Зазвичай ця ситуація є ознакою смерті палати. І в цьому випадку навпаки - це сома чудово, і немає причин для заворушень. Як інакше цей сорт відрізняється від інших своїх акваріумних колег, які умови потребують вмісту, з яким він співіснує і що він вважає за краще їсти - ми розповімо вам про все це у статті.

Передача природи

У науковій літературі називаються такими сомами Синодонтис. Вони представляють велику родину Mochokidae, що перекладається як "голий сом". Дійсно, у всіх представників цього роду не вистачає шкал. Вона замінюється щільною шкірою, яка, крім слизової бляшки, захищає.

Чи знаєте ви?Сучасні рибалки спіймали найбільшого сома біля берегів Італії в 2011 році. Риба важила 114 кг, а довжина її тіла досягла 2,5 м. Такий вагомий улов було важко дістати з морських глибин. Тому Роберт Годі, якому пощастило на риболовлі, залучив своїх багатьох друзів до цього процесу.

Така поверхня сома необхідна для виживання в тропічних регіонах африканського континенту, звідки він. Його звичним діапазоном є притоки річок Лекіні, Конго, Outland, Nile, а також чистих прозорих озер поблизу Камеруну.Опис, зовнішній виглядРиба вважає за краще рухатися разом зі зграєю, дотримуючись скелястих берегів.

Дізнайтеся більше про інших представників:,

Акваріумісти дізналися про зміни в середині 20 століття. Їх спокій і доброзичливість, а також особливості структури та забарвлення служили поширенням синодонтів у всьому світі. Сьогодні вчені знають понад 131 види променистої риби цієї родини.

Опис, зовнішній вигляд

Synodontis характеризується яскравими зовнішніми знаками. У них витягнуте і злегка сплющене тіло з довжиною від 10 до 20 см, вигнута живота, опуклі очі, 3 пари довгих і коротких вусів розробляються на поворотному апараті. Завдяки їм риба добре орієнтована у водному просторі.

Точки заслуговують на особливу увагу: у хвостовій зоні вони є двома лайнами, на задній - трикутній з чітким променем, а груди відіграють роль тернистого щита, що не дозволяє хижакам напасти на зсув. Вміст в акваріумі

Чи знаєте ви?Іхтіологи вважають сома дуже розумною та хитрою рибою. Ці якості хижаків свідчать про те, як заманювати своїх жертв. Для цього сом просто переміщує свої довгі антени, імітуючи водних черв’яків. У той же час, рот вже відкритий в очікуванні. Як тільки бідний хлопець, сом тягне воду разом із жертвою.

Знайдені найпоширеніші сома з сірником-бежем з темним лайно. Характерно, що черевна частина риби завжди відрізняється в більш темних відтінках порівняно зі спиною. У жінок завжди є більше округлі форми та великі розміри. А самці характеризуються яскравим кольором і невеликим процесом біля заднього проходу. Годинники відрізняються своєю витривалістю та силою. В умовах акваріума вони можуть прожити близько 15 років.

Синодонтичний транзалатор стає активним в кінці дня, і протягом дня він ховається в пейзажі акваріума. Риба плаває переважно в перевернутому вигляді і стає назад назад лише тоді, коли є потреба підняти їжу.

Щоб бути успішним і приємним для своїх жителів, варто піклуватися про якість води в ній.

Вміст в акваріумі

Враховуючи той факт, що сом вважає за краще жити в зграї, їм потрібно встановити їх у акваріумі в декількох частинах. Оптимальна кількість становить 2-3 особи. Для вмісту такої кількості риб знадобиться потужність 70 літрів води. живленняНезважаючи на те, що перекидання обробляється невимушеними домашніми тваринами, при впорядкованні їхнього житла вам потрібно буде звернути увагу на якість води та землевик дна.

Чи знаєте ви?У дикій природі сома вважається дуже жадібною рибою. Вони харчуються всіма і можуть затягнути навіть собаку або теля під водою.

Необхідна умова вмісту сома - це фільтрування та аертизаційні пристрої в акваріумі, оскільки У брудній воді з мінімальною кількістю кисню риба не виживе.

