Прозорий окунь скла: особливості вмісту незвичайної риби


Ті, хто давно займається акваріумом, знайомі з прекрасною прозорою рибою, яка називається скляним окуном. Але новачки нічого про неї не знають і не прагнуть придбати це диво природи для свого акваріума. Все через чутки про те, що цей окуня живе лише у воді, що містить невелику кількість солі. Насправді це зовсім не схоже.

Трохи загальна інформація
Скляний окунь дуже маленький

Трохи загальна інформація

Ця спеціальна прозора риба має кілька назв: скляний окунь (Parambassis Ranga), Changa-Ruga, Mirror Pignch, а також індійський скляний окунь. У природі його можна знайти в озерах з прісною водою Пакистану, Індії, Південно -Східної Азії та Малайзії. Крім того, у солонистих водосховищах ця дивовижна риба може жити без будь -яких проблем.

На жаль, продавці в зоомагазинах пам’ятають лише, що дзеркальне окуня живе в солоній воді та повідомляє покупцям цю інформацію. Морський акваріум рідко впливає, тому ця чудова риба не починається.

З точки зору свого розміру, Чанга-Руга належить до невеликої риби, його максимальна довжина становить 8 см. Тіло стиснуто з боків і абсолютно прозорий. Без будь -яких зусиль ви можете розглянути всі кістки та повітряний міхур риби. Але її голова і живіт сріблясті. Задня частина риби прикрашена досить великим подвійним плавником. Так, і анальний з хвостовими плавниками не менше.

Купівля домашнього улюбленця
Ця риба живе в зграї

Ця риба вважає за краще жити в зграях 10-12 осіб. Бажано, щоб у нижній частині резервуара є достатньо притулків, в яких можна сховатися від небезпеки. Сухі та великі камені ідеально підходять для цього.

Купівля домашнього улюбленця

При придбанні цієї риби важливо пам’ятати, що його організм повністю прозорий. Справа в тому, що у продажу ви часто можете знайти склянку скляного кольору, але цей колір не за своєю природою. У Південно -Східній Азії є цілі господарства, де малюються риба, вводячи їх з великою голкою в м’язи люмінесцентних барвників. Після цієї болісної процедури окуня не живе довше двох місяців, на відміну від своїх нефарбованих колег, які почуваються чудово протягом трьох -чотирьох років.

Звичайно, пофарбований окунь привертає більше уваги, він яскравіший і виглядає набагато вражаюче, але ціна всього цього занадто висока. Більше того, люмінесцентна фарба швидко стає блідою і невиразною, втрачаючи свою привабливість.

І якщо в Росії яскраві зміни Чанга торгуються в самому розпалі, то в Європі їм вже заборонено продавати пофарбовану рибу.

Купуючи індійський окунь, слід звернути увагу на рухливість риби, цілісність її плавників, відсутність іноземних наростів на шкірі та пошкодження. Це єдиний спосіб придбати домашнього улюбленця, який порадує свого господаря здоровим виглядом більше одного року.

Створення ідеальних умов
При купівлі окуня існує ряд нюансів

Створення ідеальних умов

Оскільки окунь акваріума почувається краще в компанії своїх колег, доцільно придбати їх у розмірі від шести до дванадцяти. Перебуваючи в зграї, риба набагато активніша і не така сором’язлива.

Для підтримки шести риб вам знадобиться акваріум з об`ємом від 38 до 50 літрів. Відповідно, для дванадцяти осіб житло повинно бути значно більшим - близько 110 літрів. Вода в акваріумі повинна бути захищеною, сформований біотоп.

Купуючи рибу, ви обов`язково повинні дізнатися у продавця, в якій воді домашні тварини містяться - у свіжих або сонячних ваннах. Подальша адаптація Чанга-Рага буде залежати від цього. Є два варіанти Акліматизація риби:

 • пересадка з солоної води до свіжої;
 • Переміщення від прісної води до солоного.

У першому випадку риба після покупки карантизується в акваріумі з солоною водою. Протягом 1-2 тижнів 10-15% солоної рідини зі свіжим. Таким чином, риба поступово звикає жити в нових умовах.

Найкращі сусіди для
Не забувайте про нюанси акліматизації

Якщо в зоомагазині риба тримала у прісній воді, а новий власник акваріума - море, не впадайте у відчай. Новачки розміщуються в карантині, в умовах, близьких до магазину. Для адаптації до нових умов 1-2 чайні ложки морської солі розчиняються в одному літі води. Потім отриманий розчин додають до акваріума щодня зі швидкістю 10 столових ложок на 100 літрів. Для створення оптимальних умов знадобиться близько трьох тижнів. Для вимірювання питомої ваги рідини необхідно використовувати область.

