Особливості розмноження акваріумних сомів вдома

Видові особливості

Сімейство Сомоїда включає понад 2000 типів різної довжини, форм, способу життя та кольорів. Перш ніж отримати ці риби, вам потрібно дізнатися, в якому вони живуть, і з якою рибою їх можна поєднувати в акваріумі.

Видові особливості

Акваріумний сом - це дивовижна риба, яка є орглери та очищувачі акваріумів. Вони представлені численними видами, які змінюються за ваги та розміру, деякі види досягають більш ніж 300 кілограмової ваги. У той же час, є крихітні типи SOM, довжиною близько 2 см.

Інші риби також можуть стати мешканцями вашого акваріума:

Деякі нічні підвиди мають електричні органи. Більшість видів є всеїдними, але є хижаки. Отруйний сом також є досить поширеними, їх ін`єкція болісна, але не смертельна для людини. Багато різновидів віддають перевагу нічному, таємному способу життя, тому для того, щоб захоплюватися ними, вам потрібно чекати вечора.

Сорти для акваріума

Чи знаєте ви? Довжина сома може досягати 5 м, а вага - 400 кг.

Сорти для акваріума

Якщо ви хочете почати сом акваріума, спочатку вам потрібно вибрати конкретний вигляд, і їх багато. Нижче ми поговоримо про рідкісні види акваріуму цих риб.

Пімелок. Ці риби живуть переважно в річках з сильною течією, так У акваріумі потрібно створити потік води. Вони мають великі вимоги до якості води, але її не слід замінювати великим обсягом. У акваріумі вони можуть звикнути до будь -якої їжі. Не мають присосних чашок, тому вони дуже мобільні.

Агамікс. Найчастіше в акваріумах вирощують агаміксис білим -pier. Ці риби досягають довжини 10 центів і з гарним доглядом може прожити до 17 років. Це спокійний і спокійний вигляд, який ховається на дні вдень, і витікає вночі. Для цього виду потрібен акваріум з об`ємом 100 літрів, а також притулками, гроти, печери, корчі. Агаміксис люблю заморожену та овочеву їжу. Температура води краща від 25 ° С до 30 ° C.

Синодонтис. Рідко зустрічається в акваріумах, досягають довжини 12 см. Сором`язливий і недовірливий, Протягом дня вони ховаються в притулку. Віддайте перевагу температурі води 23-37 ° C. Акваріум для них повинен бути від 100 літрів, з великими широкими, в тіні, що приховано Синодонтис. Примітно, що вони погано розповсюджуються в неволі, бо в природі вони кидають на природу свої ікри.

Фергопілхт. Найпопулярніший сорт - Pariguplecht Brocade. Це великий барвистий вигляд, може досягти до 50 см по довжині. Резервуар також повинен бути з 100 літрів, і в ньому має бути лише кілька паригуплехтовів. Вони люблять рослинні продукти. Оскільки цей тип території є Pariguplecht може проявити агресію у разі відсутності корму. Цей тип живе до 12 років, вони люблять температуру до 30 ° C. Віддайте перевагу копати отвори, тому використовуйте грубозаглений ґрунт у резервуарі.

Коридор. Нарізаний сом цього виду є одним з найпоширеніших представників родини в акваріумах. Вони невеликі з характерним крапчастим кольором. Для цього виду достатньо акваріума з 25 літрів, з невеликими рослинами рослин. Догляд за цією рибою вимагає регулярної заміни води в акваріумі, приблизно раз на тиждень. Не потрібна надмірна аерація води.

Сом Antsistrus - це дуже поширений вигляд через їх незвичний вигляд. Цей вид належить до присосних чашок, рухається в перегонах, смоктання рослин та скла. Живе в температурі 22-26 ° C, адаптується до будь-якого складу води, любить більш чистий і збагачений киснем.

Воліє ховатися в тіні рослин, Тому резервуар повинен бути щільно посаджений водоростями. Як корм, в основному рослинні продукти використовуються у великих кількостях. Цей тип повинен годувати замороженою їжею, якщо ви хочете отримати потомство.

Чи знаєте ви? Cos має колір від майже чорного до світло -жовтого. Колір залежить від середовища проживання риби. Альбінос Сом також може відбуватися іноді.

Вибір та розташування акваріума

Акваріумний сом - невибаглива риба, які живуть у стандартних умовах для інших риб. Переважно, щоб акваріум має широке дно, вода була замінена в часі, і там була хороша фільтрація. Давайте уважніше розглянемо фотографію акваріумів з назвами рослин та описом комфортних умов для цих домашніх тварин.

Об `єм

Для невеликих типів сома буде достатньо акваріума з об`ємом від 50 до 200 літрів. Якщо ви принесли великі соми, то мінімальний об`єм танка повинен бути 300 літрів.

Вибір та розташування акваріума

Вода

Ці риби добре живуть у стандартних умовах акваріума. Температура води може бути 22-28 ° С. Жорсткість води - від 6 до 12. Кислотність нейтральна. Якщо рН води трохи коливається в тій чи іншій. Високо Важливо, щоб вода не була солоною!

Сома характеризується диханням шкіри, а також може дихати атмосферним повітрям. Риба може плавати на поверхню, набирати повітря і падати на дно, поки повітря не буде витрачено. Тому вони не примхливі для режиму кисню.

Освітлення

Ці риби не потребують яскравого світла, оскільки їх середовище проживання - це дно резервуара. Їх Комфортно з приглушеним світлом, Якщо ви не можете організувати приглушене світло в акваріумі, рекомендується робити багато притулків (від рослин, корчів, каменів). Тоді SOMS зможе вільно рухатися навколо акваріума та вдень.