Експерти радять змінювати воду щотижня. Його оптимальна температура повинна відповідати 22–27 ° C. Не використовуйте дуже важко або занадто м`яку воду. Сумісність з іншими мешканцями

Ми радимо вам дізнатися і

Особливість синодонтів полягає в тому, що вони швидко і легко адаптуються до нових екологічних умов, але в той же час залишаються чутливими до наземного наповнювача акваріума. Це пов’язано з наявністю довгих антен, які можуть бути травмовані в несприятливих умовах. Тому рекомендується використовувати гладкий гравій або річковий пісок.

Види рослин високої створення ідеальні як прикраси - Ная, яванський мох. Вони виживуть від їжі і будуть служити довгий час. Вам також потрібно піклуватися про притулки з численними гротівами та печерами. Для цих цілей використовуються пухкі кам`янисті, корчі, порожнисті трубки, керамічні горщики.

Важливий!Вода для акваріумів повинна відповідати прозорим параметрам: твердість - 4–15 дг, кислотність - 6,5–7,5 pH

живлення

У дикій природі Синодонта є всеїдним. Вони ловить комах, які розташовані на поверхні води, також їдять м`які водорості, м`ясо, овочі овочів та фруктів. З точки зору полону, риба годується придбаною зерниною їжею, пластівцями, гранулами, а також тваринами у вигляді кров`яних черв’яків, артемії, креветок та спеціальних сумішей. Уорд не відмовиться від шматочків кабачків та огірків. Можливі захворюванняЕксперти попереджають, що перекидання схильні до лінощів і ожиріння. Ось чому РОЛІНГ ЗАБЕЗПЕЧЕНО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМИ В СТАТУ СТАТУ РИБИ. Вони рекомендують періодичні дні посту та посту. Овочеві клаптики слід давати рідко як смаколик. Раз на тиждень палати ви можете піти без вечері. Слідкуйте.

Важливий!Дуже важко дістатися з акваріума протягом тривалості очищення. Бувають випадки, коли риба поширює всі свої плавники та промені в наборі, з яких вона стає недоступною. Неможливо витягти такого жителя акваріума без пошкоджень. Тому іхтіологи радять проводити ці процедури за допомогою скляних контейнерів з водою.

Сумісність з іншими мешканцями

Всі сома належать до групи хижаків. Тому не всі жителі підводного царства підходять для них для ролі сусідів.

По перше, Необхідно вибирати рибу однакову за розмірами, оскільки невеликі зразки будуть негайно зараховані кількості жертв. Мова йде про Розведення По-друге, вам потрібно звернути увагу на діяльність та спосіб життя риби. Ті, які відрізняються повільністю та слабкою активністю, категорично не підходять. Синодонти дуже підходять для войовничих представників глибини води: тетра, чікліда, мурашник, крихти сомс.

Перегляньте особливості розведення відповідних сусідів для сомів:

По-третє, Краще уникати сусідства змін і гурів, скелетів. Ці риби, хоча вони відрізняються за вражаючими розмірами, можуть страждати від сміливих сомів. Звичайно, їх не їдять, але втратить привабливість через серйозну шкоду.

Можливі захворювання

Якщо риба перебуває в поганих умовах змісту і з поганим доглядом, швидше за все, вони захворіють. Пурси шкідливих мікроорганізмів також можуть стати сусідами сома, живої їжі, равликів та рослинності.

Важливий!Зміни акваріуму не терплять наркотиків, до яких належать мідь та сіль. Через цю особливість Ектопур зовсім не підходить для лікування, обережність вимагає Оодінопура та Мікопура.

Легко здогадатися про наявність хвороби в палаті за його млявою поведінкою, безжиттю, втратами жвавості та різноманітності кольору. У таких ситуаціях вам потрібно буде переглянути турботу та чистоту акваріума. Якщо цих заходів недостатньо, вам доведеться вдатися до лікування наркотиками. Тут кваліфікований фахівець повинен прийти на допомогу. Зрештою, навіть невелика кількість наркотиків, що містять мідь. Багато новачків звертають увагу на періодичну блідість вискоблювання риби. Такі симптоми не є ознакою захворювання, але говорять про реакцію організму на досвідчений стрес. Коли риба "забув" про це, все повернеться на своє місце.