Для того, щоб індійський окунь відчував себе комфортно в акваріумі, вам потрібно створити для нього Оптимальні умови:

 1. Вода повинна бути нейтральною і м`якою (pH 7-8,5, GH 8-20).
 2. Оптимальна температура води-25-27 градусів.
 3. Аміак і нітрити в акваріумі не повинні бути.
 4. Раз на тиждень вам потрібно замінити близько 25% води чистою та захищеною.
 5. Доцільно вилити невеликий і гладкий ґрунт на дно акваріума, покласти різні корчі та інші предмети, які служитимуть притулком. Для ландшафтного дизайну потрібно використовувати як високі, так і низькі рослини.
 6. Найкращим варіантом для Chang-rag буде тьмяний, розкиданий світло.

Якщо ви дотримуєтесь цих точок, то риба в акваріумі буде досить комфортною. Вони не будуть постійно шукати притулок і хвилюватися, почнуть плавати більше, дозволяючи вам спостерігати за їхнім життям.

Найкращі сусіди для "скляної" риби

Створивши найкращі умови життя, вам потрібно піклуватися про сусідів мирної риби. Оскільки індійські окуни дуже сором’язливі, необхідно ретельно подумати над тим, хто ще жителі акваріума може бути зачеплений для них. Головне - виключити агресивну, а також хижацьку рибу. Як найкраще Сусіди підходять:

 • розлади;
 • Наннакар;
 • Данія;
 • човни;
 • Тетра;
 • Флоти биків;
 • Гуппі;
 • Моллінія.

Вони мають чудову сумісність зі скляним окуном. Всі ці риби займають своє специфічне місце в акваріумі, розподіленому по всій водній колоні. Крім того, вони не ображають скляний окунь, змушуючи останнього весь час ховатися. І в питаннях харчування вони не матимуть суперечок.

Належне годування домашнього улюбленця
Губі ідеально співіснує з окуням

Належне годування домашнього улюбленця

Чанга-Руга дуже невибагливий як за вмістом, так і в харчуванні. У дикій природі він їсть лише живу їжу. У акваріумі він може звикати до штучного. Важливо уточнити, коли риба годується під час покупки, і в період акліматизації доцільно не змінювати дієту домашнього улюбленця. Це дозволить Рибам швидше адаптуватися До нових умов.

Усі сусіди окуня ідеально їдять штучні корми, але він сам може спровокувати безпліддя. Тому краще використовувати живу або заморожену їжу для годування прозорих риб. Perchi дуже любить кровоносні черви, трубка, каретра, дафнія, циклопи.

Важливо правильно організувати харчування риби. Ні в якому разі не варто перегодувати домашніх тварин. Потрібно дарувати їжу кілька разів на день і в невеликих порціях. Не слід заплямувати голод домашніх тварин. Ви можете годувати рибу щонайменше три рази на тиждень.

Розповсюдження скляного окуня

У віці шести місяців скляний окунь готовий до відтворення. У цей час це досить легко визначити та секс Риба, що належить:

 1. Повітряний міхур у самців трохи загострений, а у жінок він більш округлий.
 2. У самців краї анальних і спинномозкових плавців синювато або сірі, а у жінок - безбарвні.
 3. Ваги у хлопчиків жовтувато, і у дівчат - срібло.
 4. П`ять вертикальних смуг утворюються з боків самців з чорних цукерок. Вони відсутні у жінок.

Сексуальні характеристики досить виражені, тому не буде складно відрізнити чоловіка від самки. Це потрібно зробити перед початком нересту.

Розповсюдження скляного окуня
Існує ряд ознак нересту

Для отримання потомства найкраще використовувати окремий акваріум, оскільки загалом ікру можуть їсти сусіди. М`яка вода з температурою близько тридцяти градусів виливається в нерестовий земля, краще підняти його дном мохом. По -перше, вони запущені в акваріум жінок, які добре годуються живими або штучними кормами. Потім для них запускають самці. Період весілля триває близько трьох -чотирьох днів. У цей час ікра жіночих мандрів і самець її запліднюють.

Після нересту, за одним джерелом, рибу потрібно вилучити з акваріума, щоб вони не їли ікру. За іншими джерелами, батьки не їдять своє потомство, тому їх можна залишити в нерестовому майданчику.

Через два - три дні смажте вилупатися з яєць і потребує верхньої заправки. Вони починають давати квітку або напулію циферблату. У віці двох тижнів молодих тварин годують циклопами Науплі та Малого діапазону. Головне, що їжа рухається, це може сприяти курсу. Важливо, щоб їжа завжди була у воді, тому їй дають кілька разів на день.

Фрай росте досить швидко, вже у віці трьох місяців вони мають перші сексуальні характеристики.

Взагалі, окуня з рибного скла з акваріумного скла дуже невибагливий і простий у догляді. Її люблять за своєрідний вигляд і м`яку диспозицію. Якщо ви приділяєте деякий час і увагу цим рибі, вони радуватимуть своєму власнику відмінним здоров’ям. Крім того, дзеркало окуня, як і його сусіди з акваріума.

У цьому відео ви дізнаєтесь більше про цю рибу:

Статии на тема
LiveInternet