Особливості вмісту та розведення змеголова в акваріумі

Опис та фото риби

Шанувальники акваріумів та різні незвичайні риби, напевно, чули про хижацьку змію. Незважаючи на вражаючі розміри, він дуже популярний серед акваріумістів. Сьогодні ми розглянемо детальний опис різновидів зміїки та особливості догляду за цією оригінальною рибою вдома.

Опис та фото риби

Завдяки їхньому довгому тілу та лусочкам, що нагадує шкіру змій, змій і отримали їх ім`я. Поява підводного мешканця залежить від віку. Більшість видів спочатку мають прекрасний колір, який з часом стає тьмяним. Особливості життя в дикій природіУ немовлят він характеризується помаранчевими або яскраво-жовтими смугами, синіми плямами або кольором усіх кольорів веселки. З часом вони стають тьмяними і темними.

Деякі види особливо в тому, що з віком, навпаки, вони стають більш яскравими та красивими, тому ми рекомендуємо перед придбання у придбанні з часом.

Хижацька риба також думає

Тривалість життя дивовижних жителів води становить близько 10 років.

Особливості життя в дикій природі

Змейголов належить до прісноводних риб, які живуть у теплих країнах, у заболочених озерах, річках, рисових чеках та Арікі. Улюблене середовище проживання вважається зарослими ділянками у водоймах на мілководді. Популярні види для вмісту акваріумаМожливість витримувати тривалу посуху можлива завдяки конкретному органу Najiber, який дозволяє рибі дихати, використовуючи атмосферне повітря для цього. Також відзначається здатність людей повзати від одного середовища проживання до іншого, сподіваючись знайти їжу.

Чи знаєте ви?Змії відрізняються здатністю дихати поверхнею води, що дозволяє їм пережити посуху, супроводжуючись висиханням водних об`єктів, прищеплюючи тіло у вологий ґрунт. У таких умовах риба може розташовуватися три дні.

Популярні види для вмісту акваріума

Серед найпоширеніших та популярних типів змій, які можна зберегти вдома, слід виділити:

  • Веселка - Він вважається одним із найменших представників зміїки, тому він досить популярний для збереження в маленькому. Дорослі досягають не більше 18 см у довжину. Особливістю цього типу риби є їх дивовижний колір веселки, який приваблює багато акваріумістів. Тіло веселкових змій характеризується циліндричною формою, яка злегка стиснута до хвоста. Голова засипана великими лусочками щитовидної залози, які виглядають плоскою зверху. Риба має довгі плавники, які знаходяться на спині та біля заднього проходу. Сумісність з жителями акваріума досить хороша, вони можуть ладити навіть з іншими рибними сім`ями. Природно, розмір сусідів повинен бути однаковим або навіть перевищувати параметри хижаків, інакше близькість може мати фатальний результат. Рідкісні винятки є досить агресивними представниками цього виду, які не хочуть ладити з іншими жителями, тому ви не повинні ризикувати - у випадку купівлі хижаків краще забезпечити їм окремий акваріум.
Зміст змії в акваріумі
  • Zmeegolova червоний - тому зростає досить великі розміри, щоб зберегти його в домашньому акваріумі, забезпечити обсяг житла для риби з 300 літрів і вище. Молода риба довжиною 15 см і може вирости до 70 см. Назва "Червона" риба отримала завдяки червоним смугам на тілі. Ця функція зберігається лише у смаку, оскільки з віком вона має тенденцію до змін. Через деякий час колір набуває золотистого червоного відтінку, який розводиться двома поздовжніми чорними смужками з інтенсивним червоним кольором між ними. З настанням зрілості колір згасає повністю сірим з чорними слідами. Тіло характеризується подовженою циліндричною формою, він розташований довгим анальним та спинномозковим плавникам.

Як годувати рибу, подібної до змії

  • Карликовий - Один з найкрасивіших та популярних видів змій для обслуговування в домашньому акваріумі. Він має плямисту голову, колір тіла характеризується попелясто-жовтим кольором. Дорослі не ростуть більше 20 см у довжину. Сірий, із синім відтінком, плями, які дозволяють затінити колір і підкреслювати патроту. Особи мають об`ємні бічні плавники, які створюють ілюзію крихкості особистості, що не відповідає дійсності, оскільки риба є досить агресивною для сусідів у акваріумі.

Сумісність в акваріумі

  • Блакитний -Ви є приємна жовто-блакитна кольорова гама і характеризується достатньо мініатюрними формами тіла, що дозволяє містити цей вид у невеликих акваріумах. Довжиною він досягає не більше 20 см. Статеве дозрівання людей супроводжується дивовижними переливами лусочки з усіма відтінками синього. Цей вид має досить довгі спинні та анальні плавники.

Репродукція

Зміст змії в акваріумі

Враховуючи, що ця риба вважається не зовсім мешканцем акваріума, слід враховувати оптимальні умови для змісту зміїки, які повинні бути передбачені для комфортного існування в такому обмеженому просторі та штучно створеного «дно річки».