Як нагодувати Сомікова

Рослини

Рослини рекомендуються вибрати Залежно від різноманітності сомів. Якщо ця риба є трав’янистою, то рослини будуть з`їдені нею. Але якщо риба є трав’янистою, і ви хочете мати живі рослини, то рекомендується садити великі рослини з розвиненою кореневою системою. Криптокорини та ехінодору ідеально підходять як рослини для акваріума, в якому живуть коти.

Грунт

Для цих риб ґрунт не має великого значення.

Важливий! Ви не можете використовувати гравій як грунт! Оскільки риба може травмувати незахищеного живота та антени.

Сомік - це нижня риба, і для того, щоб вона була комфортною, Рекомендується оснастити притулок. Його можна зробити з дрейфвуду, каменю. Також, як притулок, ви можете використовувати штучні замки, будинки, рослини.

Без притулку, сом не буде комфортним, і завдяки Дрифтвуду риба отримає необхідну целюлозу для травлення.

Боротьба з можливими захворюваннями

Як нагодувати Сомікова

Давайте з’ясуємо, краще годувати сома в неволі.

У природі коти живуть на дні водосховища і не піднімаються на поверхню. Немає сильного струму, хижаків на дні, і завжди залишаються їжі. Тому сом не пристосовані до використання світлового подачі з поверхні води. Вони є Вони віддають перевагу важкій їжі, який можна вибрати знизу. Сомік - хижацькі та травоїдні.

Риба займає 4 місце в популярності серед домашніх тварин, пошта

Хижаків можна годувати цією їжею:

  • Планшет.
  • Розшарувати.
  • Свіжий (крові, енхітріус, трубач).
  • Заморожений (кров, енхитріус, труба).
Якщо хижацька сом живе в акваріумі, то він іноді може їсти невелику рибу, яка знаходиться в акваріумі, наприклад, неони

Для травоїдного сома цей корм підходить:

  • Рослинні добавки.
  • Оснастоване листя кропиви або салату.
  • Свіжий огірок.
  • Варені кабачки або гарбуз.

Сумісність акваріума з іншими

Боротьба з можливими захворюваннями

Основною причиною сомних захворювань є їх поганий вміст. Також хвороби можна принести з рослинами, іншими рибами, равликами або живою їжею.

Якщо причина захворювання є поганим вмістом, це може бути легко і швидко виправити. Для цього потрібно:

  • Частіше замінювати воду.
  • Поліпшити умови вмісту, зробіть їх більш придатними для сома.
Якщо причина захворювання відрізняється, вам потрібно використовувати спеціальні ліки.

Важливий! Дуже важливо пам’ятати, що сом акваріум не терплять лікування солями та препаратами, до яких належить мідь.

Існує багато препаратів, які містять сульфат мідного сульфату. Якщо ви все ще збираєтеся використовувати ці ліки, то краще зменшити дозування. Але краще вживати інші препарати, які безпечніші для цих риб.

Прогнозування мальки

Бувають випадки, коли SOM Різко змінює колір - легкі плями бліді або з’являються. Це реакція на стрес. Через деякий час, коли риба заспокоюється вниз, колір відновлюється.

Якщо сома мають проблеми з травленням, Рекомендується покласти корч у акваріум.Решта лікування сома, що проживає в неволі, відбувається так само, як і інші риби.

Сумісність акваріума з іншими

Сомі - мирна риба. Вони не піднімаються в бійки з іншими видами риб. Однак може мати конфлікти між собою. Наприклад, більше розміру SOM може досягти меншого сома або слабшого. Такі випадки досить рідкісні.

Не вся риба може ладити з сомами. Риби, такі як гуппі та неони, - це частування для SOMS. І щоб уникнути цього, рекомендується розділити ці типи риби.

Якщо хижацька риба живе в акваріумі, рекомендується посадити до них великі види сомів, які можуть відстоювати себе. Якщо овочева риба живе в акверіумі, то вам потрібно посадити травоїдного сома.

Особливості розмноження акваріумних сомів вдома

Прогнозування мальки

Багато акваріумістів цікавляться, як пропагувати сома вдома в акваріумі. Ловити розповсюджується дуже просто. Якщо тільки ці риби живуть в акваріумі, то їх не можна посадити в інший акваріум для поширення.

Якщо в акваріумі живуть риба різних типів, рекомендується пересаджувати сома в інший акваріум або контейнер з чистою водою з об`ємом 30-50 літрів для нересту. Зазвичай 3-4 чоловіки залишаються з однією жінкою. Місце, де нерест буде нерестувати, повинно мати м`який ґрунт і багато водоростей. Для того, щоб підштовхнути рибу до відтворення, потрібно змінити температуру води в діапазоні від 17 до 25 ° протягом декількох днів, а також аерацію.

Найчастіше нерест відбувається рано вранці. Після того, як самка відклала ікру, вам потрібно залишити лише природне світло або злегка затемнити місце з ікрою.Малька росте дуже швидко. Їх можна нагодувати крові майже негайно, який спочатку повинен бути дрібно нарізаний.

Особливості розмноження акваріумних сомів вдома

Отже, акваріум Сомік - це дуже корисна риба, оскільки їсть рибну їжу і очищає дно акваріума. Він також невибагливий у змісті, не потребує додаткового догляду, а також стійкого до захворювань. При належному догляді ви можете довго радіти красі цієї риби.

Статии на тема
LiveInternet