Акваріумні рибні дискусії: обслуговування та догляд

Опис та середовище проживання

Дискусія - одна з найбільш химерних декоративних риб. Яскравий колір та екзотичний вигляд незмінно привертають увагу до них і викликають бажання почати таких домашніх тварин у своєму акваріумі.

Однак багато проблем ховаються за привабливим зовнішнім виглядом. Відповіді - це надзвичайно вимоглива, примхлива риба, крім того, з дуже дорогим вмістом.

Опис та середовище проживання

Акваріумні рибні дискусії - один із багатьох різновидів південноамериканських циклідів. Їх можна знайти в Бразилії, Перу, Венесуелі та Колумбії. Вони живуть у водах Амазонки та його притоках, а також у річках Ріо Негра, Ріо Солімос. Вода в їхніх середовищах існування дуже чиста, що тече з великою кількістю корчів і напівзапровених дерев.

Зміст і догляд
Перу

Диспит - досить велика риба.Залежно від типу, його довжина може досягати від 15 до 25 см. Тіло стиснуто з боків, плоский і круглий, дискотека. Рот і голова маленькі, очі опуклі.

Спинномозкові та анальні плавники довга зубчаста форма. Хвостовий плавник складається з одного леза. Деякі сорти мають модифіковані різьбові черевні плавники.Сексуальний диморфізм практично не розвивається.

Забарвлення цих представників Cichlid дуже різноманітне. З трьох природних кольорів - червоного, коричневого та зеленого, штучно отримані безліч красивих кольорів:

 • Диспит Туркіс (червоний, смугастий, безперервний);
 • Мальборо (колір тіла від помаранчевого до червоного з білими плямами на спині та животі);
 • синій діамант (блідо -синій з червоними очима);
 • Зміїна шкіра (нагадує зміїну шкіру);
 • Шашка (біла з яскраво -червоними плямами).

Довідка: Під час процесу відбору дискусія набула не лише яскравого кольору, але й слабкого імунітету, і, як результат, тенденція до захворювань.

Зміст і догляд

Зміст дискусій в акваріумі досить важко зробити. По -перше, для комфортного життя їм потрібно багато вільного місця. Невелика зграя з 5 особин потребує високого і довгого акваріума з обсягом щонайменше 300 літрів.

Сумісність з іншими рибами
Великий акваріум

У ньому повинно бути достатньо місця для плавання, тому вони або відмовляються від рослин, або приземляють свою мінімальну суму. Вибираючи водорості, потрібно надати перевагу видів, які можуть протистояти постійній високій температурі води:

 • Anubias (nana, aftseli);
 • Echinodorus, Amazon, Vesuvius);
 • Покліс Діандра;
 • водний лімнофіл;
 • Ротал Індіка.

По-друге, в акваріумі потрібно встановити якісне професійне обладнання. Потужний пристрій фільтрації ємністю щонайменше 3 томів на годину, буде потрібно компресор, нагрівач та освітлювальні пристрої, які дають м`яке багато світла.

Також рекомендується використовувати обігрівач ґрунту, встановлення для озонінгової води або ультрафіолетових світильників.

По -третє, дискус надзвичайно чутливий до температурних та біохімічних показників води. Тому необхідно постійно підтримувати певні параметри:

 1. Кислотність в діапазоні від 6.0 до 6.5 pH.
 2. Жорсткість 10-15 дг.

Температура повинна бути не менше 28 ° C.Верхня межа - +33 ° C .

Навіть незначна зміна параметрів аква може призвести до хвороби та смерті.

Заміна води здійснюється регулярно рідше, ніж 1 раз за 2 дні, і, бажано, щодня, від 110 до 25% від загального обсягу замінюється. Воду слід захищати і пропускати через вугільний фільтр. Очищення акваріума та ґрунту проводиться раз на тиждень.

Як харчуватися в акваріумі?
Розгромити

Крім того, для підтримки здоров’я риб рекомендується:

 • Виключіть хіт Причинно -наслідкові засоби захворювань із природного середовища чи іншого акваріума;
 • не допускати перенаселяція;
 • Регулярно оглядати домашні тварини для ознак захворювань;
 • Дотримуйтесь карантин Режим для нових гідробіонтів.

Сумісність з іншими рибами

Незважаючи на приналежність дискусій до цилідів, вони відрізняються мирним настроєм та доброзичливістю. Однак це не означає, що їм легко вибрати відповідних сусідів.

Основна складність у виборі - це особливості самої риби:

 1. Вони потребують високої температури, невідповідно для більшості жителів акваріума.
 2. Дискусії дуже боязкі І сором`язливий.
 3. У них слабкий імунітет.
 4. Вони їдять дуже повільно і часто інші риби беруть у них їжу.

З цих причин рекомендується містити дискусію в окремому акваріумі виду.