З зміями абсолютно не сумісні:

Розміри

Об`єм і розмір залежать від типу риби, який планується зберегти вдома. Для менших видів ви можете вибрати акваріуми з 100 літрів, більші потребують придбання акваріуму з 300 літрів.

Обчисліть розмір акваріума, який потрібно придбати, ви можете самостійно. Довжина акваріума повинна бути щонайменше двома довжиною дорослого, а акваріум повинен бути щонайменше 1 довжиною тіла підводного жителя.

Важливий!Потрібно додавати прісну воду щотижня, змінюючи стару поступово. Кількість свіжої рідини повинна бути не більше 10% від загального обсягу.

Параметри води

Воду для акваріума слід використовувати захищені та очищені, його температура повинна знаходити. Особливості вмісту та розведення змеголова в акваріумі

Ґрунт та рослинність

Змії є досить пасивними плавцями, і вони рухаються лише в тому випадку, якщо потрібно отримати атмосферне повітря. Решту часу риба проводить на дні акваріума.

Цей факт зобов`язує господарів товсті зарості водоростей, печер, корчів, гротів, щоб створити рибу для необхідних притулків та місць для відпочинку.

У випадку нападу або раптових рухів з місця хижаки здатні знищити весь декор, який ви так довго викладали, тим самим піднімаючи бруд знизу.

Тому не рекомендується використовувати пісок, щоб уникнути засмічення, краще розмістити гравій на дні. Водорості для декору слід посадити в горщики. Особливості вмісту та розведення змеголова в акваріумі

Додаткове обладнання

Щоб забезпечити постійну фільтрацію води, потрібно придбати спеціальний фільтр для акваріума. Ви також повинні подбати про покриття акваріума, адже Змеголова може легко вистрибнути з акваріуму.

Цей пристрій захистить рибу від численних травм, які можуть статися через осінь. При встановленні кришки необхідно забезпечити, щоб вода не досягла поверхні, але залишала достатній проміжок, щоб змії могли спливати на поверхню.

Дізнайтеся також про плюси та мінуси змісту такої акваріумної риби, як

Як годувати рибу, подібної до змії

Риба, схожа на змію, віддає перевагу відповідній живій їжі у вигляді невеликих жаб, рибних дрібниць, креветок, дощів. Дієта також може складатися з шматочків м`яса, рибної філе, заморожених кальмарів.

Іноді дозволяється додати невелику кількість сухої їжі. Особливості вмісту та розведення змеголова в акваріуміГодування слід проводити двічі на тиждень, якщо риба вже досягла максимального розміру, а під час зростання рекомендується годувати щодня.

Важливий!Слід мати на увазі, що овочевий корм змій не буде їсти.

Щоб проковтнути живу їжу, хижаки побили здобич голови, приголомшуючи її одночасно. Потім вони випускають повітря через зябра, щоб створити вакуум у роті, саме тому в роті є швидке всмоктування приголомшених живих істот.

Сумісність в акваріумі

Ви не повинні підключити хижацьку індивіда до менших риб, наприклад, ханідів або неонових, тому що Серпента незабаром з`їсть їх, як тільки вона виросте.

Не завжди вважаються, що хижаки перемагають у боротьбі за життя, іноді їх може їсти більший cichlid. Тому найважливішою умовою вибору сусідів для змій є пропорційність людей.

Іноді виникають серйозні конфлікти між двома особами одного виду, що призводить до смертельних наслідків. Зазвичай чоловіки є більш агресивними, якщо 2 або більше людей живуть в одному акваріумі, і більш спокійна поведінка спостерігається у парах з жінками. Особливості вмісту та розведення змеголова в акваріумі

Репродукція

Якщо ви дотримуєтесь оптимальних умов вмісту риби, вони легко помножуються. Початкові буде важко визначити підлогу на змії. У цьому випадку ми рекомендуємо керуватися розміром риби.

Якщо вони мають одного віку, але одна людина є більш повною, то це, швидше за все, жінка.

Через те, що майже неможливо визначити підлогу у смажених, акваріумістів, почати зграю риби, чекати, поки вони будуть розділені на пари.

Один тип характеризується спонтанним відтворенням, а іншим потребує стимуляція у вигляді охолодження, а потім нагрівання води, що створить ілюзію зміни сезону, як природне середовище існування.

Деякі люди проводять ікру в роті, інші будують пінопластове гніздо серед водоростей. Румливість самок становить в середньому 30 000 яєць, одне яйце має 2 мм. Особливості вмісту та розведення змеголова в акваріуміІнкубаційний період - два дні, личинки плавають і годують на п`ятий день. Планктон повинен здійснювати смаження. Малька росте досить швидко, за місяць вони досягають 4 см.

Чи знаєте ви?Найбільший у світі Змеголова був спійманий Калебом Ньютоном у Вірджинії, він завідав 17,8 кг. Цей факт був записаний у Книзі записів Гіннеса.

Таким чином, зберігати змій вдома досить просто. Головне - враховувати особливості кожного виду у виборі акваріума, забезпечувати регулярне годування, змінювати воду та регулярно годувати, щоб риба відчувала себе комфортно.

І тоді вони зададуть вас своїм незвичним виглядом.

Статии на тема
LiveInternet