Експерти стверджують, що сом практично не захворів, якщо:

 1. Тримайте їх у просторих контейнерах.
 2. Акваріум оснащений потужним фільтром та аератором.
 3. Близько 10-30 % води замінюється щотижня.
 4. Нові жителі вашого підводного світу, включаючи рослинність.
 5. Годування перед тим, як потрапити в акваріум, зазнає бланшування та очищення.

Важливий!Дуже часто ідеальні умови для вмісту сома недостатньо для початку нересту. Окрім води, температура якої знаходиться на рівні 25 ° С, кислотність 7 pH та жорсткість близько 10 одиниць також потрібні спеціальні гормональні ін`єкції.

Розведення

У неволі синодонти дуже важко отримати. Цей процес, хоча і час споживає, цікавий. Самці та самки досягають статевого дозрівання у 2-му році життя. Як визначити підлогуТі власники, які планують отримати нове потомство, повинні почати готуватися до цього заздалегідь. Перше, що вам потрібно буде запастися спеціальним нерестом 50 літрів, які повинні бути обладнані щільними заростями рослин.

Тоді самці та самку вибираються, які набиті на кілька тижнів. У цей період риба показала посилену дієту, в якій близько 30 % повинні потрапити в корм для рослин.

Перевірте за допомогою

Коли пара разом, ви можете спостерігати, як самець переслідує самку, а потім обидва замерзає на короткий момент. З часом у воді видно маленькі яйця (їх кількість може досягти тисячі). Після завершення нересту власник повинен зменшити потік води в контейнер та ловити виробників з нересту. В іншому випадку вони просто з`їдять своїх майбутніх нащадків.

Чи знаєте ви?Сом вважаються найбільшими річковими хижаками. Їх середня вага коливається від 230 кг, а довжина тіла часто досягає 3 м.

Акваріум сом-пересертиш, незвичний somЧерез тиждень ікра перетвориться на смаження. Тоді важливо, щоб стіни нересту були закриті від сонячного світла, оскільки молоді тварини болісно реагували на них. Через ще 7 днів у водному просторі ви можете спостерігати за зворушливим активним фрагу. У цей період його можна годувати живим пилом. Характерно, що перші 10 днів риба буде, як і всі інші, живіт спрямований. І тоді він перевернеться, як відповідає всім представникам сім`ї. Майте на увазі, що нове потомство зросте повільно темпом.

Як визначити підлогу

Ми згадали про сексуальні відмінності цих риб трохи вище. Але якщо справа доходить до розведення виду, то власник повинен чітко мати можливість вибирати самців і жінок. Їх не так важко. Досить спостерігати за підопічними.

У самців:

 • менші розміри тіла;
 • струнка фігура;
 • дуже яскраве забарвлення та менша лайно;
 • довші антени;
 • На шлунку є невеликий процес;
 • Якщо в упаковці є кілька чоловіків, вони, безумовно, почнуть розбирати речі для лідерства.
Акваріум сом-пересертиш, незвичний somУ жінок:
 • округлі форми;
 • довше тіла;
 • короткі вуса;
 • великі плямисті на шкірі;
 • На животі немає процесу;
 • За своєю природою вони відрізняються мирністю та спокою.

Чи знаєте ви?Були випадки, коли річки Сом виявляли свого незрозумілого характеру рибалкам, перекладаючи свої лотки, пробиваючись через сітки, забираючи весь улов.

Зміни розважають вас своєю дотепністю, винахідливість. Вони легко навчаються, піддаються навчанні. Вони можуть навчитися приймати їжу, і вони навіть можуть дозволити дбайливому власнику подряпати себе за живіт або бік. Але для цього вам потрібно буде вступити до впевненості у вашій палаті. Якщо ви оточите його любов’ю та турботою, то все, безумовно, вийде.

Статии на тема
LiveInternet