Але якщо ви все -таки вирішите містити дискусію разом з іншими видами, рекомендується вибирати подібні з точки зору темпераменту представників. Близькість до такої риби допустима:

 • Кардинальний ноутбук;
 • Човни Макраканта;
 • Родостом;
 • Тетра Конго;
 • Золотий папуга;
 • Хромісний метелик.
Розведення
Конго Тетра

Необхідно уникати великої агресивної риби (циліда, Піранія), СОМ з всмоктуванням рогів (Antsistrus, Hypinice) та коридорами).

Як харчуватися в акваріумі?

Природна дієта дискусій складається з личинок мух, комарів та маленьких черв’яків. У неволі їх можна годувати:

 1. Високоякісна суха їжа для цичлідів. Він вже містить усі необхідні мікро- та макроелементи.
 2. Домашня яловичина на основі яловичини. Зазвичай, крім суб`єктів, м`ясо креветок, кальмарів, восьминога, мідії, рибні філе, різні овочі (перець, морквяний сік), зелень (салат, шпинат, кульбаба, кропива) та вітамінні суміші для кіклідів.
 3. Жива або заморожена їжа. Під час годування існує ризик введення різних паразитів та збудників у акваріумі. Крім того, жива молі та трубка можуть призвести до порушення репродуктивної функції.

Вони живлять дискусі 2 - 3 рази на день, негайно знімаючи не в змозі їсти залишки.

Розведення

Розповсюдження дискусів у неволі - це досить складний процес, який вимагає підготовчої роботи та уваги з боку акваарії.

Для успішного розведення вони зазвичай набувають щонайменше 8 осіб, які незалежно утворюють моногамні пари. Пари також можуть бути створені штучно, але цей метод є менш ефективним.У цьому випадку для нересту повністю здорові риби приймають найбільше кольорів.

Для успішного нересту рекомендується натиснути вже сформовану пару в заздалегідь підготовлену нересту. Звичайно, риба може відкласти ікру і в загальному акваріумі, але в цьому випадку шанс появи численних потомства має тенденцію до нуля.

Скільки живе в акваріумі риби, що розповсюджується?
Дискусії в акваріумі

Для того, щоб отримати здорове потомство, вам потрібно створити умови в нересті найбільш близьких до природних:

 1. Вода повинна бути Дуже теплий (29 - 30 градусів), з низьким рівнем жорсткості (до 6 дг), низькою -кислотою (рН 6 - 6,2).
 2. Слабке світло (не більше 8 Вт) повинен постійно спалювати.
 3. Резервуар розміруАле має бути щонайменше 60 літрів.
 4. Рослини, Ґрунт не потрібен.
 5. Від декоративного Елементи зобов`язані покласти глиняну трубку або кілька плоских каменів на дно, на якій можна закласти ікру. Не рекомендується використовувати цю мету оболонки - вона випромінює вапно у воду.
 6. Воду потрібно замінити щоденний. Щоб замінити, вам потрібно використовувати рідину, ідентичну тієї, яка вже затоплена в акваріум. Те саме, має бути його температура та всі біохімічні параметри.
 7. Нерест потрібно розмістити У найтихікому місці. Якщо риба злякається, то вони просто з`їдять всю ікру.

Нерест у дискусі відбувається ввечері. Після короткого ритуалу залицяння, самка відкладає від 50 до 250 яєць, які миттєво запліднюють самець.

Диспит - риба, яка характеризується турботою про його потомство. Тому риба для дорослих після нересту не повертається в загальний акваріум. Вони дбають про кладку разом - видаліть зіпсовані яйця і постійно втілюйте їх у грудні плавники.

Інкубаційний період становить від 2,5 до 4 днів. Ще 3 дні знадобляться личинки, щоб поплавати себе. Смажка, яка з’явилася спочатку живлячись таємницею шкіри від тіла дорослих риб. Без шкоди для здоров’я дискус може нагодувати свою мальку до 10 днів. Після цього періоду ви можете годувати невелику рибу науплією, циклою та заплавами.

У сприятливих умовах (відповідний температурний режим та достатній простір) похмурі диски стають у віці 9-10 місяців самки та самців на рік. У несприятливих умовах процес статевого дозрівання може тягнути ще п’ять місяців. Здатність до відтворення підтримується в дискусіях, є лише перші три роки життя.

Скільки живе в акваріумі риби, що розповсюджується?

Тривалість життя дискусій акваріуму багато в чому залежить від умов їх вмісту. При належному догляді, своєчасна гігієнічна переробка акваріума, підтримуючи температурний режим, збалансоване та рясне харчування, життя може бути до 30 років.

Висновок

Незважаючи на труднощі у підтримці та розведенні, дискус залишається одним з найпопулярніших жителів великих акваріумів. Усі зусилля, які докладають для того, щоб їх відповідні умови виплачували унікальну можливість спостерігати за однією з найкрасивіших прісноводних риб.

Статии на тема
LiveInternet